Ivóvíz cikkek


Még sosem volt ilyen szomjas a bolygó

Még sosem volt ilyen szomjas a bolygó 

Kifogyunk a tiszta vízből – figyelmeztet az ENSZ legfrissebb jelentése. Miközben több mint hétszázmillió ember még mindig nem jut ivóvízhez, elképesztő pazarlás folyik ott is, ahol néhány éven belül ellátási problémák jelentkezhetnek.
Az ivóvízhiány most a legsúlyosabb kockázat

Az ivóvízhiány most a legsúlyosabb kockázat 

A World Economic Forum szerint az idei év legsúlyosabb kockázati tényezője az ivóvízhiány lesz a világon. A második helyre is egy sokat emlegetett, a fenntarthatatlansághoz kapcsolódó téma került: a fertőző betegségek tömeges elterjedése.
Káros a hormonrendszerre a palagáz-kitermelés

Káros a hormonrendszerre a palagáz-kitermelés 

Tudósok leltárt készítettek a hidraulikus kőfúráshoz használt 750-féle kemikáliáról, és úgy találták, ezek közül legalább 130 hormonrendszert felborító hatással bír.
Iszonyú szennyezett a víz Kínában

Iszonyú szennyezett a víz Kínában 

A legnagyobb kínai folyók fele, a földalatti vizek 60 százaléka szennyezett Kínában, ahol a probléma évek óta tartósan fennáll és a lakosság ivóvíz-ellátását is komolyan veszélyeztetheti a jövőben.
A Medence Csoporté a SUSCO Média Díj

A Medence Csoporté a SUSCO Média Díj 

A zsűri egybehangzó döntése alapján a kreatív újrahasznosítás mestere, a Medence Csoport kapta meg a SUSCO Média Díjat 2014-ben. A médiazsűri tagjai a - győztesen kívül - magas pontszámmal jutalmazták a már nagyon várt Ivócsap Projektet, a Zöld Nyomdát, valamint a napelemes közvilágítással foglalkozó Packers Energo Light Kft. standját is.
Túl drága a sótlanított tengervíz?

Túl drága a sótlanított tengervíz? 

Kaliforniában várhatóan 2015-re készül el egymilliárd dollárért az az ivóvízgyár, mely a tengervizet sótlanítja. Már John F. Kennedy is e módszer mellett kardoskodott a 60-as években.
Tiszta víz? Nem kell!

Tiszta víz? Nem kell! 

Sok szervezet dolgozik a szegény országokban azon, hogy tiszta ivóvizet biztosítson a falvak lakóinak. De nem minden közösségben fogadják örömmel az ajándékot. Ennek oka a tudatlanság.
Kéne egy saját kút Afrikában?

Kéne egy saját kút Afrikában? 

Az adakozók hiúságára apellál az ivóvízproblémákra szakosodott szervezet, mely afrikai és ázsiai falvakban fúrat kutakat. Az adományt fizetőről nevezik el a kutat.
Ez így nem mehet tovább!

Ez így nem mehet tovább! 

Sürgősen és drasztikusan csökkentenünk kell a szén-dioxid-kibocsátásunkat, szakítanunk kell a fosszilis energiaforrások nyakló nélküli használatával – ez az ENSZ klímajelentésének fő üzenete. A költségek magasak, de vállalhatók lesznek.
Még a vizet is ingyen kapják a gazdák

Még a vizet is ingyen kapják a gazdák 

A mezőgazdasági felhasználók részére ezentúl ingyenesen biztosítják az öntözésre használt vizet. Az igények felméréséhez azonnal hozzákezd a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

Nem az a gond, hogy nem lesz mit meginni 

Elképesztő mennyiségű ivóvizet pazarolunk el nap mint nap, miközben a klímaváltozás következtében lassan azzal kell szembesülnünk, hogy nem lesz mivel öntözni növényeinket, itatnunk állatainkat, hűtenünk tervezett atomerőműveinket.

Matt Damon, a WC-aktivista 

A 44 éves filmsztárt ezúttal nem színészi alakításáért, hanem a Water.org non-profit szervezet alapítójaként végzett munkájáért ismerték el. A davosi Világgazdasági Fórumon Crystal díjat vett át a rendezvény szervezőitől.

Korrupció miatt ihatatlan a csapvíz 

A vízkészletek védelmére fordított összegek szépen megtérülnek, derül ki egy ENSZ által finanszírozott kutatásból. A tiszta ivóvíz szolgáltatásának legnagyobb akadálya a korrupció, állítja a Transparency International.

Bajba kerülhetnek a jövő vízkészletei 

A Budapesti Nyilatkozat elfogadásával ért véget a Víz Világtalálkozó. A záródokumentum sok lényeges pontra rámutat, de vízkészleteink jó természeti állapotának megőrzése sajnos nem kap benne elég nagy hangsúlyt. Ivóvizünk forrása minden esetben a természeti környezet.

A víz lehet a kiút a szegénységből 

Nem minden nap történik meg egy nemzet életében, különösen egy afrikai ország történetében, hogy a tudósok közlik a néppel: hatalmas földalatti víztartalékokat találtak. De az ENSZ képviselői és kenyai tisztségviselők pontosan erről tettek szenzációs bejelentést. 250 milliárd köbméternyi vízről van szó.

A legdrágább kincsünket pazaroljuk 

Egymilliárd ember nem jut tiszta ivóvízhez. Az értékes természeti erőforrást pazarlóan használják a fejlett országok, miközben egyes régiókban már a vízkészletekért folytatott fegyveres harc veszélye is fennáll.

Még húsz Nílus kell, hogy ne legyenek vízháborúk 

2025-re az emberiség kétharmada „vízszűkében” lesz. Húsz Nílus folyó kellene még ahhoz, hogy fenn tudjuk tartani az élelmiszer-termelés jelenlegi mértékét. Mi hát a teendő?

Beszélnünk kell...a vízről!  

A Klíma Klub 2013 szeptember 13-án rendezi meg az V. Magyarországi Klímacsúcsot, Jövőnk a víz címmel! A rendezvényen eddig nem ismertetett elképzelések és a legjobb nemzetközi példák kerülnek bemutatásra, amelyek a fenntartható fejlődés egyik legfontosabb feltételére, a vízkészletek megőrzésére hívják fel a figyelmet.

Hány embert bír még el Földünk? 

Egyre súlyosabb demográfiai problémákkal kell megküzdenie a Föld lakosságának, még soha nem élt egyidőben ennyi ember a Földön, miközben egyre súlyosabb problémákat okoz a lakosság élelmiszer- és ivóvízellátása.

6,5 millió ember ivóvizét pazaroljuk el kocsimosásra 

Akár 4,56 millió m3 vizet pazarolhatunk el a slaggal történő otthoni autómosással évente, amely 6,4 millió ember ajánlott éves vízbevitelét fedezi. A legutóbbi kutatások szerint Magyarországot is érinti az a globális probléma, miszerint meg kell tanulnunk mértékkel bánni természetes vizeinkkel.

Két Velencei-tavat is megtakaríthatnánk 

Egy kis odafigyeléssel, vízhasználatunk jelentős részét, a velencei-tó duplájának megfelelő 76 millió köbmétert takaríthatna meg a magyar lakosság évente. Öt regionális közműszolgáltató ezért kampányt indít a lakosság szemléletformálására.

Ki védi meg a magyar vizeket? 

Az ombudsman szerint a hatályos joganyag nem biztosítja hatékonyan a vízbázisok védelmét, nem fektet kellő hangsúlyt a felszín alatti vizek növényvédőszer-szennyezés elleni védelmére. Szabó Máté ezért több jogszabály módosítását is javasolta - közölte az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Bővülő hiteltermékek az MFB-nél

Bővülő hiteltermékek az MFB-nél 

Elindult a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram.

Költségkímélés

Egyre kevésbé bízzák a véletlenre a nyugdíjas éveket a magyarok

Egyre kevésbé bízzák a véletlenre a nyugdíjas éveket a magyarok 

Nemcsak az öngondoskodás egyik alappillérét jelentő nyugdíjbiztosítások, de a kockázati életbiztosítások is egyre népszerűbbek valamennyi korosztályban.

Pénzszerzés

Nagyon bejött az egyik ösztöndíjprogram

Nagyon bejött az egyik ösztöndíjprogram 

Nagy az érdeklődés a kisgyermeknevelő képzésekben résztvevők ösztöndíj-támogatása iránt.

Klímablog

Újabb pusztító viharokat várnak itthon a meteorológusok

Újabb pusztító viharokat várnak itthon a meteorológusok 

Extrém időjárás: a klímaváltozás miatt a múlt hetihez hasonló viharokra, hőmérsékleti rekordokra kell számítanunk.

Társadalom

Ezért menekülnek a magyarok az államiból a magánegészségügybe

Ezért menekülnek a magyarok az államiból a magánegészségügybe  

Tovább nőtt az állami és a magán szakorvosi ellátások megítélése közötti különbség egy országos kutatás eredményei alapján.

Infokom

Mesterséges intelligencia: mi a helyzet az adatkezeléssel?

Mesterséges intelligencia: mi a helyzet az adatkezeléssel?  

A magyarok túlnyomó többsége már most ismeri a technológia alapjait, és bízik benne, hogy a vállalatok felelősen használják az adatokat.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo