Pénzpiac cikkek
Nem kell most már félnünk a további leminősítéstől, de még nincs út felfelé
A nemzetközi piacokra tekintve azt látjuk, hogy újra a bika vette át a hatalmat, legalábbis ami a fejlett piacokat illeti. Ugyanakkor a feltörekvő piacok stagnáltak.
Jó piac-rossz piac: kettéválik a világ
A piac szétvált jó és rossz piacokra. Kezd a világ átalakulni a szokásos üzemmódra: a jó részvények és piacok emelkednek, míg a gyenge piacok és részvények esnek. Akár már jövő áprilisban kamatot emelhet a Fed.
Továbbra is rekordszinten az euró
Oldalaztak tegnap a tengerentúli börzék. Zuhan a WTI a kínai adatokra, veszik az aranyat. Tovább erősödik az euró. Nem tértek magukhoz az ázsiai piacok. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
A német piac túlreagálja az ukrán eseményeket
Az orosz-ukrán feszültség továbbra is negatívan hat az európai részvényekre, miközben az USA-ban az indexek továbbra is tartják a korábban elért szinteket. Eközben Ázsiában kissé pozitívabbra fordult a hangulat, és a piacok többsége emelkedéssel zárt, még ha nincs is kitörő öröm.
Nem teljesített jól az OTP, de nem véletlen
Történelmi csúcson zárt az S&P500. Emelkedett a WTI, az arany 1.350 dollár körül. Draghi mozgatta az euró árfolyamát. Vegyes kép Ázsiában. A magas céltartalékolás miatt a várttól jelentősen elmaradt az OTP eredménye. Oldalazásra számítunk ma a tőzsdén.
Nemzeti gyásznapon a tőzsde is esik
Estek tegnap a tengerentúli börzék. Tovább erősödő WTI, oldalazott az arany ára. Tovább gyengült a forint. Negatív hírekre zuhant Ázsia. Esésre számítunk a mai kereskedésben.
Senki pénze, ami mindenkié
Kormányoktól és nemzeti bankoktól teljesen függetlenül nőtte ki magát felkapott globális fizetőeszközzé a virtuális érme. A jelenség az internet és az online önszerveződés hatalmára hívja fel a figyelmet, és egyúttal a politikai elit, valamint a 2008-ban megrendült bankrendszer iránti bizalmatlanságra is. Vajon a bitcoin-lufi egyszerűen kipukkad, vagy egy mélyrehatóbb átalakulás kezdetét jelzi?
Elbánt a forinttal a Goldman
Mérsékelt emelkedéssel zárt Amerika. 100 dolláron a WTI, tovább nő az arany ára. Elbánt a forinttal a Goldman. Japán nélkül emelkedik Ázsia. MOL: A válás lehet jó hír? Magyar Telekom: Kicsi a valószínűsége a kivásárlásnak. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
Próbálkozik a forint
Megnyugodtak a piacok. Egyrészt fontos támaszszintek közelébe érkeztek az indexek az elmúlt napokban, másrészt pozitív eseményeket láthatunk a periférián. A forint is próbálkozik a 20 napos mozgóátlag visszatesztelésével, amely 301,22-es értéknél van ma reggel.
Kivárunk, ennél rosszabb ne legyen
Csendes a mai nap, nincs túl sok hír. Inkább a kivárás jellemezheti a piacokat. Persze mindig csak ilyen kivárásban legyen részünk, ugyanis az indexek továbbra is a 20 napos mozgóátlagok fölött vacillálnak.
Ezek lehetnek 2014 nagy meglepetései!
Mi a hasonlóság Brazília VB-győzelme és a 2 százalékos jegybanki alapkamat között? Ugyan csak kis eséllyel, de idén mindkettő megtörténhet! A K&H Alapkezelő összegyűjtötte azokat a nemzetközi és hazai eseményeket, amelyek 2014-ben nagy meglepetéseket okozhatnak a befektetők számára.
Csak decemberben csörtet be a "tapír" az életünkbe
Folytatódott az emelkedés a tengerentúlon. Emelkedett a WTI, 1.280 dollár körül az arany árfolyama. Erősödött a forint a pozitív hangulatban. Nagyot ugrottak az ázsiai piacok. MOL harmadik negyedéves eredménye felette van a várakozásoknak a feldolgozás-kereskedelem üzletágnak köszönhetően. A várakozásoknál jobb eredményt tett közzé az FHB. Ma zárás után jelent az ANYBiztonsági Nyomda. Indul a kiszorítás az Egisben. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
A nap végére jöhet valamiféle fordulat
Történelmi csúcson zárt a Dow Jones index. Kismértékben emelkedett a WTI, az arany 1.300 dollár alatt. Tovább erősödött a dollár. Nagyot emelkedett Japán. A MOL igazgatósága kéri a menedzsmenttől az INA eladásának előkészítését. Emelkedésre számítunk a BÉT-en.
A következő negyedévben az eredmények már csak stagnálhatnak
Eladói nyomás alá kerültek tegnap a tengerentúli börzék. AZ EKB váratlan kamatvágása mozgatta a devizapiacokat. Az MNB a jelzálogalapú devizahitelek esetében referenciakamathoz kötött árazást vezetne be és maximalizálná a felszámítható kamatmarzsot. Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén.
Pozitív hírek, további emelkedés
Egyelőre továbbra is a csúcsok környékén vacillálnak az indexek. A tegnapi csökkenést megint megvették napközben mind Európában, mind az USA-ban. Így az indexek tipikusan kis csökkenéssel zártak, és ma a határidős indexek alapján tovább akarják folytatni a tegnap napközben megkezdett emelkedést. Ezt várjuk Magyarországon is, hiszen pozitív híreket látunk a Magyar Telekom, a Richter és a MOLkapcsán is. Még akkor is, ha a jelentőségük relatíve kicsi. Viszont a pozitív nemzetközi hangulat, pozitív vállalti hírek és a kissé vegyesebb technikai kép együttesen a BUXvalamiféle további emelkedését sugallja.
Állam nélkül is van élet
Jó hangulatban telt a kereskedés a tengerentúlon. EKB kamatdöntés lesz ma, maradhat a 0,5%-os alapkamat. Zuhant az arany ára, csökkent a WTI is. A 200 napos mozgóátlag alá erősödött a forint. Japánt leszámítva emelkedett Ázsia. Az Interpol nemzetközi elfogatóparancsot ki Hernádi Zsolt ellen. Emelkedésre számítunk ma a Budapesti Értéktőzsdén.
Nem érdekelte a piacot a közel húsz éve nem látott esemény
Enyhe mínuszban zárt a tengerentúli piac.Kismértékben javuló olajárfolyam, az arany stagnál. Erősödött a forint árfolyama. Emelkedés Japánban. 4.780 forintra emeltük Richter célárunkat. Csökken a Magyar Telekom osztaléka. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
Szabályozzák az "árnyék bankrendszert"
Az "árnyék bankrendszerről" és a pénzpiaci alapok működésének szigorúbb szabályozásáról fogadott el javaslatot az Európai Bizottság - közölte a brüsszeli testület.
Tőzsdén az OSRAM
A július 5-i cégbejegyzéssel hatályba lépett az OSRAM Licht AG különválása a Siemens-től, mellyel az OSRAM hivatalosan a Frankfurti és Müncheni Értékpapírtőzsdéken jegyzett, független társasággá vált.
A direkt bankoké a jövő Magyarországon?
Bár a magyar banki piac még nem indult el a direkt üzleti modell irányába, a külföldi tapasztalatokból kiindulva már csak idő kérdése, hogy hazánkban is megjelenjenek a kizárólag internetes és telefonos csatornát használó „direkt bankok”. A GfK Retail Banking Monitor kutatása a direkt bankok iránti bizalom mértékét és a lehetséges piaci potenciált összegezte eddigi vizsgálatai alapján. Az ügyfelek válaszai arra engednek következtetni, hogy komoly lehetőségeket rejt a hazai banki piac az esetleges új szereplők számára.
Továbbra is szükség van a pénzügyi lazításra
Az év legjobb napját zárták a tengerentúli indexek. Visszaeső arany és olaj jegyzések. Nagyot erősödött az euró. Zöldbe borult Ázsia. A várttól kissé elmaradó eredmény a Magyar Telekomtól. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
Szépen híznak a takarékok
A Magyar Fejlesztési Bank képviselőinek a TakarékBank felügyelő bizottságába való beválasztásával lezárult a tulajdonosváltás a Takarékszövetkezeti Integráció központi bankjában. Az állami tulajdonos révén a takarékoknak nagyobb szerepe lehet a gazdaság és a lakosság hitelezésében, amit az integráció és a TakarékBank között májusban elhatározott szorosabb üzleti együttműködés is támogat. A takarékok a legfrissebb számok szerint a bankrendszer egyetlen nyereséggel működő szektora, összesített nyereségük szeptember végén 20 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit.
Ázsiát nem hatotta meg az amerikai bika
Jó lett a JP Morgan eredménye. A cég a piac által vártnál kisebb veszteséget ért el a derivatív ügyleteken, sőt, a cég szerint a maximális addicionális veszteség az 5,8 milliárd dollár után „már csak" 1,6 milliárd dollár lehet. Ennek is örültek a piacok a várható további kínai élénkítés mellett az Egyesült Államokban.
Nem alakulnak szépen a dolgok
Egyelőre a piac szkeptikus. Továbbra is lassulás van a világgazdaságban, miközben a döntéshozók - bizonyos helyeken (Kína) - egyre kétségbeesettebben próbálnak megtenni mindent annak érdekében, hogy visszatérjen a dinamikus növekedés.
Napkitörések és technika: jön a tőzsdei összeomlás?
Gépesített világunkban nemcsak a tőzsdét veszélyezteti technikai malőr. Természettudósok szerint jövőre erősödni fognak a robbanások a Napon, vagyis az úgynevezett napkitörések. Ezek kedvezőtlenül befolyásolnak gyakorlatilag mindenféle gépet. Az 1920-as években Amerikában ilyen okokból többször is leállt a morze-jelekkel táviratokat kézbesítő országos kommunikációs hálózat.
Eltűnhet a vagyonunk a tőzsdei számítógépeken?
A villámgyorsan mozgó pénzek és részvények ma már nemhogy gesztikuláló brókerek, de gombnyomás nélkül cserélnek gazdát. Algoritmusok végzik a tranzakciókat, amikor bizonyos árra emelkednek vagy zuhannak egyes részvények. A legjobb alapok hatalmas pénzeket költenek ezekre a számítógépekre, melyek másodpercek alatt több ezer adás-vételt eszközölnek. Ám a rendszer időnként megbicsaklik: ezeket a piaci összeomlásokat hívják "flash crash"-nek. Nem jelent-e túl nagy kockázatot szerverekre áramoltatni a gazdasági folyamatok egészét, és ott mozgatni cégek, alapok és magánszemélyek vagyonát? 2012-ben tetőzni fognak a napkitörések, melyeknek az a velejárója, hogy megbénítják az elektronikus gépeket a Földön.
Ez lenne a 9 irányelv, amely megmenti a pénzvilágot?
A pénzügyi világ 2020-ban sokkal erősebb lesz, de csak abban az esetben, ha kilenc alapvető irányelvet kezdettől fogva betartanak a következő tíz évben, közölte az ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), a világ legnagyobb pénzügyi és számviteli szakembereket tömörítő szakmai szervezete, egy általa közzétett kiadványban.