Kkv cikkek
Örülhetnek a cégek - korábban érkezhet az áfavisszatérítés
A koronavírus-járvány miatt egyre nehezebb pénzügyi helyzetbe kerülő kis- és közepes vállalkozások újabb adóügyi könnyítést kapnak. A Pénzügyminisztérium arra kéri az adóhivatalt, hogy segítse a cégek likviditását azzal, hogy a visszajáró áfát rövidebb idő alatt utalja ki.
Elbocsátások, a beruházások visszavágása - így hat a kkv-kra a koronavírus
Alig három héttel a koronavírus hivatalos magyarországi megjelenése után a magyar kkv-k egyre borúsabban vélekednek vállalkozásuk idei kilátásairól – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legfrissebb eredményéből. Csökkenő árbevétel és profitvárakozások, már megvalósult és további tervezett elbocsátások, valamint visszafogott beruházási hajlandóság jelzi a járvány eddigi hatását.
Hogyan segíthetjük a helyi vállalkozásokat a koronavírus járvány idején?
A kialakult helyzet mindannyiunk számára komoly változás jelent a mindennapi életünkben. A vészhelyzetben meg kell változtatnunk sok minden más mellett a vásárlási szokásainkat is. Ezekben az időkben nem csak ajánlott, de jól felfogott érdekünk is, hogy a lehető legritkábban menjünk ki az utcára, igyekezzünk a feltétlenül szükséges napi bevásárlást a lehető legrövidebb idő alatt elintézni, sőt, ha tehetjük, inkább interneten rendeljünk a személyes kontaktusok elkerülése érdekében.
Kutatás-fejlesztésre ad pénzt az EU – így pályázhatnak a kkv-k
20-50 millió forint közötti összegekre adhatnak majd be támogatási igényeket a cégek júliustól.
Hatékony segítséget kaphatnak fejlődésükhöz a hazai cégek
A hazai vállalkozások az Enterprise Europe Network (EEN) hálózaton keresztül olyan, nemzetközi szinten alkalmazott innovációs elemzést és tanácsadást vehetnek igénybe, amellyel hatékonyan növelhető a cégek innovációs tevékenysége, és megtudhatják azt is, hogy hol állnak az uniós versenytársakhoz képest.
Kiderült néhány részlet a kkv-k megújuló energiaforrás támogatásáról
Támogatást kaphat az államtól az a kis- és középvállalkozás (kkv), amely megújuló energiaforrásokba ruház be - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára.
A sikeres magyar cégeknek ez óriási esély lehet
A nagy növekedésű vállalkozásokat célozza a kkv-stratégia kiemelkedő elemének tartott Magyar multi program - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára.
Újabb komoly lehetőség a magyar kkv-k előtt
Várhatóan mintegy 50 mikro-, kis- és középvállalkozás kerülhet be idén a kkv-stratégia kiemelkedő elemének tartott Magyar multi programba - közölte Szepesi Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára.
Akármilyen kicsi vagy, a hackerek rád találnak
Már csak néhány nap, és belelapozhat a Piac & Profit magazin legfrissebb számába! Mi lesz veled egészségügy?
Új időszámítás a kkv-k életében: komoly változásokra készülhetnek a magyar cégek
2019 novemberében új időszámítás kezdődött a vállalkozásfejlesztésben: megjelent az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által készített és a kormány által a közelmúltban elfogadott kkv-stratégia, amely a 2030-ig tartó időszakra meghatározza a hazai kis- és közepes vállalkozások megerősítésének intézményrendszerét és irányait. Ezzel kapcsolatban dr. György László, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára válaszolt kérdéseinkre.
Cégek, figyelem! Mától lehet pályázni a kkv-kat segítő pályázatokra
Csütörtöktől adhatják be a támogatási kérelmeket a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének javítását, illetve a külpiacra lépésüket segítő kiemelt pályázati felhívásokra.
A kkv-k köszönik, de jól vannak - miért aggódnak mégis?
A kkv-szektor köszöni szépen, életben van, viszont több olyan terület aggasztja a szereplőket, melyek terveik megvalósításában gátolják őket: a túlzott állami adminisztráció, a szakképzett munkaerő hiánya, annak magas költsége, valamint a magas közvetett költségek – derült ki a Via Credit közleményéből
Szijjártó sikeresen tárgyalt: új országban bizniszelhetnek a magyar cégek
A miniszter egyebek mellett beszélt Retni Marsudi külügyminiszterrel, más kormánytagokkal és üzletemberekkel.
Adóemeléstől tartanak a hazai cégek
Összességében bizakodva tekintenek a vállalkozások 2020-ra, a mostani hangulatromlás mögött az áll, hogy a kkv-k növekvő közterhekre számítanak idén.
A kormány nagyon ösztönözni akarja a magyar cégeket
A kormány célja a magyar vállalkozások megerősítése, ezt szolgálja a kis- és középvállalkozások stratégiája is - mondta Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára.
Új pályázatot írtak ki – ezért a pénzért harcolhatnak a kkv-k
Élesedett egy újabb pályázati felhívás a GINOP keretében, ezúttal oktatási jellegű területen lehet harcba szállni a pénzekért.
Miért fontos egy cégnek a vállalatirányítási rendszer fejlesztése?
A legfontosabb dolog egy vállalat sikeréhez, a stratégiai gondolkodásmód. Ezen gondolkodásmód alapján kell megtervezni az üzletfejlesztési irányokat, mind az informatika, a kontrolling, az üzleti folyamatok és a szervezeti struktúra vonatkozásában is. A dinamikus fejlődési ütem megtartása érdekében már az éves büdzsé tervezésekor – a nagyvállalatokhoz hasonlóan – 2-3 százalékát az árbevételének érdemes üzletfejlesztési költségekre allokálni.
15 ezer kisvállalkozás bénultan várja az új évet
Ennyien nem tudtak még dönteni arról, hogy az eva helyett hogyan adózzanak 2020-ban. A legfrissebb, december 31-i adatok szerint még 15 728 olyan vállalkozás működik Magyarországon, amelyiknek idén új adózási formát kellett volna választania. Ezek a kisvállalkozások azért kényszerültek - volna - erre a döntésre, mert az eddigi adójuk, az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) megszűnik az év végével.
Fontos pályázat jelent meg a magyar kkv-k számára
Egymilliárd forintos keretösszeggel megjelent a Professzionális felkészítés a tudatos külpiacra lépéshez kis- és középvállalkozások (kkv) számára elnevezésű kiemelt pályázati felhívás - jelentette be a Pénzügyminisztérium (PM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-nek nyilatkozva.
Kell céges ingatlan vásárlásakor plusz ingatlanfedezet a hitelhez?
A cégtulajdonosoknak nem mindig egyértelmű, hogy hitelből történő ingatlanvásárláskor kell-e pótlólagos ingatlanfedezetet biztosítani a banknak? Legtöbben úgy gondolják, elegendő maga a megvásárolt ingatlan fedezetként, ez azonban sajnos nem miden esetben van így. A Bankmonitor összegyűjtötte, hogy milyen helyzetekben szükséges ingatlan pótfedezet a hitel mögé.
Egyre inkább rákapnak a magyarok a kivás adózásra
Ötezer cég jelentkezett be kivásként december 20-ig, és ez a szám még jelentősen nőhet.
December 31-ig még öntik a kkv-kba az uniós pénzeket
Hamarosan beköszönt a visszatérítendő támogatások kora. Aki teheti, siessen a még kedvezőbb feltételekkel felvehető EU-s pénzekért. Az év végéig és jövőre elérhető forrásokról beszéltek szakemberek a Piac & Profit és a BKIK által rendezett Pénz, de honnan? A pályázatok utolsó nagy rohama – 2019 című konferencián.
Szijjártó megnyitotta: ezentúl így segítik a magyar cégeket Moszkvában
A külgazdasági és külügyminiszter nyitotta meg pénteken a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) moszkvai képviseletét.
Egyre több kkv pártol át az Instagramra
Még mindig a Facebook a legnépszerűbb marketingeszköz a kkv-k körében, ám egyre többen döntenek az Instagram mellett a hatékonysága miatt. Hiába van bénítóan sok alternatíva online eszközökből, egyre emelkednek a költségek, ezért a kkv-k keresik az ingyenes vagy olcsó eszközöket – derül ki a Marketing Commando 1250 fő megkérdezésével készült online felméréséből.
Mire, és mennyit költenek a magyar cégek?
A Rentasystem immár hatodikkal alkalommal volt kíváncsi a kkv-k és a nagyvállalatok IT és egyéb eszköz-beruházásaira és azok finanszírozási hátterére.
Hiába nőnek a kisebb cégek, még mindig nem igazán mernek beruházni
Döntő többségben kkv-kből áll össze a hazai vállalkozói kör. A szektor hozzáadott értéke is igen jelentős a KSH számai alapján, ám ha bátrabbak lennének ez még javulhatna.
Varga Mihály: a gazdaságvédelmi lépések a magyar cégeket is segítik
A gyors ütemben változó világgazdasági verseny kihívásait a vállalkozások és a kormány szoros együttműködésével lehet hatékonyan kezelni - jelentette ki Varga Mihály a XXI. Vállalkozók Napján.
Ráfekszik a kormány a kkv-k megerősítésére
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium kiemelten kezeli a kis- és középvállalkozások megerősítését - hangsúlyozta az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős helyettes államtitkára.
Komoly változásra van szükség a magyar kkv-knál
Miközben a magyar gazdasági növekedés az idén várható 4,8 százalékról jövőre 3,5 százalékra lassulhat, a GDP-hez 52,5 százalékban hozzájáruló kkv-szektorban megkezdődhet az átalakulás.
Az ötletre is van pénz – források startupoknak
Egy új vállalkozás számára kétségtelenül a legrázósabb kérdés, honnan szerezzenek forrást ötleteik, elképzeléseik megvalósításához. Jó iránymutatást adhat ebben a hazai technológiai szektor egyik legaktívabb befektetője, az OXO Csoport, hiszen portfóliócégeik csak idén már közel négymilliárd forintnyi külső forrást tudtak bevonni.
A nap grafikonja: így lettek egyre fontosabbak a kkv-k Magyarországon
Alig pár év telt el, és közel 7 ezer millió euróval növekedett a kis- és középvállalkozások által a gazdasághoz adott érték.
Varga Mihály megnevezte, mi lesz a kormány feladata 2020-ban
Az unió nemcsak a bevándorláspolitikát rontotta el, hanem a gazdaságpolitikát is - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság műsorában.
Magyar-amerikai alapot hoztak létre a magyar kkv-k exporttámogatására
10 milliárd forint tőkelapot hozott létre az Eximbank Columbus Alap néven.
Az iparági problémákat megoldó startupoknak van jövője
Pénz van bőven, a befektetők tehát nem a tőkehiányban, hanem inkább a startup-alapítók hozzáállásában látják a hibát. A kalapozás helyett inkább a praktikumra kellene koncentrálniuk: hogyan tudom a világcégek és az iparágak működését új, diszruptív megoldásokkal segíteni? Ez a közvélekedés rajzolódott ki a Privatbankar.hu Finanszírozás 2019 konferenciáján rendezett panelbeszélgetésekből.
Még mindig olcsóbb nálunk startupot építeni, mint Nyugat-Európában
Minden startup számára az okos tőke a leghasznosabb, mely szaktudást és releváns kapcsolati hálót, összeköttetéseket nyújt a tőkén túl, derült ki a Privatbankar.hu Finanszírozás 2019 konferenciáján rendezett panelbeszélgetésből.
Ha a bolondok pénze sem elég, jöhetnek az angyalok
Teljesen másként nézett ki 5-10 évvel ezelőtt a finanszírozási térkép, az úgynevezett ökoszisztéma Magyarországon. Az alapokat mára lerakták, emellett számtalan pozitív változás történt az elmúlt években. Milyen befektető lehet a legjobb egy cégnek az érettség különböző szakaszaiban? Honnan szerezhet fejlesztési forrásokat egy magyar vállalkozás életciklusának kezdeti szakában? Kik azok az angyalok? Többek között erre adtak választ a Privátbankár.hu Finanszírozás 2019 konferencia kerekasztal-beszélgetésének résztvevői.
Csak hiszik, hogy a munkaerőhiány okozza a legnagyobb gondot a cégeknek
Az időszűke az egyik legnagyobb kihívás a magyar vállalkozások számára. Egyebek mellett ez derült ki az üzleti networking szervezet, a BNI Magyarország kutatásából. Bár mára általánossá vált a munkaerőhiány, a magyar vezetők mégis csak a harmadik helyen említették azt a legkomolyabb kihívások között. Semmire sincs ideje a magyar KKV-knak, ám valójában úgy tűnik, hogy túl könnyelműen, túlságosan bő kézzel bánnak a saját idejükkel.
30 éves az AmCham
Az Amerikai Kereskedelmi Kamara Magyarország novemberben 14-én ünnepli fennállásának 30. évfordulóját 450 magyar és nemzetközi befektető, cégvezető és döntéshozó társaságában a Parlament felsőházában.
A magyar kkv-knak bírniuk kell a tempót - mit hozhatnak a kormány új intézkedései?
A digitalizálódó gazdaság, a dolgok internetének térnyerése az üzleti folyamatokban azt eredményezi, hogy a cégek működésében egyre fontosabbá válnak a szoftverek, szenzorok és a munkaerő tudása.
Káosz a vállalkozásoknál - az utolsó pillanatban dobta a szigorításokat a kormány
Az utolsó pillanatban dobta be a kormány a KATA szabályozásának szigorítását, ami elbizonytalanítja az evás vállalkozásokat, pedig másfél hónapon belül dönteniük kell, hogyan folytatják a működésüket.
Gyakorlati tudás mások tapasztalatából
November 15-ig lehet jelentkezni az országos vállalkozói mentorprogram pályázati kiírására. Ez a pályázat alapjaiban tér el a korábbi, vállalkozásokat segítő hazai pályázatoktól; a program pénz helyett tudást, anyagi támogatás helyett pedig megélt tapasztalatot ad. A programról Dr. Balla Gergelyt, az Országos Vállalkozói Mentorprogram projektvezetőjét kérdeztük.
2,4 milliárd forint támogatást nyert 150 kkv munkahelyteremtésre
Ez 3 ezer munkahely létrehozásához vagy megőrzéséhez járul hozzá - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.
Sokmillió euróért átalakítják a Westendet
Jelentősen megújul az idén húszéves budapesti Westend bevásárlóközpont, az átalakulásra több millió eurót fordítanak - közölte a tulajdonos West End Magyarország Zrt.
Nagy tervek – mire készülnek a minisztériumok a kkv-kkal?
Bemutatták a „2019-2030 –KKV Stratégia” névre keresztelt programtervet, amelynek célja a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások megerősítése.
Ezért fontosak a kkv-k a hazai munkaerőpiacon
Sokat jelentenek a kis- és középvállalkozások az ország munkaerőpiacának, a munkavállalók 75 százalékát foglalkoztatják. A GDP 2 százaléka mehetne K+F-re a jövőben.
Szeretik a kkv-k az intézményi kezességvállalást
A Garantiqa Hitelgarancia Zrt. és a Századvég közös kutatása szerint a hazai kkv-k beruházási kedve 2017 óta nem lanyhul, és az egyéb források mellett a bankhitelek továbbra is kedvelt finanszírozási formának számítanak a körükben. Ennek ellenére a szektor hitelpenetrációja elmarad az EU és a V4-ek átlagától is.
Kkv-k innovációját segítő online felületet indított a Tungsram
A Tungsram magyar multinacionális vállalatcsoport online felületet indított a kis- és középvállalkozások innovációs tevékenységének segítésére.
Jó a hangulat a kkv szektorban
A cégek várakozásait mutató K&H kkv bizalmi index enyhe, 2 pontos csökkenést követően jelenleg 15 ponton áll. A minimális változás ellenére a vállalkozások összességében optimistán tekintenek a következő egy évre, hiszen magasabb pénzügyi eredményeket várnak és a közterhek alakulásában is kedvező fordulatra számítanak, azonban a cégek egyre kevésbé számolnak uniós forrásokkal.