A pénzügyi válsággal foglalkozó első világértekezletet november 15-én, Washingtonban rendezik meg - szivárgott ki amerikai kormányzati körökből. A fejlett és fejlődő országok vezetői egyaránt részt vesznek a találkozón. Az úgynevezett Húszak csoportja (G20) munkabizottságokat fog létrehozni avégből, hogy dolgozzanak ki megoldási javaslatokat a következő csúcskonferenciára: miként lehet megreformálni a pénzügyi rendszert, és megelőzni a mostanihoz hasonló válságok ismétlődését.
A G20-csoport - amelynek a legfejlettebb ipari országok alkotta G7-ek mellett tagja egyebek között Kína, Brazília, India, Oroszország és Dél-Korea - megvitatja a pénzügyi krízis kiváltó okait, valamint a kezelése érdekében tett eddigi lépéseket. George W. Bush amerikai elnök, valamint Nicolas Sarkozy francia elnök (aki egy "közös gazdasági kormány" létrehozására tett javaslatot az eurózóna számára) és José Manuel Durao Barroso, az Európai Bizottság elnöke a hét végén Camp Davidben, az amerikai elnöki rezidencián találkoztak és közös nyilatkozatot adtak ki arról, hogy a nemzetközi közösség tagjainak együtt kell működniük egymással a hitelpiaci válság leküzdése érdekében.
A novemberi végi válságcsúcs hírét Dana Perino, a Fehér Ház szóvivője megerősítette. Elmondta, hogy a vezetők megpróbálnak a krízis megismétlődésének elkerülésére megegyezni azokról az elvekről, amelyek alapján végre kell majd hajtani a világ pénzügyi szektorában a szabályozási és szervezeti reformokat. A szóvivő azt is közölte, hogy a Bush-adminisztráció a november 4-i választást megnyerő leendő amerikai elnök tevékeny közreműködésére számít.
A republikánus jelöltet, John McCaint és a Demokrata Párt jelöltjét, Barack Obamát is értesítették a csúcstalálkozóról, de még nem tudni, hogy a győztes el tud-e majd menni a csúcsra. Meghívták a november 15-i egyeztetésre az ENSZ főtitkárát, továbbá a Világbank és a Nemzetközi Valutaalap vezetőjét is. Arról egyelőre korai beszélni, hogy még Bush mandátumának lejárta, január 20. előtt rendeznek-e újabb nemzetközi válságértekezletet.