Fontos, hogy az USD biztonságos befektetést jelent válság idején, ami azt jelenti, hogy a vagyonosok gyakran tesznek pénzt dollárba instabil időszakokban, például a 2014–2016-os olajár-sokk idején.
A COVID-19 után az USD 2022-ben ért el egy csúcsot az agresszív kamatemelések hatására, majd 2023-ban is rekordot döntött.
Az egészségügyi és adóreformok sikertelensége vezetett a 2017-es „Trump-zuhanáshoz”. 2020-ban a rekordalacsony kamatlábak és az ország nehézségei a COVID-19 vírus elleni küzdelemben hozzájárultak ahhoz, hogy akkor 7 százalékot meghaladó mértékben csökkent a dollár értéke.
A japán jen: küzdelem az alacsony kamatlábak ellen
A japán jen volt a legrosszabbul teljesítő valuta az elmúlt évtizedben, 10 évből négyszer végzett az utolsó helyen. A főfelelős, a japán és az Egyesült Államok kamatlábai között régóta fennálló különbség.
A magasabb kamatlábak jellemzően vonzzák a külföldi befektetéseket, így Japán 1990-es évek vége óta rendkívül alacsony kamatai visszatartották a tőkebeáramlást, így csökkentve a valuta iránti keresletet. Ez lefelé gyakorolt nyomást a jenre az USD javára.
Egyéb devizamozgások
A kanadai dollár (CAD), amely történelmileg erős korrelációt mutat az olajárakkal, szintén megszenvedte a 2014-es olajár-zuhanást. A CAD és az olaj közötti kapcsolat azonban az elmúlt években megszakadt.
A brit font megszenvedte a Brexit-szavazást, 2016-ban közel 17 százalékot esett. A The Guardian szerint ez egy 31 éves mélypont volt. A font 2022-ben is alulteljesített, miután Liz Truss volt miniszterelnök lemondott a katasztrofális fiskális politikai bejelentéseit követően.