Anglia cikkek
170 ezer ember biztosan nem Magyarországon akar élni
Meghaladja a 3,5 milliót az Angliában és Walesben élő EU-állampolgárok száma.
Az elektromos autók rükvercbe tették a brit költségvetést
Nagy adóbevétel-kiesést okoz a brit költségvetésnek az elkövetkező években az elektromos autók terjedése a RAC Foundation tanulmánya szerint.
Hihetetlenül megkönnyítik péntektől az utazást Angliába
Megszűnik a héten a külföldről Angliába utazók indulás előtti tesztkötelezettsége és érkezés utáni karanténja. Az érkezés után elég lesz egy gyorsteszt, amelynek eredményét még elkülönítésben sem kell megvárni - jelentette be Boris Johnson brit miniszterelnök.
Brit belpolitikai válság küszöbén állunk
Azonnali hatállyal lemondott Lord David Frost, a brit kormány Brexit-ügyi államtitkára. Frost a brit kormány "általános irányvonalával", mindenekelőtt az omikron koronavírus-változat terjedésének megfékezésére érvénybe léptetett - a kormányzó Konzervatív Párton belül általánosságban is rendkívüli ellenállással fogadott - korlátozásokkal indokolta távozását.
Tovább nő a feszültség Oroszország és a nyugati nagyhatalmak között
Megtiltotta Oroszország hét brit állampolgárnak a beutazást válaszul arra, hogy London hét orosz állampolgárral szemben szankciókat vezetett be a Navalnij-ügy miatt - közölte Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője. A német-orosz kormányzati kapcsolatokban csak néhány napja okozott komoly feszültséget, hogy Németországban életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték a belbiztonságért felelős orosz nemzetbiztonsági szolgálat egy tisztjét, miután meggyilkolt Berlinben egy csecsen emigránst.
Így nyitnak a boltok Angliában
A brit kormány által kidolgozott részletes nyitási menetrendnek megfelelően hétfőtől minden bolt kinyithat Angliában, és vendégeket fogadhatnak azok az éttermek, amelyek meg tudják oldani a szabadtéri felszolgálást.
Angliába telefonálnál? Ezt jó ha tudod
Már nem vonatkoznak a roaming és nemzetközi hívások díjának maximálására vonatkozó szabályok az Egyesült Királyságra, ami 2020. december 31-e óta nem az Európai Unió része, így harmadik országnak minősül.
Egy év alatt nyereséget hoz az éttermeknek az élelmiszerpazarlás csökkentése
Az ENSZ adatai szerint a világszerte elkészített élelmiszerek harmada végzi a szemetesben. Egy új felmérés szerint egy év alatt megtérül, ha az éttermek és kávézók arra költenek, hogy átalakítsák folyamataikat az élelmiszerpazarlás csökkentése érdekében. Az egy év lejárta után pedig 2 százalékkal csökkennek a költségeik. De még így is tovább folyik az élelmiszerpazarlás náluk.
A válság óta sem csökkent a fosszilis energiák állami támogatása az EU-ban
Bort isznak, és vizet prédikálnak a párizsi klímaegyezményre felesküdött európai kormányok: ugyanolyan sok pénzt öntenek támogatás formájában a fosszilis energiákba az uniós tagországok, mint a gazdasági válság kezdetén.
A brit "legek" között már nem csak honi arisztokraták vannak
Nagy-Britannia ezer leggazdagabb emberének, családjának teljes vagyona 724 Mrd. fontot tesz ki. Míg a dúsgazdagok többsége 30 éve még brit arisztokrata volt, ma oroszok, ukránok és ázsiai bevándorlók is vannak köztük.
Nem csökkentettük a légszennyezést, csak elküldtük Ázsiába
A párizsi klímaegyezmény csak a tagországa határain belül kibocsátott üvegházgázokért teszi felelőssé az adott nemzetállamot. De míg úgy tűnik, hogy az EU és az USA csökkentette kibocsátását az elmúlt tíz-húsz évben, valójában valójában csak kihelyeztük a legszennyezőbb iparágakat a Távol-Keletre. Ha a kormányok kötelezővé tennék a cégek számára, hogy bizonyos hányadban belföldi nyersanyagokat vásároljanak, akkor zárulhatna be legalább részlegesen a füstexportálás kiskapuja. Ez lesz a klímapolitika következő hulláma.
Pénzt ad elektromos kocsira a sofőröknek az Uber
Londonban kilométerenként 35 forintos felárat számít fel 2019 elejétől az Uber. Az összegyűlő pénzt a sofőrök elektromos autó vásárlására fordíthatják. Az Uber ezzel akarja zöldíteni flottáját és megindokolni, miért nem hajlandó csatlakozni London csúcsforgalmi adójához.
A Shell vezérigazgatója támogatja a benzin betiltását
Angliában 2040-től tiltanák be a fosszilis üzemanyagok használatát, de a zöldek és egyes parlamenti képviselők már egy korábbi időpont mellett kardoskodnak. A Shell vezére támogatja az ötletet. A nagy autógyárak és olajcégek felismerték, hogy kénytelenek felkészülni egy olaj utáni korszakra.
A siker titka a világjobbítás?
A társadalomtudatos cégforma, a B Corp növekedésének mértékéről állt elő meglepő adattal egy brit kutatás. Az ilyen vállalkozások huszonnyolcszor gyorsabban nőnek, mint Anglia GDP-je, mely évente 0,5 százalékkal bővül.
Megnyílt a világ első műanyagmentes élelmiszerboltja
A teagyártók a filteres teát, az élelmiszergyártók a csomagolást kezdik megújuló alapanyagokból gyártani. Hollandiában a világ első műanyagmentes élelmiszerboltja 700 terméket kínál, köztük joghurtot, húst és is, amiknél már eléggé megszoktuk, hogy plasztikba vannak csomagolva.
Újabb botrány: új dízelmodellek csaltak az emissziós teszteken!
A Volkswagen-botrány után végképp nyilvánvalóvá vált, hogy a dízelautók több nitrogén-oxidot bocsátanak ki, mint a benzines gépjárművek. Ez azonban azt jelenti, hogy azokban az országokban, ahol az autókat az emissziójuk után adó terheli, kedvezőbb adósávba estek a szennyezőbb kocsik, vagyis kevesebbet fizettek a tulajdonosaik az államnak, mint kellett volna. Eközben új modelleknél is eltérést mutattak ki a laboratóriumi és a valós, közúti viszonyok közepette történt kibocsátás között.
A drónok ellen tehetetlenek a vadászok
Drónokat használ az orvvadászok elfogására az angol rendőrség. Az új technológia alkalmazásával egyre több illegális vadászatot derítenek fel.
Óriási siker: lejárt szavatosságú élelmiszerek 35 forintért
Egy angliai élelmiszerboltlánc 125 kereskedelmi egységében kezdi meg lejárt szavatosságú élelmiszereket árusítását. A projekt csak a nem romlandó árukra terjed ki, mint például a rizs vagy a tészták.
14 ország tiltja be a szénerőműveket
A bonni klímakonferencián jött létre az új szénellenes szövetség, mely 2018-ra, a lengyelországi klímakonferenciára már 50 tagot szeretne számlálni. A csatlakozási feltétel: 2030 után nem lehet széntüzeléses erőművekkel energiát termelni.
Behajtási díjjal szorítják ki a dízelautókat Londonból
Újra rájár a rúd a dízelautókra. Közel 7500 forintos díjat kell fizetniük a legszennyezőbb kocsiknak, ha be akarnak hajtani London belvárosába. 2019-re „ultraalacsony kibocsátású” zónává akarják változtatni London belső kerületeit a városatyák.
Állami támogatás nélkül is versenyképesek a szolárfarmok
Angliában nyílt meg az első olyan szolárfarm, melynek működtetéséhez már nem vesznek igénybe állami támogatást, mert nélküle is versenyképes áron tud termelni villamosenergiát.
Nem használhatjuk a teafőzőt, ha az elektromos autót töltjük a garázsban
Anglia 2040-től betiltja az új gyártású benzin- és dízelüzemű autók értékesítését. Ahhoz viszont, hogy az áramhálózat elbírja a megnövekedett számú elektromos autók energiaigényét, korszerűsítésekre van szükség. Ez drága mulatság.
Állati zsíradékot használnak a bankjegyek és a bankkártyák gyártásához
Egyre több országban kezdenek plasztikbankókat kiadni a jegybankok, mert ezek strapabíróbbak a papírpénzeknél. Az állatvédők egyáltalán nem örülnek ennek. Vallási és állatvédő aktivisták 2016 óta kampányoltak Angliában, hogy ne használják ezt az alapanyagot a bankjegyek előállításához. Mindhiába. A jegybank beintett.
Nem tetszik a briteknek a Brexit
Egyre nő az Egyesült Királyság európai uniós tagságának megszűnéséről szóló tárgyalások menetével elégedetlen brit szavazók aránya. Az ORB International hétfőn ismertetett közvélemény-kutatása szerint 61 százalékuk elégedetlen Theresa May konzervatív kormányának tárgyalási stratégiájával.
Az egymillió felett keresők 9,2 százaléka nő. Legalábbis Nagy-Britanniában
Öt év alatt kétszeresére nőtt 2014-2015-re az évi egymillió fontnál (340 millió forintnál) többet kereső nők száma Nagy-Britanniában, de még így is tízszeres fölényben vannak a férfiak.
Brexit: hétfőn megkezdődnek a kilépési tárgyalások
Azt követően, hogy Michel Barnier, az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalója és David Davis, a Brexit-tárgyalások irányítására létrehozott brit minisztérium vezetője megállapodott az időpontban, hétfőn Brüsszelben megkezdődnek a Lisszaboni Szerződés 50. cikke szerinti tárgyalások az Egyesült Királyság EU-ból való kilépéséről - jelentette be Mina Andreeva, az uniós bizottság egyik szóvivője pénteken.
Szijjártó: új világrend alakult ki
Minden nemzetnek joga van saját magát tenni az első helyre, mondta Szijjártó Péter külügyminiszter, aki szerint ugyanakkor szükség van a szoros kapcsolatra Nagy-Britanniával a brexit után is, ahogy a schengeni zóna túlélése nélkülözhetetlen az európai gazdaságnak.
Megnyílt a lejárt szavatosságú élelmiszerek áruháza
Lejárt szavatosságú, de fogyasztható élelmiszereket kínáló üzletet nyitottak Angliában. Mindenki annyit fizet, amennyit tud, szabott árak nincsenek. A siker óriási, a projektnek pedig még a neve is jó: The Real Junk Food Project, vagyis valódi junk food.
Az EU üzeni Trumpnak: nálunk lesz pénz klímavédelemre
A következő 5 évben 100 milliárd dollárt fognak költeni a klímaváltozást megfékező projektekre - jelentette be az Európai Befektetési Bank elnöke, kifejezetten Donald Trumpnak üzenve. A pénzintézet megőrzi pozícióját, mint a klímatudatos beruházások egyik fő hitelezője.
A légkörnek is árt a Brexit
Eláraszthatják az energiapazarló dömpingtermékek Angliát, ha az EU-ból kilépve az ország nem tartja magát az emissziócsökkentési vállalásaihoz, amelyeket már most is képtelen teljesíteni. A gazdasági szereplők is veszítenének, ha az infrastruktúrák zöldítésének tempója csökken.
Válás brit módra
A Brexit gazdasági katasztrófa Nagy-Britannia, és politikai katasztrófa az Európai Unió számára – vélik egyes hazai szakértők. De vajon milyen hatással lesz a britek kilépése a magyar gazdaságra, a szigetországban munkát vállaló magyarokra és az itthoni vállalkozásokra?
Miért razziáznak folyton a Google irodáiban?
2005 óta tart a Google európai adóügyi mizériája. Májusban a vállalat párizsi, júniusban a madridi irodáját szállták meg rendőrök és nyomozók. Még mindig dollármilliárdnyi adóhátralékokat keresnek.
Maradhatnak a magyarok a britek többsége szerint
A brit választók nagy többségének nincs kifogása az ellen, hogy a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok az országban maradhassanak a brit EU-tagság megszűnése után is - ez derül ki egy friss, helyi kutatásból.
Munkavállalás Angliában a Brexit után
A sokkoló eredménnyel záruló Brexit népszavazás számos kérdést vet fel. A magyarok számára különösen fontos lehet, hogy mi lesz a kint dolgozókkal?
A magyar GDP is megsínyli a Brexitet, komoly harc lesz az uniós forrásokért
Közel fél százalékponttal lassulhat a magyar növekedés is a Brexit miatt - erősítette meg Szijjártó Péter a nemzetgazdasági miniszter korábbi becslését. Komoly harcok lesznek a következő uniós költségvetési ciklus pénzeinek elosztásakor is, hiányozni fog a brit befizetés. A miniszter azt mondta, a kormány figyelni fog a kint dolgozó magyarok érdekeire a tárgyalások során, de egyébként sem valószínű, hogy mindenkit hazaküldenének.
Már a bank is csak egy app
A pénzügyi szektor is megkapta a maga felforgatóit: ezek az "app-only" bankok, amelyeknél a bankolást teljes egészében egy alkalmazáson keresztül végezhetjük. Eddig kevés ilyen létezik, de meglepően gyorsan gyarapodik az ügyfélkörük.
Adómentes a megosztásból származó jövedelem - így döntött a brit kormány
A brit pénzügyminiszter március 16-i bejelentése nyomán 2017 áprilisától a kormány adókedvezménnyel illeti a megosztás gazdaságából származó bevételeket. Ennek értelmében a kormány évi ezer fontig adómentessé teszi az ebből a tevékenységből származó jövedelmeket.
Levegőben futó biciklik csökkenthetik a dugót
A vasúti sínek fölé építene bicikliutakat Londonban a sztárépítész Norman Foster. És még az is lehet, hogy a 220 kilométeres SkyCycle tényleg megvalósul.
Cégalapítás Angliában? Itt van, amit tudnia kell
Az angol cégalapítás sokak számára vonzó lehetőségnek tűnik. Segítünk átlátni az alapvető cégindítási, adózási és bevallási szabályokat!
Nagy Britannia felé kacsintgat? Segítünk elindulni!
Hatalmas lehetőségeket tartogat a hazai vállalkozások számára a brit piac. A gyors és egyszerű brit cégalapítás és kedvező adózási környezet mellett azzal is nyerhetünk, ha itthon keresünk kapcsolatot brit cégekkel. A Piac & Profit konferenciáján minderről lesz szó.
Az igazi rezsicsökkentés: az áramtermelő bojler
Egy brit cég olyan bojlert fejlesztett amely hőt és áramot is előállít. A másfél millió forintot kóstáló találmány jelentősen csökkentheti a háztartások rezsiköltségeit. Négy-öt év alatt behozza az árát.
A világűrbe exportálnánk az üvegházhatást
Olyan anyagot kísérleteztek ki a Stanford University kutatói, mely a házak tetejére helyezve egyenesen az űrbe lövellné a városi forróságot. Ezzel a légkondicionálás igénye is csökkenne, s rengeteg energiafogyasztást és üvegházgáz-emissziót lehetne megtakarítani.
Ezért jó munkaadónak lenni Angliában
Rugalmas jogszabályok, adókedvezmények, egyszerűsített munkáltatói regisztráció – íme 3 ok, amiért érdemes Angliában munkaadóvá válni. Szabó Éva, az EVLAteam okleveles könyvelője beszélt a részletekről a Piac&Profit Brit-Magyar Üzleti Fórumán.
Mennyi adót kell fizetni Angliában egy cég után?
Mikor kell az áfaregisztrációt elvégezni? Hány százalék az általános áfakulcs? Mennyi a társasági adó? Avagy mennyit kell kell adóznunk, ha Angliában alapítunk céget? Minderről Szabó Éva, az EVLATeam okleves könyvelője beszélt a Piac és Profit Brit-Magyar Üzleti Fórumán.
Potom pénzért lehet cégünk Angliában
Milyen dokumentumok szükségesek a cégalapításhoz Angliában? Mit kell tennünk cégalapítás után? Kötelező-e a bankszámlanyitás és ha igen, akkor hogyan? Szabó Éva, az EVLAteam okleveles könyvelője beszélt erről a Piac és Profit Brit-Magyar Üzleti Fórumán.
"Mega misszió" élénkíti a brit kereskedelmet
Ötnapos kelet-közép-európai útja befejezéseként Budapestre érkezett a brit kereskedelemfejlesztési és befektetés-ösztönzési államtitkár, Lord Ian Livingston. A Lengyelországot, Szlovákiát, Csehországot és Magyarországot érintő „Mega Mission 2014” üzleti delegáció látogatásának célja, hogy tovább élénkítse a kétoldalú kereskedelmi kapcsolatokat az Egyesült Királyság és a régió államai között.
Egészségesek lehetnének a génkezelt gyümölcsök
Immunerősítő és szívinfarktust megelőző tápanyagokkal nyomnák tele a génmódosított növényeket a biomérnökök. Vajon elterjed-e a GMO-élelmiszernövények új generációja az unióban?
Harry herceg a Déli-sarkra mehet, 50 ezer magyar aláírás az északira
Az iraki és afganisztáni háborúban megsérült angol és amerikai katonák túrájához készül csatlakozni a meztelen bulizgatásairól híres arisztokrata sarj decemberben.