Pénzkereseti lehetőség kkv-knak online

Ha egy cég úgy dönt, hogy nagyobb erőforrásokat áldoz online megjelenésre, akkor rengeteg lehetőség kínálkozik. A jó döntés kulcsa, a megfelelő kiválasztás.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Amikor egy új ügyfél érkezik a SocialWings-hez, akkor az első teendőink közé tartozik, hogy felülvizsgáljuk a hirdetési csatornákat és az ott elköltött összegeket.

A döntés-előkészítés a legfontosabb. Fotó: pixabay

Van, aki mindent akar és mindenhol jelen akar lenni, még akkor is, ha az nem támogatja a rövid és hosszútávú célokat és van, aki leragad egy platformnál, mert azt ismeri és mert valamilyen oknál fogva azt tartja jónak. Talán, mert az a legnépszerűbb. Azonban nem feltétlenül igaz, hogy a legnépszerűbb csatornát tudják hozni a legnagyobb bevételt vagy azok tudják támogatni legjobban a célokat.

A probléma főleg azoknál a vállalkozásoknál égető, ahol nincs „végtelen” marketing keret és jól meg kell gondolni, hogy mire költ a cég, mert a felesleges pénzégetés vagy rosszul megválasztott kommunikációs csatorna nagyon könnyen eredménytelenséget szülhet, amik a következménye a csalódottság és a bevételek elmaradása. Éppen ezért a véges havi büdzsét okosan és megfontoltan kell elkölteni. Át kell gondolni, hogy hol szükséges kommunikálni a célok eléréshez és milyen feladatokat kell kiszervezni ehhez.

Lehetőségek:

Ha egy cég terméke alkalmas az impulzusvásárlásra, mert mondjuk valami nem túl drága terméket vagy szolgáltatást értékesít a végfelhasználónak (B2C), aki egy jól megfogható célcsoport, akkor igényes tartalommal a közösségi platformok, mint a Facebook, Instagram, TikTok könnyen lehet jó választás, mert viszonylag olcsón sok embert lehet elérni, akik a megfelelő üzenettel relatíve könnyen vásárlásra bírhatók.

Ellenpélda: van egy cég, akinek a szolgáltatása nem alkalmas impulzusvásárlára, mert mondjuk csak egy bizonyos helyzetben vásárolják meg azt az emberek. Mondjuk ingatlanok 3D tervezésével foglalkozó iroda. Ezt hiába hirdetnénk a Facebookon szuper tartalmakkal és hiába nagyon jó az ajánlat, a termék, az ár. Ha én épp nem ingatlant újítok fel vagy tudom, hogy nagyon rövid időn belül fogok felújítani, akkor nem fogom igénybe venni a szolgáltatást.

A második esetben sokkal alkalmasabb platform az új ügyfelek megszerzésére a Google hirdetés. Miért? Azért, mert aki ott rákeres mondjuk arra a kulcsszóra, hogy „3D ingatlan látványtervezés” az már nagy valószínűséggel igénybe is akarja venni ezt a szolgáltatást a közeljövőben vagy akár azonnal. Így azt kell végiggondolni, hogy a havi büdzsé mekkora részét fordítjuk a Google hirdetésre és mekkora részét a Facebook hirdetésekre, amivel ebben az esetben inkább a brandet tudjuk építeni és a hosszútávú hírnév megalapozását tudjuk elkezdeni. Illetve könnyen újra célozhatjuk hirdetéssel azokat, akik már jártak a weboldalon, de nem kértek ajánlatot.

Tehát minden online hirdetés megkezdése előtt meg kell vizsgálni, hogy mi a termék, amikor vásárolják azt meg a vevők, kik a vevők, hányszor vásárolják azt meg 1 hét, 1 hónap, 1 év alatt, vagyis mekkora a LTV -Lifetime Value- és mekkora az átlagos kosárérték, tudunk-e cross sell vagy upsell megoldásokkal élni.

A hagyományos „mennyi a profit egy eladáson” típusú gondolkodás már elavult, hiszen, mint fentebb is látszik, az egy vevő megszerzésére költhető összeg sok dologtól függ.

Persze nem kötelező mindenhol hirdetést futtatni. Lehet, hogy a Google kampányokkal megszerezzük a vevőket, a Facebook oldalt pedig csak elkezdjük üzemeltetni, hogy azért legyen láthatósága a cégnek, ha valaki rákeres találja meg és lássa, hogy aktívan kommunikál ezen a platformon is. Később, amikor van elég bevétel, akkor lehet visszaforgatni, hogy ezt a platformot is egy magasabb szintre emeljük, esetleg néhány hónapig leteszteljük, hogy milyen eredményeket hoznak az itt futtatott hirdetések. Ha van offline sales csapat, akkor gyűjthetünk nekik értékes leadeket.

Tehát, ha nincs „végtelen” marketing büdzsé és számít, hogy milyen megtérüléssel üzemelnek a kampányok, akkor ezen kérdések tisztázása után priorizálni kell az egyes platformok között, majd meg megfelelően kell súlyozni a büdzsé elköltését.

Nincs két egyforma eset, ha egy cég online megjelenéséről van szó, ezért mindig körültekintően vizsgáljuk meg a körülményeket. Szerencsére ezek a platformok remekül kombinálhatók és tökéletesen kiegészíthetik egymást.

További hasznos tartalmak az online marketing témakörben.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo