Friss cikkeink
Megvan, mennyivel nő a minimálbér
Február 1-től a minimálbér bruttó értéke 167 400 forintra, a garantált bérminimum bruttó értéke pedig 219 ezer forintra emelkedik, ami 4 százalékos béremelést jelent.
Üzenet a vendéglátósoknak - erről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján
Több téma is előkerült az operatív törzs mai tájékoztatóján
Boldogok a növénytermesztők – miben bizakodnak 2021-ben a gazdák?
A Takarék AgrárTrend Index értéke 2020 utolsó negyedévének végén 31,8 pontra emelkedett a 48 pontos skálán, ami 1,3 ponttal magasabb az előző negyedévinél.
Elszálltak az árak: ennyivel drágultak a használt autók egyetlen év alatt
A magyar használtautó-piacon az átlagárak 2020. januártól decemberig 25 százalékkal, 2,48 millió forintról 3,11 millió forintra emelkedtek - közölte a Használtautó.hu online piactér.
Legalább 2-3 év kell a szállodaiparnak, hogy visszatérjen a járvány előtti szintre
A hazai szektor nyár elejére várt újbóli felfutásának fontos feltétele, hogy mind a víruskezelés és a kapcsolódó oltási programok mind a légi- és szállodaipar újraindítása európai szinten is koordinált módon fussanak – mutat rá a BDO Magyarország Hotel és Ingatlan üzletága. A tanácsadó cég szerint fele annyi hotel épülhet, mint amennyit 2024-ig terveztek.
Eladásra készülhet a Huawei?
Értesülések szerint mozgolódik a kínai techcég, a megszellőztetett eladás nagy változást hozhatna az okostelefon-piacon.
Hónapok óta nő a magyarok munkanélküliségtől való félelme
A GKI konjunktúraindexe januárban érezhetően emelkedett, a járvány kezdete óta a legmagasabb értékét érte el, de áprilisi zuhanásának még így is csak alig több mint felét dolgozta le. Az év első hónapjában az üzleti és a fogyasztói várakozások is javultak - közölte a GKI Gazdaságkutató.
Az építőipar már idén feltámadhat a járvány után
Az építőipar teljesítménye az idén elérheti a 4500 milliárd forintot, ami a járványhelyzet előtti, 2019. évi szintnek felel meg – fogalmazott Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke.
Koronavírus Magyarországon: mit mutatnak a hétfői adatok?
844 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 360 418 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
2021-ben is a koronavírus vethet árnyékot a cégekre
A COVID-19-hez kapcsolódó három kockázat vezeti a 2021-es, összességében tizedik Allianz Kockázati Barométer rangsorát; tükrözve azokat a lehetséges diszruptivitási- és káresemény-forgatókönyveket, amelyekkel a vállalatok a koronavírus-járvány nyomán szembesülnek.
Mit hozott 2020 a magyar cégek létszámában?
Bár kevesebb cég szűnt meg, kevesebb felszámolás, csőd és kényszertörlés indult, csak minimális mértékben nőtt a vállalkozások száma 2020-ban az előző évhez képest. Miközben az ágazatok nagy többségénél kevesebb cég működött 2020 végén, mint egy éve, a megyék túlnyomó többségében emelkedett ez az érték.
Keresetek a járvány árnyékában – ezekről is szól majd a következő hét Magyarországon
A statisztikai tájékoztatási naptárban munkaerőpiaci és kereseti statisztika is szerepel, megkülönböztetett figyelemre azonban a monetáris tanács januári kamatdöntő ülése tarthat számot.
Már nincs szüksége Varga Mihály jóváhagyására a kormánynak a tartalékoláshoz
Már bármennyit tartalékolhat a kormány a járvány elleni védekezésre
Vállalkoznának a magyarok, de van, amitől tartanak
A magyarok fele szívesen indítana vállalkozást, leginkább azért, mert a saját magunk urai lehetünk és azzal foglalkozhatunk, ami igazán a szenvedélyünk. A megkérdezettek háromnegyede a közösségi média hálóját is használná, ha saját vállalkozásba kezdene, ám közel 40 százalékuk véli úgy, hogy nincs elég ismerőse ehhez – derül ki az „Amway Globális Vállalkozói Jelentés 2020” című kutatásból.
Elkezdte érdekelni a cégeket a bértámogatás ezen fajtája is
Felgyorsult a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI-) bértámogatás igénylése: míg a hét elejéig 100 munkaadó 550 magasan képzett szakember részére kért támogatást, addig ezek a számok az elmúlt napokban jelentősen megugrottak, többszörösükre nőttek.
Volt már ilyen: nem először kapnának adókedvezményt a fiatalok
A korhoz kapcsolódó adókedvezmények nem ismeretlenek az elmúlt 10 évben kialakított jövedelemadó rendszerben, így nem ez az első alkalom, hogy a 25 év alattiak adókedvezményben részesülnek.
A magyarok felének vitt be pénzügyi gyomrost a járvány
A magyarok 50 százalékát anyagi szempontból is rosszul érintette a járvány, csökkent ugyanis a jövedelmük, 46 százalékuk nem érzékelt változást, 4 százalék pedig valamivel több pénzből tud gazdálkodni - mutat rá az éles különbségekre a K&H biztos jövő felmérése.
Koronavírus Magyarországon: hogy alakultak a számok vasárnap?
1257 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 359 574 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - tette közzé a koronavirus.gov.hu.
Nem teszünk eleget: komoly erőfeszítésre lenne szükség a klímacélok eléréséhez
A PwC elemzése szerint ahhoz, hogy az éves átlaghőmérséklet emelkedése globális szinten 1,5 Celsius-fok alatt maradjon, évi 11,7 százalékos, vagyis a 2020-ra elért érték (2,4 százalék) ötszörösének megfelelő mértékben kell csökkenteni a globális GDP alakulásához viszonyított, az energiatermeléssel összefüggő szén-dioxid-kibocsátást.
A magyar cégek is örülhetnek a nyélbe ütött kínai-EU-s megállapodásnak
Az EU és Kína által megkötött Befektetési Egyezmény életbe lépését követően az uniós, köztük a magyar cégek számára számos szektorban már nem lesz kötelező vegyesvállalat alapítása és a technológiáik átadása ahhoz, hogy a távol-keleti országban működjenek.
Szlávik János: az engedélyezett védőoltások biztonságosak
Azok a védőoltások, amelyeket a hatóságok engedélyeznek - legyenek akár hagyományosan vagy korszerű, új technológiával előállítva - egyaránt hatékonyak és biztonságosak - mondta a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa.
Az internetes vásárlástól lélegezhet fel a Föld?
Az online vásárlás a hagyományos kereskedelemhez képest átlag 36 százalékkal alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátással jár - hívta fel a figyelmet egy friss kutatás alapján a Prologis ipari és logisztikai ingatlanvállalat.
Pórul járhatnak azok a családok, akik korábban igényeltek már csok-ot?
Az otthonteremtési program számos új elemmel bővült 2021-ben, ám ezek egy részének feltétele, hogy csok-ot – családi otthonteremtési kedvezmény – is igénybe vegyen a család.
Közel 30 milliárd jutott már vállalkozásindításra
Csaknem 30 milliárd forintot ítéltek meg eddig a vállalkozások indítását segítő programban – tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a tárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkárát idézve szombaton az MTI-t.
Koronavírus Magyarországon: ezek a szombati számok
1344 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 358 317 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Licitharcok aukciókon - melyek voltak 2020 legnagyobb meglepetései?
A BÁV Aukciósház 100 éves története során sok legendás licitharcnak adott otthont – nem volt ez másként 2020-ban sem. A licitálók olykor egészen váratlan tárgyakért mutattak heves érdeklődést: ilyen volt például a Debreceni Lámpagyár art deco lámpája, vagy éppen egy aprócska kínai ezüst mokkáskanna. Íme a legérdekesebbek.
Összezsugorodott a turizmus kormányzati mentőcsomagja
Tragikus állapotban van a hazai turizmus, de a kormány mentőcsomagja sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket: mindössze 3 milliárd forint lett a támogatás 2020 végén, mert sokan inkább elbocsátottak dolgozókat, így pedig nem járt a segítség.
Visszavesznek a németek – nincs ok a bizakodásra?
Jelentős mértékben csökkenteni készül az idei GDP-növekedési előrejelzését a német kormány a Spiegel lap pénteki beszámolója szerint.
Müller Cecíliának nincs dublőre - miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján?
Orosz vakcina, védelmi intézkedések - több téma is előkerült a mai tájékoztatón.
Akár 6,8 százalékos GDP-növekedést is várnak Magyarországon?
Csaknem kétszer magasabb, 6,8 százalékos GDP-növekedést prognosztizál a hitelintézet 2021-re, mint a Pénzügyminisztérium, ez még a Magyar Nemzeti Bank 3,5-6 százalékos előrejelzési sávjának felső értékét is meghaladja. Derűlátásukat a Takarékbank elemzői arra alapozzák, hogy az ipar és az építőipar dübörögni fog. Szerintük a többi szektor teljesítménye függ a járvány lefutásától, a vakcinák elérhetőségétől és a beoltottságtól.
Kiadták a figyelmeztetést – visszaélnek az Aldi nevével
Csalók az Aldi nevében küldenek sms-ben vagy e-mailben értesítést a kereskedelmi lánctól érkező csomagról, nyereményről vagy tesztelési programról, vélhetően adathalász céllal – közölte a cég.
Casco kalkulátor 2021-re: így könnyebben számolhat
Mint tudjuk, a kötelező felelősségbiztosítás minden gépjárműre… …kötelező. Azonban ez a biztosítás nem védi meg autónkat minden kártól. Sőt, a kötelező felelősségbiztosítás sok szempontból nem is minket véd, hanem azokat, akiknek mi okozunk kárt. Mi védi tehát a mi autónkat? Sok esetben a többi autós kötelezője, míg más esetekben semmi. Hacsak nem a Casco!
Felesleges adminisztrációt hoz a kormány terve – bosszankodnak a könyvelők
Ne készüljön 1 millió NAV bejelentés.
Koronavírus Magyarországon: mit mutatnak a pénteki adatok?
Csökken a nyomás az egészségügyön, legalábbis a naponta megjelenő adatok erre engednek következtetni.
Megvan, mikor oldhatják fel a korlátozásokat - Orbán Viktor elárulta
A miniszterelnök reggeli szokásos rádióinterjújából derült ki, hogy ameddig nincs elég vakcina, addig maradnak a korlátozások.
Fizetés, az állás megtartása - mi most a legfontosabb a magyar dolgozóknak?
A globális járványhelyzet hatására átalakuló munkaerőpiacon minden eddiginél fontosabbá vált a munkahelyek biztonsága: ennek érdekében a magyar dolgozók is komoly áldozatokat hajlandóak vállalni. Ennél is fontosabbnak tartják azonban a hazai munkavállalók a jelenlegi bérszínvonaluk megőrzését – derül ki a Randstad Workmonitor legfrissebb felméréséből. A megváltozott munkakörülmények hosszabb távon is velünk maradhatnak: a dolgozók több mint fele a járvány elvonulását követően is élvezné az otthoni munkavégzés előnyeit, harmaduk pedig szeretné, ha munkaidejük rugalmas alakítása beépülne a mindennapokba.
2020 végére stabilizálódott a hazai álláspiac - mit hozhat 2021?
A koronavírus második hulláma már egyáltalán nem érte a márciusihoz hasonló sokként a hazai munkaerőpiacot. 2020 utolsó három hónapja a stabilizálódás és a jövőre való felkészülés jegyében telt, az új álláshirdetések száma csupán egy százalékkal maradt 2019 azonos időszakának szintjétől – derül ki a Profession.hu negyedik negyedéves jelentésének adataiból.
Mi lesz idén a szochóval?
Lehet, a munkaadói szervezetek nem fognak örülni.
2,2 milliárd forintos beruházás Veszprémben - a kormány is beszállt 770 millióval
Mérnöki fejlesztő központot hoz létre Veszprémben a thyssenkrupp magyarországi központja 2,2 milliárd forintból, a beruházáshoz a magyar kormány 770 millió forint vissza nem térítendő támogatást ad - jelentette be a Magyarországon már 20 éve jelen lévő német autóipari vállalat újabb beruházását Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Globális fordulat: egyre inkább bíznak munkáltatójukban az emberek
A koronavírus-járvány és az annak következményeként kialakult gazdasági válság, illetve a fokozódó politikai instabilitás nyomán világszerte jelentősen megrendült az intézményekbe és kormányzati döntéshozókba vetett bizalom tavaly. Meglepő módon az emberek leginkább a saját munkaadójuk által közölt információban bíznak – derül ki a 28 országban elvégzett Edelman Trust Barometer kutatás idei eredményeiből.
Újabb pénzeső: 110 milliárdot mozgatott meg a kormány a versenyképesség-növelés érdekében
Kis híján 110 milliárd forintos átrendezésről döntött a kormány a szerda esti Magyar Közlönyben megjelent határozat alapján.
A hőszigetelés praktikus szerszámai és védőeszközei
Mik azok a célszerszámok és eszközök, amelyeknek a segítségével biztonságossá, illetve hatékonnyá alakítható a hőszigeteléssel kapcsolatos munkák elvégzése? A cikkben ezt a kérdést járjuk körbe részletesen.
Külön-külön is ki fogjuk emelni továbbá azt, hogy az egyes célszerszámok hozzáadott értéke egész pontosan miként jelentkezik, vagyis miért érdemes beszerezni őket.
Koronavírus: megjelentek a csütörtöki magyar adatok
Ezúttal 1410 újabb magyarnál mutatták ki a fertőzést.
Tönkrement vendéglátósok - sokan máig nem kapták meg a bértámogatást
Szerkesztőségünk több forrásból is úgy értesült, hogy a vendéglátósok közül többen vannak olyanok, akik a mai napig nem kapták meg a kérvényezett bértámogatást. Pedig a papírokkal is rendben volt minden és a kérelmet is befogadta a hatóság. Az ipartestület szerint sem szórványos esetről van szó, az Innovációs és Technológiai Minisztérium viszont hallgat.
Fellélegezhetnek egyes kereskedők - magyar ügyben döntött az Európai Bíróság
A közelmúltban a magyar Bakati ügyben hozott ítéletével az Európai Bíróság rendet tett a külföldi utasok áfa-visszatérítési ügyeiben és láthatóan győztest hirdet a határmenti kereskedők és a NAV között folytatott küzdelemben. A bíróság ítélete azonban jó pár kérdést nyitva hagy. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalója.
Megállapodás Kínával: mennyire járnak jó a magyar vállalatok?
Az EU és Kína által megkötött Befektetési Egyezmény életbe lépését követően az uniós, köztük a magyar cégek számára számos szektorban már nem lesz kötelező vegyesvállalat alapítása és a technológiáik átadása ahhoz, hogy a távol-keleti országban működjenek. A hazai vállalkozások közvetetten is profitálhatnak a megállapodásból, mivel a velük együttműködő nyugat-európai társaságok terjeszkedési lehetőségei szintén könnyebbé válnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.
Kiváló év van a Takarékbank MFB Pontjai mögött
Több mint 67 milliárd forintot folyósítottak a Takarékbank vezette konzorcium MFB Pontjai tavaly a vállalkozásoknak és a lakosságnak, ami rekordnak számít. A 2016-os indulás óta a legjobb évet zárták, túlszárnyalva az előzetes tervet, és így támogatva a gazdaság működésének fenntartását a válsághelyzetben. A vállalkozások leginkább a nulla százalékos forgóeszközhitelt keresték, amelyet a járvány következményeinek enyhítésére indítottak el, de sokan igényeltek kedvezményes forrást a válságra reagáló fejlesztéseikhez, beruházásaikhoz is. Az MFB Pontok az észak- és a dél-alföldi régióban fogadták be a legtöbb igénylést. Idén a hétéves uniós költségvetési ciklus kifutása miatt nem várnak bővülést, hanem a tavalyihoz hasonló forgalomra készülnek.
13 érdekesség a sport világából
A sport az egyik legkedveltebb időtöltés az emberek számára. Sokan aktív életet élnek és rendszeresen mozognak, sportolnak, míg mások csak a televíziós sportközvetítéseket nézik, vagy meccsekre járnak, hogy ott a kedvenc csapatuknak, vagy sportolójuknak szurkoljanak. A sportrajongó emberek általában sok információt tudnak és ismernek a kedvenc sportjukkal kapcsolatban, illetve sok tény birtokában vannak, már ami a kedvelt sportcsapatukkal vagy játékosukkal kapcsolatos. Azonban jó dolog más információ birtokában is lenni, hiszen soha nem tudhatjuk, hogy mikor, milyen helyzetben csillogtathatjuk meg a sporttal kapcsolatos tudásunkat, ismeretünket. A cikkben 13 érdekességre hívjuk fel a figyelmet, amelyek s port világával kapcsolatosak.