A Széchenyi Alapok amellett, hogy komoly megtérülést vár a befektetéstől, szakmai partnerként és potenciális társbefektetőként tekint a Euroventuresre, akinek korábbi befektetői teljesítménye miatt ígéretes a mostani, immár ötödik alapja. Az elmúlt három évtized során az előző tőkealapjaikban összesen közel 40 milliárd forintot kezeltek és rekordszámú, közel 50 exitet hajtottak végre, benne több tőzsdei kibocsátással a bécsi, valamint a new york-i tőzsdén. Amerikai és európai stratégiai befektetők, valamit régiós pénzügyi befektetők részére is értékesítettek számos vállalatot. Mindehhez több mint négyezer befektetési lehetőséget vizsgáltak meg. Legsikeresebb befektetésüket több mint tízszeres áron adták el, legnagyobb éves hozamuk pedig többezer százalékos volt. Befektetéseikkel elsősorban a kelet-közép európai régió innovatív, nagy növekedési potenciált mutató cégeire fókuszálnak, eddigi legnagyobb sikereiket a technológiai szektorban érték el. A most aláírt befektetés lehetővé teszi, hogy a Euroventures több körben legalább hat növekedési szakaszban lévő technológiai vállalatba egyenként 1-2 milliárd forintot fektessen be hazánkban és a régióban.
„A Euroventuresben megvan az a tudás és tapasztalat, amellyel képes megtalálni és felgyorsítani a legéletképesebb vállalkozások fejlődését, ezzel hozzájárulva a gazdaság újraindításához és további minőségi, magasan kvalifikált munkahelyek létrehozásához. A technológiai szempontú befektetési fókuszt a lehető legnagyobbra nyitjuk, az értékes magyar szellemi termékekre, találmányokra épülő vállalkozások megtalálása a cél. A kiválasztásnál fontos szempont a vállalkozások exportképessége is, vagyis olyan cégeket keresünk, amelyek idővel elfoglalhatják a helyüket az egész világon ismert magyar márkák sorában. A hazai innovációs szektor képes erre a teljesítményre, számos magasan képzett szakember dolgozik országszerte.” – mondta Varga Mihály, pénzügyminiszter.
„A most létrejött partnerség további lehetőségeket nyit meg régiós aktivitásunk erősítésére, az ötödik alapunkkal azt folytatjuk, amit eddig is sikerrel csináltunk. Olyan érett, ugyanakkor gyorsan növekedő technológiai cégekbe fektetünk, amelyek mernek nagyban, nemzetközi méretekben gondolkodni és jelentős értéket tudnak teremteni. Köszönjük az ismételt bizalmat és bízom benne, hogy a Széchenyi Alapok most megvalósult befektetésével megnövelt forrásainkkal ismét értő és elképzeléseiket újabb sikertörténetekké formáló partnerekre találunk.” – mondta Tánczos Péter, a Euroventures ügyvezető partnere.
A Euroventures sikereinek hátterében az aprólékos befektetési kiválasztási folyamat mellett az általa nyújtott magas szintű szakmai támogatás áll. Az operatív szintig megszervezett aktív portfólió-menedzsment magába foglalja a folyamatos befektetői monitoringot, a heti rendszerességű konzultációkat a cégek vezetőségével, szükség esetén pedig a válságkezelést.
„Merjünk nagyok lenni!” – mondta Gróf Széchenyi István. Ez lett a kormány egyik fő üzenete első kormányzása óta. Mi azt üzenjük a hazai vállalkozásoknak, hogy „Merj naggyá válni!” Azt tapasztaljuk, hogy sok hazai vállalkozás lehet naggyá, lépheti át mostani korlátait és érhet el komoly nemzetközi sikereket, ha a szükséges erőforrások ehhez rendelkezésre állnak. Ez nemcsak az utóbbi közel 200 év, de a most mögöttünk álló 11 és fél év tapasztalata is. És erre remek példa maga a Euroventures és korábbi sikeres befektetései. A Euroventures sikerének titka pedig az, hogy ehhez olyan tőke kell, amely szakértelemmel és portfolió társaságainak támogatásával párosul.” – mondta Jobbágy Dénes, a Széchenyi Alapok elnök-vezérigazgatója.