Orbán viktor cikkek
Orbán kabinet: van, aki nem vállalta a négy évet
Voltak olyan kormánytagok, akik világossá tették, nem vállalják a négy évet - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Blikknek adott interjúban, amely a napilap pénteki számában jelent meg. A kormányfő beszélt arról is, hogy 40-80 négyzetméteres új, könnyűszerkezetes, családi házakba költözhetnek majd bérlőként a bajba került lakáshitelesek.
Orbán: hamarosan mindenkinek tudunk munkát adni
Csak azokat hívják vissza a munka világába, akiknek munkát tudnak adni. "És hamarosan mindenkinek tudunk majd adni" - közölte Orbán Viktor a Blikk olvasói által feltett kérdésekre válaszolva csütörtökön a napilap honlapján. A miniszterelnök szólt arról is, hogy a kormány nem akarja csökkenteni az éves szabadságot.
Nem ért egyet a brüsszeli lobbi és az Orbán-kormány
Májusban Magyarország vezető vállalatai közül is többen csatlakoztak a Károly walesi herceg által életre hívott, környezettudatos üzleti tömörüléshez, a brüsszeli székhelyű és ott lobbizó EU Corporate Leaders Group on Climate Change-hez (EU CLG). De míg az EU soros elnöki tisztjét betöltő Magyarország és az Orbán-kormány szívesen felkarolná az újabban zöldek által propagált 30 százalékos uniós kibocsátás-csökkentést, a vállalatok ellenzik ezt, és a korábban megállapított 20 százalékos mértéknél maradnának, derült ki a budapesti brit nagykövet, Greg Dorey rezidenciáján tartott sajtóbeszélgetésen.
Magyarok igazságérzete vs. Alkotmánybíróság
A miniszterelnök szerint a magyar nép igazságérzetével ellenkezik, hogy csak a 2010 után kapott végkielégítéseket lehet 98 százalékos különadóval sújtani. Az AB által elkaszált törvényt úgy fogadta el a parlament, hogy az a 2010. január 1. utáni kapott jövedelmekre vonatkozik.
Orbán tíz kérdéssel fordul a lakossághoz
Szociális konzultációt indított útjára a kormányfő - ezt Orbán Viktor a Facebook közösségi portálon, videóüzenetben jelentette be vasárnap. A kormányfő három kérdést idézett videóüzenetében a leveléből, ezek a munka világát, az oktatást érintették.
Orbán: az állam nem versenyhátrány
Az államot nem szabad többé kizárólag versenyhátrányként értelmezni, ugyanis ha van egy jó politikai menedzsment, ha az állam gyorsan hozza meg a döntéseit, deregulál, átlátható viszonyokat teremet, keveset költ, és kooperatív a gazdaságot működtető vállalkozói csoportokkal, akkor az állam nem versenyhátrány, hanem versenyelőny - közölte Orbán Viktor csütörtökön az OECD, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet üzleti és ipari tanácsadó bizottságának ünnepi közgyűlésén mondta Budapesten.
Így értékelte Orbán az uniós elnökség félidejét!
Orbán Viktor szerint Magyarország ma erősebb és függetlenebb, mint az elmúlt húsz évben volt. A miniszterelnök hétfőn napirend előtt a parlamentben arról beszélt: a soros uniós elnökség félidejében elmondható, az elmúlt három hónap legnagyobb eredménye az, hogy "Magyarország ki tud állni a nemzetközi porondon saját magáért és polgáraiért, amikor kell, vállalja a konfliktusokat is, és sikeresen meg tudja vívni őket". Magyarországot és Európát is át kell szervezni - jelentette ki Orbán Viktor.
Orbánban valamelyest csalódott saját tábora
Orbán Viktor népszerűsége saját táborában az októberi 92 százalékról 78 százalékra csökkent - közölte a Nézőpont Intézet. Ugyanakkor a strukturális reformok egyes pontjait nagy támogatottság jellemzi
Orbán: Magyarország rendet és biztonságot akar
A miniszterelnök 1800, próbaidőre kinevezett tiszthelyettes rendőrnek vasárnap azt mondta: az ország sokat vár tőlük, és becsületes, eredményes munkájukért ők is sokat várhatnak hazájuktól.
Ez a legnagyobb gond Orbán szerint!
Orbán Viktor szerint Magyarország legnagyobb problémája az adósság; ez igaz az államra, a vállalatokra és a családokra is. A miniszterelnökkel készített interjút szombati számában közölte Veszprém megye napilapja, a Napló.
Orbán: miért más gazdagszik meg a magyarok munkájából?
Orbán Viktor miniszterelnök szerint a Széll Kálmán Terv célja az adósságveszély elhárítása annak érdekében, hogy a magyarok munkájából ne mások gazdagodjanak.
Orbán időt kér
"Az államadósság elleni küzdelmünkben kulcsszerepe lesz annak is, hogy számon kérjük azoknak a politikusoknak a felelősségét, akik ezt az elképesztő adósságot az ország nyakába varrták" - írja hétfői, ezúttal az elszámoltatás témakörében közzétett Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Reformcsomag márciusban: még vitatkoz(hat)nak a kormányban
A még folytatódó egyeztetések, viták jele lehet, hogy a magyar kormányfő a piac által feltételezett február helyett márciusra helyezte kilátásba a költségvetés-szerkezeti reformcsomag részleteinek bejelentését - mondták Orbán Viktor hétfői parlamenti beszédét kommentálva londoni felzárkózó piaci elemzők.
"Kis csalódásként" értékelték az Orbán-beszédet
Minimális csalódásként értékelték az MTI-nek nyilatkozó makrogazdasági elemzők, hogy Orbán Viktor hétfői parlamenti felszólalásában nem hangzottak el új információk a gazdasági reformtervekről, és hogy ezek bejelentésére márciusig várni kell. A forint azonban nem reagált érdemben a beszédre.
Orbán: ezt nem fogadjuk el!
Senkinek, így a magánszférában dolgozóknak sem csökkenhet a fizetése az arányos, egykulcsos adórendszer bevezetésével - jelentette ki Orbán Viktor hétfőn a Parlamentben napirend előtt.
Orbán nem véletlenül csak 2014-re ígért gyarapodást?
Az MTI által megkérdezett politológusok egyhangúlag arra számítanak, hogy a kormányfő jövő hetén, parlamenti felszólalásában fejti ki konkrét elképzeléseit.
Orbán: az összefogástól a gyarapodásig
2010 az összefogás éve volt, 2011 a megújulás éve, amikor átszervezik és új alkotmányos alapokra helyezik Magyarországot, 2012 pedig az elrugaszkodás éve lesz, amikor az ország visszanyeri elvesztett egyensúlyi helyzetét - vélte Orbán Viktor szokásos éves országértékelő beszédében.
Hétfőn sok mindent elmond Orbán
Hétfőn tartja tizenharmadik országértékelőjét Orbán Viktor. A miniszterelnök Magyarország megújul címmel mondja el hagyományos beszédét a Millenárison a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület felkérésére.
Orbán: elhamarkodottan ítélkeztek a bírálók
Az új médiatörvényre adott heves reagálások nem térítik el Magyarországot attól, hogy európai uniós elnökségének kritikus kérdésére, az EU gazdaságpolitikájára összpontosítson - írta a Financial Times című brit napilap által pénteken "Magyarország bírálói túl gyorsan ítélkeznek" címmel közölt cikkében Orbán Viktor miniszterelnök. A brüsszeli uniós illetékesek kedvenc lapjának tartott újságban a kormányfő leszögezte: világossá kell tenni, hogy Magyarország soros EU-elnökként talán minden eddiginél elkötelezettebb az unió demokratikus értékei mellett, amelyekben az EU ereje rejlik.
Az euró és a médiatörvény volt a fő téma
Első számú európai érdeknek nevezte Orbán Viktor miniszterelnök az euró megvédését és megerősítését pénteki, José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével közösen tartott sajtótájékoztatóján Budapesten.
Orbán: a kritikák állandóak lesznek
Orbán Viktor szerint fel kell készülni arra, hogy a baloldal a következő fél évben folyamatosan kritizálni fogja Magyarországot a jobboldal kétharmados többsége miatt. A miniszterelnök az Európai Parlament honlapján közölt interjúban beszélt erről.
Komoly vitákkal kezdődik a magyar elnökség
Orbán a soros magyar EU-elnökség munkaprogramját ismertette, míg a képviselők leginkább a médiatörvénnyel vannak elfoglalva az Európai Parlament szerdai plenáris ülésén.
Számolt az MSZP: 25 százalékkal csökkennek a nyugdíjak?
Az MSZP szerint 20-25 százalékos nyugdíjcsökkentéshez vezethet, ha a nyugdíjakat a jövőben kizárólag a járulékbevételekből finanszírozzák. Szerintük Orbán Viktor múlt heti nyilatkozata arról árulkodik, hogy a kormány "szétverni" készül a százhúsz éve működő éves társadalombiztosítási rendszert.
"Orbánnak ugyanaz a ... problémája, mint Frankensteinnek"
Az MSZP szerint, ha Orbán Viktor valamiről beszél, akkor annak nagy valószínűséggel az ellenkezője az igaz - mondta szombati, budapesti sajtótájékoztatóján Szanyi Tibor.
Szijjártó szerint a kiadáscsökkentés nem megszorítás
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtöki külföldi médiumoknak adott nyilatkozatában közölte, a kormány végrehajtja a költségvetés ígért, hosszú távú átalakítását, amely négy területen is kiadáscsökkentést tartalmaz az ország pénzügyi hitelességének megerősítése érdekében. Az MSZP és az LMP a megszorítások bejelentéseként értékelte a kormányfő által elmondottakat, Szijjártó Péter a miniszterelnök szóvivője ugyanakkor úgy fogalmazott, a megújulás gazdaságpolitikájába nem férnek bele a megszorítások.
"A tervezett kormányintézkedések sokaknak fognak fájni"
A költségvetés hosszú távú fenntarthatósága szempontjából szükségesnek tartják az Orbán Viktor miniszterelnök által csütörtökön bejelentett kiadáscsökkentő lépéseket az MTI által megkérdezett politológusok. A Magyar Progresszív Intézet és a Political Capital elemzői ugyanakkor politikai kockázatokat is látnak a kilátásba helyezett intézkedések következményeként.
Orbán: február 15-ig sok minden kiderül
A kormány a nemzetgazdasági miniszter előterjesztése alapján február 15-ig megvitatja a nyugdíjrendszert, a munkanélküli segély csökkentését, a gyógyszertámogatásokat és a költséges tömegközlekedési rendszer reformját - mondta Orbán Viktor a Dow Jones hírügynökségnek és a The Wall Street Journalnak adott interjúban.
Orbáni garancia: ezek az adók el fognak tűnni!
Orbán Viktor arról biztosította szerdán Budapesten a norvég miniszterelnököt, hogy a magyar krízisadók, amelyek norvég cégeket is érintenek, átmeneti jellegűek a magyar gazdaságban. A magyar kormányfő erről a Jens Stoltenberggel folytatott tárgyalás után számolt be.
Orbán jelentősen újjászervezné Magyarországot
Magyarország azon európai országok közé tartozik, akinek még van esélye arra, hogy jelentősen újjászervezve saját államát versenyképessé váljon a termelés és a gazdasági növekedés tekintetében a világgazdaság feltörekvő régióival. Minden magyar gazdasági lépés ezt a célt szolgálja - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Budapesten külföldi újságírók előtt.
Orbán a "lenini következetesség" útján
Az EU-elnökségre készülő Magyarország miniszterelnökének politikáját elemzi Pusztai Putyin Európának című cikkében szerdán a Die Welt című napilap, amely szerint a kisebbségi jogoknak a magyar miniszterelnök többségi államában semmi szerepük sincs.
Orbán: jön majd a felminősítés is!
Orbán Viktor szerint a magyar kormány nem a szokványos módszerekkel igyekszik fellendíteni a gazdaságot, és időre van szükség az eredményekhez, de arra számít, hogy a közeljövőben ismét "felminősítik" Magyarországot.
Orbán: itt akarjuk a tartani a romákat
A miniszterelnökkel készült terjedelmes interjút közölt a Le Figaro című francia napilap annak kapcsán, hogy a magyar miniszterelnök csütörtökön Párizsba utazik.
Kifizetik Bajnai ígéretét Orbánék
Átutalja a kormány a BKV-nak azt a 7,5 milliárd forintot, amelyre még Bajnai Gordon tett ígéretet a 2010-es költségvetés terhére - döntöttek a szerdai kormányülésen.
Orbán: egyre több dolgunk van
Egyre nő azon a témák száma, amelyekkel a magyar uniós elnökségnek majd foglalkoznia kell elnöksége során. Az eredetileg összeállított témák mellett az asztalra kerültek olyan aktuális kérdések is, mint a tagországok közti gazdasági koordináció, a 2020-ig tartó stratégiai elképzelések vagy egy esetleges kormányközi konferencia a most elhatározott szerződésmódosítás miatt - mondta Orbán Viktor miniszterelnök.
Alkotmánybíróság leépítése: Orbán nem enged
Orbán Viktor kiállt az Alkotmánybíróság jogkörének megváltoztatását célzó javaslat mellett."Nem az emberek igazságérzetét kell megváltoztatni, hanem azokat a régi szabályokat, amelyekbe beleütközünk" - mondta a kormányfő pénteki brüsszeli sajtótájékoztatóján, az MTI ezzel kapcsolatos kérdésére.
Orbán elképzelései a nyugdíjról
A kormány azt szeretné, ha már az idén vissza lehetne lépni a magánnyugdíjpénztárakból az állami nyugdíjrendszerbe - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedd este az RTL Klub híradójában. A műsorban a kormányfő szavait ismertetve elhangzott: azon is dolgoznak, hogy az államnak befizetett nyugdíjjárulékot is mindenkinek a saját, névre szóló számláján kezeljék.
Ezt jelentette be ma Orbán!
Megkezdik a részmunkaidős foglalkoztatás támogatását a nők esetében; tárgyalások indulnak a kormány és az önkormányzatok között a közszolgáltatásokról; bevezetik a Széchenyi-kártyát az agráriumban - többek közt ezt jelentette be parlamenti beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök beszédét arra a meggyőződésére építette, amely szerint az államot magánérdekmentes szférává kell tenni, ugyanis az "állam piacosítása egy öngyilkos modell, amely a végén megsemmisíti az állam lényegét, a közérdek képviseletét".
Amit Orbán mondott
A bankadó után további válságadókat fog bevezetni a kormány: a távközlési és telekommunikációs szektorra, az energiaszektorra és a kereskedelmi láncokra vonatkozóan - jelentette be Orbán Viktor a Széll Kálmán Alapítvány budapesti rendezvényén.
Reakciók Orbán bejelentéseire
Számos szakember, politikus, elemző megszólalt Orbán Viktor szerdai bejelentései után, mindenki másképp értékelve az elhangzottakat. Van, aki szerint csak újabb megszorításokról van szó, míg mások a közös teherviselést hangsúlyozták.
"Ez nem megtakarítás, még akkor sem, ha egyesek ezt mondják"
Itt az újabb csomag, amely már nem kíméli meg sem az energia szektort, sem a telekom szektort az új adóktól. Sőt, a nyugdíjpénztárakat is a megszűnés irányába löki. Ez persze most több mint évi 500 Mrd Ft-tal, azaz majdnem a GDP két százalékával javítja a költségvetést, de ez nem megtakarítás, még akkor sem, ha egyesek ezt mondják. Ez a nyugdíjak elvonása és egyes vállalkozások erőteljes megadóztatása.
Orbán: itt nem lehet élni
Orbán Viktor miniszterelnök nem látja értelmét annak, hogy helyreállítsák azt a területet Kolontáron, amelyet elöntött a vörösiszap. Szerinte az emberi mulasztás ténye több mint valószínű, a felelősséget meg kell állapítani, az embereket kártalanítani kell.
Orbán egyelőre legyőzhetetlen
Három hónapja Orbán Viktor áll a vezető politikusok népszerűségi listájának élén, de a köztársasági elnökké választott Schmitt Pál felzárkózott szorosan mögé - idézte a Medián szeptember eleji országos közvélemény-kutatásának eredményeit a hvg.hu.
Orbán: politikai bűnök, Che Guevera és tabudöntés
Orbán Viktor szerint a 2002-ben hatalomra került kormány "politikai bűnt" követett el, amikor külföldről felvett hitelekből jóléti kiadásokat finanszírozott, s ezzel megkezdte az ország újabb kori eladósítását. Orbán szerint "büszkék lehetünk arra", hogy milyen gyorsan és milyen széles egyetértéssel szakítottak az emberek az utópiák korszakával, és tették le az alapjait a nemzeti együttműködés rendszerének. A miniszterelnök kormánya első száz napját értékelve a Professzorok Batthyány Köre keddi rendezvényén, a budapesti Szent Imre Gimnáziumban tartott beszédet.
Orbán öt feladata
Öt feladatot nevezett meg Orbán Viktor a szombati kötcsei találkozón, amely szerinte az elkövetkező időszakban a polgári jobboldal előtt áll; közte az új alkotmányt, amelyet "2011 tavaszán mindenképp el kell fogadni". A hagyományos kötcsei találkozón, a jobboldali értelmiségi holdudvar tagjainak nem nyilvános összejövetelén a miniszterelnök a nemzeti kormányzásról tartott előadást, amelyről a www.orbanviktor.hu honlap közölt tudósítást. Eszerint Orbán öt konkrét feladatról beszélt.
Nem tagadják: Lauder és Orbán Martonyinál találkoztak
Valóban találkozott Orbán Viktor miniszterelnök a sukorói kaszinóberuházás egyik megálmodójával, Ronald Lauderrel - írta a Hírszerző kedden. A hírportálnak Havasi Bertalan, a kormányfő sajtóstábjának vezetője megerősítette az információt, miszerint találkozott Orbán és Lauder. Arra a kérdésükre azonban, hogy mikor volt a találkozó, miről beszélt Orbán és Lauder, és miben állapodott meg, nem kaptak választ - írják. Havasi a Hírszerzőnek azt mondta: Orbán "rendszeresen találkozik külföldi befektetőkkel, korábban például arab, indiai, kínai üzletemberekkel is tárgyalt már, mindig a magyar gazdaság érdekeit szem előtt tartva. Ezen találkozók sorába illeszkedett az említett megbeszélés is".
Melegpornó Orbán Facebook-profiljában
A kormányfő Facebook-os oldalára valaki(k) vasárnap hajnalban Schmitt Pál elnöki beiktatásáról készült film mellé melegpornót töltöttek fel - tudósít az Index.
Továbbra is imádjuk Orbánt
Kétharmados támogatottsága van Orbán Viktornak, és a Fidesz-KDNP-nek a Nézőpont Intézet szerdán közzétett felmérése szerint. A leginkább elutasított párt az MSZP; az emberek 41 százaléka nem szavazna a szocialista pártra.
Orbán nem akarja…
A miniszterelnök nem szeretné, ha Magyarország az elnöki rendszer felé mozdulna el. Orbán Viktor ezt az ATV Egyenes beszéd című műsorában mondta, ahol arról is szólt: nem híve népszavazásnak az új alkotmány kérdésében.