G20 cikkek
A világ legfejlettebb gazdaságai (G20) között már van olyan, amelyik 90 százalékban megújuló energiát használ
A magyar 15 százalékos megújuló energia részarány az uniós átlag fele.
Rossz hír az összeesküvés-elméletek híveinek
Nagy átalakulás a világgazdaságban.
Az euróövezet inflációja a szankciók ellenére nem mutat rossz képet
A kormánypropaganda a magyar csúcsinfláció miatt a szankciókat okolta, de a számok világméretű összehasonlításban ezt nem igazolják.
Rohamtempóban kellene csökkenteni a szén-dioxid-intenzitást a globális felmelegedés visszaszorításához
Míg éves szinten 17,2 százalékos dekarbonizációra lenne szükség, addig 2000 óta egyetlen G20-országnak sem sikerült évi 11 százaléknál többet elérnie.
Nagy meglepetéssel kezdődött a G20
G20-csúcs - Brit miniszterelnök: Kína beavatkozik a brit demokrácia működésébe.
A szankciók miatt 3,1 százalékos lesz az orosz gazdaság visszaesése az idén
Moody's: szigorodó finanszírozási kondíciók lassítják az idén a világgazdaság növekedését.
Felpörgették a kereskedelmet a világ legnagyobb országai
Az OECD adatai szerint felgyorsult a G20-ak árukereskedelmének a növekedési üteme a negyedik negyedévben.
Dübörög a világ nagyjainak kereskedelme
Nőtt a G20-ak exportja és importja a tavalyi utolsó negyedévben, folytatva, bár kisebb ütemben, a harmadik negyedévi bővülést, miután az első fél évben jelentős visszaesést jegyeztek fel a koronavírus-járvány hatásaként.
A koronavírus mindent átformál: későbbre csúszik a világ egyik legjelentősebb rendezvénye
A koronavírus-járvány miatt a davosi Világgazdasági Fórum szervezői úgy döntöttek, hogy a jövő januárra tervezett találkozót a nyár elejére teszik át.
Nagy buktát várnak a G20-tól
A Moody's nemzetközi hitelminősítő azzal számol, hogy a világ húsz legnagobb gazdasági erőcentrumát alkotó csoport, a G20 idei gazdasági visszaesése 4,6 százalék lehet.
A világnak nagyon úgy tűnik, hogy elege van a kereskedelmi háborúból
A gazdaságilag legfejlettebb húsz ország külügyminiszterei szombaton megállapodtak a csoport nagojai csúcstalálkozóján abban, hogy kezükbe veszik az irányítást a Kereskedelmi Világszervezet megreformálását illetően - jelentette ki Motegi Tosimicu japán külügyminiszter.
A vámháború átmenetileg szünetel
Az Egyesült Államok és Kína megállapodtak abban, hogy - legalábbis egyelőre - felfüggesztik a vámháborút. Ez volt az egyetlen érdemi eredménye a G-20 országok hétvégi csúcstalálkozójának Buenos Airesben.
Kriptovilág: szabályozni kellene, de hogyan?
Szigorú keretek közé szorítaná a kriptodevizák kibocsátását, a világ 20 legnagyobb gazdasága. A most folyó tanácskozáson megszülethetnek az első erre vonatkozó irányelvek, de a közös nemzetközi fellépést nehezíti, hogy még a definíciók sem letisztultak – mondja Kardos Krisztina, a KPMG Legal szakértője.
Merkel vs. Trump: az éghajlatváltozás is téma a G20-találkozón
A ma kezdődő G20-találkozó egyik fő kérdése a párizsi éghajlatvédelmi megállapodás megvalósítása lesz. Donald Trump ebben a témában szembemegy a világgal – a kiszivárgott tervezet szerint azonban a többi G20-vezető elkötelezett a klímacélok megvalósítása mellett. A Greenpeace sürgeti az országok vezetőit, hogy a tervezettnél is gyorsabban cselekedjenek, és ösztönözzék a megújulók még gyorsabb elterjesztését.
Klímaegyezmény: Áder szerint nincs itt a világvége
Nincs itt a világvége azzal, hogy Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke bejelentette országa kilépését a párizsi klímaegyezményből, mert az azt aláíró többi ország ezután is kész tartani magát a vállalásokhoz, ahogyan az Egyesült Államok szövetségi államainak többsége is - mondta Áder János köztársasági elnök pénteken a Kossuth rádió 180 perc című műsorában.
Hanyagolják a G20-ak a klímafinanszírozást
Trumpék és a szaúdiak nyomására a G20 országok pénzügyminisztereinek találkozóján kínosan kerülték a klímafinanszírozás szót a résztvevők. A nagyvállalati vezetők tömörülése felszólította a G20-akat, adják meg a klímavédelemnek az őt megillető prioritást és anyagi ráfordítást.
Kalifornia bíróságon védi meg Obama zöld politikáját
Az USA-ból való kiválást sürgető mozgalom aligha fogja sikerre vinni tervét, de a kaliforniai törvényhozók valamiben már függetlenítették magukat Trump irányvonalától: a környezetvédelmi jogszabályok szigorúságában.
Görögország: kegyelem rövidtávra
Ha a hivatalos előrejelzéseknek hinni lehet, a legcsekélyebb különbséggel sikerült elkerülni azokat a hosszabb távon jelentkező, illetve a közvetlen katasztrófával fenyegető kockázatokat, amelyek nyilván felmerültek volna, ha a görögök a kiszállás mellett (és makacsul az euró ellen) szavaztak volna - véli Neil Staines, a dán székhelyű globális befektetési bank, a Saxo Bank szakértője.
Magyar fiatal válllakozó képviselte az EU-t
A G20 Young Entrepreneurs' Alliance (G20YEA) hivatalos formát, azaz végleges alapszabályt kapott 2012. január 13-án Új Delhiben, Indiában, ahol az elnökség előkészült a következő Fiatal Vállalkozói G20 csúcsra is. Az eseményen az EU-t Kovács Patrik képviselte.
Befellegzett az adóparadicsomoknak?
A kétnapos cannes-i találkozón a G20-ak elsősorban a görög válság továbbterjedését próbálták megakadályozni, amelynek veszélye továbbra is fennáll. Erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy Olaszországgal kapcsolatban erősödjék a piaci bizalom. A csoport országai a Nemzetközi Valutaalap forrásainak növelésében is megállapodtak, a megoldást tekintve még nincs megegyezés. Az elnöklő Franciaország köztársasági elnöke azt is bejelentette: azokat az országokat, amelyek adóparadicsomok maradnak, ki fogja közösíteni a nemzetközi közösség.
Görögország mehet, az euró marad
Teljesen felborította a görög népszavazásról történt hétfői meglepetésszerű bejelentés a G20-ak csütörtökön kezdődő csúcstalálkozóját, amelynek első fele a világgazdaság helyzetével foglalkozott volna. Ehelyett a görög válság és az eurózóna kérdéseit vitatják meg Cannes-ban a világ vezető politikusai. Szerda este az uniós vezetők világossá tették: Görögország a referendum előtt nem jut európai uniós pénzhez.
Válságfesztivál Cannes-ban
Rendkívüli válságtanácskozást tartanak ma Cannes-ban a G20-ak csütörtök-pénteki csúcstalálkozója előtt a görög válság kiéleződése miatt, jelentette be kedd délután a berlini kormány. A rendkívüli válságcsúcsról Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök telefonon állapodott meg. A referendum bejelentése sokak szerint egyenes út a görög államcsődhöz, amely az euróövezetre is nagy veszélyt jelenthet.
Ezentúl nem fognak árfolyamgyengítő politikát folytatni
Kis forgalommal és minimális mozgással zártak az amerikai részvénypiacok pénteken. A G-20 országok hétvégén megállapodtak, hogy nem használják az árfolyamgyengítést az export ösztönzésére. Pénteken ismét pluszba lendült az olaj árfolyama, és az arany is tudott emelkedni. A Nikkei kivételével a pozitív tartományban vannak az ázsiai indexek. 15 éves csúcson a japán jen, a dollár és a forint gyengült a hajnali kereskedésben. Kamat-meghatározó ülést tart ma a Monetáris Tanács, a piac nem számít változtatásra (5,25%).
A hiánycsökkentés a cél és egyben a mumus is
A G20-csoport vezetői torontói csúcstalálkozójukon vasárnap megállapodtak: a legfejlettebb gazdaságok 2013-ig megpróbálják felére csökkenteni az államháztartási hiányt. Kína és Brazília viszont aggódik, hogy ha Európa kormányai túlzottan visszafogják a költségvetéseiket, azt az egész világgazdaság felépülése bánja.
A hét kérdése: mennyi prémiumot kapjon egy bankár?
A befektetési bankárok prémiumairól folyó vita lesz a húsz legnagyobb ipari és felzárkózó ország (G20) londoni pénzügyminiszteri értekezletének egyik fő napirendi pontja.
Csökkenteni, vagy növelni kell a kiadásokat?
Még nem lehet egyértelműen bízni abban, hogy a világgazdasági növekedés megfelelő lendületbe jött, és tartóssá válik - mondta a G20-csoport skóciai értekezlete előtt Alistair Darling brit pénzügyminiszter.
A pénzvilág generáljavításra vár
Fékeket akarnak beépíteni a bankok működésébe a világ vezető hatalmai. A politikailag is érzékeny témát ki-ki a maga szája íze szerint kezeli, legalábbis ezt mutatja a G20-ak pittsburghi összejövetele vagy előtte a pénzügyminiszterek londoni eszmecseréje, illetve az államfők találkozója. A viták középpontjában a globális pénzügyi rendszer átalakítása állt. Az amerikai elnök elégedett, az unió vezető államai gyengének ítélik az elfogadott korlátokat.
Már tárgyalják: hogyan kerülhető el az újabb világválság?
Megkezdődött a világ legnagyobb fejlett, illetve fejlődő gazdaságait, valamint az Európai Uniót tömörítő G20-as csoport vezetőinek csúcsértekezlete az Egyesült Államok északkeleti részén lévő Pittsburgh városában.
Példa nélküli pénzeső Londonban
Több százmilliárd dollárral nő a Nemzetközi Valutaalap mozgósítható tőkekészlete, és több ezer milliárd dollár jut a már bejelentett és megkezdett növekedésösztönző intézkedések révén a világgazdaság újjáélesztésére, jelentették be londoni G20-csúcstalálkozó végén. A rendezvényen megállapodtak a nemzetközi pénzügyi rendszer ellenőrzésének jelentős szigorításában is.
Bezárják a kereskedelmi kapukat a G20-ak
A G20-hoz tartozó szinte valamennyi ország protekcionista intézkedéseket hozott a novemberi washingtoni csúcstalálkozó óta, amelyen vállalták, hogy a válság ellenére nyitva tartják a határaikat - közölte a Világbank.
A Fed-elnök szerint idén vége a válságnak
Már idén véget érhet az Egyesült Államokban a recesszió, ha sikerül stabilizálni a bankrendszert, de borúlátó forgatókönyvek sem kizártak - mondta Ben Bernanke, a szövetségi tartalékbank-rendszer (Fed) elnöke kedden Washingtonban.
Lesz pénz az IMF feltőkésítésére
Egyezség körvonalazódott a húsz legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaság alkotta - a világgazdaság kibocsátásának 85 százalékát adó - országcsoport (G20) pénzügyminisztereinek és jegybankelnökeinek szombatra összehívott angliai tanácskozásán a Nemzetközi Valutaalap (IMF) feltőkésítéséről. A német kancellár, aki szintén Londonban tárgyalt, elvetette azokat a vádakat, hogy Berlin nem tesz megfelelő gazdaságélénkítő erőfeszítéseket.
Válság: Japán 100 milliárdot adna az IMF-nek
A francia elnök azt mondta, hogy Európa teljes egységet mutatott a washingtoni pénzügyi csúcson. Az IMF vezérigazgatója az összehangolt lépések fontosságáról beszét, Japán pedig a stabilitás érdekében 100 milliárd dollárt ajánlott fel a Nemzetközi Valutaalapnak.
"A lehető legrosszabbkor van a pénzügyi csúcs!"
A hét végén Washingtonban tartják a globális pénzügyi válsággal foglalkozó első világértekezletet; a fejlett és fejlődő világot képviselő G20 csoport vezetői tanácskoznak a krízis kezeléséről. Obama nem megy el, Bush pedig a házigazda, így kérdéses, hogy az Egyesült Államok milyen módon kötelezheti el bármilyen döntés mellett.
Világértekezlet a világválságról
A pénzügyi válsággal foglalkozó első világértekezletet november 15-én, Washingtonban rendezik meg - szivárgott ki amerikai kormányzati körökből. A G20-csoport - amelynek a legfejlettebb ipari országok alkotta G7-ek mellett tagja egyebek között Kína, Brazília, India, Oroszország és Dél-Korea - megvitatja a pénzügyi krízis kiváltó okait, valamint a kezelése érdekében tett eddigi lépéseket.