Nagyvállalat cikkek
Nehéz időszakban értek el növekedést a régió mamutvállalatai
A tavalyi kedvezőtlen gazdasági klíma nyomot hagyott a régió ötszáz legnagyobb vállalatának teljesítményén is.
A hazai nagyvállalatok beruházásai tolhatják meg a gazdaság szekerét
Visszafogott pénzügyi várakozások jellemzik a hazai vállalati szektort.
A gazdasági helyzet romlására számítanak a nagyvállalatok
Visszafogott várakozások jellemzik a hazai nagyvállalati szektort.
Egyáltalán nem érzékelik az infláció csökkenését a cégek
Továbbra is az infláció határozza meg a legtöbb hazai nagyvállalat jövedelmezőségét.
Ennyien számíthatnak idén bónuszra
Idén a hazai nagyvállalatok háromnegyede tervez valamilyen cafeteria juttatást nyújtani dolgozóinak.
Most van gond: megfagyott a nagyvállalatok hangulata
Beragadtak a nagyvállalati várakozások.
Miért nem tudnak nagyra nőni a hazai vállalatok?
A hazai kkv-tulajdonosok mindössze 3 százaléka szeretne nemzetközi céget építeni, de a nagyvállalattá növekedés is csupán 5 százalékuk céljai között szerepel.
Nem túl biztatóak a nem takarékoskodó vállalatok kilátásai
A kezdeti aggodalmak ellenére a régió figyelemre méltóan ellenállónak bizonyult.
A nagyvállalatokat venné elő az EU a beszállítóik jogsértéseiért
A gondatlan cégeket különböző szankciók fogják sújtani.
Ezeknél a nagyvállalatoknál várhatók leginkább álláshirdetések
Nem kell létszámleépítésektől tartani a hazai nagyvállalatoknál.
Hogyan teljesítenek a legnagyobb családi vállalkozások?
A globális gazdaságnál is gyorsabban növekednek a családi vállalkozások.
Létszámcsökkentésre készülnek a nagyvállalatok
2023 nem a létszámbővítés éve lesz a nagyvállalatoknál.
Stabil pozícióból indulnak neki a nagyvállalatok 2023-nak
Az elmúlt időszak több szempontból próbára tette a gazdaság szereplőit, ám úgy tűnik, a nagyvállalatok viszonylag stabil helyzetből várták a 2023-as évet.
Tombol a pesszimizmus: nem túl fényes évre számítanak a nagyvállalatok
Megtört az elmúlt egy évre jellemző csökkentő trend, de továbbra is pesszimistán látják 2023-at a nagyvállalatok.
Borúsak a cégek, szerintük tovább fog gyengülni a forint
Kétharmaduk számít további forintgyengülésre jövő nyárig.
Nem is gondolnánk, melyek a világ legveszélyesebb vállalatai - itt van a lista
Azok, amelyeknek termékeit mindennap használjuk, fogyasztjuk, szolgáltatásait igénybe vesszük, mégsem gondolnánk rájuk ebből szempontból.
Extraprofitadót vetnek ki a nagy horvát vállalatokra
A horvát parlament pénteki rendkívüli ülésén 96 igen szavazattal 37 ellenében megszavazta az extraprofitot termelő nagy horvát vállalatok megadóztatásáról szóló törvényt.
Kezdenek nagyon elkeseredni a vállalatvezetők
Egyre borúlátóbban ítélik meg a globális vállalati szektor szereplői a világgazdasági kilátásokat.
Soha nem volt annyira rossz a helyzet, mint most
Mínusz 15 ponttal az eddigi legalacsonyabb értékét vette fel a K&H nagyvállalati növekedési index, amely a hazai nagyvállalatok várakozásait mutatja.
Már bővítenének, de látják a kockázatokat a nagyvállalatok főnökei
Idén már minden második hazai vállalat létszámnövekedéssel számol. A koronavírus járvány azonban elmélyítette azokat az aggodalmakat, amelyekkel a vezetők eddig is kénytelenek voltak szembenézni – derül ki a PwC Magyarország 10. vezérigazgatói felméréséből.
Újra pénzhez juthatnak a magyar vállalatok - 32 millárdot adnak beruházásra
Folytatódik a nagyvállalati beruházási támogatás befektetés-ösztönzési program.
Robotokkal a kkv-k versenyezhetnek a nagyvállalatokkal
Az elmúlt húsz évben Dánia világvezetővé nőtte ki magát a robotika terén. 2025-re akár 25.000 embert is foglalkoztathat a robotipar és összebevétele elérheti az 52 milliárd dán koronát.
Az építőipar bízik leginkább a növekedésben
Másfél év alatt felére csökkent a hazai nagyvállalatok növekedési kilátásairól képet adó K&H nagyvállalati növekedési index. A mutató a nagyvállalatok eddigieknél jóval óvatosabb optimizmusát tükrözi.
Már a cégek fele sem éli meg a 10 éves kort
Hiába a sok új cég és a magas cégalapítási kedv, úgy tűnik, a cégek hosszú távú életképessége továbbra is problémás. A fiatal cégeknek úgy tűnik, egyre nehezebb a terep – mondja az Opten szakértője.
Elégedettek helyzetükkel a hazai nagyvállalatok
Óvatos optimizmus és stabilitás jellemzi a hazai nagyvállalatok idei évi kilátásait – jelzi a K&H nagyvállalati növekedési index első negyedéves eredménye. A legnagyobb hazai cégek egyéves várakozásait jelző mutató mindössze 1 ponttal csökkent.
A fiataloknak a munkaerőpiacon is a Facebook az iránytű
Leginkább a Facebookon találhat a munkavállalással és a munkaerőpiaccal kapcsolatos információkat a Z és Y generáció – derül ki a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a SentiOne közös kutatásából.
Mire juthatunk, ha nincs 100 milliónk?
Felmérés szerint a 10- és 100 millió forint közötti kutatás fejlesztési támogatást elnyerő cégek alig 38 százaléka tudta a következő öt évben a támogatás minimum kétszeresével növelni eredményét. A közép-és nagyvállalati szektorból átlagon felül teljesített, míg a mikró- és kisvállalkozásoknál harmadánál volt erre példa.
Céges vízstratégia: víz nélkül nincs se bevétel, se profit!
A tudatos cégek már felbecsülik a víz értékét, az általa nyújtott szolgáltatásokat, és költenek a vízbázisok megóvására, hogy elegendő minőségű és mennyiségű vízhez jussanak termelési folyamataik elvégzéséhez. Az Intel, a Gap és mások bukták már el profitjuk jelentős hányadát vízproblémák miatt.
Mindig férfiak kerülnek a női csúcsvezetők helyére
Hatvankét évesen visszavonult Indra Nooyi, a PepsiCo vezérigazgatója. Ő idén már az ötödik lelépő női vezető amerikai nagyvállalatok élén – valamennyiük helyébe férfi került.
A frissen végzettek nem kockáztatnak, inkább elmennek alkalmazottnak
Az egyetemisták túlnyomó többsége alkalmazottként képzeli el a jövőjét egy friss kutatás szerint. A vállalkozás olyan hátul kullog a vágyott életcélok között, hogy a közszférában is többen dolgoznának szívesen ennél az opciónál – írja a Budapest LAB.
Padlón a nagyvállalatok profitja
Mélyponton a hazai nagyvállalatok profitvárakozása, átlagosan 1%-os nyereségbővüléssel tervez a szektor a következő egy évben – jelzi a K&H nagyvállalati növekedési index.
Nem csak a nagy cégekkel türelmes a NAV
Mivel a valós idejű adatszolgáltatás sokaknak gondot okoz, a NAV egy hónapos türelmi időt adott az adatszolgáltatásra. Ez azonban nem az online bejelentési kötelezettség elhalasztását jelenti, csupán az azonnali adatszolgáltatás alól mentesít.
A kkv nem egy miniatűr nagyvállalat
A vállalkozások megerősítésének fő célja nem a GDP növelése, hanem egy jobb működésű és szerkezetű gazdaság, illetve – és ez talán még fontosabb is – egy jobban működő társadalom kialakítása. A HÉTFA Kutatóintézet elemzése végigveszi, hogyan erősödhetne meg a Vállalkozó Magyarország.
Szerényebb növekedésre számítanak a nagyvállalatok
Enyhén mérséklődött az optimizmus a hazai nagyvállalatok körében – jelzi a K&H nagyvállalati növekedési index első negyedéves eredménye. A szektorok közül az ipari cégek tekintenek leginkább optimistán előre.
250 szennyező cégen múlik a világ sorsa
A világ 250 legnagyobb légszennyezőnek számító tőzsdei cégének még mindig csak az egyötöde rendelkezik emissziócsökkentési stratégiával. A Reuters és a Carbon Disclosure Project új, közös elemzése szerint az üzleti tevékenység dekarbonizációja javítja a nyereségességet.
Ezt mind megspórolhatná, ha fejlesztene
Magyarországon a GDP arányában kb. 1,5 százalék az innovációs célú költés – ez a fele a 2020-ra tervbe vett uniós átlagelvárásnak. Ennek oka az is, hogy kevesebben veszik igénybe a vállalati K+F kedvezményeket, mint ahányan ténylegesen megtehetnék.
Hogyan támaszkodhat egy nagyvállalat startupokra
A nagyvállalati szereplők innovációs problémáira megoldást kínálhatnak startup vállalkozások. Ennek lehetőségeiről tanácskoztak az érintettek képviselői a Magyar Nemzeti Kereskedőház Innotrade Programjának közreműködésével és a bécsi Pioneers szakmai együttműködésében.
Bíznak jövőjükben a nagyvállalatok
A hazai nagyvállalatok kedvezően látják növekedési lehetőségeiket, az elmúlt három év legjobb eredményét érte el a K&H nagyvállalati növekedési indexe. A makrogazdaságot illetően változatlan környezetre számítanak az előttünk álló egy évben.
Stabil jövőképpel bírnak a magyar nagyvállalatok
A K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb, harmadik negyedéves eredményei alapján egyértelműen stabilitás jellemző a legnagyobb hazai cégekre. A következő egy évben 2,3%-os export árbevétel és 1,5%-os profitnövekedést terveznek, a dolgozói létszám vagy a beruházások esetében pedig a kivárás jellemző.
Ezek voltak 2017 legnagyobb kihívásai marketing területen
Sokan azt gondolják, hogy egy nagyvállalati digitális marketing a legkönnyebb dolog a világon. Óriási marketing büdzsék, kiszervezett folyamatok, kiépített brand. Milyen nehézség is lenne egy ilyen környezetben? A 7blog megkérdezett 20 nagyvállalati marketing vezetőt arról, hogy mi volt 2017-ben a legnagyobb kihívás számukra a digitális marketing területén.
Nőnek a helyreállítási költségek az informatikai piacon
Évről évre többet költenek a vállalkozások a kiberbiztonságra (tavaly 56%, míg idén már 63%), ennek ellenére nőttek a gyakori kiberincidensek költségei – derül ki a Kaspersky Lab és a B2B International kutatóintézet közös tanulmányából. Az „Informatikai Biztonság: költségközpont vagy stratégiai befektetés? című tanulmány szerint a legnagyobb kiadásokat a harmadik fél által okozott kiberesemények jelentik bármely méretű cég életében. Ez azt jelenti, hogy egy cégnek nemcsak a saját kiberbiztonságára érdemes odafigyelnie, hanem partnereik, alvállalkozóik informatikai biztonságának is megfelelőnek kell lennie.
A hazai piac húzza a nagyokat is
A belföldi kereslettől teszik leginkább függővé jövedelmezőségüket a hazai nagyvállalatok, miközben az évekig meghatározó közterhek mára már nem érinti annyira érzékenyen a cégeket. A forint árfolyam-változása és az infláció viszont egyre nagyobb hatással van nyereségükre – derül ki a K&H felméréséből.
Jelentősen nőtt a 100 legnagyobb vállalat piaci tőkeértéke
A 100 legnagyobb vállalat piaci tőkeértéke jelentős mértékben, 1861 milliárd dollárral nőtt, ami 2016. március 31-hez képest 12 százalékos növekedést jelent a PwC Global Top 100 rangsora alapján. Ez a növekedés nemcsak megfordította a 2016-os csökkenést, hanem az eddig mért legnagyobb mértékű.
Vidéki város is lehet beruházási helyszín, csak legyen munkaerő
Magyarország vidéki nagyvárosainak szerepe az ország hosszú távú társadalmi és gazdasági céljainak elérésében megkérdőjelezhetetlen: e városok központi szerepet töltenek be szűkebb régiójuk életében. Egyrészt ők tudják a kedvező helyi munkafeltételek ösztönzése és az élhető városi környezet kialakítása révén odavonzani, illetve helyben tartani a jól képzett szakembereket és megállítani, akár megfordítani a fiatalok elvándorlását. Másrészt átgondoltan megtervezett infrastruktúrával és magas színvonalú oktatási feltételekkel ők tudják biztosítani a nagyvállalatoknak a megtelepedés feltételeit - olvasható a Deloitte közleményében.
Új szintre süllyedtünk
Új szintre süllyedt a nagyvállalatok beruházási hajlandósága. Az elmúlt évek 50 százalék feletti arányához képest ma már csak 10-ből 4 cég tervez fejlesztést megvalósítani – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index legutóbbi adataiból.
Élénkülhet a belföldi kereskedelem
A nagy cégek belföldi értékesítésük élénkülésében bíznak – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index kutatás legutóbbi adataiból. A vállalatok bevétel-várakozása javult ugyan, profitvárakozásaik azonban romlottak az előző negyedévhez képest: átlagosan 2,6%-kal nagyobb árbevétellel, de csupán 1,6%-kal nagyobb nyereséggel számolnak az előttünk álló egy évben - olvasható a K&H közleményében.
Az energetikai nagyvállalatok védtelenek a támadásokkal szemben
Az energetikai nagyvállalatok nyílt ellenőrzési rendszerének 90%-a teljesen védtelen a kibertámadásokkal szemben: egy leállás gazdasági katasztrófákhoz vezethet.
Egyre több vezető választja a felhőt
Tovább nőtt tavaly a felhő ismertsége a magyarországi nagyvállalatok vezetőinek körében, ám még nagyon nagy az olló a valódi használat, és az ismertség között – állapította meg a Microsoft Magyarország és az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) közös kutatása. A felmérés szerint vállalatvezetők kétharmada valós erőfeszítéseket tett az elmúlt egy évben a digitális transzformáció érdekében.