Javul a magyar benzinhelyzet

Az OMV schwechati finomítójában júniusban történt incidens után a finomító most ismét teljes kapacitással működik - jelentette be pénteken a honlapján az osztrák olajipari konszern.

A közlemény szerint az OMV a szükséges ideig továbbra is üzemben tartja a javítások ideje alatt a Schwechat finomító kieső termelési kapacitásának a pótlására hivatott alternatív ellátórendszert. Ennek köszönhetően a piacok megbízhatóan elláthatók maradnak, illetve a készletek gyorsabban feltölthetők lesznek.

Lesz benzin az OMV kutaknál (Fotó: MTI Fotó, Mohai Balázs)
Lesz benzin az OMV kutaknál (Fotó: MTI Fotó, Mohai Balázs)

Júniusban a rendszeres karbantartási munkálatok során egy jogszabályban előírt vizes nyomáspróba sérülést okozott az olajtermék üzem 50 méter magas és 8 méter átmérőjű fő lepárló kolonnájának külső burkolatán.

A helyreállítást azonnal megkezdte a hiba elhárítására létrehozott munkacsoport, a kieső termelés pótlására pedig egy alternatív ellátórendszert építettek ki a piacok megbízható ellátásának a fenntartása érdekében. A törvényben előírt vizes nyomáspróbát szeptember végén sikeresen megismételték. Majd megkezdték a létesítmény fokozatos üzembe helyezését. Mostanra a lepárlóüzem teljes kapacitással termel.

"A javítás rendkívüli esemény nélkül befejeződött, és az OMV Schwechat finomítója által kiszolgált piacok megbízhatóan ellátottak" - jelentette be Alfred Stern, az OMV igazgatótanácsának elnöke és vezérigazgatója. Köszönetet mondott egyúttal az osztrák, valamint a szlovákiai és magyarországi illetékes hatóságoknak is, hogy a kötelező biztonsági tartalék egy részének felszabadításával segítettek áthidalni a szűk keresztmetszeteket és stabilan tartani az ellátást.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo