Beszélnünk kell...a vízről!

A Klíma Klub 2013 szeptember 13-án rendezi meg az V. Magyarországi Klímacsúcsot, Jövőnk a víz címmel! A rendezvényen eddig nem ismertetett elképzelések és a legjobb nemzetközi példák kerülnek bemutatásra, amelyek a fenntartható fejlődés egyik legfontosabb feltételére, a vízkészletek megőrzésére hívják fel a figyelmet.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Szeptember 13-án rendezi meg az V. Magyarországi Klímacsúcsot a Klíma Klub 2013 , "Jövőnk a víz" címmel. A konferencia a Budapesti Víz Világtalálkozó kapcsolódó eseménye. A rendezvényen eddig nem ismertetett elképzelések és a legjobb nemzetközi példák kerülnek bemutatásra, amelyek a fenntartható fejlődés egyik legfontosabb feltételére, a vízkészletek megőrzésére hívják fel a figyelmet. (A kérdés azért is aktuális, mert már a saját jövőnket fogyasztjuk!) Mint a Piac&Profit korábban megírta a világ számos országában már most komoly gondokat okoz a vízhiány, a téma ezért különösen aktuális.

Az esemény fővédnöke Áder János köztársasági elnök.

A Klíma Klub, mint non-profit civil szervezet célja hozzájárulni a globális éghajlatváltozás lefékezéséhez és káros hatásainak mérsékléséhez, továbbá előmozdítani a fejlődés fenntarthatóságát így, az ivóvízkészletek megőrzését, valamint a kihalással fenyegetett állatfajok és növények védelmét. Ezeket a célokat a politikai, a gazdasági és a tudományos élet, valamint a civil szervezetek közötti párbeszéd előmozdításával, a sajtó támogatásával, a közvéleményt mozgósító akciókkal kívánjuk elérni. A Klíma Klub különösen fontos feladatának tekinti a fiatal korosztályok bevonását, a környezettudatos nevelés és gondolkodás elősegítését.

A Klíma Klub 2009 és 2012 között négy klímacsúcsot szervezett meg. A konferenciák témái az éghajlatvédelem mellett átfogták a fenntartható fejlődés más kérdéseit is. Így az energetika, más iparágak, a közlekedés, a mezőgazdaság valamint a politika, a tudomány és a civil társadalom szerepét a fejlődés fenntarthatóságának biztosításában. Az előadók között magyar kormánytagok és kormánytisztviselők, európai biztosok és más vezető uniós szakértők, az Európai Parlament és a magyar országgyűlés környezetvédelemmel foglalkozó tagjai, akadémikusok, egyetemi tanárok, kutatók, uniós tagállamok budapesti nagykövetei, civil szervezetek képviselői, valamint jelentős hazai illetve nemzetközi energetikai cégek vezetői szerepeltek.

A konferenciára várunk minden érdeklődőt, a részvétel térítésmentes, a jelentkezési lap letölthető a www.klimaklub.hu weboldalról!

Fel kell hagynunk a pazarlással
Nem véletlenül tartja több közgazdász az ivóvizet a 21. század aranyának, vagy olajának az ivóvizet. A számunkra természetes anyag ugyanis mindinkább megcsappan, a túlfogyasztás, a szennyezés következtében. Magyarország vízkészletei ugyan jónak mondhatók, ám ez nem jelenti azt, hogy már a közeljövőben nem kell szembenéznünk egy korábban elképzelhetetlen válsággal és annak minden negatív következményével.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo