Orbán Viktor szerint egy több száz fős pedofil hálózat bukott le Németországban

Januárban minden hétvégén lesz oltási akciónap - közölte a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában a miniszterelnök.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Orbán Viktor jelezte: csütörtökön, pénteken és szombaton lehet időpontfoglalás nélkül felvenni az oltást a kórházi oltópontokon és a járásközponti szakrendelőkben. Csütörtökön és pénteken 14 és 18 óra között, szombaton pedig 10 és 18 óra között van erre lehetőség, továbbá a háziorvosok is fognak tartani valamelyik hétvégi napon, a szokásos rendelésen túl oltást - tette hozzá.

Hol a józan ész? (Kép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher)

A kormányfő hangsúlyozta: az állam, a közigazgatás, az egészségügyi rendszer készen áll arra, hogy mindenkit beoltsanak; kétmilliónál több Pfizer- és 700 ezer Moderna-vakcina áll rendelkezésre.

Kifejtette: az új variáns, az omikron minden orvosszakértő szerint gyengébb, mint az előző, a delta, de ez nem jelenti azt, hogy nem kellene védekeznünk. Hozzátette: "van a kezünkben egy aduász", amely mindkét variáns ellen jó, az oltás.

A miniszterelnök mindenkit arra biztatott, hogy vegye fel az oltást, "ha kettőt vett föl, vegye föl a harmadikat", a szülők pedig fontolják meg a gyermekek beoltatását.

Megjegyezte: a karantén hossza tíz napról hétre csökken, negatív teszttel pedig öt nap után elhagyható.

Kitért arra is, hogy február 15. után már csak oltás alapján jár a védettségi igazolvány, a védettségi igazolványból tehát oltási igazolvány lesz.

Kiemelte: a szakemberek azt javasolták a kormánynak, hogy támogassa a negyedik oltás felvételét, ezt a háziorvosával folytatott konzultáció után bárki megteheti.

Orbán Viktor mindenkit a vakcina felvételére biztatva arról beszélt, hogy már a harmadik oltás nagyon erősen növeli a védettséget, utána pedig négy hónappal lehet, hat hónappal pedig javasolt a negyedik dózis beadatása.

Megemlítette: a tavalyi "már majdnem olyan karácsony volt, amilyet elképzel az ember", hiszen itt volt ugyan a vírus árnyéka, de már összejöhettek a családok. Hozzátette: még nem érezhetjük úgy, hogy túl vagyunk a járványon.

A kormányfő kijelentette: fantasztikusak a hazai kórházi, különösen a humánkapacitások, hozzátéve, hogy a legfrissebb jelentés szerint koronavírus-fertőzés miatt 243-an vannak invazív lélegeztetőgépen, 2611-en kórházban.

Az utóbbi adattal kapcsolatban megemlítette, hogy "volt már ez a szám tízezer fölött is", ráadásul szükség esetén annál is jóval több kórházi ágy áll rendelkezésre.

A miniszterelnök arról is beszélt, hogy olyan infláció van jelenleg egész Európában, amely eltéríti a gazdaságot a normális működéstől, és jó volna ugyan az inflációt megállítani az országhatárokon, de ez nem lehetséges, ezért az infláció negatív hatásainak tompítását kell célul kitűzni. Két irányba kell védekezni: az egyik a bérek, nyugdíjak emelése, a másik, hogy ahol lehetséges, megfogják az árak emelkedését - közölte.

Emlékeztetett: a kormány bevezette a rezsicsökkentést, megállította az üzemanyagárak emelkedését és kamatstopot léptetett életbe. Mivel nőnek az élelmiszerárak, előírják, hogy október 15-ei szinten kell rögzíteni alapvető élelmiszerek árát, és ezekből az árukból mindig kell lenni a polcon, ezt ellenőrizni is fogják - közölte. Hozzátette: remélhetőleg mire a kitűzött 90 napos időszak letelik, addigra az európai infláció szintje is lejjebb megy.

Orbán Viktor azt mondta: nem tudni, Brüsszel mit fog tenni, "mert ott nem a józan ész az uralkodó irányzat, hanem sokkal inkább a piaci dogmák", amelyek érvényességét ő sok tekintetben elfogadja, de a kizárólagosságukat nem. A kormánynak nemcsak piaci szempontokat kell képviselni, hanem nemzeti, össznépi, társadalmi szempontokat is, "nekünk a családok biztonsága az első" - jelentette ki. Hozzáfűzte: "nekünk a családokat kell védeni, és nem tárhatjuk szét a kezünket, ha valami rossz dolog zajlik a piacon, mondván, hogy hát ilyen a piacgazdaság", hanem meg kell próbálni beavatkozni.

Közölte: Brüsszelben nem így gondolják, és felkészült arra, hogy meg kell védeni ezt az intézkedést.

Emlékeztetett: az alapvető élelmiszerek áfáját már levitték öt százalékra, azonban ezt a baloldal nem szavazta meg.

Úgy vélte, "Brüsszelben abban hisznek, hogy a legtöbb ész ott van", azt gondolják, Brüsszel "egy birodalmi központ, Európa politikai fővárosa", a legtöbb tudás ott gyűlik össze, tehát azt hiszik, meg is mondhatják, hogy hol kinek mit kellene csinálnia. Azonban "a mi fölfogásunk nem ilyen" - fűzte hozzá.

Azt mondta: lesznek támadások a családokat védő intézkedések miatt Brüsszelből, de ezeket ki tudják védeni, mert vannak európai jogszabályok, "amelyek a mi jogainkat is garantálják", és az elmúlt időszakban, "tíz-egynéhány évben a magyarok bebizonyították, hogy nem vagyunk gyávák, nem száll inunkba a bátorságunk, kiállunk a gátra és megvédjük a saját érdekeinket; itt is ez lesz majd".

Hangsúlyozta: Magyarország szabad ország, ahol a felnőttek maguk választhatják meg életformájukat, ám el kell ismerni a szülők azon jogát, hogy ők mondják meg, hogyan akarják nevelni gyermeküket, például olyan érzékeny kérdésben, mint a szexualitás.

Németország civilizált állam, mégis ott bukott le nemrég egy több száz fős pedofil hálózat - említette meg Orbán Viktor, hozzátéve, hogy az ilyen kérdéseket a magyar törvények jól kezelik. (MTI)

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo