Cégblog


A játék kiskereskedelemet is megviselte a járvány

A játék kiskereskedelemet is megviselte a járvány 

2020 első felében a játékkiskereskedők alkalmazottjaik közel 40 százalékát voltak kénytelenek leépíteni, és a javuló helyzet ellenére is a koronavírus előtti szint még nagyon messze van.
Nettó 248 ezer forint fizetésre vágynak a pályakezdő fiatalok

Nettó 248 ezer forint fizetésre vágynak a pályakezdő fiatalok 

A járvány harmadik hulláma jelentős változásokat hozott a fiatal munkakeresők preferenciáiban. Több stabilitást és figyelmet,  kevesebb rugalmasságot és kihívást keresnek a pályakezdők. A pozitív munkahelyi légkör, a támogató vezetők és a cégen belüli előrelépési lehetőségek a legfontosabb munkahely választási szempontok. A fiatalok többsége akár 5 évig is dolgozna első munkahelyén.
A stresszt nem lehet megemészteni!

A stresszt nem lehet megemészteni! 

Kétszer annyi ember érezte magát stresszesnek a világjárvány kezdete óta tavaly, mint egy évvel korábban. A folyamatos stressz súlyosan károsítja az emésztőrendszert, így a bélflórát is, kellemetlen tüneteket okoz és súlyos szövődményekhez vezethet.
Hogyan hozhatják ki a cégek a maximumot a dolgozókból?

Hogyan hozhatják ki a cégek a maximumot a dolgozókból? 

A járvány rányomta a bélyegét a mindennapjainkra, így a munkahelyi hatékonyságra is. A Harvard üzleti szaklapja egy egyetemi kórház példáján keresztül mutatta be, mennyit számíthatnak a menedzsment döntései.
Az utazási irodák milliárdokat buktak a járvány miatt, de az állam alig segített

Az utazási irodák milliárdokat buktak a járvány miatt, de az állam alig segített 

Nagyobb csődhullám nem volt az utazási irodáknál, de ez nem az államon múlott, amely az egyes utazási irodáknál tapasztalható 8-16 milliárd forintos visszaesést sem segítette célzott támogatással.
Ki a lakásirodából! Most érdemes jobb irodaházba költözni

Ki a lakásirodából! Most érdemes jobb irodaházba költözni 

Az irodákat bérbeadók most a bérlők kegyeit keresik. Minden kategóriában és akár úgy is, hogy mindenre kiterjedő felújítással emelik az irodaház szolgáltatási színvonalát. Kedvező hitellel vásárolni is lehet irodákat.
Közel a járvány előtti szinten a nagyvállalatok optimizmusa

Közel a járvány előtti szinten a nagyvállalatok optimizmusa 

Lényegesen derűlátóbbak lettek a legnagyobb cégek a tavaly év végéhez képest, legalábbis ami a saját kilátásaikat illeti – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb, 2021. első negyedéves adataiból. Az index 13 pontos ugrással jelenleg 3 ponton áll, megközelítve ezzel a pandémia előtti értékeket, ami annak köszönhető, hogy a cégek saját kilátásaik tekintetében kifejezetten optimisták.
Garantiqa: már 2000 milliárd felett a garantált hitelek állománya

Garantiqa: már 2000 milliárd felett a garantált hitelek állománya 

Május közepére az MFB Csoporthoz tartozó Garantiqa Hitelgarancia Zrt. által a Garantiqa Krízis Garanciaprogram keretében támogatott vállalkozói hitelek összege átlépte az 1100 milliárd forintot, ehhez kapcsolódóan a társaság által vállalt kezességek állománya közel 1000 milliárd forintot tett ki.
Tovább pályázhatnak a vállalatok erre a programra

Tovább pályázhatnak a vállalatok erre a programra 

Többeknek és tovább segít a Vállalatok munkaerő támogatása pályázat.
Adatvédelmi gyorsteszt: így szerepeltek a magyar weboldalak

Adatvédelmi gyorsteszt: így szerepeltek a magyar weboldalak 

250 weboldalon található cookie banner technikai működését vizsgálták abból az alkalomból, hogy pont három éve, 2018. május 25-én élesedett az Általános Adatvédelmi Rendelet, a GDPR, ami szigorúan előírja többek között azt, hogy hogyan kell tájékoztatni a weboldalak látogatóit a személyes adataik kezeléséről.

450 ezren kapnak értesítés az adóhatóságtól 

Május végétől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csaknem 450 ezer gazdálkodónak küld értesítést az adószámla egyenlegéről. Június végétől már a magánszemélyek és az egyéni vállalkozók is várhatják a tájékoztatásokat. A küldemény elején mindenki megtalálja a számára legfontosabb információt: kell-e fizetnie, illetve igényelhet-e vissza.

Óriási céghálózatot működtető bűnszervezetet számolt fel a NAV 

A költségvetésnek 826 millió forint kárt okozó, részben takarítással és lakatosmunkával foglalkozó céghálózatot működtető bűnszervezetet számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a napokban - tudatta a szervezet nyugat-dunántúli bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense az MTI-vel.

Tendenciák a fogászatban: hogyan hat a koronavírus a koronákra? 

A gazdaság minden területét, így a fogászatot is érzékenyen érintette, amikor tavaly márciusban korlátozásokat vezettek be. Akkor jóval szigorúbb szabályok vonatkoztak a rendelőkre: csak sürgősségi ellátást folytathattak. Mennyiben más most a helyzet, és milyen hatással volt eddig a globális járvány a fogászatokra?

A várnál kisebb keretösszeggel jelentek meg a GINOP Plusz támogatások 

A társadalmi egyeztetések alatt beharangozott 2000 milliárd forintos keretösszeg helyett 587 milliárd forint értékben írt ki pályázatokat a kormány. 

Fizetésképtelen cégek: komoly rizikót jelentenek a német és a magyar gazdaságnak is 

Bár Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnerének számító Németországban éves szinten 15,5 százalékkal - 1993 óta nem látott szintre – csökkent a fizetésképtelenné vált cége száma 2020-ban, a jelentős mérséklődés a német állam által biztosított támogatásoknak köszönhető. A fizetésképtelenségekhez köthető kárigények ugyanakkor drasztikus mértékben, 65 százalékkal növekedtek.

Valóban költséghatékonyabb az online konferencia, mint a személyes? 

Napjainkban az eddig megszokott, személyes megjelenést igénylő találkozók hada terelődött át a virtuális térbe. Legyen szó céges konferenciáról, online főzőtanfolyamról vagy éppen jógaoktatásról, az interneten tartott rendezvények mára népszerűbbek, mint valaha. Milyen szervezési költségek merülnek fel, és mire nem kell költeni egy online esemény lebonyolítása során? Erről tudhatsz meg többet az alábbiakban!

Nekimennek a csaló webáruházaknak 

A fogyasztók érdekvédelmi szervezetének felmérése szerint számottevően nem csökkent a csalás szándékával értékesítő online kereskedők száma; a tisztességtelen gyakorlat megszüntetése végett a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) közérdekű pereket indít - írta a Népszava.

Akiknek a munkahelye függ a szagok és ízek érzékelésétől - baristák, somellier-ek, cukrászok a covid hullámain 

Megbecsülni is nehéz, hány olyan munkavállaló van ma Magyarországon, akiknek az állása attól függ, a szagokat és az illatokat mennyire érzékelik jól. Márpedig sokuknál ez döntő kérdés, hiszen - mint az köztudott - a koronavírus-járvány egyik legkorábbi jele, és hosszan tartó következménye a szaglás és ízlelés képességének teljes, vagy részleges elvesztése. Cikkünkben annak jártunk utána, hogy a baristák, a sommelier-ek és a cukrászok, azaz a három legérintettebb szakma képviselői miként élik meg mindezt.

Óvatos visszatérés az irodába – milyen munkarendben gondolkodnak a vállalatok? 

Május 10-től már sem a köz-, sem a magánszférában működő munkáltatóknak nem kell törekednie arra, hogy a dolgozók otthonról végezzék a munkájukat. Hirtelen tömeges visszatérésre azonban egyelőre úgy tűnik, nem kell számítani: számos magyarországi nagyvállalat fokozatosan tervezi a visszaállást az irodai munkavégzésre és továbbra is hibrid modellben – a home office és a munkahelyi munkavégzés ötvözetében – gondolkodik. Ráadásul szakemberek szerint, amelyik cég nem kellőképpen rugalmas, az komoly versenyhátrányba kerülhet.

Idén korábban indul a diákmunka szezon - hol lehet a leggyorsabban elhelyezkedni? 

A diákmunkásoknak a logisztikai, valamint a gyártás szektor is szinte azonnali munkát tud biztosítani. Az éledező vendéglátóipar csak mérsékelten tudja felvenni a diákokat, míg a gyorséttermek továbbra is tartják kiemelt pozíciójukat.

A bajok mellett jótékony hatása is volt a járványnak a hazai építőiparra 

A gondokat minden iparági szereplő ismeri: krónikus munkaerőhiány, teljes brigádok kiesése a járvány miatt, növekvő arányú késedelmes kifizetések, csúszások, alapanyag-drágulás, fennakadások az ellátási láncban. Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) legfrissebb felmérésének eredményéből azonban az is kiderült, hogy a koronavírusnak volt „pozitív mellékhatása” is az építőiparban. Felgyorsult a digitalizáció.

A külföldi piacok jelenthetik a hazai cégeknek a kitörést a válságból 

Bár a KSH adatai alapján 2020-ban 4,3 százalékkal csökkent a hazai áruk kivitele 2019-hez képest, fontos, hogy egyre több hazai cég ismerje föl a nemzetközi értékesítésben rejlő lehetőségeket. Az exporttevékenység sikeres kiépítése azon is múlhat, hogy mennyire innovatív az adott vállalat. Ehhez három lépés szükséges: a termék vagy szolgáltatás folyamatos fejlesztése, az egyedi terméktulajdonságok meghatározása, továbbá a nemzetközi kapcsolatok kitartó és következetes bővítése.

Segítség a vállalkozásoknak a veszélyhelyzet alatt: így kerülhető el a fizetésképtelenség 

A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében a magyar kormány megannyi rendkívüli intézkedést vezetett be, amelynek következtében számos szolgáltatás szünetelt, rengeteg üzlet bezárt és az utazás továbbra is csak korlátozott keretek között lehetséges. Az e korlátozásokkal érintett vállalkozások hatalmas veszteséget szenvedtek el, ami akár a fizetésképtelenségüket is eredményezheti.

Ezek a vállalatok lettek idén a legvonzóbb munkáltatók 

Egy helyet előre lépve a dobogón a Samsung lett a legvonzóbb hazai munkáltató, a második helyet a LEGO nyerte el, a harmadik helyezett pedig a Mercedes lett. Az elmúlt évekhez hasonlóan az idei eredmények szerint is az IT-szektor a legvonzóbb a hazai munkavállalók számára. Továbbra is a fizetés, a munkahelyi légkör és az állás tartós biztonsága a legfontosabb munkahelyválasztási szempontok.

A kerékpárgyártást is lassítja a járvány 

Miközben egyre többen ülnek biciklire, főleg Budapesten.

Új átalányadózás jöhet jövőre 

Sok kisvállalkozásnak az átalányadózás lehet a legjobb választás jövőre, amennyiben a Pénzügyminisztérium javaslatát az Országgyűlés megszavazza.

Csúcson az újonnan alapított cégek száma, de vajon kapnak hitelt? 

Növekszik a vállalkozási kedv idehaza – erre utal legalábbis, hogy tízéves csúcsot döntött az újonnan alapított cégek száma. De vajon lesz-e elegendő pénzügyi forrásuk a frissen piacra lépő szereplőknek? Szakértők szerint nem reménytelen a hitelhez jutás hosszabb üzleti múlt nélkül sem, ám van pár feltétel, amit ebben az esetben teljesíteni kell. 

NHP Hajrá! Olcsón és kevés adminisztrációval lehet felvenni 

Nemcsak olcsósága, a legfeljebb 2,5 százalékos kamat tette népszerűvé az elmúlt egy évben az NHP Hajrá! forrású hiteltermékeket, hanem széleskörű felhasználhatóságuk, a hozzájuk kapcsolható garantőri programok, a kevés feltétel, valamint a kis adminisztrációs teher is. A kedvezményes hitelkonstrukciók sikere egy éve töretlen a Takarékbanknál is, és nagy szerepük van abban, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult válsághelyzetben nem állt le a hitelezés, fennmaradt a gazdaság működőképessége.

Vége lesz a jó világnak - ezután majd kevesebbet rendelünk külföldről? 

Visszafoghatja eleinte a vásárlási kedvet, hogy július elsejétől áfát kell fizetni azon 22 euró alatti küldemények után is, amelyek az Európai Unión kívülről érkeznek - derült ki a Magyar Posta megbízásából készített reprezentatív kutatásból.

Már csak néhány napig lehet igényelni ezt a bértámogatást 

Nyolc nappal tovább, az ágazati bértámogatáshoz hasonlóan május 31-ig nyújthatják be bértámogatási kérelmeiket a kutatás, fejlesztés, innováció területén dolgozó munkavállalóik után a munkáltatók - mondta Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára hozzátette, a Kutatók és fejlesztők innovatív bértámogatási programjában idén több mint 1300 cég vagy intézmény kért segítséget több mint 17 ezer munkahely megőrzéséhez összesen 13 milliárd forint értékben.

Nem enyhül a nyomás? Komoly negatív hatással van a cégekre a járvány 

Átfogó elemzést jelentetett meg az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) a hazai vállalkozások helyzetéről. Eszerint 2020 áprilisához képest az összes vizsgált kategóriában számottevően növekedett a konjunktúramutató értéke, a koronavírus-járványt megelőző, 2018–2019-es időszak adataihoz képest azonban jelentős elmaradás tapasztalható a legtöbb vállalati kategóriában.

Hamarosan könnyebben elkerülhetik a vállalkozások a fizetésképtelenséget és a csődöt 

Várhatóan július 1-jén lép hatályba a szerkezetátalakításról szóló törvény, amely egy uniós irányelvet a magyar jogba ültetve lehetővé teszi, hogy a pénzügyi nehézségekkel küzdő, de nem fizetésképtelen jogi személy vállalkozások szerkezetátalakítás révén elkerüljék a fizetésképtelenné válást és a csődhelyzetet. A Kapolyi Ügyvédi Iroda értékelése szerint ez Magyarországon is sok vállalkozáson segíthet.

Nyitják a pénzcsapot – indulnak a pályázatok 

Indulnak a 2021-27-es európai uniós programozási időszak pályázatai, és megújult a vállalkozói információs portál (VALI), újraindul a gazdaság - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.

Az online szerencsejáték piac mérete a COVID-19 világjárvány közepette növekszik 

Az online kaszinók játékosainak száma hétről-hétre növekedett.

Bankkártya-terminálokat telepítő cégnél vizsgálódik a hatóság 

Jogsértés gyanúja miatt vizsgálatot kezdett a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a bankkártya-elfogadó terminálokat telepítő Fizetési Pont Kft.-vel szemben – közölte a GVH.

Merjek szakmát váltani? 

Szüleink, nagyszüleink szájából olykor még hallhatjuk a „nyugdíjas állás” varázsszót a nosztalgikus áhítat hangján, de valljuk be őszintén: minket mindig is kirázott tőle a hideg! Ki akarna 40-45 évet lehúzni ugyanazon a munkahelyen – és egyáltalán: hol akadna manapság ilyen állás? Na ugye!

Miért fontos egy vállalkozásnak, hogy saját weboldala legyen? 

Egy most induló, de egy már régóta a piacon lévő vállalkozásnak is napjainkban szinte elengedhetetlen, hogy saját honlappal rendelkezzen. Hogy miért? A következőkből ez is kiderül, és természetesen az is, ha megszületik az elhatározás, milyen lépéséket kell megtennünk a megvalósuláshoz.

Adócsökkentések és egyszerűsítések – mi érinti a vállalkozásokat? 

A 2022-es központi költségvetéssel összhangban nyújtott be törvényjavaslatot Varga Mihály pénzügyminiszter, amely többek között a személyi jövedelemadóval, az átalányadózással, a társasági adóval, az áfával kapcsolatos új szabályozásokat foglalja magába. Az adócsökkentések és az egyes adónemek egyszerűsítései a miniszter elmondása alapján a gazdaság újraindítását segítik elő, és szerepel köztük a pénzügyi világ slágertémájára, a kriptodevizákra vonatkozó szabályzás is. Fontos újítás az is, hogy az adóhatóság jövőre már a külföldi vagyontárgyak terhére is aktívan megkísérli majd az adótartozások behajtását.

Világszerte megrendítette a pandémia okozta krízis a vállalatokat 

A koronavírus-járvány hatására szinte minden vállalatnak újra kellett értékelnie üzleti stratégáját – derül ki az EY 52 országból 2400 döntéshozó megkérdezésével készült globális kutatásából. A vállalatfelvásárlások fellendülése azt mutatja, hogy a vezetők optimisták, és megkezdték a felkészülést a további gazdasági növekedésre. A válaszadók elsősorban technológiai és digitális szolgáltatásaik fejlesztésével próbálják növelni versenyképességüket a piacon.

Pályázat indul kezdő vállalkozásoknak 

A Startup Campus Inkubator Zrt. 360 millió forintot továbbít kezdő vállalkozásoknak a következő két évben – közölte az innovációs ügynökség.

Ráharaptak a kamatmentes kölcsönre a cégek 

Lassan a 100 milliárd forintos keret felét lekötik a vállalkozások, amelyek igényelték a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt. A járvány miatt nehéz helyzetbe került vállalkozások az OTP Banknál már több mint 18 milliárd forint összegben nyújtottak be hitelkérelmeket, a legfeljebb 10 millió forintos, 3 éves türelmi idővel kínált konstrukcióból.

10 éve nem történt olyan a magyar cégvilágban, mint most 

Több mint kétszer annyi az új cég, mint tavaly ilyenkor, és több mint három hónapja rekord magasságokban a hazai cégbejegyzések száma.

Minden, ami szépség egy helyen, Kényelem és szépségápolás mindenkinek 

Évi 280 millió vásárlót már meggyőzött a MAKEUP csapata arról, hogy a szépség nem ismer akadályokat, sem határokat.

Új kihívások előtt az élelmiszeripar - szokatlan üzleti lépések sikeres példái 

Miért készít vegán terméket egy húscég, és gyárt magának felvágottat egy kereskedő?  Mit keres a brazíliai őserdőben egy európai gyümölcslégyártó, és Kastélyosdombón egy söripari óriás? Az újszerű üzleti gondolkodásra mutatott példákat a Magyar Termék Nonprofit Kft. Agóra konferenciája, amelyen az előadók másokat is arra ösztönöztek, hogy a siker érdekében érdemes „kilépni a dobozból”.   

Kiemelkedően sikeres a hazai e-kereskedelem 

Az elmúlt két évben rengetek cikk és híradás szólt a hazai e-kereskedelem kimagasló teljesítményéről. Most megnéztük, hogy tartunk valójában, mit okozott a koronavírus-járvány és mire számíthatnak a szektor szereplői. E-kereskedelmi körkép következik…

Innováció a nemzetközi kereskedelmi partnerfinanszírozásban 

Magyar leánybankján keresztül az olasz Intesa Sanpaolo Csoport már nemzetközileg is elérhetővé teszi a digitális alapú export-import partnerfinanszírozási megoldását.

Biztonság és adatvédelem a campobet online sportfogadási oldalakon 

Az online játékok egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, beleértve a sportfogadást és kaszinójátékokat is. Ezzel együtt számos olyan biztonsági, adatkezelési és technológiai szempont is felmerül, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy ezek az oldalak megbízhatóak legyenek, és garantálják a játékosok védelmét. Napjainkban alapkövetelmény a szolgáltatóknál, hogy megfeleljenek a korszerű szabályoknak, amelyhez folyamatos biztonsági fejlesztés és az adatvédelmi előírások szigorú betartása szükséges

Fontos határidő jár le a hónap végén – sok pénzről maradhatnak le a feledékeny cégek 

Május 31-ig igényelhető az ágazati bértámogatás; visszamenőleg, akár tavaly novemberig beadhatják a pályázati kérelmet a munkahelyek megtartását szolgáló állami segítségre a nehéz helyzetbe került szektorok vállalkozásai - hívta fel a figyelmet az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mire figyeljünk a családi vállalkozás átadásánál?

Mire figyeljünk a családi vállalkozás átadásánál?  

Az utódlástervezés olyan hosszú távú, stratégiai befektetés, amely mind a nagy-, mind a középvállalkozásokat megvédi az elkerülhetetlen jövőbeli fennakadásoktól.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Pörög a használtautó-piac, ezeket márkákat imádják a magyarok

Pörög a használtautó-piac, ezeket márkákat imádják a magyarok 

Augusztusban 73 ezer személygépkocsi cserélt gazdát, 3,5 százalékkal több, mint egy évvel korábban.

Pénzszerzés

Gigantikus tőkealap indul hazai vállalkozások erősítésére

Gigantikus tőkealap indul hazai vállalkozások erősítésére 

Az Európai Beruházási Alap és a Nemzeti Tőkeholding új, 40 millió euró keretösszegű tőkebefektetési alapot hoz létre.

Adózás

Ügyesen titkolta egy vállalkozás a fekete bevételt, a NAV-osoknál mégis lebukott

Ügyesen titkolta egy vállalkozás a fekete bevételt, a NAV-osoknál mégis lebukott  

Bonyolult nyilvántartást vezetett legális és illegális jövedelmeiről az a vállalkozás, amelynél a NAV ellenőrei próbavásárlást tartottak.

Gazdaság

Hova költöznek a magyarok?

Hova költöznek a magyarok?  

A belföldi vándorlás középpontjában továbbra is a főváros és annak környéke áll.

Infokom

 Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál

Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál  

Habár az utóbbi években csökken a keresleti nyomás az IT munkaerőpiacon, a jó technológiai szakemberekre továbbra is egyre nagyobb szükség van.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo