2021-ben robbantak az ipari termelői árak

Az ipari termelői árak 2021 decemberében az egy évvel korábbihoz viszonyítva 22,3, az előző hónaphoz képest 1,6, 2021-ben pedig átlagosan 13,5 százalékkal nőttek.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

2021 decemberében az ipari termelői árak átlagosan 22,3 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. A belföldi értékesítés árai 31,4, az exportértékesítés árai 17,6 százalékkal emelkedtek. Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers-, az alap- és az üzemanyagok drágulása befolyásolta. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítési árak 1,7, az exportértékesítési árak 1,5, így az ipari termelői árak összességében 1,6 százalékkal növekedtek. 2021-ben a belföldi értékesítési árak 17,0, az exportértékesítési árak 11,8, így az ipari termelői árak együttesen 13,5 százalékkal magasabbak voltak, mint 2020-ban.

2021. decemberben a 2020. decemberihez képest:

A belföldi értékesítés árai átlagosan 31,4százalékkal magasabbak voltak, ezen belül a 63 százalékos súlyt képviselő feldolgozóiparban 21,5, a 31 százalékos súlyú energiaiparban (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) 56,0 százalékos volt a drágulás.

Az ágazatok rendeltetés szerinti csoportjai közül belföldön az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban együttesen 43,6, a beruházási javakat gyártókban 8,2, a fogyasztási cikkeket gyártókban 9,7 százalékkal nőttek az árak.

Az ipari exportértékesítési árak 17,6 százalékkal emelkedtek, ezen belül a 95 százalékos súlyt képviselő feldolgozóiparban 11,6, a 4,5 százalékos súlyú energiaiparban – a világpiaci árak növekedése és a nyersanyagok árának bázisidőszaki visszaesése következtében – 226 százalékos volt a drágulás.

2021-ben az előző évhez képest:

Az ipari termelői árak összességében 13,5 százalékkal magasabbak voltak. A belföldi értékesítési árak átlagosan 17,0 százalékkal emelkedtek, ezen belül a feldolgozóipari árak 13,8, míg az energiaipari árak 24,6 százalékkal nőttek.

Az ipar belföldi értékesítési árai az ágazatok rendeltetés szerinti csoportjai közül az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban 23,0, a beruházási javakat gyártókban 5,3, a fogyasztási cikkeket gyártókban 4,9 százalékkal emelkedtek.

Az ipari exportértékesítési árak 11,8 százalékkal nőttek, ezen belül a feldolgozóipar árai 8,1, a kis súlyt képviselő energiaiparéi átlagosan 119 százalékkal magasabbak voltak. (KSH)

Véleményvezér

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó 

Az eladósodás rögös út, már sok ország megtapasztalhatta.
Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke

Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke 

Hirtelen felébredt a magyar kémelhárítás, legalábbis ha ukránokról van szó.
Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek

Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek 

Szegény patriótákat már Csehországban is üldözik.
A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns

A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns 

Nem olcsó mulatság az adófizetőknek a Harcosok Klubja.
Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát

Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát 

A putyinista Orbán Viktor hatalmas kisebbségben van az uniós tagság kérdését illetően.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo