Friss cikkeink
Előrelépés a bértárgyalásokon – 4 százalékos emelés jöhet
Elhúzódó egyeztetés után ma sem született végső megállapodás az idei legkisebb bérekről. Készül viszont egy megegyezés-tervezet, benne 4 százalékos emeléssel.
Milliárdos bírság megtévesztő reklámok miatt - mire figyeljenek a cégek?
Az év eleji időszakban számos cégnél döntenek reklámozási és marketing kérdésekben, ezzel pedig igen érzékeny területre lépnek. Az elmúlt két évben a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) ilyen ügyekben csaknem 6 milliárd forint bírságot szabott ki. Aki biztos akar lenni a dolgában, annak napi szinten követnie kell a jogszabályi háttér változásait – hívja fel a figyelmet a Bán és Karika Ügyvédi Társulás.
Betiltották a bambusszal kevert műanyagok forgalmazását
Az Európai Unió tagállamaiban tilos azoknak az élelmiszerekkel érintkező termékeknek a forgalmazása, amelyek műanyagot és bambuszt együttesen tartalmaznak, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a következő negyedévig biztosít türelmi időt a forgalmazóknak, hogy kivonják ezeket a termékeket a forgalomból - közölte a hivatal.
Kiment a divatból a cégfelhalmozás?
Szép számmal vannak olyan hazai vállalkozók, akik tízesével számolják a cégeiket. Mégis mintha történt volna valami ez elmúlt években, a céghalmozás már nem olyan népszerű, mint korábban.
95 halott - kijöttek a szerdai magyar koronavírus-adatok
Ezúttal 976 magyarnál mutatták ki a fertőzést.
Mivel várják majd újra az utasokat Ferihegyen?
Egy sereg eszközzel és a nemzetközi gyakorlatban már ismert megoldásokkal készül a Budapest Airport (BA) arra az időre, amikor majd ismét nagyságrendekkel több utas fordul meg Ferihegyen. Ez még nagyon messze van, pótlólagos informatikai beruházás viszont valószínűleg nem kell majd a járványügyi ellenőrzéshez, bár erre nem adott egyértelmű választ a cég.
Újévi ajándékot kaptak a felnőttképzők - mi változott?
Január első napjaiban jó hírt kaptak a felnőttképzők és a HR-szakemberek, mert – figyelembe véve a gyakorlati tapasztalatokat – módosították a felnőttképzési jogszabályokat. Érthetőbbek és egyszerűbbek lettek a követelmények.
Meghosszabbíthatják a zárlatot Németországban
Február közepéig hosszabbíthatják meg a koronavírus-járvány második hulláma miatt a gazdasági és társadalmi élet legtöbb területét befagyasztó zárlatot keddi sajtóértesülések szerint.
Leáll a termelés a kecskeméti Mercedes-gyárban
A beszállítói nehézségek okozta alkatrészhiány miatt szerdától tíz napra ismét leáll a termelés a kecskeméti Mercedes-gyárban – közölte a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.
600 ezer magyart tart bizonytalanságban az Orbán-kormány
A koronavírus-járvány miatt minden korábbinál nagyobb bizonytalanság övezi a mindennapokat. Ha ez nem lenne elég, erre most még a kormány is rátett egy lapáttal; a bértárgyalások során ugyanis olyan helyzet alakult ki, amire nagyon régóta nem volt példa.
A fogyasztóvédelmi razzia mérlege: ebben a vizsgált üzletek harmada elhasalt tavaly
A fogyasztóvédelem tavaly mintegy ötezer bolt árfeltüntetési, áralkalmazási gyakorlatát ellenőrizte, a szakemberek közel 1700 helyszínen tapasztaltak hiányosságot. Termékekre vetítve jóval kedvezőbb volt az arány: a kereskedelmi egységekben vizsgált 600 ezer árucikknek mindössze 3 százalékánál merült fel kifogás. A vásárlók megtévesztésének megelőzése érdekében az ellenőrzések januártól is folytatódtak. Jövőre szigorodnak az akciós árak feltüntetésének szabályai.
Több száz millió forintos program indul női vállalkozók támogatásáért
WINGATE néven Magyarországon is elindult az a vállalkozásélénkítő projekt, amely a sikeres női vállalkozások számát kívánja növelni a régióban. A projekt támogatási összege Izland, Liechtenstein és Norvégia jóvoltából az Európai Gazdasági Térség (EGT) és Norvégia Regionális Együttműködési Alapon keresztül 1 824 320 euró (közel 660 millió forint), amelynek közel 40 százalékát fordíthatják a célok hazai megvalósítására.
Járvány: megint 100 felett az áldozatok száma
Ezúttal 573 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Albérlet vagy a kiadó szoba a népszerű Budapesten?
Magyarországon a koronavírus járvány az ingatlanpiacot is megváltoztatta, csökkentek az albérlet árak és egyre több hirdetés jelent meg, ahol kiadó szobát kínálnak leginkább a fiatalok számára. Az árak országos viszonylatban nézve eltérőek, természetesen a kiadó ingatlanok még mindig a fővárosi kerületekben népszerűek és még kerületenként is eltérő árakról beszélhetünk. Nem mindegy tehát, hogy hol keressünk megbízható kiadó ingatlant.
Nettó bérek: óriási a szakadék az egyes települések között
Közel tizenháromszoros volt a különbség 2019-ben.
Pályázat indult élelmiszeripari cégeknek - kijöttek a részletek
Hétfőtől ötmilliárd forintra pályázhatnak az élelmiszeripari vállalkozások: beruházásaik támogatására akár 500 millió forint vissza nem térintendő támogatás is szerezhető.
Digitalizációs kudarc? Miért nem látja sok cég a technológiai fejlesztések előnyét?
A cégek többsége teljesen átalakítaná működését a digitális technológiák segítségével, de a folyamatot gátolja, hogy az eddigi fejlesztéseik nem eredményeztek számukra kézzelfogható üzleti hasznot – derül ki az EY 1001 döntéshozó bevonásával készült globális felméréséből. A sikeres digitalizáció érdekében a területért felelős vezetőknek láthatóvá kell tenniük a beruházások megtérülését, amihez új megközelítések és mérési megoldások szükségesek.
„Az elismerések igazolják, hogy jó úton járunk” - Schieber Anita borról, alkotásról és üzletről
Egy szokatlanul barátságtalan időjárással megvert évben, nehéz évjáratban indult útjára tíz évvel ezelőtt a Schieber Pincészet, a kezdeti nehézségek azonban így sem tudták elvenni a kedvet a továbbiaktól. Schieber Anita és férje, Schieber Markus tudatos technológia-fejlesztési lépésekkel, elhivatottsággal, tapasztalatszerzéssel vágott neki a megmérettetésnek, amely a borbarátok kegyeiért zajlik. A tudatos beruházások, a minőségre törekvés és a küldetéstudat meghozta az eredményeket is. A Schieber borok több rangos díjat elhoztak már, Schieber Anita mégis arra a legbüszkébb, hogy a szekszárdi borvidék messze földön híres borászokból álló mezőnye tavaly a borvidék legjobbjának választotta a Tabu kékfrankost.
Készíts otthon hagyományos borotvaszappant!
A hagyományos borotvaszappan története egészen az 1800-as évekre tekint vissza, így nem meglepő, hogy máig nem tűnt el a köztudatból. Bár sokkal egyszerűbb megoldást kínálnak a különféle borotvahabok és -gélek, mégis sokan esküsznek rá.
Miről volt szó a mai operatív törzsön?
A kedvező statisztikák ellenére sem lát okot a lazításra az országos tisztifőorvos.
10 milliárdos kerettel indul program építőipari cégeknek
Február 15-én nyílik meg az Építő-5 program.
Átrajzolta a vásárlási szokásokat a 19 órás boltzár
Az online kasszaadatok alapján decemberben 2,4 százalékkal csökkent a hagyományos boltok bevétele.
Ennyivel emeli a béreket az Aldi
Idén is az inflációt meghaladó mértékben emelte az Aldi az áruházi és a logisztikai munkavállalói bérét, a legtöbb pozícióban legalább 4 százalékkal nőttek a bérek január 1-jétől, de egyes munkakörökben az emelés a 8 százalékot is elérte - közölte az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt.
Cégek, figyelem! Még két hétig lehet jelentkezni ennek a pályáznak az előminősítésére
Február elsejéig jelentkezhetnek a vállalkozások a Zöld Nemzeti Bajnokok program 10 milliárd forintos keretösszegű pályázatára, amelynek célja az egyszer használatos és egyes egyéb műanyagtermékek forgalomba hozatalának betiltásában közvetlenül érintett mikro-, kis- és középvállalkozások technológiaváltásának és kapacitásbővítésének támogatása.
Koronavírus: itt vannak a hétfői magyar adatok
Ezúttal 875 magyarnál mutatták ki a fertőzést.
Felértékelődött az informatikai vezetők szerepe
A statikus stratégiák ma már gyakran csalódást okoznak, versenyhátrányt jelentenek egy vállalat számára. Míg egyensúlyt kell teremteni az agilitás és stabilitás között, a módszerek és megoldások, informatikai eszközök olyan támogatást adnak, amit a cégvezetésnek ki kell aknázni a sikerhez. Ebben egyre nagyobb szerepet kapnak az informatikai vezetők, áll a Deloitte Tech Trends 2021 kiadványban, amely a sikeres végrehajtást szolgáló együttműködés 6 alappillérét is lefekteti.
Már néhány kattintással ellenőrizhetjük, jogosultak vagyunk-e a lakásfelújítási támogatásra
Nincs szükség pénzügyi szakértő bevonására, és várakozni sem kell. A Bank360.hu elkészítette az első jogoultság-ellenőrző alkalmazást, amely az adatok megadása után azonnal megmondja, hogy igényelhetjük-e a legfeljebb 3 millió forintos lakásfelújítási támogatást. Azt is kiszámolhatjuk az oldalon, hogy az önerőt helyettesítő kölcsönnek mekkora lesz a törlesztőrészlete.
Kezdődik az autóvásárlási roham
Sokan hosszú távon is felhagynának a tömegközlekedéssel a koronavírus-járvány miatt – derül ki az EY 3300 fogyasztó bevonásával készült nemzetközi felméréséből. A hirtelen megváltozó keresletre a járműiparnak is fel kell készülnie.
Örülhetnek a magyar gazdák - ennyivel nőtt a jövedelmük
Az Eurostat – az EU statisztikai hivatala – előzetes adatai alapján Magyarországon kiugró mértékben, 14,9 százalékkal nőttek a mezőgazdasági jövedelmek 2020-ban. Tavaly az EU átlag 3,5 százalék volt. A jövedelemnél ugyan szerényebb mértékben – 4,1 százalékkal - de nőtt az agrárium kibocsátása is, miközben az uniós tagországok összességében -1,6 százalékos visszaesést könyvelhettek el.
Jön a januári fizetés - erre érdemes odafigyelni
Célszerű már az első bérszámfejtés előtt nyilatkozni az adókedvezményekről, így a munkáltatók már a januári fizetésben is figyelembe veszik a munkavállalóknak járó adókedvezményeket - tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert.
Erre érdemes odafigyelni, mielőtt pénzt fektetnénk be
A szakértők jó tanácsai segítenek elkerülni az átveréseket.
Járvány: kijöttek a vasárnapi magyar adatok
Ezúttal 1241 magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Mi van a naptárban? Erre figyelhetünk a jövő héten
A következő héten a Központi Statisztikai Hivatal nem tesz közzé jelentést, így az egyetlen fontosabb adat a Pénzügyminisztérium (PM) részletes tájékoztatója lesz az államháztartás tavaly decemberi és egész éves helyzetéről.
Ellenállóbbá tette a járvány a vezetőket
Tavaly januárban minden cégnek jól átgondolt tervei voltak a jövőre: a COVID-19 azonban felülírta a feltételezéseket, a stratégiák érvényüket vesztették. Példátlan sebességgel váltak alkalmazkodóbbá és reszponzívabbá a szervezetek. A 2021-es terveket már olyan vezetők készítették, akik 2020-ban bizonyították ellenállóképességüket.
Így vehetünk fel lakáshitelt 2021-ben
A koronavírus járvány és annak gazdasági hatásai a lakáshitelezést sem hagyták érintetlenül, jó hír ugyanakkor, hogy jelenleg akár olcsóbban kölcsönhöz lehet jutni, mint egy évvel korábban. A bankok azonban óvatosabbak lettek, emiatt a hitelbírálat során szigorúbban járnak el.
Több százezer forintot hagyna a fiatalok zsebében az Orbán-kormány
A foglalkoztatottak 6,2 százalékát támogatná Orbán Viktor a személyi jövedelemadó most belengetett elengedésével, ami rengeteg pénzt hagyna a fiatal dolgozóknál.
Használt vagy újépítésű – milyen szempontok alapján döntsünk?
A lakásvásárlás általában hosszú távra szóló döntés, ezért a szokásosnál alaposabb átgondolást igényel. Az alapvető kérdés, ami valószínűleg mindenkiben felmerül, hogy új vagy használt ingatlanban képzeli-e el álmai új otthonát. A kormányzati otthonteremtési program a használt és új lakás vásárlását, új ingatlan építését, illetve meglévő felújítását, bővítését és korszerűsítését is támogatja, ezért arra a kérdésre, hogy mi a legjobb döntés, most még nehezebb lehet választ találni.
Megjelentek a szombati koronavírus-adatok
Ezúttal 1438 magyarnál mutatták ki a fertőzést.
Lánctartozások, hitelmoratórium - hogyan élték túl a cégek az elmúlt hónapokat?
A cégek közötti lánctartozását, a külső finanszírozási források igénybevételét és a hitelhez jutás feltételeit vizsgálta friss elemzésében az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet. Cikksorozatunk második részében ezt mutatjuk be.
Világgazdasági kilátások 2021-re: az új beruházások fordulatot hozhatnak az éghajlatváltozás elleni küzdelemben
Az előrejelzések szerint a világgazdaság 2021-ben piaci árfolyamon számítva hozzávetőleg 5 százalékkal – a 21. században az eddigi leggyorsabb ütemben – bővülhet, vagyis a világgazdaság teljesítménye 2021 végére vagy 2022 elejére összességében elérheti a világjárvány előtti szintet.
Megemelték a keretet - még több pénzt kaphat ez a 2 iparág
10 milliárd helyett 15 milliárd forintra pályázhatnak a divat- és designipari vállalkozások.
Milliárdos beruházás Kazincbarcikán - a kormány is ad rá közel 2 milliárdot
A Linde Gáz Magyarország Zrt. 14 milliárd forintos beruházást hajt végre Kazincbarcikán.
Kkv vagy nagyvállalat? Eltérő válaszok a távmunkára
Egy most publikált, európai felmérés szerint az 50 főnél kevesebb alkalmazottat foglalkoztató vállalkozásoknál dolgozók általánosságban kevesebb munkáltatói támogatást igényelnek a távmunkához, mint a nagyobb vállalatoknál dolgozó társaik.
Amíg ön aludt, két frissen kinevezett államtitkára lett Magyarországnak
A csütörtök éjszaka megjelent Magyar Közlöny hozott mozgást az államtitkárok körében.
A kijárási tilalom bevezetését a hazai szállodák is megemlegették
A vendégéjszakák száma 2019 novemberéhez képest 85 százalékkal, a belföldi vendégéjszakák száma a kiigazított adatok alapján az előző hónaphoz mérten 65 százalékkal csökkent
Koronavírus: megint 100 fölött az elhunytak száma
Ezúttal 1 513 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki a fertőzést.
Hol tart az ágazati bértámogatás? Megjelentek a friss számok
A program a vendéglátásban, a turizmusban és a szolgáltató szektorban tevékenykedőknek nyújt célzott segítséget a koronavírus-járvány második hullámában.
Orbán Viktor: szja-mentességet kapnak a fiatalok
Legkésőbb 2022-től.