A sikeres pályázatok a világ számos különböző részéről, 23 európai, kelet-európai, közel-keleti, ázsiai, illetve észak- és dél-amerikai országból érkeztek, és a szektorok széles körét képviselik, beleértve a kutatóközpontokat, a tudományos intézményeket, egyetemeket és bűnüldöző hatóságokat. A pályázat keretében összesen 21 millió dollárt ítéltek oda a kiválasztott projektek megvalósítására.
„A projektek mindegyike kiemelkedő abban, hogy innovatív gondolkodással és rendszerszintű megközelítéssel igyekeznek megoldást találni arra a komplex jelenségre, amelyet az illegális kereskedelem, illetve annak a szélesebb értelemben vett különböző bűnözői tevékenységekkel fennálló kapcsolata jelent” – nyilatkozta Paul Makin, a PMI IMPACT Szakértői Tanácsának tagja. „Várjuk, hogy ezek a projektek a gyakorlatban is megvalósuljanak, és az elért eredmények aktívan hozzájáruljanak azokhoz a globális intézkedésekhez, melyek világszerte a biztonság megerősítését, illetve a bűnmegelőzést tűzték ki célul.”
A kiválasztott projektek az illegális kereskedelem számos különböző területét lefedik a dohány-, alkohol- és gyógyszeripari termékektől kezdve egészen a ritka állatfajok illegális kereskedelméig. Ezen felül az illegális kereskedelemhez kapcsolódó bűnözés széles körét is érintik, például a drogkereskedelmet, pénzmosást és a modernkori rabszolgatartást.
„A tiltott kereskedelem elleni harc hosszú ideje központi kérdés a PMI számára, ezért örömmel tölt el, hogy a PMI IMPACT most nemcsak a dohányiparban, hanem világszerte számos egyéb iparágban is lehetővé teszi a szervezetek számára az illegális kereskedelemmel szembeni fellépést” – emelte ki Alvise Giustiniani, a PMI tiltott kereskedelem megelőzési divíziójának elnökhelyettese. „Csak erőink egyesítésével, illetve a köz- és magánszféra hatékony együttműködésével tudunk valódi és hosszú távon is működő megoldásokat hozni az illegális kereskedelem leküzdésére.”