Cégblog


Túlélni a járványt: mit léptek a hazai cégek?

Túlélni a járványt: mit léptek a hazai cégek? 

A Budapest Bank saját kisvállalkozó ügyfelei körében végzett kutatásból kiderült, hogy a pandémiával összefüggésben a cégek több mint felének nem változott, 40 százalékuknak pedig kedvezőtlenebb lett a pénzügyi helyzete. Utóbbiak 63 százaléka inkább előre menekül, és a különböző beruházásokban, korszerűsítésben látja a sikeres újraindítás kulcsát. A cégek digitális kompetenciái európai összehasonlításban is alacsonyak, ráadásul ezek fejlesztését költségesnek és bonyolultnak tartják. Az elmúlt időszak azonban világossá tette, hogy az online jelenlét és az elektronikus szolgáltatások használata lehet a versenyképesség kulcsa. A digitalizációban segítséget várnak a vállalatvezetők: pályázatok és támogatások igénybevételével finanszíroznák a költségeket. Olyan megoldásokat keresnek, amelyek a kihívásokra egyszerű, gyors és komplex válaszokat tudnak adni.
Multifunkciós, járművekre szerelt mobil napelem rendszerek

Multifunkciós, járművekre szerelt mobil napelem rendszerek 

A modern gépjárműveken egyelőre ritkaságszámba megy a tetőre szerelt napelem rendszer. De a jövő még tartogathat meglepetéseket ezen a téren. Itt nem az elektromos autókról lesz szó, hanem azon gépjárművekről, amelyek valamilyen különleges feladatot látnak el. Ehhez szükség lehet a napenergia hasznosítására. Vegyük példának a lakókocsikat vagy pedig a sokáig egy helyben álló járműveket, amelyek villamos energiát biztosítanak egyes hozzájuk csatlakoztatott eszközöknek. A rendőrségi, forgalomirányítást ellátó járművek esetében a napelem rendszerek hasznosak lehetnek.
Milyen hatással volt a járvány az ellátási láncokra?

Milyen hatással volt a járvány az ellátási láncokra? 

A tavalyi év megmutatta, hogy a vállalatok sikeres működéséhez elengedhetetlen az ellátási láncok megfelelő menedzsmentje, a teljes ellátási lánc láthatóságának elősegítése a nyersanyagbeszerzéstől a szállításon és a gyártáson át a megrendelések teljesítésével bezárólag.
Új időszámítás kezdődött a munkaidő-tervezésben

Új időszámítás kezdődött a munkaidő-tervezésben 

Várhatóan több gyártó és termelői szektorban nem alkalmazzák idén az eddigi években jól működő gyakorlatot, a központilag egyben kiadott több hetes nyári szabadság a nyári leállás időtartamára, amikor a nagyobb karbantartási munkákat is elvégezték. A termelés most minden felett áll, a gépeknek maximális kapacitás-kihasználtsággal kell működniük. Ezzel együtt a munkavállalók nagy része nyáron szeretne pihenni, kiváltképp a 07-08. hónapokban – derül ki a versenyszférában dolgozók közel 10 százalékát képviselő 200 ezer kölcsönzött munkavállaló kétharmadát foglalkoztató Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ) legfrissebb kutatásából.
Az egyszerű babaápolás titka

Az egyszerű babaápolás titka 

A pozitív terhességi teszt láttán valószínűleg a legtöbb kismama egyből a pihe-puha babaruhák és állatmintás takarók édes világára asszociál.
Még egy ágazat, ahol súlyos károkat okozott a járvány

Még egy ágazat, ahol súlyos károkat okozott a járvány 

A dísznövény ágazat nettó árbevétele 2020-ban 11,5 milliárd forint volt, 900 millió forinttal kisebb a 2019-esnél; az elmúlt év a koronavírus-járvány és a tavaszi szélsőséges időjárás miatt is különösen nehéz volt a termelőknek – írja a Világgazdaság az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) éves jelentése alapján.
Kiégés, munkanélküliség, hibrid modell: így alakította át a járvány a munkát

Kiégés, munkanélküliség, hibrid modell: így alakította át a járvány a munkát 

A COVID-19 alapjaiban alakította át a munkavégzést. Leginkább a fiatalok körében érezhető a negatív hatása, hiszen a munkanélküliség őket sújtott a leginkább. Ugyanakkor a járvány következtében bevezetett távmunka révén növekedett a termelékenység és csökkentek a működési költségek. Azonban ezek az előnyök a munkavállalói jólét rovására mehetnek.
Elhúzódó szerződéskötések is állhatnak a vállalatok növekedésének útjában

Elhúzódó szerződéskötések is állhatnak a vállalatok növekedésének útjában 

Visszavetik a cégek növekedési kilátásait az elhúzódó szerződéskötési folyamatok – állapítja meg az EY és a Harvard Law School Center 1000 jogi szakértő bevonásával készült közös kutatása. Egy késve vagy hiányosan elkészített szerződés akár egy fontos üzletet is veszélybe sodorhat.
Új program jön - 10 milliárd forintra pályázhatnak a cégek

Új program jön - 10 milliárd forintra pályázhatnak a cégek 

Külpiaci növekedési támogatási programot indít a kormány - közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán.
Kisgyermekekkel kánikulában – praktikák a forró napok elviselésére

Kisgyermekekkel kánikulában – praktikák a forró napok elviselésére 

A nyár beköszöntével meghosszabbodnak a nappalok, és szépen lassan csak kúszik és kúszik felfelé a hőmérő higanyszála. Évről évre egyre kiszámíthatatlanabb, mennyi ideig tartanak a kánikulai időszakok. Mikor kisgyermek érkezik a családba, bizony nem minden esetben egyszerű a forró napokban a napi rutint tartani.

Sokkal több cég hirdet állásokat most, mint tavaly ilyenkor 

Az idei évben erős konszolidáció indult el a munkaerőpiacon, ami a pandémia előtti, 2019-es állapot felé mutat. Az első negyedévben már körvonalazódott a várható visszarendeződés, stabilizálódott a helyzet, majd meredek növekedés kezdődött az álláshirdetések számában: egyértelművé vált, hogy a vírus harmadik hulláma végül mégsem rázta meg annyira a piacot, mint ahogyan arra az előrejelzések alapján számítani lehetett korábban – derül ki a Profession.hu friss, második negyedéves jelentéséből.

Hosszú idő után történt változás a hazai cégvilágban 

Még több az új cég, mint a megszűnő, de a cégalapítások csökkenésével és a cégtörlések növekedésével hosszú idő után lassulni látszik a hazai összesített cégszám emelkedése.

A B-vitamin szerepe 

A B-vitamin nem egyetlen vitamint jelent, hanem egy egész családot. B1, B2, B3, B5, B6 és B12 tagokból áll, amelyek elsősorban az idegrendszert tartják karban, de szerepük van a bőr szépségének és épségének megóvásában is.

Áfabevallási tervezetek: félmillió vállalkozásnak hoz könnyebbséget 

Hamarosan indul az áfabevallási tervezetek kiajánlásának a tesztüzeme, a cél az, hogy 2022-ben már a lehető legprofesszionálisabb szolgáltatást nyújtsa az adóhivatal, olyat, amely a vállalkozásoknak az egyszerűsítés mellett érdemi költségmegtakarítást is hoz.

Újabb banknál indult el az újraindítási hitelek folyósítása 

Elindult a Széchenyi újraindítási hitelek folyósítása az Erste Banknál is, az első 5 millió forintot egy áruszállítással foglalkozó egyéni vállalkozó ügyfelének nyújtották.

Hogyan állítsuk vállalkozásunkat növekedési pályára? 

Mikor jön el az a pont, amikor a korábbi szervezeti felépítéssel és működéssel már nem tud tovább fejlődni és növekedni egy vállalat? Hogyan lehet változtatni és olyan újfajta stratégiát építeni, amely hosszútávon is biztosíthatja a versenyképességet? A júliusi Budapest Business Live online rendezvényen ezekre a kérdésekre keresték a válaszokat Krausz Zoltán vállalatépítési szakértő és Martin Hajdu György szervezet- és vezetőfejlesztő.

Vonzó magyar cégek – a járvány sem tudta visszarántani a felvásárlási kedvet 

A koronavírus ellenére is fellendülésnek indult a hazai vállalati összeolvadások és felvásárlások piaca 2020-ban.

A hotelek többzónás audio- és vizuáltechnikai rendszere 

A hoteleknek több fronton is magas minőséget kell nyújtaniuk. Egyrészt a szállásadás, vendéglátás szolgáltatásainak terén illik a maximálisan elvárható teljesítményt biztosítani, ahol mind a magánszemélyek, mind pedig az üzleti ügyfelek kiszolgálása cél.

Új beruházásokat jelentett be a győri Audi 

A következő két évben több milliárd forintot fordít a győri gyárban a műszaki fejlesztés területére az Audi Hungaria.

Három új beruházást indít Makláron a Bosch 

Tovább fejleszti maklári üzemét a Bosch Automotive Steering Kft.; az 52,5 milliárd forintba kerülő három beruházásnak köszönhetően 180 új munkahely jön létre, a fejlesztéshez a kormány 12,250 milliárd forint kormányzati támogatást nyújt - mondta a külgazdasági és külügyminiszter.

Július nagy változást hozott a bt-k és a kkt-k életében 

Számos egyébként jól működő betéti társaság és közkereseti társaság került nehéz helyzetbe korábban, amikor haláleset miatt megszűnt a beltag vagy a kültag jogviszonya, vagy a tagok száma egy főre csökkent. Ha ugyanis hat hónapig nem jelentettek be új tagot a vállalkozásba, akkor a céget a törvényi szabályozás szerint automatikusan megszüntették. Július 1-től azonban ez nem fenyegeti a társaságot akkor sem, ha a helyzetet fél év alatt nem sikerül rendezni – hívja fel a figyelmet az act Bán és Karika Ügyvédi Társulás.

Új világ kezdődött a fogyasztóvédelemben – mire figyeljenek a cégek? 

A piacfelügyeleti törvény péntektől alkalmazható módosításainak köszönhetően még eredményesebben léphetnek fel a hatóságok a fogyasztók biztonsága érdekében. Növekszik a vállalkozások önkéntes intézkedéseinek szerepe, veszélyes termék forgalmazása miatt már a logisztikai szolgáltató is felelősségre vonható - hívta fel a figyelmet az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

Végtelen pereskedés? Elégtételt fizethetnek az elhúzódó bírósági ügyek miatt 

Még ha nem is óriási, de legalább vagyoni elégtételt kaphatnak azoknak a polgári pereknek az érintettjei, melyeknél az eljárás elhúzódik – mutat rá a Kapolyi Ügyvédi Iroda arra az új jogszabályra, mely jövő januárban lép életbe.

Mi alakítja a csomagfeladás árakat? 

Csomagfeladáskor több lehetőséget is igénybe vehetünk, a futárszolgálatok, a posta, valamint csomagpontok jelentik a legnépszerűbb alternatívát.

Az ideális házi kedvenc - 4 gazdi őszinte vallomása 

Minden gazdi számára egyértelmű, hogy az ő kedvence a világon a legokosabb, legcukibb, legszebb, legszeretetreméltóbb teremtmény a világon. Azonban hogy a szóban forgó állat kutya, macska, hörcsög, vadászgörény vagy valamilyen egzotikus lény-e, az már más kérdés. Cikkünkben egy kis játékra invitálunk: 4 gazdit kértünk meg, hogy jellemezze kedvencét úgy, hogy közben nem árulja el a valódi kilétét. Te pedig, kedves olvasónk, tippeld meg, hogy kinek milyen háziállata van!

Tovább növelte részesedését a 4iG-ben a vezérigazgató 

A Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent bejelentés szerint az informatikai társaság elnök-vezérigazgatója szavazati jogának mértéke immár 58,62 százalék.

Nincs menekvés: a NAV a cégtemetőkben is kutat 

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal több ezer olyan céget vizsgál, amelyet tulajdonosaik a jelek szerint cégtemetőnek játszottak át, annak reményében, hogy ne kelljen a vállalkozások tetemes tartozásait megfizetni.

Előre menekülnek a magyar cégek, mégis jelentős a lemaradás az innovációknál 

A járvány okozta gazdasági válság utáni kilábalásban főszerepet kap az innováció, de ezen a téren felemás kép rajzolódik ki Magyarországon – derül ki a K&H most elindított innovációs indexéből, amely a 300 millió forintot meghaladó éves árbevétellel rendelkező magyar cégek innovációhoz való hozzáállását és terveit mutatja be.

Egy elbénázott szerződés jelentős károkat okozhat a cégeknek 

Visszavetik a cégek növekedési kilátásait az elhúzódó szerződéskötési folyamatok – állapítja meg az EY és a Harvard Law School Center 1000 jogi szakértő bevonásával készült közös kutatása.

Túlélés az összeomló vendéglátóiparban - A Klasszis Klub következő vendége Gerendai Károly lesz 

A pandémia lenullázta a vendéglátóipart, de a statisztikai adatokból nem úgy fest, hogy tömegesen dobták volna be a törülközőt a vállalkozók. Klasszis Klub online találkozónk következő vendége, Gerendai Károly segítségével igyekszünk első kézből informálódni a szakma állapotáról, ideértve a fesztiválipart is.

Hogyan alakíts ki megnyerő üzletbelsőt? 

Egy vállalkozás arculatának fontos részét képezi az üzletbelső, hiszen a vevők itt szerzik első benyomásukat, az alkalmazottaknak pedig munkahelyül szolgál, így kiemelten fontos, hogy jól érezzék benne magukat mind a munkavállalók, mind az ügyfelek.

Lecsaptak a cégek az ingyenpénzre – kifogyott a keret 

Rendkívül nagy érdeklődés mellett nyílt meg a 2021-2027-es fejlesztési ciklus első pályázata.

Élet a járvány után: újra megjött a kedv a vállalkozáshoz? 

A tavalyi megtorpanás, cégbezárások és végelszámolások után pozitív trendforduló látható a magyar vállalkozásoknál - legalábbis erre engednek következtetni a világ vezető üzleti információ szolgáltatójának, a Dun&Bradstreet-nek a legfrissebb céginformációs adatai.

Új ingatlanbefektetési igazgató a Diófa Alapkezelő élén 

A Diófa Alapkezelő Bogár Rolandot választotta meg a társaság új ingatlanbefektetési igazgatójának.

A misztikus balzsamecet nyomában 

Bár a legtöbben szeretik a jól bevált alapanyagokat, mások szívesen kísérleteznek újdonságokkal a konyhában. Az egyik ilyen extra hozzávaló a balzsamecet, amelyről kevesen tudják, hogy valójában mire is használható. Pedig egy rendkívül sokoldalú ételízesítőről van szó!

Folytatódik az e-kereskedelem sikertörténete 

Jelentős növekedést ért el a hazai online kiskereskedelem, ami elsősorban a járványhelyzet által megváltoztatott vásárlói viselkedésnek tudható be. Az előzetes várakozással ellentétben a normalizálódás időszaka sem vetette vissza a webáruházak forgalmát, továbbra is magas értékesítési volumenekkel működnek. Körbejártuk, mi történik az e-kereskedelem háza táján.

Egy eszköz, amely nemcsak vállalkozását, de családja védelmét is szolgálja 

Most, hogy a vállalkozások újból kinyitják kapuit az alkalmazottak és az ügyfelek előtt, átértékelik egészségvédelmi és biztonsági intézkedéseiket. Az egyik stratégia, amelyet sok munkáltató használ a biztonságos és egészséges munkaterület biztosításához, a hőmérséklet mérése érintés nélküli infravörös hőmérőkkel.

Startupok az egészségügyben: ezek hódítanak most Magyarországon 

A magyar cégek sikerét mutatja, hogy egyre több nemzetközi startup versenyen - amelyek lehetőséget teremtenek arra, hogy ezek a feltörekvő vállalkozások bemutatkozzanak a szakembereknek, ezzel elősegítve ötleteik piacra dobását- jelennek meg és érnek el helyezéseket.

Nyomás alatt – változtatási kényszer a koronavírus után 

Üzleteket veszítenek a cégek jogi osztályaik leterheltsége miatt – állapítja meg az EY több mint 2000 felsővezető és 1000 vállalati jogtanácsos megkérdezésével, 22 országban készült globális felmérése. A helyzet megoldását a digitalizációban és kiszervezésben látják a döntéshozók.

Késely Ajna a tokiói olimpia küszöbén 

Késely Ajna az Allianz Hungária magyarországi márkanagykövete még nincs 20 éves, de már háromszoros ifjúsági olimpiai bajnok, junior világ- és Európa-bajnok, felnőtt Eb-érmes. Az tokiói olimpiára készülve, egy edzőtáborban adott interjút.

Egyszerűen, gyorsan és tisztán a lefúvópisztolyokkal 

Aki dolgozott már olyan ipari környezetben, ahol a munkadarab megmunkálása közben melléktermék, hulladék, forgács, por, nyesedék keletkezik, az pontosan tudja, hogy a munkavégzés során milyen fontos a környezet tisztán tartása, és az, hogy a nem kívánt részek, hulladékok mindig eltávolításra kerüljenek a munkaállomásról. A tisztán tartott munkakörnyezet mellett elengedhetetlenül szükséges a sablonok, ütközők mentesítése is az oda berakódott szennyeződésektől, mert enélkül a pontos munkavégzés elképzelhetetlen.

Nagyon régóta nem voltak ennyire optimisták a hazai kkv-k 

20 pontra emelkedett a K&H kkv bizalmi index, ami a hazai kis- és középvállalkozások várakozásait 17 éve vizsgáló felmérés eddigi legoptimistább értéke. A minden szektorban pozitív képet mutató eredmények főként annak köszönhetők, hogy a cégek pénzügyi helyzetük alakulását és a gazdaságpolitikai intézkedéseket tekintve is derűlátók.

Nagyot nyerhetnek a kis cégek a bankszektor változásával 

A deviza forgalommal rendelkező vállalatoknak komoly terhet jelent, hogy a hagyományos banki szolgáltatások során hosszú és költséges folyamat a deviza tranzakció. A fintech forradalomnak köszönhetően azonban az igény után, megérkezett a megoldás is a határokon átívelő tranzakciók költséghatékony és átlátható lebonyolítására. A belga székhelyű iBanFirst rendszere már magyar nyelven is elérhető, és már több száz hazai vállalkozás nyitotta meg üzleti számláját. 

Eddig nem látott jelenséget generált a járvány 

Rekordot dönt az üzleti rendezvénypiacra épülő belföldi turizmus. A nyári, szabadságolási szezonban általában csend és nyugalom van – ám az eddigi íratlan, főként megszokáson alapuló szabályt felülírta az igény és a realitás. Már a szeptember-október is kezd betelni a szállodákban.

A Svájci Posta többségi tulajdont szerzett a Tresoritban 

Többségi tulajdont szerzett a Svájci Posta kommunikációs szolgáltatásokért felelős üzletága a titkosított, felhőalapú fájlmegosztó és kollaborációs szolgáltatást kínáló svájci-magyar cégben, a Tresoritban. A siker nem a semmiből jött: a 2011-ben alapított hazai startup rendszeresen szerepel a Financial Times 1000 leggyorsabban növekvő európai vállalati listáján, több mint tízezer nagyvállalat és cég használja világszerte technológiáját, és olyan nemzetközi befektetők látták meg benne a fantáziát az elmúlt években, mint a 3TS Capital Partners, a PortfoLion, a DayOne Capital, Anka Márton LogMeIn-alapító, vagy Andreas Kemi és Szőke Márton magánbefektetők.

Az elmúlt időszak abszolút slágere – a férfi rövidnadrág 

A férfiak sem mindig viseltek rövidnadrágot. Egész egyszerűen nem volt divat ebben az utcára lépni, sőt azt lehet mondani, hogy még otthoni körülmények között sem nagyon hordtak a férfiak ilyen ruhadarabot. Aztán a férfi rövidnadrágok is berobbantak a divat világába. Ezek, a férfiaknak szánt ruhadarabok, egész nyáron és a tavaszi, őszi jó időben nagyon jó szolgálatot tesznek, hiszen már a férfiaknak sem kell hosszú nadrágban végig izzadni a sokszor fullasztó meleg napokat. A férfi rövidnadrágok nem csak szabadidős tevékenységekre alkalmasak, hiszen a tervezők arra is gondoltak, hogy bizony elegánsabb kivitelben is kelendők lehetnek. Nem tévedtek, hiszen a chino rövid nadrágok népszerűsége töretlen. Lássuk is, hogy milyen rövidnadrágok közül válogathatnak a férfiak!

Már igényelhető a Széchenyi Kártya GO! a Takarékbanknál 

A Takarékbank felkészült arra, hogy az új, államilag támogatott Széchenyi Kártya Újraindítási Program termékeivel segítse a vállalkozások működését. A Széchenyi Kártya GO! már igényelhető az ország messze legnagyobb fiókhálózatát működtető hitelintézetnél, amely az SZKP piacvezető banki partnere.

Mit okozott a járvány a magyar cégvilágban? 

A koronavírus-járvány gazdasági hatásait vizsgálta a hazai vállalkozások üzleti tevékenységét akadályozó tényezők, a kapacitáskihasználtság, a bérek, valamint a belföldi- és exportárak változása szempontjából friss elemzésében az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Adózás

Adót vethetnek ki a lakásvásárlókra az önkormányzatok

Adót vethetnek ki a lakásvásárlókra az önkormányzatok  

Benyújtották a Parlamentnek a helyi önazonosság védelméről szóló törvényjavaslatot.

Jogi kisokos

Mivel büntethető egy cég?

Mivel büntethető egy cég? 

Gyakori vélekedés, hogy a büntetőjogi felelősség és kockázat kizárólag a magánszemélyeket terheli.

Klímablog

Már most több hetes várólista van a klímaszerelésre

Már most több hetes várólista van a klímaszerelésre 

Az elmúlt évek nyári hőhullámai sorozatos rekordokat döntöttek, és az előrejelzések szerint az idei nyár sem lesz kivétel.

Infokom

Lehull a lepel, mit gondolnak a magyarok a mesterséges intelligenciáról

Lehull a lepel, mit gondolnak a magyarok a mesterséges intelligenciáról 

Az emberek bár egyre többször használják a mesterséges intelligenciát, sokan bizonytalanok az AI-jelenséggel kapcsolatban.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo