Dollár cikkek


Hol tart az Orbán Viktor által beharangozott világrendszerváltás?

Hol tart az Orbán Viktor által beharangozott világrendszerváltás? 

Röviden is lehet válaszolni, sehol.
Újra száguld a dollár, ezúttal nem Trump miatt

Újra száguld a dollár, ezúttal nem Trump miatt 

Biden beírhatja magát a történelembe utolsó évének gazdasági adataival.
A dollárra érdemes fogadni

A dollárra érdemes fogadni 

Devizapiaci kilátások 2025-re: A volatilitás magas lesz, a globális kereskedelmi feszültségek növekednek. A dollár erős marad, az EUR/HUF páros folytatja emelkedő trendjét.
Hasít a dollár

Hasít a dollár 

Több mint kétéves csúcson a dollár az euróval szemben.
A dollár jelentősen leértékelődött 2024-ben

A dollár jelentősen leértékelődött 2024-ben 

A lengyelek gazdasági csodája a dollár árfolyamában is tükröződik.
Orbán Viktor ugyan temeti Európát, de még korai

Orbán Viktor ugyan temeti Európát, de még korai 

A kínai deviza minden erőfeszítés ellenére csak próbálkozik feljebb jutni a valuták közötti versenyben, egyelőre nem sok sikerrel.
Faragják a dollárt, ennek ellenére első helye megkérdőjelezhetetlen

Faragják a dollárt, ennek ellenére első helye megkérdőjelezhetetlen 

Az oroszok sok kínai valutát tartalékolnak.
Újabb rekordot döntött a globális adósság

Újabb rekordot döntött a globális adósság 

Meddig lehet feszíteni az eladósodásból következő határokat?

Az elmúlt 10 év legsikeresebb valutái és legnagyobb bukásai 

Mely főbb valuták teljesítettek a legjobban és a legrosszabbul az elmúlt évtizedben, és milyen okok állnak mozgásuk hátterében?

Kína nagyon igyekszik megszabadulni dollárfüggőségétől 

Nagyot nőtt a jüan jelentősége, de még mindig a dollár és az euró a meghatározó.

Óvatosan az euróval, bukóban van 

Európát a tengeren túli befektetők úgy tekintik, mint egy földrajzilag hanyatló, elöregedő és lassú, vagy egyes esetekben recesszióval küzdő térséget.

Még hogy nem hatnak a szankciók, tapossák a rubelt 

Tizenhét hónapos mélypontra esett a rubel árfolyama az euróval és a dollárral szemben.

Egy olyan kamat emelkedett, amire a világon mindenki odafigyel 

Megemelte az irányadó dollárkamatot a Fed.

Legyőzhetetlen a dollár 

Londoni elemzők: a globalizáció megtorpanása sem ingatja meg a dollár világgazdasági dominanciáját.

Az euró további erősödésére számítanak a dollárral szemben 

Amerikai kamatdöntés: minden az időzítésen múlik.

Új világvalutát akarnak a dollár helyett 

Az amerikai világpénznek végleg lealkonyul?

Több mindenre kell most figyelniük azoknak a magyaroknak, akik dollárba fektetnek 

SPB: számos attraktív, dolláros kötvényből választhatnak a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény megszűnése miatt aggódó befektetők.

Véget érhet-e a dollár világuralma? 

Túl korai még az USD bukására fogadni.

Kína szüreteli az ukrajnai háború hasznait 

Kína jüanban fizetne az Öböl-menti országoknak az olajért és gázért.

Lassan vége a dollár egyeduralmának, jönnek a kínaiak 

A G20-csúcs kiváló alkalom volt arra, hogy Hszi Csin-ping kínai miniszterelnök leporolja nemzetközi ambícióit.

A dollár már a fontot is előzni készül 

Mélységi árfolyamrekordokon a font az adócsökkentési program hatására.

Reméljük senki nem tartja a pénzét ukrán valutában 

Az ukrán jegybank azonnali hatállyal 25 százalékkal leértkelte a hrivnyát a dollárral szemben, a hivatalos dollárárfolyam 29,2549 hrivnyáról 36,5686 hrivnyára változott.

Gödör aljára ért a forint, ilyen sem volt még 

Történelmi mélypontra került a forint az euróval, a dollárral és a frankkal szemben kedden 10 óra után néhány perccel.

Az orosz–ukrán háború megkérdőjelezheti a dollár biztonságos menedékvaluta-státuszát 

Az orosz–ukrán háború következményei, valamint több évtizedes mélyrepülése megkérdőjelezheti a dollár biztonságos menedékvaluta-státuszát.

Soha nem volt még ilyen gyenge a forint 

A magyar fizetőeszköz hétfőn 370 feletti szinten is járt az euróval szemben.

Keletről jöhet a következő válság 

Idén 325 forint körüli átlagos euróárfolyamra, az év második felétől pedig emelkedő rövid távú hazai kamatokra számíthatunk. A külföldi piacokon azonban viharos év jöhet: az európai színtéren több tényező fokozza a kiszámíthatatlanságot.

Nicsak, mire jó (még) a bitcoin 

Oroszország bitcoinba fektethet, hogy csökkentse az ellene hozott gazdasági szankciók hatását, jelezte egy moszkvai közgazdász.

A dollárra figyeljen, ha aranyba fektetne 

Újra 1200 USD/uncia felett kereskednek az arannyal, így tovább folytatódik az arany korrekciója az augusztus közepi mélypont után. Az arannyal kereskedők továbbra is a dollár alakulását kell, hogy figyeljék, akár vételre, akár eladásra játszanak – hívja fel a figyelmet a Saxo Bank elemzése.

Devizapiac: forintba, jüanba most ne fektessen 

Tovább eshet a forint, és az amerikai-kínai vámháború miatt is hullámzó lesz a devizapiac. A K&H Alapkezelő összeszedte, milyen devizabefektetésekkel profitálhatunk a közeljövőben.

Bedőlne a piac, ha Trumpot megbuktatnák? 

Trump szerint gazdasági katasztrófához vezetne, ha felelősségre vonnák a kampány során történt gyanús ügyek miatt. Bár a piac valóban nem reagálna kedvezően, elemzők szerint pánikra nincs ok.

A gyenge forint mellett menekülőút a devizabefektetés 

Az amerikai kereskedelmi korlátozásokra Kína a devizája gyengítésével reagál, az euró pedig a táguló kamatolló és az olaszok problémái miatt gyengült a dollárral szemben. A dollár bő egyéves csúcson az euróval szemben, a szeptemberi kamatemelés pedig szinte borítékolható. A befektetők mindebből leginkább devizabefektetésekkel profitálhatnak a tartósan gyenge forint miatt – tanácsolja a K&H Alapkezelő.

Már közel a dollár erősödése a Fidelity szerint 

2018 első hónapjában a dollár több devizával szemben is gyengült, de a Fidelity szerint idén már sokkal jobban nem fog esni az árfolyama a többi valutához képest, és a évet növekedéssel zárhatja. Mint írják, a dollár árfolyamát befolyásoló utolsó tényezők egyértelműen csak az USA-hoz kapcsolódnak: a kormány inflációs politikája, az adósságplafon és a januári kormányzati leállás.

Megy a kavarás az árfolyamok körül 

Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszer a közelmúltban arról beszélt, milyen előnyös országának a gyenge dollár – mire annak árfolyama azonnal tovább esett. Az európaiak hevesen tiltakoznak a dollár gyengítése, az árfolyamháború ellen.

A gyenge dollár jó az energiaszektornak 

Az amerikai dollár látványos mélyrepülése klasszikusan a nyersanyag és energiaszektor, ezzel együtt pedig a feltörekvő piacok számára kedvező, amit a befektetőknek is érdemes kiaknázni – javasolja a K&H.  

Bitcoinba fektetné a pénzét? Gondolja át még egyszer! 

A bitcoinról világszerte eltérőek a vélemények, bár a szélesebb rétegek körében elfogadták, szép számmal akadnak olyanok is, akik gyanakvással méregetik az új fizetőeszközt. A digitális pénznem erősödése azonban addig sem áll meg, a piac pozitív hangulatára való tekintettel a következő hetekben további fejlődést produkálhat.

14 ezer dollár fölött a bitcoin árfolyama 

Újabb történelmi csúcsot ért el a bitcoin árfolyama csütörtökön: a Bitstamp kriptodeviza kereskedelmi platformon reggel 14 ezer dollár fölé emelkedett a jegyzés. Huszonnégy órával korábban, szerda reggel még a 12 ezer dolláros rekordszint áttöréséről szóltak a hírek.

Harvey és Irma hazavágja a jegybanki szigorítást? 

Mostanában nem érkeznek jó hírek a tengeren túlról, sem az időjárást, sem az inflációt illetően. Nem csodálkozhatunk tehát, ha a Fed a további kamatemelést áttolja 2018-ra, de akár a jegybanki mérleg csökkentése is távolodhat. Akárhogy is döntsön jövő héten az amerikai jegybank, középtávon a részvénypiacok járhatnak jól a kötvényekkel szemben – jelezte a K&H.

Állati zsíradékot használnak a bankjegyek és a bankkártyák gyártásához 

Egyre több országban kezdenek plasztikbankókat kiadni a jegybankok, mert ezek strapabíróbbak a papírpénzeknél. Az állatvédők egyáltalán nem örülnek ennek. Vallási és állatvédő aktivisták 2016 óta kampányoltak Angliában, hogy ne használják ezt az alapanyagot a bankjegyek előállításához. Mindhiába. A jegybank beintett.

Az erős dollár áldozatai: a cukor és a kávé 

Jelentősen esett a cukor és a kávé árfolyama is a nemzetközi piacokon tapasztalható meredek dollárerősödés következtében. Az amerikai deviza szárnyalása azonban hamarosan megáll és ha megáll, akkor hirtelen fog megállni – figyelmeztetnek a szakértők.

IMF: Már a konkrét kérdésekről folynak a jövő heti tárgyalások 

A jövő heti plenáris ülésre az IMF/EU-delegáció várhatóan összeállítja a magyar kormány számára felteendő konkrét kérdéseket. Az igen jól felkészült IMF/EU-delegáció a már lebonyolított 20-30 találkozón további ismereteket szerzett a magyar gazdaság részterületeiről.

Újra emelkedhet a benzinár a héten 

Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében 5-7 forint, míg a gázolaj esetében 4-6 forint áremelkedést indokolnak 23-án, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 431 forint, a gázolajé pedig 430 forint lehet július 25-én, szerdán.

Az IMF tárgyalásokra figyel a forint árfolyama 

Az IMF tárgyalások kimenetelétől függ, hogy merre indul el a hazai deviza árfolyama a nap folyamán. A tőzsdeindexeket inkább a Fed újabb gazdaságélénkítő programjába vetett hit mozgathatja.

Ázsiát nem hatotta meg az amerikai bika 

Jó lett a JP Morgan eredménye. A cég a piac által vártnál kisebb veszteséget ért el a derivatív ügyleteken, sőt, a cég szerint a maximális addicionális veszteség az 5,8 milliárd dollár után „már csak" 1,6 milliárd dollár lehet. Ennek is örültek a piacok a várható további kínai élénkítés mellett az Egyesült Államokban.

Jól megforgatták a befektetőket 

Az amerikai piacok tovább estek arra a hírre, hogy a Fed kormányzói úgy gondolják, hogy QE3 nélkül is magához fog térni az amerikai gazdaság, még ha lassan is. Így a dollár tovább erősödött, s az euró-dollár kurzus erősen közelíti a kritikus 1,2-es szintet.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Költségkímélés

Gigantikus pótdíjat fizethet egy autókölcsönző

Gigantikus pótdíjat fizethet egy autókölcsönző 

Mintegy háromszázmillió forint pótdíjtartozást kell kifizetnie egy Pest vármegyei autókölcsönzőnek egy jogerős bírósági döntés szerint.

Pénzszerzés

Bátrabban emeltek árat az eladók az ingatlanpiacon

Bátrabban emeltek árat az eladók az ingatlanpiacon  

Minden korábbinál magasabbra emelkedett az új lakóingatlanok ára 2024 utolsó negyedévében.

Jogi kisokos

Merre tartanak a repülőjegyárak?

Merre tartanak a repülőjegyárak?  

Január 1-jétől megszűnt a légitársaságokat terhelő különadó, de ez vajon milyen hatással lehet a jegyárakra és a légitársaságok esetleges járatsűrítéseire?

Klímablog

Hogyan lehet igazán jól kihasználni a napelemek termelte energiát?

Hogyan lehet igazán jól kihasználni a napelemek termelte energiát? 

Egyre több figyelmet fordítanak a fenntarthatósági célok elérésére a kereskedelmi ingatlanpiac szereplői.

Infokom

Mégis ki a felelős azért, ha hibázik a mesterséges intelligencia?

Mégis ki a felelős azért, ha hibázik a mesterséges intelligencia? 

Tavaly év végére a globális AI-beruházások elérték a nagyságrendileg 500 milliárd dolláros álomhatárt.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo