Több mint 19 milliárd ipari parkokra

A Széchenyi 2020 keretében megjelent az „Ipari parkok, iparterületek fejlesztése” című, TOP-6.1.1-15 kódszámú felhívás. A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 19 495 millió Ft.

Kép:Pixabay

A felhívás célja a helyi gazdaságfejlesztéshez szükséges önkormányzati üzleti infrastrukturális háttér és szolgáltatások fejlesztésének támogatása. Az üzleti infrastruktúra részeként kiemelt célterület a helyi ellátáshoz kapcsolódó önkormányzati infrastrukturális feltételek megteremtése a helyi vállalkozók megerősítése és a foglalkoztatás bővítése céljából.

Ennek érdekében a konstrukció a vállalkozói környezet és az üzleti infrastruktúra fejlesztését célzó, önkormányzati tulajdonú iparterületek, ipari parkok, tudományos és technológiai parkok fejlesztésére, iparterületek kialakítására, alapinfrastruktúra kiépítésére, bővítésére, az iparterületek elérhetőségét és feltárását segítő vonalas infrastruktúrák fejlesztésére fókuszál. A konstrukcióval szemben támasztott alapvető elvárás új munkalehetőségek megteremtése, a foglalkoztatás növelése a kevésbé versenyképes térségekben működő, betelepült vállalkozások működési helyszínének infrastruktúra fejlesztésén, a működési feltételeik kedvezőbbé tételén keresztül.

A részletes pályázati felhívás illetve a kapcsolódó anyagok innen letölthetőek!

A felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására önállóan és konzorciumvezetőként kizárólag a megyei jogú városok önkormányzatai jogosultak, konzorciumi partnerek lehetnek helyi önkormányzati költségvetési szervek, nem kkv kategóriába tartozó, önkormányzati tulajdonú jogi személyiségű vállalkozások, önkormányzati tulajdonú nonprofit gazdasági társaságok, illetve a Magyar Közút Nonprofit Zrt., Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg teljes költség alapon a TOP beavatkozási területén: 19 495 millió Ft.

Vidékfejlesztésre 1300 milliárd forint: 2016 a pályázati dömping éve
2016 elején újabb, mintegy 600 milliárd forintnyi vidékfejlesztési pályázati kiírás jelent meg. Év végéig még további 200 milliárd forint EU-támogatásra lehet pályázniuk az agráriumban tevékenykedőknek Rengeteg pénzről, nagy fejlődési lehetőségről van szó! A program legfontosabb fejlesztési céljai közé tartozik a vidéki munkahelyek megőrzése, új munkahelyek teremtése, a fiatal gazdák, az új vállalkozások támogatása, a környezettudatos gazdálkodás. Az operatív programok preferáltjai: a kertészet, az állattenyésztés, az öntözés, a borászat. De jut bőven a zöldség- és gyümölcstermesztésre, a növénytermesztésre és élelmiszer-feldolgozásra is. A Vidékfejlesztési Programról, a kiírt, vagy kiírás előtt álló pályázatokról, a finanszírozásról, a pályáztatási rendszerről minden részletet megtudhatnak az agráriumban érdekelt vállalkozók, vállalkozások, önkormányzatok.

Időpont: 2016. március 03.

Helyszín: Debrecen, Kölcsey Központ (Hunyadi János u. 1-3.)

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo