Kkv finanszírozás cikkek


Hitellel akarnak a cégek kitörni a válságból

Hitellel akarnak a cégek kitörni a válságból 

A kis-és középvállalkozások cégvezetőinek konjunktúra indexe egy éve csökkenő tendenciát mutat a Policy Agenda kutatása szerint. Egyre többen vélik úgy, hogy nagyon nehéz lesz számukra az elkövetkező fél-egy év, de míg mostanáig a válságból való kitörés érdekében inkább a megszorítások kerültek előtérbe, most az egyik lehetséges útként az új források - tőke, hitel - bevonását jelölték meg a cégvezetők.
Már lízinghez is igényelhető az MFB refinanszírozás

Már lízinghez is igényelhető az MFB refinanszírozás 

A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. a kormány tavaly decemberi határozata alapján kidolgozta az MFB Vállalkozásfinanszírozási Programot. A korábbiakhoz képest módosított feltételrendszerű program 450 milliárd forintos keretösszeggel nyílik meg.
Mindenkinek egyformán kedvezőtlen változás

Mindenkinek egyformán kedvezőtlen változás 

A szigorodó áfa-visszatérítési szabályok kedvezőtlenül érintik a vállalkozások pénzügyi helyzetét. Az áfa törvény változásával hetvenöt napot kell várni a visszaigényelt áfa kiutalására. 
Van, ahol 531 milliárd jut a kkv-knak

Van, ahol 531 milliárd jut a kkv-knak 

A kínai központi vezetés egy felállítandó fejlesztési alappal, a hitelfelvételi lehetőségek kiszélesítésével, valamint az adókedvezmények meghosszabbításával segítene a belföldi kis és közepes vállalatokon (kkv).
Milyen gondjai vannak a magyar cégeknek?

Milyen gondjai vannak a magyar cégeknek? 

Nem elég a szörnyű gazdasági környezet, amely folyamatosan szűkíti a piacot a cégek előtt, a vállalatoknak a belső problémáikkal is szembe kell nézniük. Mindemellett a várakozásaik is mélypontra zuhantak.
A bizonytalanság tesz tönkre

A bizonytalanság tesz tönkre 

Az OTP kis- és középvállalkozói konjunktúraindexe újabb mélypontra zuhant, vagyis tovább csökkent a hazai kkv szektor cégvezetőinek jövőbe vetett bizalma. A 2011 második és harmadik negyedévi stagnálás után már a negyedik negyedévben jelentősen, majdnem 6 százalékponttal - 42,2 százalékra - esett vissza, majd 2012. I. negyedévben 39,8 százalékra, azaz több mint 2 százalékponttal csökkent az index.
Felkészületlenek a magyar cégek

Felkészületlenek a magyar cégek 

Sokszor hiányosak azok a tervek, amelyeket a magyarországi cégek egy-egy váratlan, vagy az üzletmenetben fennakadást okozó eseményre dolgoznak ki folyamatos működésük fenntartása érdekében - derül ki a KPMG könyvvizsgáló és tanácsadó cég legfrissebb felméréséből.
2,5 milliárd euró a kicsiknek

2,5 milliárd euró a kicsiknek 

Évi 30 ezer európai munkahelyet teremthet az EU új vállalkozás-finanszírozási programja - a COSME és a Horizon 202 - hangzott el az EP ipari-, kutatási- és energiaügyi bizottsága hétfő esti ülésén, ahol Máire Geoghegan-Quinn kutatásért felelős és Antoni Tajani ipari biztos ismertette a következő hétéves költségvetési ciklus kkv-kat érintő programjait.
Segítség a forrásszerzéshez

Segítség a forrásszerzéshez 

Nem magyar sajátosság, hogy a vállalkozások nem jutnak forráshoz. A válság hatására az Európai Unió tagországaiban a kis- és középvállalatok éppígy forráshiánnyal küzdenek, ami a szerkezeti problémák mellett tovább nehezíti azt, hogy a gazdaságok talpra álljanak. Az EU mostanában újabb és újabb javaslattal áll elő, amelytől a helyzet javulását várja. Egy új uniós cselekvés terv például az uniós költségvetésből, az Európai Beruházási Bank által nyújtott pénzügyi támogatás növeléséből, és a kockázatitőke-alapok forgalmazására vonatkozó egységes szabályból álló rendeletjavaslatot tartalmaz.
Sok milliárd forint válik elérhetővé

Sok milliárd forint válik elérhetővé 

2,5 milliárd eurót hívhatnak le a kis- és középvállalkozások 2014 és 2020 között a versenyképességük fokozása érdekében az Európai Unió programjának köszönhetően. A finanszírozáshoz való hozzáférés elősegítése és a vállalkozói kultúra előmozdítása, az új vállalkozások létrehozását is beleértve – ezek a bizottság szerdán előterjesztett támogatási programjának legfontosabb elemei.

Szigorítottak a bankok 

A kockázatvállalási hajlandóság csökkenése hosszabb ideje, újabban pedig a hitelezési képesség - a tőke- és likviditási helyzet - romlása is okozza, hogy a vállalati szegmensben a bankok által hitelezni kívánt ügyfélkör egyre szűkül. A Magyar Nemzeti Bank csütörtökön közzétett legújabb, 2011 októberében lefolytatott hitelezési felmérése azt is megállapítja, hogy a kereskedelmi ingatlan-, valamint a kis- és mikrovállalati hitelezés nem árjellegű feltételei tovább szigorodtak. A vállalati hitelezésben a bankok 16-20 százaléka szigorított a harmadik negyedévben, és az év végéig további szigorítást tervez a hitelezési feltételekben. A bankok azt is jelezték, hogy 2011 utolsó és 2012 első negyedévét lefedő időszakban a lakossági jelzáloghitelek kamatai emelkednek.

Jó hír: egyszerűbb pénzhez jutni 

Az Új Széchenyi Terv keretében márciustól megújult, és egyszerűbbé vált pályázati rendszert egyre pozitívabban értékelik a kkv-k, derül ki a K&H és a GfK kkv bizalmi index kutatásából.

Nulla vállalati hitelezés Magyarországon  

A vállalati hitelezés területén meghatározó kereskedelmi bankok, a Magyar Fejlesztési Bank és a Magyar Nemzeti Bank is úgy látja, kiszáradhat a vállalati hitelezés, bár az okokról megoszlanak a vélemények. A hitelkínálat szűkülése elsősorban a kkv-knak fáj. 

Siralmas helyzetben a kkv-k 

A kkv-kat rosszul érintette a gazdasági válság, sokan még mindig nyögik a következményeit. A Coface szakértői a legkisebbekért aggódnak leginkább. A Policy Agenda – Ipsos kkv konjunktúra index kutatása szerint tőkével lehetne segíteni a szektoron.

Orbán szerint ez okozza a legnagyobb a fejtörést 

A kormány számára az egyik legnagyobb fejtörést okozó kihívás az, hogy hogyan lehet megoldani olyan kis- és középvállalkozói finanszírozási rendszerek működtetését, amelyek kiváltják vagy részlegesen pótolják a banki hitelezést - nyilatkozta Orbán Viktor Brüsszelben a Hír Tv Kontraszt című, vasárnap este sugárzott műsorában.

Csak egy ötlet kell a pénzhez 

Másfél millió forint induló tőke, saját vállalkozásukat már sikerre vivő mentorok és inspiáló munkatér várják a kkv-kat egy újabb magvető tőke programban. Aki bekerül, három hónapig fejleszthet, a prototípust pedig egy befektetőkkel zsúfolt teremben mutatják be a résztvevők, hogy még akár aznap újabb körös befektetőket nyerjenek meg vállalkozásnak.

Innen jön a pénz 

A Magyar Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt., az a szervezet, amely az EU strukturális alapokból építkező pénzügyi programok, finanszírozási támogatások kidolgozását és működtetését végzi. De mit is csinál pontosan?

Kiadásból szerzett pénz 

A mindennapok finanszírozási problémáit számos módon próbálják megoldani a kis- és közepes vállalkozások. A nagyobbak számára nyújthat lehetőséget a kötvénykibocsátás. A legkisebbeknek ez nem opció, de közepes cégek számára már van benne lehetőség.

Nem kap hitelt? Itt egy megoldás! 

A faktoring természetes ügyfélköre a kkv-k, ezért számos pénzintézet is igyekszik efelé terelni őket. Nem véletlen, hogy azokban az európai országokban, ahol magas a kkv-k aránya, és a gazdaságban betöltött szerepük jelentős, hangsúlyos a faktoring részesedése a vállalati finanszírozásban. A hitel helyett is nyújt alternatívát ugyanis a kisebb cégek finanszírozására.

Hitel kicsiknek: válaszol az OTP szakembere 

A statisztikákban az uniós szabálynak megfelelően szegmentálják a vállalkozásokat, de a szolgáltatáscsomagok kialakításánál a helyi sajátosságokat a szolgáltatóknak figyelembe kell venniük. A nemzetközi besorolás szerinti tízmillió euró éves árbevételű kisvállalat nálunk már inkább a közép- és nagyvállalati kategóriába tartozik. A hazai mikro- és kisvállalkozások ennél sokkal kisebbek, így sajátos kockázatot jelentenek a bankoknak.

Pénzre van szüksége?  

A kkv szektort az átlagnál jobban megviselte a válság, hiszen már korábban is az alultőkésítettség volt a jellemző. A pénzintézetek szerint most a piacszerzés ideje van, mivel a hitelezhető kkv-k maradtak talpon. Aki pedig mégsem az, az állami támogatással vagy alternatív források bevonásával juthat pénzhez. 
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.

Költségkímélés

Egyre jobb képet fest az ingatlanpiac

Egyre jobb képet fest az ingatlanpiac  

Tovább folytatódott az ingatlanpiaci felívelés áprilisban: a 11 200 ingatlan-adásvétel az előző hónaphoz képest 1 százalékos, éves összevetésben 65 százalékos növekedés.

Pénzszerzés

Az unió lakossági hitelprogramjai majd 200 bankfiókban lesznek elérhetőek

Az unió lakossági hitelprogramjai majd 200 bankfiókban lesznek elérhetőek 

Hőszigetelésre, nyílászáró cserére, valamint a fűtési és használati melegvíz-előállító rendszerek korszerűsítésére lehet támogatást igényelni.

Adózás

Dübörög az adóbevallási szezon, fontos részletet tisztáz a NAV

Dübörög az adóbevallási szezon, fontos részletet tisztáz a NAV 

Március 18-áig kérhették az szja-bevallási tervezetük postázását azok, akiknek nincsen KAÜ-azonosítójuk.

Jogi kisokos

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között 

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt értékes görög bronzszobrot.

Cégblog

Gyomorforgató II. kerületi étteremre csapott le a Nébih

Gyomorforgató II. kerületi étteremre csapott le a Nébih  

A vendéglátóhely tevékenységét azonnali hatállyal felfüggesztették, 50 kilogramm élelmiszert kivontak a forgalomból.

Klímablog

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben  

Míg 2022-ben nem egészen ezer, addig tavaly már több mint négyezer balkon napelemet telepítettek Bécsben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo