Az üzleti lehetőségek és a pénzforgalom bővülését, a pénzügyi csatornák kiszélesítését várja többek között a Takarékszövetkezeti Integráció az állami tulajdonostól, amelynek képviselőit a múlt héten beválasztották az integráció ernyőbankjába.
A takarékoknál marad a többség
A Takarékszövetkezeti Integráció és az MFB szindikátusi szerződésben rögzítette, hogy az üzleti stratégiával és a társaság jövőjével kapcsolatos részvényesi kérdésekben döntéseiket konszenzusos alapon hozzák majd meg, ugyanakkor a takarékok kiállnak többségi tulajdonuk megtartása mellett. „Ahhoz, hogy a takarékok az ügyféligények kiszolgálásában továbbra is megfelelően rugalmasak lehessenek, meg kell őrizniük önállóságukat a helyi döntéshozatalban és többségi befolyásukat az integráció központi bankjában, ezért olyan szövetséget kötünk az új állami tulajdonossal, amely mindezt biztosítani képes” – mondta Varga Antal, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség ügyvezetője.
Az állami tulajdonos belépéséhez fűzött üzleti remények beváltását támogatja a TakarékBank és az integráció között májusban elhatározott szorosabb üzleti együttműködés is, amely több lépésben 2013 folyamán valósul majd meg. „Az állam szerepétől függetlenül is rákényszerültünk arra, hogy erősítsük az együttműködést, mert többet kell kihasználni abból a potenciálból, amivel az 1600 fiókos hálózatunk és az integrációban lévő 500-600 milliárd forint szabad forrás révén rendelkezünk” – tette hozzá Varga Antal.
Ötödével nőtt az eredmény
A takarékok a legfrissebb háromnegyedéves adatok szerint a bankszektor egyetlen nyereséges hitelintézeti csoportja. Szeptember végén 8,75 milliárd forintra rúgott az adózás előtti eredményük, amely ötödével több, mint egy évvel korábban. A bruttó profit októberben is tovább nőtt 10,3 milliárd forintra, amely megfelelő alapot ad a tőkehelyzet stabilitásához szükséges tartalékok képzésére. Az OTSZ-tagok összesített saját tőkéje szeptember végén 121 milliárd forint volt 7 százalékkal több, mint egy évvel korábban.