Vállalati hitel cikkek
Mi kell ahhoz, hogy beinduljon a zöldhitelezés?
Milyen a vállalati hitelezés helyzete Magyarországon, a 2023-as évhez képest az idén mire lehet számítani?
Olcsóbbak lesznek a vállalati hitelek
Az új vállalati hiteleknél a futamidő alatt 6 hónapig nulla százalékra csökken a BUBOR feletti kamatfelár.
Mi lesz a vállalati hitelekkel?
A kormány és a bankszövetség között folytatódtak az egyeztetések.
654 millárd forint kedvezményes hitelt már folyósítottak a cégeknek
Túllépte a 860 milliárd forintos szerződött összeget a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram.
Padlót fogott a vállalati hitelezés az olaszoknál
Az olasz bankok vállalkozásoknak nyújtott hitelei a valaha regisztrált legnagyobb mértékben estek vissza szeptemberben.
Mérlegen a kedvezményes vállalati hitelek
Az Eximbank hitelét felvevő vállalatok jelentősen, 41 és 65 százalék közötti mértékben növelték a kivitelüket 6 év alatt.
Vállalati hitelpiac - mi pörgött a nyári hónapokban?
A világjárvány nagyot ütött tavasszal a gazdaságon, és ez meglátszott a hitelezésben is, az első hullám lecsillapodásával azonban nyáron fokozatosan megélénkült a vállalati hitelpiac.
Szárnyal a vállalati hitelezés a régióban
Kiugró mértékben, 73 százalékkal nőtt a vállalatok közötti hitelezés Kelet-Európában tavalyhoz képest az Atradius hitelbiztosító elemzése szerint. Az 1500 magyar és kelet-európai vállalat bevonásával készült, Fizetési Szokások Barométere című tanulmány szerint míg tavaly a B2B kereskedelemben a cégek az ügyletek 38,8 százalékában adtak halasztott fizetést a vevőiknek, addig az idén a tranzakciók 67,2 százaléka történt hitelre. A listát Szlovákia vezeti 91,5 százalékkal, Magyarország 77,8 százalékkal a harmadik helyen áll a régióban, míg Bulgária az utolsó, 33,6 százalékkal.
Bővült az Erste hitelezése
A lakosságnak nyújtott hiteleinek értéke 47, a vállalatiaké 27 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - írja az Mfor.hu
4 +1 dolog, amin cége hitelképessége múlhat
Sokszor el sem tudjuk képzelni, min múlhat az, hogy cégünk kaphat-e hitelt, vagy sem. Bosszantó szembesülni azzal, hogy a megcélzott hitel – és ezzel akár egy jól jövedelmező beruházás megvalósulása – egy banális hibán csúszhat el. Ráadásul olyanon, amit egy kis odafigyeléssel megelőzhettünk volna…
Mit tehetünk, ha a biztosra ígért hitel mégis befuccsol?
A biztosra ígért hitelek esetében is előfordulhat, hogy akár a végső döntés előtti utolsó pillanatban elutasít a bank. Sokszor teljesen váratlan a döntés, az ok pedig rendszerint valamilyen egyedi, bankspecifikus dolog. A Bankmonitor két cég példáján keresztül mutatja be, hogy az alternatív banki ajánlat megléte ilyenkor bizony életet, jobban mondva beruházást menthet.
Január 31-ig elérhető a refinanszírozási program
A jelentős piaci érdeklődés miatt a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) 2020. január végéig meghosszabbította az MFB Pénzügyi Vállalkozás Refinanszírozási Konstrukció II. elnevezésű hitelprogram igénylési határidejét, illetve 100 milliárd forintra emelte a program keretösszegét, a hitel továbbra is a programban részt vevő pénzügyi vállalkozásoknál igényelhető.
Új lendületet kaphatnak a hazai beruházások
Idén új lendületet kaphatnak a céges beruházások a Növekedési Hitelprogram Fix indulásának köszönhetően. A K&H a Növekedési Hitelprogram eddigi eredményeihez hasonlóan az NHP fix kihelyezésében is aktív szerepet kíván vállalni, így a gyorsított, 48 órás hitelbírálati folyamat a 45 millió forint alatti NHP fix kérelmek elbírálására is igénybe vehető.
Indul az NHP fix
Hamarosan a legtöbb kereskedelmi bankban már elérhetővé válik az NHP fix, amelyfix kamatozású, kiszámítható forrást kínál a hazai kis- és középvállalatoknak. Ezúttal is jelentős érdeklődésre számítanak a bankok.
Hétszázmilliárd forint gondos, megértő gazdáját keresi
Egy közelmúltbeli pénzpiaci felmérés szerint közel negyvenezer hazai cég, közülük többnyire a legkisebb, egy-két fős vállalkozások tudnának még mintegy 700 milliárd forint hitelt igénybe venni, ám bizonyos okból mégsem teszik.
Nagy baj készül: újabb válság jöhet?
A Lehmann Brothers csődjét követő 2008-as pénzügyi válságnál is nagyobb krízistől tartanak a közgazdászok, mint William White, aki már 2007-ben is figyelmeztetett a kockázatokra. A gond, hogy az állami mentőcsomagok csak a tüneteket kezelték, a válságot okozó problémák megmaradtak.
Egy hiteltanácsadó nem csak beviszi a papírokat a fiókba
A professzionális vállalati hiteltanácsadás nem abból áll, hogy a tanácsadónk beviszi a tulajdonos helyett a céges papírokat a bankfiókba. Egy igazi vállalati hiteltanácsadó otthon van a pénzügyekben, érti a tulajdonosi érdekeket, ismeri a bankpiacot. Összességében, egy profi vállalati hiteltanácsadó munkájának többszörösen megtérülőnek kell lennie. A Bankmonitor.hu bemutatja milyen szolgáltatást kell nyújtania egy céges hiteltanácsadóknak.
Kivásárolnám az üzletfelemet, de honnan szerzek rá hitelt?
Relatív gyakran előfordul, hogy két barát elindít egy céget. Az üzlet jól fejlődik, de az elképzelések egy ponton már különböznek. Jellemzően ekkor az elválás része, hogy egyikük megvásárolja a másik fél üzletrészét. De ha ezt hitelből rendezné, akkor bőven kerülnek elő buktatók, mint az a Bankmonitor esettanulmányából látható.
Budapesten nyit irodát a Nemzetközi Beruházási Bank
A Nemzetközi Beruházási Bank (NBB) Budapesten nyit regionális irodát – jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter. Az iroda nyitásával bővülhet a vállalati hitelkínálat Magyarországon.
3 hiba, amit kerüljünk el a beruházási hitel felvételénél
A sikeres beruházás, és így a vállalkozás hosszú távú jövője sokszor múlik a szükséges források megteremtésén: mikor, milyen formában szerezzünk hozzá hitelt? A Bankmonitor szakértőinek segítségével összegyűjtöttünk három tipikus hibát, amelyet a cégek elkövethetnek a beruházási hitel felvételénél.
Takarék Csoport: beindult a vállalati hitelezés
Jelentősen nőtt a vállalati szegmensben a Takarék Csoport által folyósított hitelek volumene. A kihelyezéseket a felpörgő ingatlanpiac, az alacsony kamatkörnyezet és a növekvő fogyasztás is támogatta. A lakossági piacon viszont a CSOK-hatás érvényesült.
Zombiktól tart az OECD - és nem alaptalanul
Világszerte cégek ezrei felett lebeg Damoklész kardjaként magas eladósodottságuk, amelynek kamatai már meghaladják bevételeiket, ezek az ún. zombik az OECD szerint komoly veszélyt jelenthetnek – és egyre többen lesznek.
MNB: csak bátrabban a hitelezéssel
Nagyobb hangsúlyt kellene fektetniük a bankoknak a mikro és a kis cégek, illetve a működőképes, de kockázatosabb vállalkozások hitelezésére - mondta Fábián Gergely, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi rendszer elemzéséért és hitelösztönzésért felelős ügyvezető igazgatója.
Jól fogynak a vállalatoknak szánt uniós források
A Budapest Bank országosan reprezentatív felmérése szerint a vállalkozások közel ötöde adott be eddig pályázatot a jelenlegi uniós ciklusban, és bár a beruházási tervek hiánya vagy nem megfelelő előkészítettsége sok cég számára akadályt jelent, a pénzintézet szakértői szerint bőven van kereslet a források iránt. Az MFB Pontokon közvetített, vissza nem térítendő támogatással kombinált kedvezményes hiteltermékekből összesen 270 milliárd forintot igényeltek eddig a vállalkozások, ami a meghirdetett keretösszeg több mint felét jelenti. Ennek közel 40%-a, mintegy 100 milliárd forintnyi forrásigény (hitel+vissza nem térítendő támogatás) az elmúlt egy évben az MFB Pontok 5%-át üzemeltető Budapest Bankhoz érkezett.
Nagy lehetőség kis cégeknek – mire érdemes figyelni hitelfelvételkor?
Minden vállalkozás életében eljön a pont, amikor a cég további fejlődéséhez külső forrás bevonására van szükség. Azonban a kisvállalatok gyakran szembesülnek azzal a problémával, hogy nehezebben jutnak hitelhez nagyobb méretű társaiknál.
Induló vállalkozás is kaphat hitelt
A bankok nem szívesen hitelezik az induló vállalkozásokat, ami érthető is, hiszen jelentős részük az első születésnapját sem éri meg. A Bankmonitor szakértői szerint azonban van olyan konstrukció, ami a kezdő cégeknek is megfelelő lehet.
Beindulhat a vállalati hitelezés
Londoni pénzügyi elemzők szerdai előrejelzése szerint a magyar gazdaság ciklikus fellendülésének környezetében a banki hitelkihelyezés gyorsuló ütemű növekedése várható Magyarországon a következő két évben.
238 milliárd pörgött ki az uniós hitelből
Június végéig meghaladta a 238 milliárd forintot a négytagú konzorcium - a Takarékbank Zrt., a B3 Takarék Szövetkezet, az FHB Bank Zrt. és a Budapest Bank Zrt. - fiókjaiban, a 442 MFB Ponton az akár 0 százalékos kamatozású, európai uniós forrásból finanszírozott hitelekre benyújtott igénylések összege, a hitelprogramok közül a keret kimerülése miatt hármat felfüggesztettek, további kettőt pedig a felhívás tartalmának felülvizsgálata miatt átmenetileg szüneteltetnek.
Három dolog, ami eldönti, hogy kaphat-e hitelt
Sok vállalkozó küzd azzal a problémával, hogy nem tudja eldönteni, kaphat-e cége egyáltalán hitelt, és ha igen, akkor mennyit. Összegyűjtöttük a legfontosabb tényezőket, amelyek döntőek a hitelfelvétel sikerénél.
Kisvállalkozások támogatására vett fel hitelt az Eximbank
Az Európai Beruházási Bank a (EIB) magyar versenyképesség és munkahelyteremtés előmozdítása érdekében 400 milló euró hitelt nyújt a Magyar Export-Import Bank (Eximbank) részére. Az Eximbank és partner kereskedelmi bankjai kedvező feltételekkel folyósítják az EIB hitelkeretéből származó pénzeszközöket a magyar kis- és középvállalkozások, valamint közepes piaci tőkeértékű vállalatok számára.
4 tipp, amivel biztosra mehet céges hitelfelvételnél!
Legyen szó bármilyen beruházásról – ingatlanfejlesztésről vagy akár termelőeszköz beszerzéséről – egy dolog minden esetben kritikus: a szükséges forrás rendelkezésre állása, időben. Hogyan menjünk biztosra a hitelfelvételkor? Ezekre figyeljük, mielőtt belevágunk a tervezett beruházásba.
Itt van az ajánlás a késedelmes vállalati hitelek rendezésére
Jelentős, mintegy 600 milliárd forint a nemteljesítő vállalati követelések értéke a hitelintézeti szektorban.
Cégeknek is érdemes bíróságra menni a devizahitel miatt
Vállalkozásoknak sem kell tétlenül nézni, ahogy a bank felmondja a korábbi devizahiteles szerződést, és adott esetben realizálja a hitelbiztosítékot. A bírósági gyakorlatról és a cégek számára rendelkezésre álló lehetőségekről beszélgettünk a téma szakértőjével, Dr. Rózsavölgyi Ágnes ügyvéddel.
Ki akar hitelt, ha van ingyen pénz is?
Az alacsony kamatkörnyezet ellenére is a visszafogott hitelkereslet és a növekvő vállalati betétállomány a meghatározó a bankszektorban. Ezt a tendenciát a beruházási volumenek lassú emelkedése sem tudja megtörni, hiszen az egyre inkább a beruházási döntések szempontjává váló, vissza nem térítendő támogatások kiszorítják a hagyományos banki hitelfinanszírozást. Jelentős hitelkeresleti élénkülés elsősorban (a válság előtti évekhez hasonlóan ismét) az ingatlanfinanszírozás területén jelentkezik, valamint a 2017-ben megnyíló uniós források az önkormányzati beruházások esetében támaszthatnak új hiteligényt az év második felétől - olvasható a K&H közleményében.
Jelentősen csökkent a régióban a nem teljesítő hitelek állománya
A kelet-közép-európai térségben a nem teljesítő banki hitelek (angolul non-performing loans, NPL) állománya a vonzó makrogazdasági környezet hatására 2015-ben 49 milliárd euróra csökkent - mondta Bíró Balázs, a Deloitte portfóliókezelési-tanácsadási szolgáltatások közép-kelet-európai vezető partnere a cég csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Egyszerűbb lett hitelt kérni
Bár a teljes körű online ügyintézést egyelőre nem lehet bevezetni, előnyére változott a hiteligénylés az utóbbi egy évben. Kevesebb dokumentumot kell bemutatni és a bankok is enyhítettek a feltételeken – írja a Vállalkozók Fóruma.
Telepakolták a malacperselyt a magyar cégek
Sokkal több pénze van a magyar cégeknek: a vállalati betétállomány csaknem 400 milliárd forinttal emelkedett egy hónap alatt. Ezzel szemben a hitelállomány alig nőtt. A betétek növekedése részben az uniós pénzek megérkezésével is magyarázható.
540 milliárd a tét: itt vannak az új hitelprogramok
A Nemzetgazdasági Minisztérium bejelentése szerint 10 új, hitellel kombinált támogatási program nyílt meg a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében. Összegyűjtöttük a részleteket az induló hitelprogramokról a Glósz és Társa Kft. segítségével!
Olcsóbb lehet a bankolás
A kormány kész arra, hogy a vállalati hitelállomány komolyabb, legalább 20 százalékos növekedése esetén lemondjon a tranzakciós illeték egy részéről - mondta a nemzetgazdasági miniszter a Deloitte Magyarország Gazdasági növekedés és versenyképesség című konferenciáján újságírói kérdésre válaszolva csütörtökön.
Még 200 milliárd az olcsó hitelből
Újabb esélyhez jutottak azok a cégek, amelyeknek eddig még nem sikerült a fix 2,5 százalékos kamatozás mellett elérhető Növekedési Hitelhez jutni. A vállalkozók körében legnépszerűbb hitel szerződéses határidejét 2017. március végére tolták ki, ráadásként a forintban elérhető keretet is több tízmilliárd forinttal megnövelték.
A piaci finanszírozás a normális, nem az uniós pénz
Súlyosan függenek a magyar cégek az uniós pénzektől, ezen pedig változtatni kell, különben komoly gond lesz a támogatások ciklikusságából – hangsúlyozta Nagy Márton az MNB alelnöke a Miniszterelnökség által rendezett konferencián.
A fizetésképtelenséget is szabályozza az unió
Új megközelítést javasol az Európai Bizottság a fizetésképtelen vállalkozásokkal kapcsolatban. Korai szerkezetátalakítással tennének a növekedés támogatásáért és a munkahelyek védelméért.
Cégek, irány a bank! Március 31-ig lehet kérni az olcsó hitelt
A Monetáris Tanács a Növekedési Hitelprogram harmadik, kivezető szakaszában a hitelszerződések kis- és középvállalkozásokkal (kkv) történő megkötésére vonatkozó határidő 2017. március 31-ig történő kitolásáról döntött, ezt követően a program lezárásra kerül.
Hatszáz helyen lehet majd igényelni uniós pénzt
A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) közbeszerzési eljárást indított értékesítési hálózatának bővítésére. Jövőre további 200 MFB Pont jön létre, így több mint 600 helyen lesznek elérhetőek az uniós pénzügyi eszközök a vállalkozások számára - közölte az állami tulajdonú hitelintézet.
A régi receptek nem működnek
Bár több európai gazdaságban gyenge teljesítmény, stagnálás vagy negatív teljesítmény várható, a lízingpiac 10 százalékos növekedésben van. A bővülés ellenére a lízingszektornak a jövőben olyan kihívásokkal kell megküzdenie, mint például a digitalizáció és a robotizáció – derült ki a Magyar Lízingszövetség közleményéből.
Egyre népszerűbb a lízing a kkv-knál
A lízingpiacon 360 milliárd forintra nőtt a kihelyezett összeg a harmadik negyedév végére, ami jelentős, 19 százalékos növekedést jelent éves szinten - közölte a friss adatokat a Magyar Lízingszövetség. A lízingcégek arra számítanak, hogy a következő időszakban folytatódhat a növekedés.
Jó hír a tehén- és sertéstartóknak
Az Agrár Széchenyi Kártyán keresztül a tejhasznú tehén-, illetve sertéstartással foglalkozó kis- és középvállalkozásoknak is nyújt kamat-és költségmentes hitelt a Földművelésügyi Minisztérium (FM) – közölte a KAVOSZ Zrt.
A kereskedelemben népszerű a kezesség
Leginkább a kereskedelemben érdekelt vállalatok igényelnek a hiteleikhez készfizető kezességet, ez tükröződik az adatokban is, 2016 első félévében a garancia-állomány már 41 milliárd forinttal 407,2 milliárd forintra emelkedett, szemben a 2015-ös egész éves 46 milliárd forinttal.