Dollár cikkek
Hol tart az Orbán Viktor által beharangozott világrendszerváltás?
Röviden is lehet válaszolni, sehol.
Újra száguld a dollár, ezúttal nem Trump miatt
Biden beírhatja magát a történelembe utolsó évének gazdasági adataival.
2024 a dollár éve volt, minden valuta bukott az amerikai fizetőeszközzel szemben
Amerika gazdasága a TOP-on.
A dollárra érdemes fogadni
Devizapiaci kilátások 2025-re: A volatilitás magas lesz, a globális kereskedelmi feszültségek növekednek. A dollár erős marad, az EUR/HUF páros folytatja emelkedő trendjét.
Hasít a dollár
Több mint kétéves csúcson a dollár az euróval szemben.
Pozitívan reagált a részvénypiac Trump pénzügyminiszter-jelöltjére, a Soros Alapkezelő egykori befektetési igazgatójára
Pozitívan reagált a részvénypiac Trump döntésére.
A dollár jelentősen leértékelődött 2024-ben
A lengyelek gazdasági csodája a dollár árfolyamában is tükröződik.
Orbán Viktor ugyan temeti Európát, de még korai
A kínai deviza minden erőfeszítés ellenére csak próbálkozik feljebb jutni a valuták közötti versenyben, egyelőre nem sok sikerrel.
Faragják a dollárt, ennek ellenére első helye megkérdőjelezhetetlen
Az oroszok sok kínai valutát tartalékolnak.
Újabb rekordot döntött a globális adósság
Meddig lehet feszíteni az eladósodásból következő határokat?
Az elmúlt 10 év legsikeresebb valutái és legnagyobb bukásai
Mely főbb valuták teljesítettek a legjobban és a legrosszabbul az elmúlt évtizedben, és milyen okok állnak mozgásuk hátterében?
A Big Mac index szerint az euró túlértékelt, a forint alulértékelt a dollárhoz képest
Nem dübörög a magyar gazdaság.
Kína nagyon igyekszik megszabadulni dollárfüggőségétől
Nagyot nőtt a jüan jelentősége, de még mindig a dollár és az euró a meghatározó.
Óvatosan az euróval, bukóban van
Európát a tengeren túli befektetők úgy tekintik, mint egy földrajzilag hanyatló, elöregedő és lassú, vagy egyes esetekben recesszióval küzdő térséget.
Még hogy nem hatnak a szankciók, tapossák a rubelt
Tizenhét hónapos mélypontra esett a rubel árfolyama az euróval és a dollárral szemben.
Egy olyan kamat emelkedett, amire a világon mindenki odafigyel
Megemelte az irányadó dollárkamatot a Fed.
Legyőzhetetlen a dollár
Londoni elemzők: a globalizáció megtorpanása sem ingatja meg a dollár világgazdasági dominanciáját.
Az euró további erősödésére számítanak a dollárral szemben
Amerikai kamatdöntés: minden az időzítésen múlik.
Új világvalutát akarnak a dollár helyett
Az amerikai világpénznek végleg lealkonyul?
Több mindenre kell most figyelniük azoknak a magyaroknak, akik dollárba fektetnek
SPB: számos attraktív, dolláros kötvényből választhatnak a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény megszűnése miatt aggódó befektetők.
Véget érhet-e a dollár világuralma?
Túl korai még az USD bukására fogadni.
Kína szüreteli az ukrajnai háború hasznait
Kína jüanban fizetne az Öböl-menti országoknak az olajért és gázért.
Lassan vége a dollár egyeduralmának, jönnek a kínaiak
A G20-csúcs kiváló alkalom volt arra, hogy Hszi Csin-ping kínai miniszterelnök leporolja nemzetközi ambícióit.
A dollár már a fontot is előzni készül
Mélységi árfolyamrekordokon a font az adócsökkentési program hatására.
Az Egyesült Államok emelte az alapkamatot, a dollár erősödik
Kamatot emelt a Fed.
Reméljük senki nem tartja a pénzét ukrán valutában
Az ukrán jegybank azonnali hatállyal 25 százalékkal leértkelte a hrivnyát a dollárral szemben, a hivatalos dollárárfolyam 29,2549 hrivnyáról 36,5686 hrivnyára változott.
Gödör aljára ért a forint, ilyen sem volt még
Történelmi mélypontra került a forint az euróval, a dollárral és a frankkal szemben kedden 10 óra után néhány perccel.
Az orosz–ukrán háború megkérdőjelezheti a dollár biztonságos menedékvaluta-státuszát
Az orosz–ukrán háború következményei, valamint több évtizedes mélyrepülése megkérdőjelezheti a dollár biztonságos menedékvaluta-státuszát.
Soha nem volt még ilyen gyenge a forint
A magyar fizetőeszköz hétfőn 370 feletti szinten is járt az euróval szemben.
Keletről jöhet a következő válság
Idén 325 forint körüli átlagos euróárfolyamra, az év második felétől pedig emelkedő rövid távú hazai kamatokra számíthatunk. A külföldi piacokon azonban viharos év jöhet: az európai színtéren több tényező fokozza a kiszámíthatatlanságot.
Nicsak, mire jó (még) a bitcoin
Oroszország bitcoinba fektethet, hogy csökkentse az ellene hozott gazdasági szankciók hatását, jelezte egy moszkvai közgazdász.
A dollárra figyeljen, ha aranyba fektetne
Újra 1200 USD/uncia felett kereskednek az arannyal, így tovább folytatódik az arany korrekciója az augusztus közepi mélypont után. Az arannyal kereskedők továbbra is a dollár alakulását kell, hogy figyeljék, akár vételre, akár eladásra játszanak – hívja fel a figyelmet a Saxo Bank elemzése.
Devizapiac: forintba, jüanba most ne fektessen
Tovább eshet a forint, és az amerikai-kínai vámháború miatt is hullámzó lesz a devizapiac. A K&H Alapkezelő összeszedte, milyen devizabefektetésekkel profitálhatunk a közeljövőben.
Bedőlne a piac, ha Trumpot megbuktatnák?
Trump szerint gazdasági katasztrófához vezetne, ha felelősségre vonnák a kampány során történt gyanús ügyek miatt. Bár a piac valóban nem reagálna kedvezően, elemzők szerint pánikra nincs ok.
A gyenge forint mellett menekülőút a devizabefektetés
Az amerikai kereskedelmi korlátozásokra Kína a devizája gyengítésével reagál, az euró pedig a táguló kamatolló és az olaszok problémái miatt gyengült a dollárral szemben. A dollár bő egyéves csúcson az euróval szemben, a szeptemberi kamatemelés pedig szinte borítékolható. A befektetők mindebből leginkább devizabefektetésekkel profitálhatnak a tartósan gyenge forint miatt – tanácsolja a K&H Alapkezelő.
Már közel a dollár erősödése a Fidelity szerint
2018 első hónapjában a dollár több devizával szemben is gyengült, de a Fidelity szerint idén már sokkal jobban nem fog esni az árfolyama a többi valutához képest, és a évet növekedéssel zárhatja. Mint írják, a dollár árfolyamát befolyásoló utolsó tényezők egyértelműen csak az USA-hoz kapcsolódnak: a kormány inflációs politikája, az adósságplafon és a januári kormányzati leállás.
Megy a kavarás az árfolyamok körül
Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszer a közelmúltban arról beszélt, milyen előnyös országának a gyenge dollár – mire annak árfolyama azonnal tovább esett. Az európaiak hevesen tiltakoznak a dollár gyengítése, az árfolyamháború ellen.
A gyenge dollár jó az energiaszektornak
Az amerikai dollár látványos mélyrepülése klasszikusan a nyersanyag és energiaszektor, ezzel együtt pedig a feltörekvő piacok számára kedvező, amit a befektetőknek is érdemes kiaknázni – javasolja a K&H.
Bitcoinba fektetné a pénzét? Gondolja át még egyszer!
A bitcoinról világszerte eltérőek a vélemények, bár a szélesebb rétegek körében elfogadták, szép számmal akadnak olyanok is, akik gyanakvással méregetik az új fizetőeszközt. A digitális pénznem erősödése azonban addig sem áll meg, a piac pozitív hangulatára való tekintettel a következő hetekben további fejlődést produkálhat.
14 ezer dollár fölött a bitcoin árfolyama
Újabb történelmi csúcsot ért el a bitcoin árfolyama csütörtökön: a Bitstamp kriptodeviza kereskedelmi platformon reggel 14 ezer dollár fölé emelkedett a jegyzés. Huszonnégy órával korábban, szerda reggel még a 12 ezer dolláros rekordszint áttöréséről szóltak a hírek.
Harvey és Irma hazavágja a jegybanki szigorítást?
Mostanában nem érkeznek jó hírek a tengeren túlról, sem az időjárást, sem az inflációt illetően. Nem csodálkozhatunk tehát, ha a Fed a további kamatemelést áttolja 2018-ra, de akár a jegybanki mérleg csökkentése is távolodhat. Akárhogy is döntsön jövő héten az amerikai jegybank, középtávon a részvénypiacok járhatnak jól a kötvényekkel szemben – jelezte a K&H.
Állati zsíradékot használnak a bankjegyek és a bankkártyák gyártásához
Egyre több országban kezdenek plasztikbankókat kiadni a jegybankok, mert ezek strapabíróbbak a papírpénzeknél. Az állatvédők egyáltalán nem örülnek ennek. Vallási és állatvédő aktivisták 2016 óta kampányoltak Angliában, hogy ne használják ezt az alapanyagot a bankjegyek előállításához. Mindhiába. A jegybank beintett.
Az erős dollár áldozatai: a cukor és a kávé
Jelentősen esett a cukor és a kávé árfolyama is a nemzetközi piacokon tapasztalható meredek dollárerősödés következtében. Az amerikai deviza szárnyalása azonban hamarosan megáll és ha megáll, akkor hirtelen fog megállni – figyelmeztetnek a szakértők.
IMF: Már a konkrét kérdésekről folynak a jövő heti tárgyalások
A jövő heti plenáris ülésre az IMF/EU-delegáció várhatóan összeállítja a magyar kormány számára felteendő konkrét kérdéseket. Az igen jól felkészült IMF/EU-delegáció a már lebonyolított 20-30 találkozón további ismereteket szerzett a magyar gazdaság részterületeiről.
Újra emelkedhet a benzinár a héten
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében 5-7 forint, míg a gázolaj esetében 4-6 forint áremelkedést indokolnak 23-án, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 431 forint, a gázolajé pedig 430 forint lehet július 25-én, szerdán.
Az IMF tárgyalásokra figyel a forint árfolyama
Az IMF tárgyalások kimenetelétől függ, hogy merre indul el a hazai deviza árfolyama a nap folyamán. A tőzsdeindexeket inkább a Fed újabb gazdaságélénkítő programjába vetett hit mozgathatja.
Ázsiát nem hatotta meg az amerikai bika
Jó lett a JP Morgan eredménye. A cég a piac által vártnál kisebb veszteséget ért el a derivatív ügyleteken, sőt, a cég szerint a maximális addicionális veszteség az 5,8 milliárd dollár után „már csak" 1,6 milliárd dollár lehet. Ennek is örültek a piacok a várható további kínai élénkítés mellett az Egyesült Államokban.
Jól megforgatták a befektetőket
Az amerikai piacok tovább estek arra a hírre, hogy a Fed kormányzói úgy gondolják, hogy QE3 nélkül is magához fog térni az amerikai gazdaság, még ha lassan is. Így a dollár tovább erősödött, s az euró-dollár kurzus erősen közelíti a kritikus 1,2-es szintet.