Operatív programok cikkek
Pénzeső a cégekre: több száz milliárd forint értékű pályázati kiírás jelenik meg a napokban
Nyilvános, hogy milyen operatív programok keretében lehet uniós forrásokra pályázni a 2021-2027-es ciklusban. Ezek a programok társadalmi egyeztetés alatt vannak, ez idő alatt a szervezetek, cégek és magánszemélyek véleményezhetik őket és javaslatokat tehetnek módosításokra. AVia Credit számítása szerint akár már 2 ezer milliárd forint összegű pályázati pénz kerülhet kiírásra a következő hónapokban. Középpontban továbbra is a versenyképesség, hatékonyságnövelés, innováció és a munkahelyek megvédése áll.
Több pénz jut az uniótól környezetvédelemre
A kormány módosította a Környezet és Energiahatékonyság Operatív Program (Kehop) éves fejlesztési keretét, így a környezetvédelemre és energiahatékonyságra fordítható európai uniós pályázati források összege jelentősen megemelkedett.
Iszonyú sok pénzt bukhatunk
Kikerült az Európai Bizottság honlapjára az a rendelkezés, amellyel felfüggesztették az időközi kifizetéseket az Európai Regionális Fejlesztési Alapból. Ez a pénz a „Társadalmi infrastruktúra” operatív program (TIOP) megvalósítására került volna Magyarországra.
Több mint 19 milliárd ipari parkokra
A Széchenyi 2020 keretében megjelent az „Ipari parkok, iparterületek fejlesztése” című, TOP-6.1.1-15 kódszámú felhívás. A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 19 495 millió Ft.
Meghűlt bennünk a vér az egykulcsos reklámadóra
Februárban kinyílt a pénzeszsák a vállalkozásoknak: ekkor hagyta jóvá az Európai Bizottság az új uniós fejlesztési időszak első magyar Operatív Programjait, és a jegybank is ekkor jelentette be a Növekedési Hitelprogram kiterjesztését, az NHP+-t. Ugyanakkor mindenkiben meghűlt a vér, amikor közölték, hogy az addigi sávos helyett egykulcsos lesz a reklámadó. Az év eseményeit összefoglaló írásunk második része.
Megjelentek a TOP első felhívásai
Négy felhívás jelent meg a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében, összesen közel 35 milliárd forintos keretösszeggel – jelentette be Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár. A 2014-2020-as európai uniós fejlesztési időszak programjai közé tartozó TOP a helyi közvetlen gazdaságfejlesztést támogatja, forrásokat biztosít a települési önkormányzatok és a megyék fejlesztéseihez.
Újabb százmilliárdokat vágott hozzánk Brüsszel
Az Európai Bizottság zöld jelzést adott a kormány Közigazgatás- és Közszolgáltatás Fejlesztési Operatív Programjának (KÖFOP). A döntés eredményeként 342 Mrd Ft jut a közigazgatás fejlesztésére, az állampolgárok számára nyújtott kormányzati szolgáltatások javítására.
90 milliárdnyi pályázati pénz lesz elérhető
Már áprilisban 90 milliárd forint értékben nyílhatnak meg pályázatok a kis- és középvállalkozások számára, a 2014-2020 közötti fejlesztési időszakra rendelkezésre álló keretből, írja a Világgazdaság.
Mire költünk el 1200 milliárdot?
A következő uniós programozási időszakban a közlekedésfejlesztésre fordítható 1200 milliárd forint több mint egynegyedét a városi és elővárosi tömegközlekedés, fennmaradó részét pedig a transzeurópai közlekedési hálózat magyarországi elemeinek közvetlen vagy közvetett fejlesztésére fordítja a kormány.
Újabb milliárdokról született döntés Brüsszelben
Az Európai Bizottság elfogadta azt a beruházási programot, melynek célja a magyarországi humántőke bővítése és a társadalmi környezet fejlesztése. Az EFOP program a teljes uniós támogatásunk 11 százalékának felel meg.
Indulhat a nagy pénzosztás
Öt magyar operatív program (OP) támogatását hagyta jóvá pénteken az Európai Bizottság, amelyeken keresztül a következő években összesen több mint húszmilliárd eurónyi, azaz több mint hatezer milliárd forintnyi fejlesztés valósulhat meg Magyarországon.
Kilencszer ennyi pénz is elfogyna az első pályázatokon
Január 30-án lezárultak a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében még tavaly októberben egy-egy milliárd keretösszegben meghirdetett a munka és a magánélet összehangolását, valamint a fiatalok vállalkozóvá válását támogató pályázati felhívások.
Májusban dőlt el, mire lesz pénz
Döntés az operatív programokról, a dohányboltokról és a kötelező kamarai tagságról. EU-csatlakozás értékelése és egy kkv-kat támogató együttműködés – mi minden történt májusban?
Bődületes mennyiségű pénz lesz energiahatékonyságra
2015-től az ideinél huszonháromszor több pénz (63 milliárd forint) jut lakossági és vállalati energiahatékonysági beruházásokra évente az új uniós forrásokból. Ebből kb. 33-34 milliárdnyit kaphat majd a lakosság vissza nem térítendő támogatás, illetve kedvezményes hitel formájában.
Százmilliárdokat bukhatunk aszfaltügyben
Újabb technikai szakaszába érkezett a vita Magyarország és az Európai Bizottság között az „aszfaltügyben” és ha nem sikerült tisztázni a vitát, jelentős összeget bukhatunk az uniós támogatásokból.
Ötször több forrás lesz energiahatékonyságra
Nagyságrendekkel nőnek az energiahatékonyságra jutó uniós források 2015-től, és kifejezetten energiahatékonysági célú hitelekre is lehet számítani. A lakosságnak is jut az uniós pénzből.
Csak jövőre nyílik meg az uniós pénzcsap
A 2014 és 2020 közötti európai uniós fejlesztési ciklus tíz operatív programjának minden pályázata jövő év első hónapjaiban jelenhet meg. Addig a kormány saját felelősségére írhat ki pályázatokat 500-1000 milliárd értékben.
Már leshetjük az új uniós pályázatok kiírását
Mára készülnek el a szaktárcák a múlt héten beharangozott uniós pályázatok kíirásaival és háttéranyagaival, így a mai naptól kezdve bármikor megjelenhetnek az új uniós ciklus első pályázatai. Fontos tudnivaló, hogy új pályázat rendszerben indul a pénzosztás, így nem árt figyelnie a forrásokra vágyó vállalkozásoknak.
Lehet önteni az uniós pénzeket a gazdaságba
Elfogadták az Európai Bizottság és Magyarország közötti partnerségi megállapodást pénteken. Várhatóan heteken belül megjelennek az első pályázatok, és az idén ősszel már a 10 operatív programban megkezdődhetnek a pályázati kiírások.
Október közepén jönnek az új uniós pályázatok!
Magyarország napokon belül benyújtja az uniónak a 2014-2020-as időszak európai forrásainak felhasználását tartalmazó operatív programokat - mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára Budapesten a Piac és Profit konferenciáján.