A legtöbb banki finanszírozási forma azon vállalkozások számára érhető el, akik legalább egy vagy két lezárt üzleti évvel rendelkeznek. Gyakorta hangzik el induló vállalkozásoktól a csalódott kérdés, hogy „Akkor hogyan szerezzek versenyelőnyt, hogyan törjek be a piacra?” „Hogyan jussak hozzá az ehhez szükséges plusz forráshoz”? A Bankmonitor szakértői szerint azonban számukra is létezik egy lehetséges megoldás: adjon a többieknél hosszabb fizetési határidőt. Tegye ezt úgy, hogy cége mindeközben azonnal hozzájut bevételének jó részéhez és jusson hozzá emellett még számos más előnyhöz is. Hogyan?
Banki oldalról meg kell értenünk azt a hozzáállást, hogy csak azon vállalkozásoknak helyeznek ki pénzt, akik jövőbeli működésének sikerességéről valamilyen módon meg tudnak győződni - mondjuk eddigi működésük alapján. A pénz, amit a bankok kihelyeznek jórészt a betétesek pénze. Ki szeretné azt, hogy nehezen félrerakott megtakarításával hazardírozzon bármelyik bank is? Mi legyen a kezdő vállalkozásokkal? Hogyan tudnak finanszírozási forráshoz jutni?
Amennyiben tehát stabil lábakon álló vevőket szeretne vállalkozásának megnyerni, akkor Öné a pálya. Mi mindenre jó még a vevőfinanszírozás?
- Cége átmeneti plusz forráshoz tud jutni gazdasági múlt és fedezet biztosítása nélkül is – nem okoz tehát problémát, hogy vállalkozása még csak most indult.
- Ha piaci előnyt keres, nagy eséllyel tud labdába rúgni, ha potenciális vevőinél rugalmasan tudja kezelni a fizetési határidőket, a konkurenciánál hosszabb határidőt biztosítva - úgy, hogy közben cége majdnem a teljes árbevételt azonnal megkapja.
- Ha felpörögnek a megrendelések, az alapanyag rendeléssel nem kell megvárnia az előző vevőtől beérkező árbevételt - a pénzintézettől 1-2 napon belül megkapott összegből gyorsabban tud alapanyagot rendelni az újabb megrendelésedhez, ergo több igényt tud kiszolgálni ugyanannyi idő alatt.
- Az előfinanszírozott vevői fizetési stabilitását folyamatosan ellenőrzi a pénzintézet. A faktorált partnerkapcsolat teljes ideje alatt figyelmeztetést kap, vevője esetleges fizetési problémájáról, így szükség esetén időben le tudja állítani a neki történő szállítást – sok esetben biztosítás is kapcsolódik a konstrukcióhoz, így a nem fizetések ellen teljes mértékben védve van a cég.
- Ha vállalkozása rendelkezik pénzügyi múlttal, de a mérleg alapon megkapható hitelnagyság már nem elegendő a dinamikusan növekedés forgóeszköz igényének finanszírozására, a meglévő hitel mellé jól jöhet kiegészítő finanszírozásként is.