A gyerekvállalás önmagában sem könnyű feladat, viszont egy idő után eljön a pont, amikor mérlegelnünk kell, hogy szeretnénk-e tovább bővíteni a családot. Sokan azért döntenek a testvér mellett, hogy a nagyobbik gyerek ne egykeként nőjön fel. Amikor aztán megérkezik a tesó, akkor viszont sokszor megváltozik az idősebb testvér viselkedése, kialakul nála a testvérféltékenység.
A nagyobb gyerekek általában rosszabb helyzetbe kerülnek, miután megszületik a testvérük. Az újszülött baba gondozása az anyák figyelmének nagy részét lekötik, amik korábban mind a nagyobb gyerekre összpontosultak – írja a Babainfo magazin. Ez természetesen megviseli az idősebb gyerekeket, akiknek a viselkedésében változás állhat be, indulatosabbakká, frusztráltabbakká válhatnak.
A legjobb megoldás a probléma kezelésére, hogy beszéljünk velük a helyzetről, ez mindig nagyon fontos. Továbbá az is lényeges, hogy ne hanyagoljuk el a nagyobbat, hiszen az tovább mélyítheti a problémát. Próbáljunk időt találni, amikor anélkül, hogy szétszakadnánk, megkapja a szükséges szeretetet, csak neki szóló figyelmet és törődést. Lehetőség szerint kerüljük az olyan helyzeteket, amikor igazságszolgáltatóként döntünk, ne hasonlítgassuk őket egymáshoz, attól nem lesz jobb a helyzet. Próbáljunk türelmesen állni a helyzethez, hogy mindenki feldolgozhassa és gyakorolhassa az új szerepet, amibe került. Ez pedig érvényes a szülőktől kezdve a testvérekig mindenkire.
Írásunk a Családi magazin, Egészségválasz, Hírpatak, Sensation.hu, Igazmondó, Hír-újság oldal együttműködéséből jött létre.