Hamis termék cikkek
Rákot okozhatnak a hamis növényvédők: mire figyelj a vásárlásnál?
A hazánkban forgalomba kerülő növényvédő szerek közel egyötöde lehet hamisított vagy illegális eredetű a növényvédő szert használó magyar gazdák szerint. A gazdasági veszteségeken túl az ilyen szerek nemcsak hogy súlyosan károsíthatják a fogyasztók egészségét, de környezetromboló hatásuk sem elhanyagolható – derült ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) legfrissebb kutatásából.
21 millió dollárt ad a Philip Morris az illegális kereskedelem ellen
A Philip Morris International kihirdette a PMI IMPACT második fordulójának nyerteseit: 21 millió dollárt kapnak az illegális kereskedelem és bűnözés elleni küzdelemmel foglalkozó programok.
Árulkodó jelek, amelyekkel megelőzheted a tüzes karácsonyt
A karácsonyi nagybevásárlás utolsó napjaiban különösen nagy veszélyt jelent a hamisított és ellenőrizetlen forrásból származó műszaki termékek megjelenése, ezért körültekintően érdemes vásárolni, akár online felületen, akár boltban, hívta fel a figyelmet a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT).
Egyre kevesebb hamis terméket vásárolunk
A legtöbb magyar fiatal továbbra is olcsó árut vesz, de már kevesebben vannak azok, akik beérik a hamis termékkel, derült ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) és a TÁRKI közös kutatásából.
Évente 300 milliárdba kerül nekünk a hamisítás
A szellemitulajdon-intenzív iparágakban 434 ezer munkahely esik ki közvetlenül a hamisítás következtében az Európai Unióban, ami évente 60 milliárd eurót, vagyis az érintett szektorok értékesítésének 7,5 százalékát teszi ki, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) a hamisítás elleni világnap alkalmából kiadott jelentéséből.
A hamisítók is várják a karácsonyi rohamokat
A karácsonyi bevásárlás utolsó hetében különösen nagy kockázatot jelentenek a hamisított és ellenőrizetlen forrásból származó termékek megjelenése, ezért különösen körültekintően érdemes vásárolnia a fogyasztóknak, hívta fel a figyelmet a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT).
A magyarok szigorúbban büntetnék a hamisítókat
Tavaly óta enyhén emelkedett a hamisított termékek iránti kereslet a magyar lakosság körében, a legnépszerűbb csoportot továbbra is a ruhatermékek jelentik a hamis termékek vásárlása kapcsán, derült ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) és a Tárki legfrissebb közös kutatásából. A felmérés arra is rámutatott, hogy leginkább a férfiak, illetve a Budapesten élők vásároltak a nagyobb arányban hamis terméket az elmúlt évben.
Cigaretta, játék, élelmiszer: vigyázat, hamisítják!
Egyre több hamis termék áramlik Európába, a hamis termékkört toronymagasan a dohánytermékek vezetik - derült ki az Európai Bizottság legfrissebb éves jelentéséből a szellemi tulajdonhoz fűződő jogok vámhatósági ellenőrzésének eredményeiről.
Tízből egy bőrtáska, sportruházat és játék hamisított
Közel 285 milliárd dollár kárt okoznak évente a világgazdaságnak a szellemi tulajdont sértő hamisított árucikkek és kalóztermékek a legérintettebb tíz iparágban, ami meghaladja a hamisítványok által a globális gazdaságnak okozott teljes veszteség 50 százalékát.
Ezért ne locsolkodjunk hamis parfümmel!
Az előző évhez képest csökkent ugyan a hamisított parfümök népszerűsége a magyar lakosság körében, azonban még így is közel minden tizedik megkérdezett vásárolt hamis terméket, adta hírül a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület.
Sokszor azt sem tudjuk, mi az illegális
Miközben az unió polgárainak kétharmada a gazdasági stabilitás egyik alappilléreként tekint a szellemi tulajdon védelmére, csaknem 50%-uk az innováció korlátozását és csak egy szűkebb kör védelmét látja az erre szolgáló szigorú szabályozásban.
Van légzsák a kocsijában? Biztos?
Több százezer magyar autóból hiányozhatnak a légzsákok és az azokat kiegészítő legfontosabb közlekedésbiztonsági, utast védő berendezések. A helyzetet csak rontja, hogy akár további egymillió személygépjárműbe kerülhettek nem megfelelően működő, ellenőrizetlen forrásból származó manipulált biztonsági elemek, amelyek rendkívül súlyos biztonsági kockázatokat rejtenek az utasok számára – hívja fel a figyelmet a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT).
Vesztésre állunk a hamisítókkal szemben
80 százalékkal nőtt a hamis termékek forgalma az elmúlt évtizedben, vagyis egyelőre a hamisítók járnak jól. Nem csak anyagi kárt okoz, de az innovációt is gyengíti. Ki fektet ebbe, ha úgyis más fölözi le a hasznot? A megoldás itt is az összefogás lehet.
Ne engedjünk fusimunkát az autónkban
Rendkívül súlyos közlekedésbiztonsági kockázatokat jelentenek az autókban használt szoftverek és egyéb műszaki elemek működését ellenőrző nem jogtiszta, vagy nem megfelelően frissített diagnosztikai eszközök, hívja fel a figyelmet a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT).
Ha a márkás ruha túl olcsó, kezdjünk gyanakodni
A bevétel 7,4%-a esik ki évente a hamisítás és a kalózkodás különböző formái miatt az EU-ban. A leginkább érintett területeknek a ruházati cikkek, a játékok, a sportcikkek, az ékszerek, a kézitáskák számítanak, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) éves jelentéséből.
Háromszázezer autóban lehet veszélyes a fékrendszer
Súlyos és életveszélyes kockázatokat jelentenek az ellenőrizetlen forrásból származó fékalkatrészek, mivel sok esetben silány minőségű termékekről van szó – hívja fel a figyelmet a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT). A többnyire online kereskedelmi csatornákon keresztül forgalomba kerülő termékek a baleseti kockázatokon és környezetvédelmi veszélyeken túl komoly anyagi károkat is okoznak az autótulajdonosoknak, valamint a legális piaci szereplőknek.
Nyolcszázezer munkahelybe kerül a hamisítás
A hamisítványok piaci jelenléte miatt az értékesítési árbevétel 7,4 százaléka esik ki a ruházati cikkek, a játékok, a sportcikkek, az ékszerek, a kézitáskák és a zene kereskedelmében. A hamisítás és a kalózkodás miatt kieső kormányzati bevételeket 4274 milliárd Ft-ra becsülik. Az ünnepi időszak közeledtével az EU-ban bevásárlók milliói vásárolnak karácsonyi ajándékokat a családnak és a barátoknak. A hamisított és kalóz áruk negatív gazdasági hatása azonban egész évben megmutatkozik.
Százezer állásba kerülnek a hamis gyógyszerek
Mintegy 10,2 milliárd eurós kárt okoz évente a hamis gyógyszerek online forgalmazásából származó közvetlen bevételkiesés uniós szinten, ami a teljes belső piac forgalmának 4,4%-át jelenti. Hazánkban a hamis gyógyszerek évi 130 milliárd forint kárt okoznak, ami a teljes hazai gyógyszerforgalom 13%-át és az Unióban regisztrált hamis készítmények 4%-át jelenti – derül ki az Európai Unió Belső Piaci Harmonizációs Hivatalának (OHIM) legfrissebb jelentéséből.
Digitális tinta és láthatatlan kép szűri ki a hamisítványokat
Felhő alapú alkalmazások, digitális tinták, terméken elrejtett képek alapján azonosítják a valódi, márkás árut, és szűrik ki a hamis termékeket. Nagy biznisz lesz ez, hiszen sok-sok milliárd terméknél követeli meg a vevő, hogy tudja, az igazit kapja-e. Az újrafelhasználás megszervezésében is hasznosak ezek az új appok.
Azért veszik, mert olcsó, nem azért mert jó
Elsősorban az eredeti terméket gyártó cégeket tartják a hamisítás legnagyobb károsultjainak a magyar fiatalok, és kevésbé törődnek a gazdasági és társadalmi hatásokkal – derült ki a HENT és a TÁRKI közös kutatásából. A felmérés szerint továbbra is az alacsonyabb ár miatt esik a választás a hamisított termékekre, a büntetések pedig kevés visszatartó erővel bírnak.
16 milliárdos kár évente kárt okoz az oltalom alatt álló élelmiszerek hamisítása
A magyar piacon található földrajzi oltalom alatt álló élelmiszerek több mint egytizede bizonyult hamisnak, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) legfrissebb jelentéséből. Míg Magyarországon 16 milliárd forintos, addig uniós szinten 4,3 milliárd eurós (1371,5 milliárd forint) kárt regisztráltak 2014-ben, emellett a fogyasztókat további 2,3 milliárd euró (729,2 milliárd forint) értékű veszteség is érte.
Időzített bombák ketyegnek a magyar utakon
Az importált használt gépjárművek 90 százaléka és a belföldi kereskedelemben értékesítésre kerülő példányok mintegy fele manipulált kilométerórákkal rendelkezik, ami rendkívül súlyos személybiztonsági, műszaki és gazdasági kockázatokat jelent – állítja a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület.
Annyi a gagyi, mint Ausztria komplett termelése
A világkereskedelmi forgalom 2,5%-át, az Európai Unió importjának pedig 5%-át tette ki a hamisított termékek aránya. Az Európai Unióba érkező áru jelentős részét a Távol-Keletről származó hamisítványok jelentik, hangsúlyozza az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) és a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) közös tanulmánya.
Nem tudják mi törvényes, és mi nem az
A magyar fiatalok ötöde legalább egy alkalommal szándékosan használt illegális online forrásokat a digitális tartalmakhoz való hozzáférés során az elmúlt évben, 38%-uk viszont nem élt ilyenekkel, bár negyedük egyáltalán nem tud különbséget tenni törvényes és törvénytelen felület között - derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) legfrissebb jelentéséből.
Nem félnek a hamis termékektől a fiatalok
A magyar fiatalok közel hatoda vásárolt legalább egyszer hamis terméket interneten keresztül az elmúlt évben, amivel az uniós országok középmezőnyében foglalunk helyet.
Harmincezer állásba kerülnek a hamis órák
Több mint 3,5 milliárd eurós kárt okoz a hamis órák és ékszerek forgalmazásából származó közvetlen és közvetett bevételkiesés uniós szinten, emellett 28 500 munkahely megszűnését is eredményezi. Hazánkban évente átlagosan több mint 40 milliárd forintnyi kár éri az iparágat, emellett a magyar piac az uniós átlagnál valamivel fertőzöttebb terület – derül ki az Európai Unió Belső Piaci Harmonizációs Hivatalának (OHIM) legfrissebb jelentéséből.
Szigorúbban bánnánk a hamisítókkal
Bármilyen hamisított termék forgalmazása bűncselekménynek számít a magyar lakosság közel kétharmada szerint, és ugyanekkora része a jelenleginél szigorúbban büntetné azokat, akik hamis sportszereket, gyógyszereket, élelmiszereket és szoftvereket árulnak – állapította meg a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) és a Tárki legfrissebb közös kutatása. A felmérés azt is kimutatta, hogy bár a magyarok többsége tisztában van a hamis árucikkek által okozott társadalmi és gazdasági károkkal, mégis növekedett az ilyen termékeket vásárlók aránya a teljes lakosságon belül.
Kis spórolással okozhatunk több százezres kárt
Egyre jobban terjednek a rossz minőségű utángyártott tintapatronok, ám ezek rossz minősége gyakran több százezer forintos kárt okoz a vállalkozásoknak a nyomtató meghibásodása – vagy teljes tönkremenetele miatt - hívta fel a figyelmet a Xerox Magyarország.
Hatezer állásba kerültek a hamis sportszerek
850 millió eurós kárt szenvedtek el tavaly a hamis termékek okozta bevételkiesések miatt az európai sportszergyártó cégek és a beszállítók, illetve közel 6000 munkahelyet kellett leépíteniük, - áll az EU Belső Piaci Harmonizációs Hivatalának legfrissebb jelentésében.
Hamisítókat fogott az ekáer
Hamisított folyékony mosószert találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei egy teherautóban. Ekáer ellenőrzés keretében állították meg a járművet.
Már a dinnyét is hamisítják
Átcímkézés közben ért tetten egy vállalkozót az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság egy múlt heti ellenőrzés során. A Nagykálló környéki felvásárló telepen az ellenőrök érkezésekor mintegy 21 tonna román származású dinnyét csomagoltak át egy áruházlánc piros-fehér-zöld trikolórral ellátott kartonjaiba. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal zöldség-gyümölcs ellenőrei a tételt azonnali hatállyal zárolták és megtiltották a forgalomba hozatalát.
Hamis elképzelések a hamis árukról
Az alacsonyabb ár miatt választják a fiatalok az illegális termékeket, a lehetséges büntetések pedig kevés visszatartó erővel bírnak: jobban tartanak a termék rossz minőségétől vagy azok egészségre ártalmas hatásuktól – derült ki a HENT és a TÁRKI közös kutatásából.
Félmillióan maradnak munka nélkül a gagyi cuccok miatt
Minden évben több mint 500 ezer munkahely megszűnését és közel 13 ezer-milliárd forintnyi kárt okoz a hamisított divatcikkek forgalmazása az EU területén. Az uniós országok közül leginkább a fejlett divatiparral rendelkező Olaszország gazdaságát sújtja a nemzetközi bűnbandák által irányított divattermékek hamisítása - közölte a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT).
Logót kapnak a biztonságos online patikák
Idén júliustól egy logó segítségével lehet majd beazonosítani a biztonságosan működő online gyógyszertárakat az unió tagállamaiban, így Magyarországon is - hangzott el egy gyógyszerhamisításról szóló budapesti sajtótájékoztatón szerdán.
Ruhavásárlás: a nők készek a kompromisszumra
A magyar hölgyek szerint a márkás ruhák tartósak és jó minőségűek, mégis az ár miatt sokszor nem márkázott darabokat vásárolnak, az utánzatokat ugyanakkor kerülik – derült ki a Stilago divatwebáruház felméréséből. Az öltözködés terén a fiatalok a leginkább árérzékenyek: minden második 25 év alatti válaszadó érzi úgy, hogy nem engedheti meg magának, hogy márkás darabokat válasszon.
Ki vesz hamisítványt?
A legtöbb hamis termék Budapesten fogy, a hamisítványokkal spórolni a leggazdagabbak sem szégyellnek. A legnépszerűbb hamisítványok a ruházati termékek, feljövőben vannak a hamisított DVD-k és az illegális letöltések.
Hűtlen a magyar – a márkákhoz
A magyar lakosság csaknem negyede minden különösebb skrupulus nélkül megvásárol hamis termékeket. Csaknem a lakosság fele nem törődik a márkajelzésekkel, mindössze a fogyasztók harmada márkahű – de egyre többen vannak.
Kevesebb a hamis áru, de több a veszélyesebb
Kisebb visszaesést tapasztaltak az EU határainál lefoglalt áruk számában és értékében tavaly, míg a potenciálisan veszélyes termékek számában erőteljes növekedés történt.
Eszünkbe sem jut, hogy a gyógyszer is lehet hamis
A legtöbb európai nem is gondol arra, hogy hamisított gyógyszerek is léteznek. Többségük szerint a hamisítás a luxuscikkek és ruhák világában okoz problémát és mindössze minden ötödik megkérdezettnek jutnak ilyenkor eszébe a gyógyszerek is.
Adjuk el, mielőtt ellopják!
3D nyomtatás: a gyártóknak árulniuk kellene a termékdizájnt. A tervrajzok rejtegetése helyett a gyártóknak haladniuk kellene a korral és értékesíteniük kellene azokat – mielőtt ellopják.
Otthoni koppintásra sarkallnak a 3D nyomtatók?
Kevés új technológia kapott akkora figyelmet az elmúlt években, mint a 3D nyomtatás. Az eljárás forradalmasíthatja a termékek gyártásának és terjesztésének menetét, széleskörű elterjedése ugyanakkor komoly veszélyekkel jár a szellemi tulajdonjogra nézve.
Elítéljük a hamisítást, amíg nem zsebre megy a játék
Az európai polgárok ugyan elismerik a szellemi tulajdon fontosságát, ugyanakkor bizonyos esetekben annak megsértését is elfogadhatónak tartják, főleg ha így pénzt takaríthatnak meg.
Egyre körmönfontabbak a hamisítók
A Vám Világszervezet (World Customs Organization, WCO) igazgatóhelyettese szerint a vám- és pénzügyőrök biztosítják az első fontos védvonalat, „emberi pajzsot” a hamisítványokkal szemben.
A vállalatok negyedét fenyegeti a hamisítás
Magyarországon a vállalatok negyedét sújtja a hamisítás, többségük azonban semmit nem tesz annak megakadályozására. Tíz cég közül kilenc fel sem lép a hamisítások ellen, még akkor sem, ha az neki kárt okoz.
Új technológiával a kalózmásolás ellen
Az új rendszer a filmekre úgynevezett audió vízjelet tesz, ami azután otthon megakadályozza, hogy a blue-ray-en le lehessen játszani a kalózpéldányt. A jelet az emberi fül a moziban nem érzékeli.
Hamis akkumulátorokat árultak a barkácsáruházak
Hamis akkumulátorokat foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei 6,5 millió forint értékben, budapesti és Pest megyei barkácsáruházakban.
A tisztességes cégeket fenyegetik a hamis termékek
Habár kevesebben nyilatkoznak úgy, hogy hamisított termékeket vennének, a Piac&Profitnak nyilatkozó szakértő szerint érdemben nem változtak meg a vásárlói szokások. Pedig a hamis termékek nem csak fogyasztóvédelmi szempontból kockázatosak, de a tisztességes vállalatok számára is komoly veszélyt jelentenek.
Postán jön a legtöbb hamisított áru
Az EU tagországainak vámhatóságai tavaly 1 milliárd euró (mintegy 300 milliárd forint) értékű, többségében Kínából származó hamisított árut foglaltak le tavaly.