Hamisítás cikkek
Rafinált módszerek: van olyan autó Magyarországon, amelynek 17 tulajdonosa volt
A sofőrök többsége körültekintően vásárol, és kerüli a manipulált kilométerórájú vagy sérült járműveket, ám az autók más titkokat is rejthetnek.
Az egészségünket kockáztatjuk a hamis árukkal – ennyire veszélyesek
2022-ben az EU-ban körülbelül 86 millió hamis tárgyat foglaltak le, amelyek értéke meghaladta a 2 milliárd eurót.
Hadházy Ákos után a hatóság is felfigyelt a Nógrád megyei Kazárra, ahol furcsán tűnnek el az uniós pénzek
Félmilliárdos visszaélés nógrádi halastavak EU-támogatásával.
Az évszázad botránya, Boeing alkatrészeket hamisítottak
Az olasz ügyészség 7 embert és 2 céget gyanúsít Boeing repülőgép-alkatrészek hibája miatt.
Óriási fogása volt a NAV-nak, ezeket a hamis cipőket már nem veszi meg senki sem
Jelentős vagyoni hátrányt okoznak azok a jogsértő cipők, amelyek a gyulai határátkelőhelyen akadtak fenn.
Nagyon kreatív bérlethamisítókat fogtak
Vádat emeltek egy bérlethamisító páros és társaik ellen.
Újabb teszthamisítási botrány az autóiparban
A japán Daihatsu legalább egy hónapra felfüggeszti az autógyártást.
Hamis alkatrészekkel és szoftverekkel bukott egy vállalkozó
95 milliós kárt okozott.
Hamisított adásvételi szerződéseket találtak egy gépjármű-kereskedésben
Külföldről hozott be gépkocsikat.
Még mindig sok a hamis méz a piacon - szigorítás jön
A Magyar élelmiszerkönyv hamarosan életbe lépő szigorításai végre rendet tehetnek a piacon.
Van aki még nem is hallott a netes gyógyszerekről
A hazai fogyasztók meghatározó többsége továbbra is patikából, egy kisebb része pedig drogériából szerzi be a szükséges gyógyszert. Az interneten rendszeresen vásárlók negyede, míg az egyáltalán nem vásárlók 60%-a tart a hamis gyógyszertől.
Lehet, hogy nem akkora buli a külföldi használt autó
Első hallásra jó üzletnek tűnhet Nyugat-Európából származó autót vásárolni. Ha azonban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzési tapasztalatait górcső alá vesszük azonnal látható, hogy a külföldről származó autók sok esetben többe is kerülnek, mint a magyar tulajdonostól vásárolt kicsit drágább négykerekűek.
A nagy átverésshow: így cseréld az iPhone-odat
Két Amerikában tanuló kínai diák egyszerű trükkel 900 000 dollárral rövidítette meg az Apple-t: hamisított iPhone-okat cseréltettek ki valódira.
A blokklánc azt is látja, hamis-e az olivaolaj
Gyenge termés ígérkezik olajbogyóban – mi a biztosíték, hogy valódi, szűz olaj van az üvegben a bolt polcán? Egy olasz termelőnél ezt a számítástechnikával ellenőrizhetjük – és kiterjed az ilyen kontroll a whiskyre és a húsokra, zöldségekre is.
Sokan még nem is hallottak a hamisított növényvédőszerekről
A hazai fogyasztók kevesebb mint fele számára ismert az illegális növényvédőszer-kereskedelem, illetve a növényvédőszer-hamisítás, ezért nem is nagyon foglalkoznak a minőségével.
Mire jó 1000 svájci frank?
A Svájci Nemzeti Bank idén hozza forgalomba az 1.000 frankos bankjegy új változatát. Annak sajátossága, hogy részben papírból, részben műszálból készül és 15-féle biztonsági jelzés van rajta. Valamint az, hogy kevés helyen fogadják el...
Befellegzik a gyógyszerhamisítóknak?
Virágzik a feketekereskedelem a csempészett, nemritkán hamisított gyógyszerekkel. Az EU új biztonsági előírásai mindenesetre jelentősen csökkentik a kockázatot.
Sok fiatal szerint az étrend-kiegészítő is gyógyít
A magyar fiatalok csaknem fele fogyasztott valamilyen étrend-kiegészítőt az elmúlt évben, ugyanakkor közel egyharmaduk úgy gondolja, hogy azoknak gyógyító hatása van.
Ön bevenne hamisított gyógyszert?
Tavaly óta nem változott érdemben a hamisított termékek iránti kereslet a magyar lakosság körében, a legnépszerűbb csoportot továbbra is a ruházati termékek jelentik a hamis termékek vásárlása kapcsán, derült ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) és a Tárki legfrissebb közös kutatásából. A válaszadók 65%-a azonban a jelenleginél szigorúbban büntetné a hamisítókat.
Egyre kevesebb hamis terméket vásárolunk
A legtöbb magyar fiatal továbbra is olcsó árut vesz, de már kevesebben vannak azok, akik beérik a hamis termékkel, derült ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) és a TÁRKI közös kutatásából.
Vége a fuvarlevélnek, itt is jön az e-aláírás és az okostelefon
Fuvarlevél helyett okostelefont vagy e-aláíró táblagépet is kaphatnak a sofőrök az adminisztrációhoz, így véget érhet a sok papírmunka, ami rengeteg időt vesz el a sofőröktől, és bonyolult, költséges feladat.
Mindig nézzük meg, mit telepít a gyerek a telefonjára
A Fortnite fejlesztői a nyárra ígérték az androidos verziót, de a hamis változatok már elkezdtek terjedni. A tanács: ne kerüljük meg a hivatalos áruházi letöltést, és ellenőrizzük, hogy a gyerek mit telepít a telefonjára.
Évente 300 milliárdba kerül nekünk a hamisítás
A szellemitulajdon-intenzív iparágakban 434 ezer munkahely esik ki közvetlenül a hamisítás következtében az Európai Unióban, ami évente 60 milliárd eurót, vagyis az érintett szektorok értékesítésének 7,5 százalékát teszi ki, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) a hamisítás elleni világnap alkalmából kiadott jelentéséből.
Hamis a baba: pert nyert a Herendi
A Herendi Porcelánmanufaktúra jogerősen pert nyert a ZARA Home ellen, amiért utóbbi Herendi-utánzatot hozott forgalomba. A termékek az összetéveszthetőségig hasonlítanak a Herendi Porcelánmanufaktúra egyik teáskészlet családjához – közölte a céget képviselő ügyvédi iroda.
Hús és méz is volt a több tonna hamis élelmiszer között
Az elmúlt 4 hónapban több mint 7 ezer liter alkohol tartalmú folyadékot és megközelítőleg 105 tonna hamis, vagy ismeretlen eredetű élelmiszert (például zöldség, hús és gyümölcs) vontak ki a piacról nemzetközi együttműködésben.
A BMW sem ússza meg a csalást: perelnek az amerikaiak
A Volkswagen, a Daimler-Mercedes és társaik után immár a BMW-t is kártérítésért perlik az Egyesült Államokban, amiért meghamisította kocsijai szennyezőanyag-kibocsátásának adatait.
Durrdefekt is lehet a hamis gumiabroncstól
Több mint 755 milliárd forintnyi (2,43 milliárd euró) gazdasági kárt okozott a hamis gumiabroncsok és akkumulátorok eladásából származó közvetlen bevételkiesés a legális piaci szereplőknek évente az Európai Unióban. A szigorúbb magyar ellenőrzési gyakorlatnak köszönhetően, a hazánkra vonatkozó hamisítási ráta mindkét szektorban az európai átlag alatt van, derült ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) legfrissebb jelentéséből.
Majdnem átverés lett a NAV árveréséből
Egyetlen termékre sem lehet licitálni az adóhivatal elektronikus árverési felületén a NAV, szellemi tulajdonjog megállapítására szakosodott munkatársainak eredetiséget igazoló, végleges véleménye nélkül. A sajtóhírekben szereplő karóráról a NAV szakértői megállapították, hogy hamis, ezért a március 5-én kezdődő licitálásról szóló hirdetményt ma törölték.
Sokan nem tudják, hogy illegális, amit letöltenek
Az illegális tartalmak ingyenes letöltése sokkal inkább a gyors és egyszerű hozzáférés, mintsem az ingyenesség miatt olyan népszerű a fiatalok körében, ugyanakkor az sem utolsó szempont, hogy a válaszadók szerint a letöltött tartalmak sok esetben nem is beszerezhetőek törvényes úton, derült ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) fiatalokat érintő legfrissebb országos felméréséből.
Közük nincs a valódi fogyasztáshoz az autógyári adatoknak
Az Európában készülő autók átlagfogyasztása 42 százalékkal magasabb a gyárak által megadottnál, jelentette egy nemzetközi kutatóközpont. A független szakembereket tömörítő Tanács azon szervezetek egyike volt, amelyek két éve feltárták a Volkswagen konszern amerikai, máig hullámzó dízel-botrányát.
Hamis vagy valódi? A mesterséges intelligencia eldönti
Egy New York-i székhelyű startup találmánya képes arra, hogy a luxustermékhez érintve pár perc alatt kielemezze, valódi-e vagy hamisítvány. Az eszköz mesterséges intelligencia segítségével, hatalmas adatbázisból dolgozik. Az algoritmus több száz anyagot, mintát, stílusjegyet ismer fel, többek közt a vásznat, bőrt fémet, fát.
Német cégérrel csábít az orosz bolt
A német termékeknek nagy a becsülete Oroszországban (is). Ezt kihasználva orosz vállalkozók, boltosok nemritkán német áruként hozzák forgalomba, árulják alacsony minőségű termékeiket.
Cigaretta, játék, élelmiszer: vigyázat, hamisítják!
Egyre több hamis termék áramlik Európába, a hamis termékkört toronymagasan a dohánytermékek vezetik - derült ki az Európai Bizottság legfrissebb éves jelentéséből a szellemi tulajdonhoz fűződő jogok vámhatósági ellenőrzésének eredményeiről.
Vesztésre állunk a hamisítókkal szemben
80 százalékkal nőtt a hamis termékek forgalma az elmúlt évtizedben, vagyis egyelőre a hamisítók járnak jól. Nem csak anyagi kárt okoz, de az innovációt is gyengíti. Ki fektet ebbe, ha úgyis más fölözi le a hasznot? A megoldás itt is az összefogás lehet.
Bizarr divat: utánzat utazás
Az emberek többsége azt mondja, szeret utazni, valójában azonban a többség nem teszi. A szolgáltatóknak erre is van megoldása: ahogy hamis ruhát vagy napszemüveget, utánzat utazást is vásárolhatunk. Van rá kereslet!
Luxusmárka koppintja a szegények ruháját
Vannak olyan divattermékek, amelyek kifejezetten valamilyen társadalmi probléma megoldását célozzák, mások inkább csak a profitot. De a felelős tervezők ötleteire olykor ők is vevők, talán túlságosan is.
Ha a márkás ruha túl olcsó, kezdjünk gyanakodni
A bevétel 7,4%-a esik ki évente a hamisítás és a kalózkodás különböző formái miatt az EU-ban. A leginkább érintett területeknek a ruházati cikkek, a játékok, a sportcikkek, az ékszerek, a kézitáskák számítanak, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) éves jelentéséből.
Nyolcszázezer munkahelybe kerül a hamisítás
A hamisítványok piaci jelenléte miatt az értékesítési árbevétel 7,4 százaléka esik ki a ruházati cikkek, a játékok, a sportcikkek, az ékszerek, a kézitáskák és a zene kereskedelmében. A hamisítás és a kalózkodás miatt kieső kormányzati bevételeket 4274 milliárd Ft-ra becsülik. Az ünnepi időszak közeledtével az EU-ban bevásárlók milliói vásárolnak karácsonyi ajándékokat a családnak és a barátoknak. A hamisított és kalóz áruk negatív gazdasági hatása azonban egész évben megmutatkozik.
Százezer állásba kerülnek a hamis gyógyszerek
Mintegy 10,2 milliárd eurós kárt okoz évente a hamis gyógyszerek online forgalmazásából származó közvetlen bevételkiesés uniós szinten, ami a teljes belső piac forgalmának 4,4%-át jelenti. Hazánkban a hamis gyógyszerek évi 130 milliárd forint kárt okoznak, ami a teljes hazai gyógyszerforgalom 13%-át és az Unióban regisztrált hamis készítmények 4%-át jelenti – derül ki az Európai Unió Belső Piaci Harmonizációs Hivatalának (OHIM) legfrissebb jelentéséből.
Kevesebb hamisítvány kerül a kosarunkba
Az előző évhez képest csökkent a hamisított termékek népszerűsége a magyar lakosság körében, derült ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) és a Tárki legfrissebb közös kutatásából. A felmérés arra is rámutatott, hogy leginkább a fővárosi fiatalok fordulnak a hamisítványok felé.
Azért veszik, mert olcsó, nem azért mert jó
Elsősorban az eredeti terméket gyártó cégeket tartják a hamisítás legnagyobb károsultjainak a magyar fiatalok, és kevésbé törődnek a gazdasági és társadalmi hatásokkal – derült ki a HENT és a TÁRKI közös kutatásából. A felmérés szerint továbbra is az alacsonyabb ár miatt esik a választás a hamisított termékekre, a büntetések pedig kevés visszatartó erővel bírnak.
Nyolcvanmilliós kárt okoz itthon az illegális zeneletöltés
Az európai uniós zeneipar mintegy 170 millió eurós bevételkiesést szenvedett el az illegális forrásokon keresztül elérhető tartalmak növekvő népszerűsége miatt, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) legfrissebb jelentéséből.
16 milliárdos kár évente kárt okoz az oltalom alatt álló élelmiszerek hamisítása
A magyar piacon található földrajzi oltalom alatt álló élelmiszerek több mint egytizede bizonyult hamisnak, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) legfrissebb jelentéséből. Míg Magyarországon 16 milliárd forintos, addig uniós szinten 4,3 milliárd eurós (1371,5 milliárd forint) kárt regisztráltak 2014-ben, emellett a fogyasztókat további 2,3 milliárd euró (729,2 milliárd forint) értékű veszteség is érte.
Időzített bombák ketyegnek a magyar utakon
Az importált használt gépjárművek 90 százaléka és a belföldi kereskedelemben értékesítésre kerülő példányok mintegy fele manipulált kilométerórákkal rendelkezik, ami rendkívül súlyos személybiztonsági, műszaki és gazdasági kockázatokat jelent – állítja a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület.
Annyi a gagyi, mint Ausztria komplett termelése
A világkereskedelmi forgalom 2,5%-át, az Európai Unió importjának pedig 5%-át tette ki a hamisított termékek aránya. Az Európai Unióba érkező áru jelentős részét a Távol-Keletről származó hamisítványok jelentik, hangsúlyozza az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) és a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) közös tanulmánya.
Nem tudják mi törvényes, és mi nem az
A magyar fiatalok ötöde legalább egy alkalommal szándékosan használt illegális online forrásokat a digitális tartalmakhoz való hozzáférés során az elmúlt évben, 38%-uk viszont nem élt ilyenekkel, bár negyedük egyáltalán nem tud különbséget tenni törvényes és törvénytelen felület között - derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) legfrissebb jelentéséből.
Koppintás: a legnagyobbak sem hagyják ki
A divattervezésben homályos a szerzői jog fogalma, amiből számos bonyodalom – per és kártérítés – származik. Másolják egymást a sztártervezők, a másod-, harmadvonalbeli márkák pedig ontják a nagyok által ihletett konfekciót. A hamisítás is virágzó iparág. A gagyi Chanel- és LV-táskákat vagy a márkásnak látszó parfümöket főleg a harmadik világban állítják elő.
Hamis táskában az élen járunk
A magyar piacon értékesített kézitáskák és bőröndök több mint egynegyede hamisítvány; ezzel hazánk – más közép-kelet-európai országokkal egyetemben – a legfertőzöttebb országok közé tartozik az Európai Uniónak ebben a szektorában. A hamis kézitáskák és bőröndök okozta éves forgalomkiesés az EU-ban 1,6 milliárd euróra becsülhető. A hamisítványok nagyszámú megjelenése évente átlagosan több mint 12 ezer fő elől vesz el munkahelyeket – mutatta ki az Európai Unió Belső Piaci Harmonizációs Hivatalának friss elemzése.