Eu cikkek


Új országokat tett az adózási feketelistára az EU

Új országokat tett az adózási feketelistára az EU 

Az Európai Unió gazdasági és pénzügyi tanácsa felülvizsgálta és frissítette az adózási szempontból nem együttműködő országok és területek uniós jegyzékét, amelyből kettő országot törtölt, majd a megmaradt tíz mellé kettő országot, illetve területet felvett.
Javul a hangulat Európában

Javul a hangulat Európában 

A március-áprilisi jelentős romlás után szeptemberben tovább javult a gazdasági hangulat az euróövezetben és az Európai Unióban egyaránt.
Szorosabb kötelék: tovább fűzné a vámuniót az EU

Szorosabb kötelék: tovább fűzné a vámuniót az EU 

Bemutatták az új cselekvési tervet, amellyel erősítenék az együttműködést.
Hiába akadnak nehézségek, az EU helyzete stabil?

Hiába akadnak nehézségek, az EU helyzete stabil? 

Megerősítette az Európai Unió lehetséges legjobb, "Aaa" szintű, stabil kilátású adósosztályzatát a Moody's Investors Service.
Két évtizede nem láttak hasonlót – megszületett a megállapodás

Két évtizede nem láttak hasonlót – megszületett a megállapodás 

Több mint két évtizede először vámtarifák csökkentésében állapodott meg az Európai Unió és az Egyesült Államok.
Nincs előrelépés: nehezen halad előre a Brexit

Nincs előrelépés: nehezen halad előre a Brexit 

Nem történt jelentős előrehaladás a Brexit-tárgyalások hetedik fordulóján - jelentette ki Michel Barnier, az Európai Unió Brexit-ügyi főtárgyalója a kétnapos egyeztetéseket követő sajtótájékoztatóján.
A magyar infláció egész Európában a legmagasabb

A magyar infláció egész Európában a legmagasabb 

Az előzetes adatoknak megfelelően négy hónapja a legmagasabb infláció alakult ki júliusban az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, a Destatis végleges adatokra támaszkodó szerdán publikált beszámolója alapján.
Pocsék GDP-adatok érkeztek egész Európában

Pocsék GDP-adatok érkeztek egész Európában 

Zuhant a gazdasági teljesítmény és jelentősen csökkent a foglalkoztatottak száma a második negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt az egész világon tomboló koronavírus-járvány következményeként.
Megvan a megállapodás, örülnek a németek

Megvan a megállapodás, örülnek a németek 

Vezető német gazdasági elemzők üdvözlik a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak ellensúlyozásáról és a 2021-ben kezdődő hétéves időszakra szóló keretköltségvetésről az Európai Tanácsban kedd hajnalban kötött megállapodást.
Szijjártó kérne valamit az EU-tól

Szijjártó kérne valamit az EU-tól 

Az Európai Uniónak meg kellene engednie, hogy a tagállamok saját költségvetésükből 800 ezer eurónál több támogatást is adhassanak munkahely-teremtő és -megtartó beruházásokhoz - mondta a külgazdasági és külügyminiszter közösségi oldalára feltöltött videójában.

Még mindig nem késő: az EU megegyezne a britekkel, de nem bármilyen áron 

Az Európai Bizottság főtárgyalója szerint még mindig van lehetőség a megállapodásra az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről és az EU törekszik is az egyezségre Londonnal, de nem bármilyen áron.

Drámai visszaesésre készülhetünk 

Az uniós és nemzeti szintű gyors és átfogó szakpolitikai válaszintézkedések ellenére példátlan mértékű visszaesésre számíthat az idén az EU gazdasága.

Életbe lépett az új irányelv - nagy változások jöhetnek a cégek életében 

Új EU-s irányelv lépett hatályba 2020. január 1-jén a vállalatok határokon átnyúló átalakulásáról, egyesüléséről és szétválásáról.

Toplistán a magyar építőipar Európában 

Csökkent az építőipari termelés az Európai Unióban és az euróövezetben októberben havi összevetésben - derült ki az uniós statisztikai hivatal jelentéséből.

Milyen fegyverekkel harcolna az EU a klímaváltozás ellen? 

Az Európai Tanács elnöke Strasbourgban beszélt a célokról.

Mi lesz a klímamenekültekkel? Megszólalt a német külügy 

Heiko Maas nincsen oda a Zöldek által bedobott javaslatért.

Zöld és emberközpontú gazdaság lett az EU célja 

Ambiciózus növekedési stratégiára, a zöld és emberközpontú gazdaság kiépítése érdekében a versenyképes fenntarthatóság előmozdítására összpontosít az új Európai Bizottság első alkalommal elindított európai szemeszter 2020-as ciklusa - derül ki a bizottság kedden közzétett éves fenntartható növekedési stratégiájából.

Elég volt a szankciókból – közbeszólt egy szakmai szervezet 

Haszontalannak tartja és elutasítja az ukrán válság miatt Oroszország ellen kivetett európai uniós szankciókat az Európai Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetsége (Eurochambres) - hangsúlyozta az érdekvédelmi szervezet vezetője.

Milyen lesz az új vállalkozás-fejlesztés? Zöld, high-tech és magyar 

Hatékonyabbá teszi a magyar tulajdonú cégek megerősítését szolgáló források felhasználását a kormány új kis- és középvállalkozói (kkv) stratégiája - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM)gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.

A Juncker-terv megdobta a foglalkoztatást 

A beruházásösztönző intézkedéscsomag több mint egymillió kis- és középvállalkozást támogat az EU-ban.

Egy lépéssel közelebb a 219 ezer forintos minimálbér? 

Úgy tűnik, az Európai Parlament munkahelyteremtésért felelős biztosjelöltje is amellett van, hogy egyfajta közös szabályozás, minimumkeretet érdemes lenne meghatározni a minimálbért illetően.

Ezt a posztot kaphatja Trócsányi László 

Trócsányi Lászlónak a bővítés- és szomszédságpolitikáért felelős tárcát szánja az Európai Bizottság megválasztott elnöke, Ursula von der Leyen, aki kedden mutatta be a novemberben hivatalba lépő testület tervezett összetételét.

Több mint 100 milliárd euró áfát csaltak el az uniós országokban 

Az Európai Bizottság közzétette tanulmányát, amely szerint az uniós országok áfakiesése 2017-ben 137 milliárd euró volt. Ez a nagyarányú áfakiesés ismét felhívja a figyelmet az áfaszabályok reformjának szükségességére.

A teljes magyar gazdaságban tükröződik a 30 éves budapesti Continental sikertörténete 

A jubiláló vállalat annak idején egyszerű gyárként telepedett meg a fővárosban, mára már kemény munkával a legmodernebb technológiák fejlesztőjévé, valódi tudásközponttá képezte át magát Magyarországon – és közben Magyarország hasonlóan keményen dolgozva az Európai Unió legdinamikusabban növekedő gazdasága lett.

Könnyebb lesz az exportőröknek 

Jelentős adminisztrációs könnyítést hozhat a nyári adócsomag azok számára, akik termékeiket az Európai Unió területén kívülre viszik ki.

Eddig 2532 milliárd forintot adott kkv-fejlesztésre az EU 

A kis- és középvállalkozások körében a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) nemcsak a vissza nem térítendő támogatás iránt mutatkozik számottevő kereslet, hanem a nullaszázalékos kölcsönök is felkeltik a szektor érdeklődését.

Vége az egyszer használatos műanyagnak 

Az irányelv értelmében 2021-től tilos lesz az egyszer használatos műanyag tányérok, evőeszközök, szívószálak, lufipálcák és fültisztító pálcikák használata.

Komoly bírságot kapott öt bankóriás 

Az Európai Unió öt nagy bankra – a Barclays, a Citigroup, a JP Morgan, a Royal Bank of Scotland, valamint a japán MUFG Bank – szabott ki több mint 1 milliárd eurós (mintegy 320 milliárd forint) bírságot az unió trösztellenes szabályainak megszegése miatt – közölte az Európai Bizottság.

Újabb települések jutnak ingyen wifihez 

Az EU támogatásával újabb hazai települések juthatnak ingyen wifihez. A kiválasztottak wifipontokat hozhatnak létre a közösségi élet olyan színterein, ahol még nem áll rendelkezésre ingyenes vezeték nélküli internetkapcsolat.

Ha épp 18 vagy, az unió segítségével felfedezheted Európát 

Az Európai Bizottság idén is meghirdeti a DiscoverEU kezdeményezést, melynek révén az EU területén élő 18 éves fiatalok utazási igazolványokhoz juthatnak. Az érdeklődők 2019. május 16-ig jelentkezhetnek a pályázati felhívásra. 

Nagyon megszívhatják a Brexitet a külföldi diákok 

Akár megegyezéssel, akár anélkül lépnek ki a britek az Unióból, az EU országaiból érkező egyetemistáknak várhatóan két- vagy háromszor akkora tandíjat kell majd fizetniük.

Kürti Sándor: ne tárolj értékes adatokat pendrive-on 

Az emberi trehányság még ma is túltesz az adattároló technológiák biztonságán - vallja Kürti Sándor, az adatbiztonsági szakma doyenje, aki a cégek adattárolási dilemmáit elemezte a Piac & Profit Adat – Az új kincs című konferenciáján.

Naponta 35 emberrel végez a légszennyezés Magyarországon 

A szennyezett levegő által bekövetkező idő előtti elhalálozás nem olyasfajta probléma, ami csak a szegény országokat érintené. Az EU-ban is nagy a baj. A toplista azonban csalóka látványt nyújt: nálunk rosszabb a helyzet. A százezer lakosra jutó halálozási arány jóval nagyobb nálunk, mint a dobogós helyezésű országokban.

Újabb adok-kapok az amerikai vámháborúban 

Az EU 11 milliárd eurós büntetővámokkal fenyegeti az Egyesült Államokat, Trump elnök az európai autókra kivetett további vámokkal jöhet az éleződő kereskedelmi háborúban.

Nem fektet többé környezetszennyező erőművekbe az EU 

Nem fektet fosszilis és erős környezeti károkat okozó energiaipari projektekbe Európa felzárkózó régióiban az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Kohéziós Alap 2021 és 2027 között, döntött az Európai Parlament Strasbourgban.

Gyorsabb lesz az adóügyi viták rendezése 

Kiszámíthatóbbá és gyorsabbá válhat az Európai Unióban az adóügyi jogviták rendezése, miután július 1-jétől életbe kell lépniük a tagországokban az erre vonatkozó irányelvet érvényesítő jogszabályoknak.

A válság óta sem csökkent a fosszilis energiák állami támogatása az EU-ban 

Bort isznak, és vizet prédikálnak a párizsi klímaegyezményre felesküdött európai kormányok: ugyanolyan sok pénzt öntenek támogatás formájában a fosszilis energiákba az uniós tagországok, mint a gazdasági válság kezdetén.

Élelmiszerek is a vámháború áldozatai lehetnek 

Továbbéleződik a kereskedelmi háború az Egyesült Államok és az EU között: Washington az Airbus állami támogatása miatt 11 milliárd dollár értékben kíván vámot kivetni uniós exporttermékekre.

A gyorsítósávon előz Kína a digitális technológiákban 

Kína jó úton van ahhoz, hogy bizonyos kulcsfontosságú digitális technológiák területén maga mögött hagyja az Egyesült Államokat, mutat rá egy tanulmány a keddi, brüsszeli EU-Kína csúcstalálkozó előtt.

Két magyarországi kutató is kapott a sok millió eurós támogatásból 

Egy külföldön kutató magyar, valamint egy Magyarországon kutató osztrák tudós nyerte el az EKT támogatását. Berger Imre Angliában végzi kutatásait, míg Susan Carin Zimmermann, a Közép-európai Egyetem tanára.

May még egy utolsó esélyt kapott a rendezett válásra 

Véget érhet a káosz, a brit parlamentben ma este szavaznak London és Brüsszel válási egyezményéről. Ezzel megmaradhat az esély, hogy Nagy-Britannia rendezett módon lépjen ki az Unióból.

Nemcsak az autókat, a töltőállomásokat is fejleszteni kellene 

2030-ig 30 százalékkal kell mérsékelni a teherautók légszennyezését az EU-ban, született meg az előzetes egyezség a gyártókkal. Régi adósságát teljesítené ezzel az EU, hiszen Amerikában és Kínában is szabályozták már a teherautók emisszióját. Kedvezményeket kapnak az alacsony és zéró kibocsátású teherautók gyártói.

Hátul kullogunk műanyag-újrahasznosításban 

Az Európai Unióban csak hat országban rosszabb a műanyag-újrahasznosítás aránya, mint nálunk – derült ki az Eurostat adataiból. Litvániában a legjobb a helyzet, náluk a műanyag-csomagolások közel háromnegyedét feldolgozzák.

Óriási lehetőség jön a magyar vállalkozásoknak 

Február 1-jén hatályba lép az EU és Japán közötti gazdasági partnerségi megállapodás. Ezzel a világ legnagyobb nyitott kereskedelmi övezete jön létre, mely 635 millió embert foglal magában, és a világ teljes GDP-jének csaknem egyharmadát termeli meg. Az új szabadkereskedelmi övezet létrejöttének az európai és japán vállalkozások és fogyasztók egyaránt hasznát fogják látni.

Mennyi pénzt vihetek át az EU határán? 

Akár a Közösségből ki, akár a Közösségbe be történik a készpénz mozgatás, az bejelentésköteles abban az esetben, ha annak összege a 10 000 eurót eléri – írja az Írisz Office.

A GDPR után jön a digitális világ akadálymentesítése 

Az Európai Bizottság (EB) a 2015-ben közzétett digitális egységes piaci stratégia értelmében 2020-ig számos területen jogi és szakpolitikai intézkedések bevezetését javasolja a digitális piac megteremtése érdekében. A cél az információs technológiák és a digitális világ "akadálymentesítése".

Brüsszel nem enged, de még reménykedik 

Az Európai Parlament felkészül a megállapodás nélküli Brexitre, miközben nem kevesen reménykednek, hogy a britek végül legalább a vámunióban benne maradnak.

Riadót fújtak a cégek a Brexit miatt 

Riadót fúj a Brit Kereskedelmi Kamara: 75.000 tagjának nagy része azon dolgozik, hogy felkészüljön a rendezetlen Brexitre – akár uniós országba való meneküléssel.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Adózás

Retteghetnek a simlis cégek, belendül a NAV húsvét előtt

Retteghetnek a simlis cégek, belendül a NAV húsvét előtt  

Az adóellenőrök országszerte ellenőrzik a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó termékek árusítóit az üzletekben, piacokon, kitelepüléseken és az online térben.

Jogi kisokos

Vége a munkahelyi titkolózásnak: nemsokára megtudhatja, mennyit keresnek kollégái

Vége a munkahelyi titkolózásnak: nemsokára megtudhatja, mennyit keresnek kollégái 

A cégeknek nyilvánossá kell tenniük az új pozícióikhoz tartozó fizetési információikat, a meglévő munkavállalóknak is nyilvánosnak kell majd lenniük.

Cégblog

Botrányos hotelre csapott le az adóhatóság

Botrányos hotelre csapott le az adóhatóság  

A kormányhivatal ellenőrzésén feltárt hiányosságokat a hotel a felszólítás ellenére sem szüntette meg.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo