Mennyi adót kell fizetni Angliában egy cég után?

Mikor kell az áfaregisztrációt elvégezni? Hány százalék az általános áfakulcs? Mennyi a társasági adó? Avagy mennyit kell kell adóznunk, ha Angliában alapítunk céget? Minderről Szabó Éva, az EVLATeam okleves könyvelője beszélt a Piac és Profit Brit-Magyar Üzleti Fórumán.

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kisebb az adóteher - Kép: AT Kerney

Amennyiben úgy döntünk, angliai céget alapítunk Angliában (amit egyébként potom pénzért megtehetünk) bizton számíthatunk arra, hogy az adó megfizethető mértékű, kifizetése nem megterhelő. Vállalkozásunk 300 ezer fontos nyereségéig mindössze 20 százalék áfát kell fizetnünk, mely így nem több, mint a tiszta profitunk negyede. Efelett maximum 23 százalékot, de 2015-ben várhatóan 20 százalék lesz az áfakulcs egységesen.

Ráadásul mindezt megúszhatjuk, ha forgalmunk nem éri el a 81 ezer fontot. Ekkor ugyanis nem kell regisztrálnunk, azaz nem leszünk áfakörösek, áfafizetés nélkül viszont adószámunk sincs. A regisztrációs határ sem naptári, sem pénzügyi évhez nem kötődik, bármely összefüggő 12 hónap számít. Az angol áfaszám kiadásának a feltétele az angol forgalom vagy angol ügyvezetési hely. Jó, a tudjuk a legtöbb termékre és szolgáltatásra általános áfakulcs vonatkozik, de csökkentett áfával, 5 százalékkal számolhatunk például a gyerekülések, vagy otthoni rezsi (gáz, villany) költségeknél. Egyáltalán nem kell áfát fizetnünk a legtöbb alapvető élelmiszer,  gyerekruha és nyomdai termék után.

(Mielőtt külföldi partnerekkel indulnánk tárgyalni, érdemes alaposan felkészülni nem csak szakmai, de viselkedésbeli kérdésekben is.Etikett szakértőnk dr. Erdős Zsuzsanna segít, hogy mit is jelent a felkészülés!)

A társasági adó sem elviselhetetlen

Hasonlóan alacsony mértékű a társasági adó kulcsa 300 ezer fontig 20, afelett pedig 21 százalék. A vállalkozás pénzügyi éve - társasági adó szempontjából - az alapítás napjával kezdődik és 12 hónapig tart. Az adó befizetésére, az alapítástól számított 9 hónap áll rendelkezésre.

Az ügyintézés ideje angol rezidens igazgató esetén, vagyis annál, aki 183 napnál többet töltött Angliában az adott adóévben) estén: 14-28 nap, külföldi igazgatóval azonban akár 6-20 hétig is eltarthat az eljárás.

Ha a kedvezőbb adózás nem lenne elég meggyőző érv számunkra, akkor itt egy sor további előny az angliai cégalapítás mellett: stabil jogi környezet, a nyelve világnyelve, Anglia a kapu a Brit Nemzetközösségi terjeszkedésnek – erre külön támogatást is kapnak a cégek -, egy cégalapítás két nap, nincs vagyongyarapodási vizsgálat. További részleteket erről a Miért jobb céget alapítani Angliában? című cikkünkben olvashat.

Szükséges papírok áfaregisztrációhoz:
● Bevételi számlák, proforma számlák ● Kiadási számlák, proforma számlák ● Bankszámla kivonatok ● Szerződések ● Az ügyvezető személyi és lakcím igazolása ● Hirdetési anyagok ● Weboldal, vonalas telefonszám

Véleményvezér

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.
Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump

Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump 

A közgazdászok pártállás nélkül visítanak.
180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja

180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja 

A politikusok némelyike felülmúlja a szélkakasokat.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo