Nyár cikkek

Igazi rémálom válhat a nyaralásból, ha erre nem figyelünk
Magyarok vagyunk, forintban számolunk.

Nincs pénze a magyaroknak nyaralásra
Az utazási lehetőségek korlátozottak lesznek ebben az évben.

300 ezer forint jut idén vakációra
Az idén vakációt tervező magyarok átlagosan 296 ezer forintot költenek a nyaralásra, szemben az egy évvel korábbi 247 ezer forintos összeggel.

Dolgozni egy medence mellől? Tippek a sikeres „workation” munkavégzéshez
A home office tömeges elterjedése után fontos kérdés lett, hogy a dolgozók hogyan választják el a magánéletüket a munkától. Az otthoni környezet ugyan a legtöbb esetben jó hatással van a dolgozók produktivitására, a kreatív folyamatokat viszont jelentősen gátolhatja. Ennek a kezelésére és a munkavállalói jóllét elősegítésére jelenthet jó lehetőséget a „workation”, azaz a távmunkavégzés egy olyan helyről, ami hagyományosan nyaralási úticél lenne.

Jót tesz a munkáltatónknak is, ha nem dolgozunk a nyaralás alatt – 5 hasznos tipp a valódi pihenéshez
Hazai és nemzetközi kutatások is alátámasztják, hogy azok a munkavállalók, akik rendesen ki tudják pihenni magukat a szabadságuk alatt, jobban teljesítenek a munkában és boldogabbak a magánéletben is. A valódi kikapcsolódáshoz azonban léteznek szabályok, amelyeket érdemes betartanunk.

Rengeteg diákot érdekelt a nyári munka
A legtöbben Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Békés megyékben dolgoznak.

Tombol a nyár: hamarosan minden magyar fürdő megnyit
Július 1-re minden magyarországi fürdő megnyithat - mondta a Fürdőszövetség alelnöke.

Kiadták a riasztást Magyarországon – mire kell figyelni a tomboló kánikulában végzett munkánál?
Nagyon meleg lesz, így a munkavédelmi előírásokra figyelmeztetett az illetékes államtitkár.

Ki mer most külföldre menni? Ilyen nyaralást terveznek a magyarok
A magyarok többsége a koronavírus-járvány miatt továbbra is óvatos utazási terveit illetően: a válaszadók 63 százaléka legkorábban nyár végére tervez utazást, a nyáron utazni készülőknek ugyanakkor már 51 százaléka gondolkodik külföldi útban, ami meghaladja a tavaly nyár elején mért 44 százalékos arányt – derül ki a Netrisk.hu felmérésére érkezett közel 6000 válaszból.

Ilyen lenne a szabad nyár? – Utazási körkép Covid-szabályokkal
Milyen szabályokra számíthatnak a tengerpartokra indulók?
Táborban vagy a nagyinál? Hol legyen a gyerek a szünetben?
Egy hét családi nyaralás, két hét a nagyinál, három hét tábor – így telik a vakáció a gyerekek nagy részének. A legtöbb szülő 11-15 nap szabadságot vesz ki a nyári időszakban.
A személyes kapcsolatban jobban bízunk, ha kárunk van
Csak június első felében közel 1 milliárd forint értékű káresetet regisztrált a Generali. A társaság adataiból az is kiderül, hogy a vagyonkárok bejelentésére már ugyanannyian használják az online csatornákat, mint a call centert, de továbbra is a tanácsadón vagy alkuszon keresztül történő bejelentés a legnépszerűbb.
A korai nyárban már pusztítanak az erdőtüzek
Az elmúlt hetek átlagosnál melegebb időjárása miatt már májusban elkezdődött a nyári erdőtűzszezon. Mától két térségben, Bács-Kiskun és Csongrád megyében is érvénybe lépett a tűzgyújtási tilalom. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a lakosság figyelmét, hogy legyenek fokozottan körültekintőek, Magyarországon ugyanis az erdőtüzek 99 százalékát emberi mulasztás okozza.
Kevesebbet keresnek a fiatalok a globális felmelegedés miatt
A jövő generációi könnyen kereshetnek kevesebbet, ahogy a klímaváltozás kedvezőtlen mellékhatásai kikezdik az emberek egészségét. A gyerekkorban hőségnek gyakran kitett ember termelékenysége alacsonyabb lesz felnőttként, ezért kisebb fizetésre is számíthat.
2030-tól sorra hőségrekordokat döntenek majd a nyarak
Felkészülhetünk rá, hogy tikkasztó kánikulák fogják uralni a nyarainkat a jövőben. Szó szerint felforr a bolygónk, nekünk meg majd felforr tőle a fejünk.
Így fog kinézni a világ, ha továbbmelegedik
Nem mindegy, hogy az üvegházgázok magas koncentrációja miatt 1 vagy 6 Celsius-fokkal melegszik a Föld éghajlata. A kettő között a különbség élet és halál. Szó szerint. Klimatológusok a globális felmelegedés minden egyes Celsius-fokára kidolgozták, milyen jövővel kell számolnunk. Mutatjuk, mire számíthatunk, attól függően, hogy mennyi káros anyagot eregetünk a légkörbe.
Így kerüljük el a légkondi-betegségeket
A nyári hőhullámok megszaporodásával egyre több nyilvános helyre és lakásba kerül légkondi. A tapasztalatok szerint azonban sokan nincsenek tisztában a berendezés helyes használatával, ami akár egészségügyi kockázattal is járhat. Az alábbiakban reumatológus ad tippeket ad azzal kapcsolatban, hogy mire érdemes odafigyelni a klíma használatakor.
Ennyi kárt okoztak a júliusi viharok, és még nem nyugodhatunk meg
Az elmúlt hetekben országszerte csaptak le a viharok, sok helyen komoly károkat okozva. A Generali Biztosítóhoz július 10. óta több mint 7000 esetről érkezett bejelentés, mintegy 1 milliárd forint a károk becsült értéke.
Inkább a spray kiszerelésű izzadásgátlókat választjuk idén nyáron
A magyarországi 18-59 éves hölgyek fele használ spray kiszerelésű dezodorokat, de továbbra is sokan nyúlnak a golyós típusúakért is, de az izzadásgátló kristály például nem túl népszerű - derül ki a CD kozmetikai márka és az NRC piackutató felméréséből.
Kánikulában is kiváló minőségű maradt a Balaton vize
Fenékig átlátszó a tó vize, annyira tiszta, írják nyaralóknak szóló jelentésükben az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézetének munkatársai. A parti zónában megjelenő zöldalgák is a kedvező ökológiai körülményekre utalnak. A kutatók arra figyelmeztetnek: meg kell osztoznunk az élővízen a Balaton növény- és állatvilágával.
Van, hogy sörpótlékra kényszerül az ember
A sörforradalommal párhuzamosan a magyarok sörfogyasztási szokásai is átalakulni látszanak, már ami az alkohol fontosságát illeti a fogyasztók számára. A sörivók közel fele ugyanis már nyitott az alkoholmentes változatok fogyasztására. Az alkohol szerepe egyre kevésbé fontos, a férfiak számára egy buliban például fontosabb, hogy felkeltik-e a hölgyek érdeklődését. Ilyen és ehhez hasonló érdekességek derültek ki a Heineken 0.0 megbízásából készített kutatásból.
Mit csináljunk a cégben a nyári holtszezon alatt?
Itt a nyár, tenger, Balaton. Pár nap szabadságot ilyenkor még a sztahanovisták is kivesznek. A turizmus csúcsra pörög, jól megy a fagyiárusoknak, a jégkrémgyártóknak, és sörből is ilyenkor fogy a legtöbb. Azonban más szektorok szereplői ilyenkor általában kényszerpihenőre mennek, lelassul az üzlet és a cégen belüli élet is. De azért nem érdemes mindennel leállni, sőt egyes területeket ilyenkor lehet a legjobban felpörgetni.
Hőségriadó: házi kedvenceinket is hőguta fenyegeti
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet. A nyári meleg napokon a hosszabb ideig tartó sétáltatást érdemes kora reggel és késő délután megtartani. A naptól felhevült aszfaltot is érdemes elkerülni, hiszen ott könnyen égési sérülés fenyegeti a sétáltatott kutya mancsát.
Nyár, munka, magánélet – De milyen sorrendben?
Itt a nyár, egy végre pihentetőbb időszak. Vagy mégsem? Hiszen mind tudjuk: lehetetlen teljesen elszakadni a munkahelyi teendőktől. A segítségkérés, előredolgozás általában csak ideiglenes megoldást jelent. Sőt, a fontos hívásokat kénytelenek vagyunk a szabadságunk ideje alatt is fogadni. Mégis, hogyan teremtsünk egyensúlyt a munkánk és a jól megérdemelt pihenés között? Íme, néhány segítő tipp Andrea Dekkertől, a Trunstone szerzőjétől:
Elindultak a NAV ellenőrök
Július elejétől augusztus végéig tart a NAV nyári ellenőrzéssorozata. A turisták által kedvelt üdülőhelyeken, vendéglátóhelyeken, strandokon, nyári fesztiválokon, szabadtéri rendezvényeken, szállásadóknál, rendezvényszervezőknél, tüzépeken lehet számítani a NAV munkatársaira akár munkaidőn kívül és hétvégén is.
Kimarad a nyaralás? Nem is baj
Túl sok a munka, vagy túl kevés a pénz, ezért kimarad idén a nyaralás? Mindenki a vízparton, Ön pedig az íróasztal mögött? Nem rózsás helyzet. Összeszedtünk pár mókás dolgot, hogy lássa, ennek is van jó oldala!
Ezért kéne mindenkinek „laza péntek”
A legtöbb cégvezető azt szereti, ha a kollégák szép rendben ülnek az asztaluknál, legyen fagy vagy hőség. Egy nyári péntek délután viszont a dolgozók többsége valójában már csak a túlélésre hajt. Ha megszervezzük, hogy leléphessenek, a cégnek is megéri.
Tart még a szünidő - mi legyen a gyerekkel?
Amennyire várják a gyerekek a nyári szünetet, akkora gond a szülőknek, hogy mit csináljanak a tíz hosszú hétre felszabaduló csemetékkel. A munkáltatóknak sem kis feladat, hogy a céges és az emberi szempontokat egyaránt figyelembe vevő megoldást megtalálják a kisgyerekes kollégák esetében. Összegyűjtöttünk néhány lehetőséget az optimálistól a kényszermegoldásokig.
Jelenleg nem vagyok elérhető – miért kell az „out of office” üzenet?
Az azonnaliság ma már az élet minden területén elvárás. Ha tudomásul vesszük, hogy például a vásárlók számára a gyors szállítási idő a legfőbb vonzerő a vásárlások során, miért gondoljuk, hogy nyugodtan várnak majd ránk, ha hetekig nem kapnak választ a nekünk küldött üzenetükre? Nem érdemes ezen elbukni egy jó kapcsolatot.
Jön a legveszélyesebb hónap!
Hiába jobbak most a látási és útviszonyok, mint télen, a KSH adatai szerint nyáron egyre több személyi sérüléssel végződő baleset történik az utakon, a közúti balesetek tekintetében pedig augusztus a legveszélyesebb hónap. Annak érdekében, hogy mindez elkerülhető legyen, a CIG Pannónia szakértői az öt leggyakoribb baleseti okra hívják fel a figyelmet.
Hogyan segít a nyakkendő a klímaváltozás ellen?
A környezettudatos gondolkodás jegyében június 17-től ismét nyakkendő és zakó nélkül jár(hat)nak munkahelyükre az Eni és így a Tigáz dolgozói is. Az utóbbi években az Eni kezdeményezése nagyban hozzájárult a villamosenergia-megtakarításhoz és a CO2-kibocsátás csökkentéséhez azáltal, hogy az irodákban 1 °C-kal növelte a hőmérsékletet.
Tippek, hogy rázódjunk vissza a munkába szabadság után
A szabadságról visszatérő dolgozók boldogabbak, egészségesebbek és több az energiájuk, sőt még a problémamegoldó képességük is jobb - olvasható egy kutatásban. Ahhoz azonban, hogy ez az üdítő állapot sokáig tartson, meg kell fogadni pár jó tanácsot, és a visszatérésnek ugyanúgy megadni a módját, mint a kikapcsolódásnak.
Félévszázados rekord: aszály miatt drágulnak az élelmiszerek
1956 óta nem volt ilyen szárazság Észak-Amerikában, mint az elmúlt hónapokban. A súlyos vízhiány és a tönkrement termés miatt az USA tagállamain belüli "megyéknek" (county) mintegy felét nyilvánította katasztrófa-sújtotta területté a Mezőgazdasági Minisztérium (USDA), jelentette a CNN hírtelevízió.
Mi bukjuk a legtöbb ünnepnapot
Habár idén a korábbi évekhez képest sokkal több hosszú hétvégének örülhetnek a magyar munkavállalók, éves szinten kevesebb a törvényben meghatározott munkaszünetet jelentő ünnepnap hazánkban, mint a régió többi országában - mutat rá az Accace hat közép-kelet-európai országban végzett felmérése. A legtöbb fizetett szabadnapnak a szlovákok örülhetnek, míg ukrán szomszédaink akkor is kapnak egy nap extra pihenőt, ha valamelyik nemzeti ünnep hétvégére esik.
A mobilunk nem hagy nyaralni
Az üzletemberek többsége a nyaralás alatt sem képes elszakadni a munkájától egy felmérés szerint. A technológia fejlődésével egyre könnyebb akár a tengerpartól is belelátni a cég ügyeibe, azonban ennek a folyamatos, akár virtuális jelenlétnek hátrányai is vannak.
A kánikula a betörőknek is kedvez...
A besurranó tolvajoknak is kedvez az augusztus végi kánikula, ugyanis az „üzemkészen", de hét közben lakatlanul hagyott nyaralók kedvelt célpontjai a bűnözőknek - figyelmeztet egy biztosítási alkusz. A hétvégi házak biztosítását egyébként még a lakásokénál is ritkábban frissítik az emberek, ezért a betörés után a kártérítési összeg lehet a következő hidegzuhany, mert egy különösen nagy értékeket esetleg nem térít meg a biztosító. A legtöbb szolgáltató ugyanis úgy tartja, nem életszerű vagyonokat érő tárgyakat tartani a nyaralókban, hacsak nem tudja a károsult igazolni, hogy életvitelszerűen használja az ingatlant.
Újra rendelhető a Passport Hetijegy
A tavalyi üdülési szezon egyik legsikeresebb roaming ajánlatával, a Passport Hetijeggyel hét napon keresztül a megszokott magyarországi tarifákon lehet telefonálni.
Amíg mi feltöltődünk, a Föld is fellélegezhet
Akár kipihentük már magunkat, akár vár még ránk a szabadság nyújtotta feltöltődés, a maradék nyárral és az indiánnyárral együtt még egy jó ideig élvezhetjük a nap feltöltő hatását. De vajon a Föld mikor tölti fel készleteit, hogy erőforrásait újratermelje, ha állandóan fogyasztunk? A Föld sosem pihen, ezért mi sem lazíthatunk ezen a téren: az alábbiakban kevéssé ismert, de könnyen megvalósítható zöld tippeket gyűjtöttünk össze, amivel mi is, és a környezetünk is feltöltődhet.
Túlhajszolt kamaszok életveszélyben
A nagy hőségben folytatott sport miatt a tizenéves fiúk gyakran életveszélyes állapotban kerülnek kórházba - az akár halált is okozó hőgutát ritkán veszik észre időben.
Koszos volt a víz, perelnek a turisták
A szennyezett víz miatt volt tilos a fürdés a Ligur-tengerben egy ideig, az itt nyaralók pedig kártérítést követelnek, amely az első, turisták által benyújtott csoportos kereset Olaszországban.
Fával védekeznek a túl erős sugárzás ellen
Faültetéssel kívánja felhívni a nyaralni indulók figyelmét az UV sugárzás veszélyeire az egyik magyar fürdőváros. A Magyar Fürdőszövetség elnöke szerint az UV sugárzás miatt senkinek nem érdemes arra gondolnia, hogy nem megy nyáron strandra, fürdőbe. Sőt.
Hőségriadó van, víztartalékok kitartanak
Az átlagosnál több vizet fogyasztanak a hőségben a fővárosiak, de a fogyasztás nem kiugró, a vízművek ennél nagyobb igényt is el tudna látni problémamentesen; nem kell vízkorlátozásra számítani.
Kánikula: a 2007-es kecskeméti rekordtól még messze vagyunk
Az utóbbi egy évszázadban az 1946-os, az 1950-es és a 2007-es nyáron mérték a legmagasabb hőmérsékletet a magyarországi nagyvárosok megfigyelőállomásain. A rekordot 2007-ben Kecskeméten mérték: 41,7 Celsius fokot.
Nyaralásból is lehet sokmilliós adóssággal hazatérni...
A magyarok kétharmada biztosítás nélkül utazik külföldre, s egy részük több millió forintos adóssággal térhet vissza. Megbetegednek, balesetet szenvednek, vagy lerobban az autójuk, s ez külföldön szó szerint egy egész vagyonba kerül. A határon kívül felhalmozott tartozást évek múlva is behajtják a különféle intézmények. Napi egy kávé árát spórolják meg a biztosításon azok, akik később esetleg vagyonokat kénytelenek kifizetni - hívja fel a figyelmet a hazai utasbiztosítási szokásokra egy alkusz cég.
Most ugyan zuhog az eső, de tavalyi volt a legforróbb nyár
Az éghajlati adatok 19. század végén megkezdődött hivatalos feljegyzése óta a tavalyi bizonyult az eddig mért két legforróbb év egyikének világszerte - derült ki egy friss jelentésből.
Nyár 2011: Nem lesz last minute?
Hatalmas a verseny az utazási irodák piacán. Az elképesztő számú kisebb-nagyobb cégnek nemcsak egymással, hanem az online utazástervezőkkel is meg kell küzdeniük az ügyfelekért. A piac nehézségét mutatják az elmúlt évek csődtörténetei is. A mostani gondok gyökere a szakértők szerint a rendszerváltásig nyúlik vissza, amikor hirtelen megnyílt a világ, mindenki utazni akart, s ebben így jó üzletnek tűnt az utazásszervezés. Százszámra alakultak a cégek, amelyek nagy része már eltűnt. Az utazási irodák fluktuációja azóta is hatalmas, évente több tíz cég jelenik meg, és megy csődbe.
Tűz pusztít a horvát tengerparton
Kiterjedt erdőtűz pusztít a horvátországi Split közelében, a hatalmas füst a várost és környékét is beterítette, ezért a horvát katasztrófavédelmi szervezet (DUZS) a térségben lévőknek figyelmeztetést adott ki vasárnap. A tüzet hajnalban észlelték Donja Rupotina térségében, lakóházakat nem veszélyeztetett.
Kérdés nyaraláskor: Kártya vagy biztosítás?
A válság hatására többen keresik az olcsóbb nyaralásokat, és sokan a járulékos költségeken is igyekeznek takarékoskodni. Ilyen például a biztosítás, ezen viszont akár veszíteni is lehet. Szakemberek szerint már az egynapos külföldi bevásárlóútra is érdemes biztosítást kötni.