Újabb ellenséget talált Orbán Viktor

Soros György, Gyurcsány Ferenc, Brüsszel után újabb főgonoszra lelt a miniszterelnök. Ezúttal az Európai Bíróság húzta ki a gyufát Orbán Viktornál, ami azért érdekes, mert még nem is hoztak ítéletet a Lengyelország és Magyarország által indított eljárásban.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Orbán Viktor azt feltételezi, hogy az Európai Bíróság olyan döntést hoz majd, ami a két országnak nem lesz kedvező. Vélhetőleg ez váltotta ki haragját, amit a miniszterelnok.hu szamizdat oldalán közöl.

Az Európai Bírósággal nagy a baj. (Fotó: Orbán Viktor facebook oldala)

2020. december 16-án az Európai Tanács elfogadott egy olyan rendeletet, amely a jogállamiság elveinek megsértése esetén az uniós költségvetés védelmére szolgáló általános feltételrendszert vezet be. Magyarország és Lengyelország emiatt nyújtott be keresetet az Európai Bírósághoz a rendelet megsemmisítését kérve. Orbán Viktor úgy látja, a testület rossz irányba tart.

Mára a bíróság ambíciói tovább nőttek. Kinevezte magát az európai föderációs törekvések zászlóshajójának. Ez derül ki az Európai Bíróság elnökének nyilatkozataiból a február 16-án várható ítéletről, melyet a testület a Lengyelország és Magyarország által indított eljárásban hoz majd. A bíróság elnökének nyilatkozatai az Európai Unió történetének fontos dokumentumai lesznek. Az Európai Unió Bírósága február 16-án arról hirdet ítéletet, hogy lehet-e politikai és ideológiai feltételekhez kötni a tagállamokat megillető pénzügyi forrásokat.
Orbán Viktor a főtanácsnok előzetes nyilatkozatai alapján érzi úgy, hogy a lengyel-magyar beadvány bukni fog. Campos Sánchez-Bordona szerint ugyanis el kell utasítani Magyarország és Lengyelország keresetét. A főtanácsnok véleménye ugyan nem köti a bíróságot, de a miniszterelnök faktumként értelmezi.
A főbíró nyilatkozatai nem sok kétséget hagynak afelől, milyen döntés várható. A bíróság elnöke szerint a luxemburgi bíráknak nem is az előttük fekvő ügyről, hanem az európai integráció jövőjéről kell határozniuk. Másutt azt is nyilvánvalóvá tette, hogy az ítélet az integráció következő fázisának alapjául szolgál majd.
A miniszterelnök úgy látja, az Európai Bíróság egyébként elfogult az ügyben, hiszen a testületnek nem érdeke a tagállami szuverenitás erősítése.
A bíróság, ha megakadni látta az európai integráció gépezetét, mindig a föderális berendezkedés felé lökte az EU-t: tudatosan szélesítette hatásköreit és aláásta a tagállami szuverenitás bástyáit. Ezek a döntések valójában nem jogi, hanem politikai döntések, ahol a jog csak a politikai akarat végrehajtásának az eszköze. A hang lehet Jákob hangja, de a kéz Ézsau keze.
Orbán Viktor további gondokat sejt a testület tagjainak fejében.
Ők úgy gondolják, hogy a bírók és a bíróság a politikai döntéshozók helyébe léphet. Ők úgy gondolják, hogy nemcsak alkalmazzák a jogot, de alkothatják, fejleszthetik is. Ők úgy gondolják, rákényszeríthetik a tagállamokat, hogy az integráció következő fázisába lépjenek. Ők úgy gondolják, hogy az uniós intézmények gyámsága alá helyezhetik a tagállamokat azokon a területeken, ahol az uniónak nincsenek hatáskörei. Ők úgy gondolják, hogy ennek érdekében költségvetési zsarolás is bevethető.
A miniszterelnök ezután ébresztőt fúj a bíróság politikai döntéseivel és a lopakodó hatáskörbővítéssel szemben.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo