Friss cikkeink

5 ok, amiért az elektromos fűtés a legjobb választás
Fogadjunk, hogy a cikk végére Ön is átlátja az előnyeit.
Habár még mindig a gázfűtés a legelterjedtebb, egyre többen keresik az elektromos fűtési megoldásokat. De vajon milyen előnyökkel bírnak ezek a gázhoz képest? Milyen szempontok merülnek fel az árat, a telepítést vagy a környezetvédelmet illetően? Ideje áttekinteni a legfontosabb szempontokat!

A kínai acél menthet meg minket, a két legnagyobb európai exportőr épp háborúzik egymással
Nemrég került megrendezésre a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) által szervezett Beszerzési Konferencia. A magyar ellátási lánc szakemberei, logisztikusok, beszerzők és vezetők együttesen keresték a szakterület egyik legsürgetőbb problémájára a választ: az alapanyaghiányra. Érintett ebben az acél is, mely többi között a fröccsöntő szerszámgyártás elengedhetetlen kelléke. A jelenlegi háborús helyzet miatt Európában súlyos és szerteágazó alapanyaghiánnyal kell számolni, hiszen Ukrajna a világ egyik legnagyobb acélexportőr országa.

Az idén szabaduljunk meg a horvát kunától
Horvátország elérte az euróövezeti csatlakozás célegyenesét - jelentette ki Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök Berlinben.

Bajban az orosz kőolajtermelés
Az Oroszországban kitermelt kőolajmennyiség negyede eltűnhet a világpiacról az Európai Unió által bevezetett importszankciók miatt, mivel a teljes orosz exportot nem lehet más piacokra átirányítani - áll a Fitch Ratings Londonban bemutatott helyzetértékelésében. A nemzetközi hitelminősítő szerint a térségen belül a Mol-t érintheti a leginkább az uniós intézkedés, és a magyar cégnek beruházásokra lehet szüksége az átálláshoz.

Mely áruházláncoknak fájhat igazán az extraprofit-különadó?
Miközben tavaly csökkent a legnagyobb áruházláncok profitja. Az élelmiszeres áruházakban a forgalom nőtt, a költség is, így nem is dobtak mindent rá a vásárlóra. Az iparcikkeseknél tarkább a kép. Mit jelenenthet számukra a különadó?

Nagyot lépett a Lidl az élelmiszerpazarlás ellen
Mától a törvényi szabályozással összhangban, de annál szélesebb körben folytatják élelmiszermentő tevékenységüket.

Elszálló infláció: milyen válaszokat adnak rá a cégek?
A hazai munkaadók túlnyomó többsége béremeléssel igyekszik ellensúlyozni a magas inflációt, de 10 cégből négynél fontolgatják a béren kívüli juttatások bővítését is – derül ki az Edenred friss online felméréséből, amely szerint a cégvezetők csaknem háromnegyede tisztában van azzal, hogy jelentősen csökken a dolgozók reáljövedelme. A hazai piacon 29 éve jelen lévő vállalattal idén májusban 100 cég- és HR-vezető osztotta meg tapasztalatait arról, hogy a rendkívüli élelmiszerinfláció mellett a vállalatok hogyan látják munkavállalóik anyagi helyzetét.

Az Egyesült Államokban rekordszinten a benzinár
Az amerikai benzinkutaknál rekordszintre emelkedett a benzin ára, gallononként (3,785 liter) 4,671 dollárba került szerda reggel - közölte honlapján az amerikai autószövetség (AAA), amely több mint 60 ezer benzinkútnál követi nyomon az árakat.

Óriás kerti parti lesz Budapesten – főszerepben a buborékok
Június 10. és 12. között a Városligetben rendezik meg a 11. Rosalia fesztivált.

Miért drága a hús a boltokban?
Kevesebb csirkét, sertést, marhát vágtak Magyarországon az idén az első negyedévben, mint a tavalyi azonos időszakban - olvasható az Agrárközgazdasági Kutatóintézet (AKI) összesítésében.
Így lehet elkerülni a személyi kölcsön buktatóit
A személyi hitel sokakban kelt ellenérzést, pedig nagyon is jó lehetőség bizonyos élethelyzetekben: ha egyszerűen és gyorsan szeretnénk pénzhez jutni. Bemutatjuk, mire érdemes figyelni, hogy a kölcsön előnyeiből részesüljünk, a hátrányokat pedig elkerülhessük.
Berágtak ránk a horvátok a kettős benzinár miatt
A konzervatív pártcsaládhoz tartozó horvát miniszterelnök személyesen is közölte Orbán Viktorral, hogy jogellenesnek tartja a magyar gyakorlatot.
Titokzatos fejhullások a nagy cégeknél
Egyetlen nap alatt 3 gazdasági csúcsvezető távozását jelentették be. Közös jellemzőjük, hogy mindegyik nagyszerű munkát végzett, most mégis mennek. Ki érti ezt?
Rég volt ilyen, csökkentek a feldolgozóipar új megrendelései az euróövezetben
Májusban az elmúlt másfél év legkisebb mértékű növekedését mutatta az európai feldolgozóipar teljesítménye a londoni S&P Global gazdaságkutató intézet beszerzési menedzserek körében végzett felmérésének végleges értékei alapján.
Csúnyán szerepelt a BUX májusban
Ismét mozgalmas hónapot tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde, a háborús helyzet, annak gazdasági hatásai, valamint a hazai makrogazdasági fejlemények továbbra is meghatározták a befektetői hangulatot. A vezető részvények között ezúttal is OTP Bank zárt az élen 262,5 milliárd forint értékű forgalommal, amely a teljes forgalom 65,7 százalékát jelenti. A részvénypiac összforgalma májusban 399,5 milliárd forint volt, amely egy kereskedési napra vetítve 18 milliárd forintot jelent. A brókercégek forgalmi rangsorában a Wood végzett az első helyen, amelyet a Concorde, majd az Erste követ.
Roham indult a lakáshitelekért, minden rekord megdőlt
2022. áprilisában 144,8 milliárd forint lakáshitelt folyósítottak a bankok. Ez új rekordnak számít, eddig egy hónap alatt legfeljebb 136,7 milliárd forint lakáshitelt folyósítottak a pénzintézetek.
Hatalmas a bérfeszültség, majd minden vezető emelne, de csak 15 százalék tervezi
Százból 94 vezető az infláció hatásainak ellensúlyozására az idei év első négy hónapjában már emelt bért, ugyanakkor 93 százalék szerint további bérfejlesztésre lenne szükség - tájékoztatott az Edenred digitális szolgáltató cég friss online felmérésének eredményéről.
Meglepő, a magyarok negyede nem szeret pénzzel foglalkozni és befektetni
Az EVO Group megbízásából készült legfrissebb, „Fizetési szokások” című nemzetközi tanulmány eredményei szerint a magyarok több mint fele a digitális fizetést részesíti előnyben annak gyorsasága és kényelme miatt. A tanulmány elkészítésében a Visa partnerként vállalt szerepet a közép-kelet-európai régióban, így Magyarországon is.
Áttörés jöhet, áfa csökkentést javasol az EU a megújuló energiaforrásoknál
Az Európai Unió Tanácsa olyan irányelvet fogadott el, amely lehetővé teszi a tagállamok számára, hogy csökkentsék az áfa mértékét az olyan termékek és szolgáltatások esetében is, amelyek összhangban vannak az EU környezetvédelmi és egészségügyi politikájával. A jövőben így például a különböző gyógyszerészeti, egészségügyi termékek, könyvek, újságok, valamint digitális média mellett akár napelemek is részesülhetnek ebben a kedvezményben, azaz csökkentett áfa kulccsal vagy akár áfa mentesen értékesíthetők.
A forgószékek előnyei az irodában
Íme, néhány praktikus szempont, amiért fontosak nekünk.
Jó hír a vállalkozóknak, nagyot bővül a teherautószervizek piaca itthon
Megérkezett Magyarországra Európa legnagyobb márkafüggetlen teherautó és buszszerviz hálózata, az Alltrucks Truck & Trailer service. A 2013-ban a Bosch, a Knorr-Bremse és a ZF által alapított vállalatnak 700 műhelye van Európában, és Magyarországon is intenzív terjeszkedést tervez. A cég hazai képviseletét az Autonet Import Magyarország Kft. biztosítja.
Elsősorban az evésen spórolnak a németek
Áprilisban reálértéken egy éve a legnagyobb mértékben csökkent havi bázison a német kiskereskedelmi forgalom. Éves bázison az infláció miatt nagy eltérés alakult ki a reálértékben és nominálisan vezetett kiskereskedelmi forgalom között.
Egy kicsit javultak az üzleti kilátások Magyarországon
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értéke: 51,5. A korábbi májusi értékekkel összevetve az idei érték kisebb, mint a hosszú távú májusi átlag (52,1), az előző három év e havi értékeinek átlagát viszont felülmúlja (51,0).
Ne húzódjunk fedezékbe! - javasolja a KBC a befektetőknek
Ezt a receptet írják fel a mostani, a tavalyinál jóval változékonyabb, magas inflációval terhelt piaci környezetre a K&H alapok kezelőjének szakértői. Cégük a befektetési alapkezelők Privátbankár.hu Klasszis 2022-es szavazásán két első és egy második helyet szerzett. Ennek apropóján beszélgettünk Oraveczné Németh Ildikóval, a KBC Asset Management NV Magyarországi Fióktelepe vezetőjével és Bánhalmi Gábor vezető stratégával.
Ki akar otthon autó-töltőállomást?
Már nem álom az energetikailag teljesen önellátó háztartás. A napelem, a hőszivattyú megtermeli az áramot, egy használt elektromos autó akkumulátor pedig tárolhatja az áramot. És akkor miért nem legyen saját autó-töltőállomásunk is.
Magyarország továbbra is tetszik a német befektetőknek
Magyarországot továbbra is jó befektetési célpontnak tartják a német vállalatok, tízből kilenc cég ismét hazánkban valósítaná meg beruházását – emelte ki Varga Mihály a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) fórumán. A pénzügyminiszter felhívta a figyelmet: Németország Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnere, a teljes áruforgalom 10 százalék feletti ütemben bővült tavaly, a német cégek 220 ezer embernek adnak munkát Magyarországon.
Jó évet tudhat maga mögött a Pallas Athéné Alapítvány
A korábbi évekhez hasonlóan idén is gyarapodott a Pallas Athéné Domus Meriti (PADME) Alapítvány vagyona.
426 ezren kapnak értesítést a NAV-tól
Május végétől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal csaknem 426 ezer gazdálkodónak küld értesítést az adószámla egyenlegéről. A küldemény elején mindenki megtalálja a számára legfontosabb információt: kell-e fizetnie, illetve igényelhet-e vissza.
2050: ez a céldátum még jól is jöhet Magyarországnak
A jelentős költségek ellenére Magyarország számára akár versenyelőnyt is jelenthet a 2050-es klímacél, vagyis a nettó nulla kibocsátás elérése – derül ki a McKinsey most megjelent, Klímasemleges Magyarország - Úton a sikeres dekarbonizáció felé című tanulmányából. Az elemzés az ipari, a lakossági, villamosenergia, közlekedési és mezőgazdasági kibocsátások intenzív csökkentésével egy olyan pályát rajzol fel, amely az éghajlatvédelmi célkitűzéseken túl a gazdasági növekedésre, a munkahelyteremtésre, az energiafüggetlenségre, valamint Magyarország versenyképességére is egyértelműen pozitív hatással lesz.
A gigamegszorítások ellenére sem tartható az idei évre tervezett költségvetési hiány
Egyre több kihívással és kockázattal kell szembenéznie a magyar monetáris és fiskális döntéshozóknak az Equilor Befektetési Zrt. legfrissebb elemzése szerint. A globálisan növekvő infláció, a szigorodó finanszírozási kondíciók, az orosz-ukrán háború és az elszabaduló alapanyag- és árupiaci árak együtt kiigazításra késztették a magyar kormányt, így a bejelentett új és megemelt korábbi különadók a megugró költségvetési hiány további növekedése ellen hatnak. Az elemzőház megítélése szerint ugyanakkor a kitűzött hiánycél tartásához további intézkedések is szükségesek lehetnek. Az Equilor szerint 7,9 százalékon tetőzhet idén a kamatszint, de ezzel együtt pozitív reálkamat nem lesz elérhető az idei évben, mivel az éves infláció 9 százalékon alakulhat.
Ismét kamatot emelt az MNB
Immáron 5,9 százalékon áll a jegybanki alapkamat.
Ha komótosan is, de megkezdődött a gondolkodás az orosz energia alternatíváján
A magyar és a horvát kormány kész a hosszú távú energiabiztonsági együttműködésre, Horvátország így készen áll az Adria kőolajvezeték kapacitásának bővítésére, hogy vészhelyzet esetén is biztosított legyen Magyarország ellátása - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Zágrábban.
Nincs megállás: tovább drágulnak az albérletek
Tovább nőttek a lakbérek áprilisban.
Sok cégen segíthet a Pénzügyminisztérium új csodafegyvere
A Pénzügyminisztérium tegnapi bejelentése az adóadminisztráció csökkentéséről üdvözlendő, nagy segítség lehet a vállalkozásoknak, amely még az adóbevételek kiszámítható tervezéséhez és a növeléséhez is hozzájárulhat. Ugyanakkor továbbra is érdemes lehet szakértővel konzultálni a jogszabályok adta adó- és járulékcsökkentési lehetőségek megfelelő kihasználásához – véli a Niveus Consulting Group.
Pünkösdi hitelkamat-csökkentő meglepetés
Az általános kamatemelési trendek ellenére a Magyar Bankholding tagbankjai 2022. június 1-től egyes jelzáloghiteleik és Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelük kamatait csökkentik annak érdekében, hogy ellensúlyozzák a hitelfelvételi kedv várható csökkenését.
800 ezer forintos bírság túrórudakra
A magyarok kedvenc desszerjeit vette vizsgálat alá soha nem látott alapossággal a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
1418 millió eurót hozott Magyarországnak a bérmunka, a szállítás, a turizmus
2022 I. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 28, importja 19 százalékkal nőtt az előző év azonos negyedévéhez képest. Az aktívum 1418 millió euró volt, 552 millió euróval több a 2021. I. negyedévinél. Az előző negyedévhez mérten az export 6,0, az import 7,8 százalékkal csökkent, miközben az egyenleg közel azonos szinten maradt.
Egy év alatt több mint 70 százalékkal nőttek az energiaipari árak Magyarországon
Az ipari termelői árak 2022 áprilisában az egy évvel korábbihoz képest 28,8, az előző hónaphoz viszonyítva 2,9 százalékkal emelkedtek.
Törvény született, mekkora költségtérítést kaphatnak a távmunkában dolgozók
Június elsejével törvényi szintre emelkednek a távmunkával kapcsolatos veszélyhelyzeti intézkedések. Az állandósuló szabályozás a korábbinál szélesebb körben biztosít lehetőséget a távmunkára a versenyszférában. A minimálbér nagyarányú megemelésével ötödével nő a számla alapú elszámolás nélkül, átalánydíjként kifizethető költségtérítés összege is.
Magyarországra nem lesz érvényes az olajembargó
Megállapodás született az európai uniós tagállamok között az orosz olaj unióba tartó exportjának betiltásáról.
Nincs vége az inflációs nyomásnak
Az áprilisi 7,4 százalékról 7,9 százalékra emelkedett, és így csaknem ötven éve a legmagasabb szintet érte el az infláció Németországban májusban a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) előzetes adatokra épülő jelentése szerint.
Meghosszabbították a munkahelyvédelmi bértámogatást
A román kormány meghosszabbította az idei év végéig a munkahelyvédelmi bértámogatást, amelyet azok a vállalatok kapnak, amelyeknek a termelése vagy az árbevétele 10 százalékkal csökkent.
Putyin zsarolása: éhezzen a világ, ha maradnak az EU szankciók
Oroszország kész a műtrágyát és az élelmiszert exportálni, ha feloldják az ellene bevezetett szankciókat és kész biztosítani az ukrán gabonaexportot is - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a török hivatali partnerével, Recep Tayyip Erdogannal folytatott telefonbeszélgetés során - közölte a Kreml sajtószolgálata.
A kata segített a gazdaság kifehérítésében, nem rontott rajta
Négyszázezernél is több egyéni vállalkozó katázik, az ő megélhetésüket nagyban átalakítaná az adózási forma megszüntetése. A tíz éve bevezetett adózási forma, azonban megérett a felülvizsgálatra és átalakításra.
Újra előtérbe került a dolgozók mentális egészsége - hogyan segíthet egy jó főnök?
Az ukrán konfliktus elhúzódásával járó bizonytalanság már nemcsak a gazdaságra, hanem a mentális egészségünkre is hatással van. Ahogyan a Covid első szakaszában, úgy a cégeknek most is kiemelt figyelmet kell fordítania a munkavállalók mentális állapotára, hogy zavartalanul és hatékonyan tudjanak dolgozni.
Az EU egyik legfontosabb vezetőjének elege van Orbán Viktorból
Az Európai Unió tagországainak a közösségi szint helyett a kormányközi együttműködés keretében kell bevezetniük embargót az orosz kőolajra, ha Magyarország nem hajlandó csatlakozni - mondta Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti (EP-) frakcióvezetője egy interjúban.
Hónapok óta szenved a világ legnagyobb autógyára
A világméretű félvezetőhiány és a sanghaji járványvédelmi zárlat miatt a Toyota autógyár eladásai áprilisban már a nyolcadik egymást követő hónapban csökkentek az egy évvel korábbihoz képest - jelentette be a Toyota Motor Corp.
Elképesztő adatok jönnek elektromos jármű eladásokról
Az idei első negyedévben az elektromos járművek globális eladásai 75 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit - áll a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) jelentésében, amely szerint a világon mintegy 2 millió elektromos autót adtak el a március végével záródott három hónapban.