Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!
Két éven át folyt az egyszerű, de nagyszerű „üzlet”: a diákok Kínában hamisított iPhone-ok százait küldették amerikai címükre. A telefonokat még bekapcsolni sem lehetett. A használhatatlan hamisítványokat a csalók, a garanciára hivatkozva beküldték az Apple-nek azzal, hogy cserét kérnek, mert ezeket be sem lehet kapcsolni.
A cég vagy 1500 kérelmet visszautasított, de legalább ugyanennyi szavatossági igénynek helyt adott, és új iPhone-t küldött. Azokat a „leleményes” műegyetemi diákok elküldték kínai partnereiknek, azok a mobilokat értékesítették, majd a jövedelmen osztoztak.
Ami elromolhat, az el is romlik: de miért ugyanaz minden telefonnál?
A wifi, a kamera, a mikrofon és a hangszóró egyaránt a mobilkészülékek gyenge pontjai közé tartoznak – derült ki egy nemzetközi elemzésből. A meghibásodási toplistán szereplő gyártók jelentős része kínai.
Érdekes módon az Apple-nél sok esetben nem vizsgálták meg a cserére beküldött telefonokat, hanem küldték az újat. A cég szerint ezzel csaknem 900 000 dollár kár érte őket. A csalók végül azon buktak le, hogy amikor a vámhatóság egy Kínából érkező mobilszállítmányt ellenőrzött, gyanúsnak találtál a csomagolást és azt, hogy Apple-készülékek százai érkeznek egy magánszemély címére.