Cégblog
Ezzel a segítséggel könnyebb lehet a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatása
A hazai vállalkozásoknak mindössze egyharmada foglalkoztat megváltozott munkaképességű (MMK) munkavállalókat és az összes foglalkoztatottnak mindössze 1 százaléka kerül ki ebből a csoportból – derült ki egy, a közelmúltban a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által publikált hiánypótló kutatásból. Az elemzés szerint ugyanakkor az egyetlen MMK-munkavállalót sem foglalkoztató cégek több mint 40 százaléka élne a jövőben rehabilitációs foglalkoztatás lehetőségével. Nekik adhat gyakorlati segítséget a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) most induló tanácsadási szolgáltatása, mely egyaránt széleskörű támogatást nyújt majd a jogi és adminisztratív követelmények közötti eligazodásban.
Spray szappan adagolók, nem csak vírusok ellen
A spray szappan adagolók ma már eléggé elterjedtek. Hatalmas löketet adott nekik a 2020-ban berobbant Covid-19 járvány is. De az az igazság, hogy nem kifejezetten fertőtlenítőkhöz kiváló választás egy ilyen szerkezet, ezt már a neve is mutatja. De milyen típusai vannak, és mik is az előnyei? Lássuk!
Tippek az egyszerű konténeres sittszállításhoz
Alig múlt el az építkezés vagy felújítás fejfájása, már jön is a következő: mi lesz ezzel a sok hulladékkal, ami közben keletkezett? A legkézenfekvőbb megoldás ilyen esetekben egy konténer rendelése, amelyet aztán hulladékkal megpakolva elszállítanak. Nekünk mindössze annyi dolgunk van, hogy telepakoljuk.
Nem is a hackerektől kell félteni a céges adatokat?
Az utóbbi időszak robbanásszerű digitális fejlődése és a felhőtechnológia térnyerése a számos pozitívumot hozott magával a magyar kkv szektorban. A sikertörténetet azonban beárnyékolják a veszélyek: a kiberbiztonsági kockázatok és a hackertámadások megnövekedése, vagy a gondatlan adatvesztésből adódó károkozás.
Uniós jogot sérthetett az Apple
Az Európai Bizottság több hónapos előzetes vizsgálat alapján azzal vádolja az amerikai információtechnológiai óriáscéget, hogy visszaélt erőfölényével az iOS-eszközökön használt mobiltárcák piacán.
Mi várhat még ebben az évben a kiskereskedelmi szektorra?
2022-ben sem dőlhetnek hátra a kiskereskedelmi szektor szereplői – az elmúlt két év kihívásai után a változó vásárlási szokásokhoz és fogyasztói elvárásokhoz történő adaptálódás kulcsfontosságú a növekedés fenntartásához.
Mire való a késtartó box, sín és táska?
A jó minőségű késeknek késtartó kell. Ez lehet késtartó box, késtartó sín vagy késtartó táska - attól függően, hogy te melyiket preferálod a legjobban. Miért van erre szükség akkor, amikor csak simán beledobhatod a késeket a fiókba is?
Soha nem tört ennyire magasra a magyar BMI
A legmagasabb áprilisi beszerzésimenedzser-indexet mérte idén az MLBKT.
Hogyan segíthetünk koros, beteg kutyánknak?
Időskorban jönnek a betegségek, ahogy az embereknél, éppúgy az állatok esetében is, például a kutyáknál. Mivel kedvenceinket úgy szeretjük, mint a családtagjainkat, természetes, hogy mindent elkövetünk azért, hogy minél könnyebben viseljék ezeket.
Karórák, amik sosem mennek ki a divatból
Egyes karóra típusok olyan időtálló modellek, amelyek akár több generációnak is megfelelőek. Sokan vágynak arra, hogy legyen legalább egy klasszikus karórájuk legyen, amit szinte bármilyen alkalomra viselhető.
Egyre nehezebb megtartani a fizikai dolgozókat: mire figyeljenek a munkáltatók?
Évről évre fokozódik a fizikai munkaerőért folytatott verseny, ezért mind a toborzás, mind a megtartás egyre nagyobb problémát jelent a hazai cégeknek. Az elmúlt 5 évben a fizikai dolgozók jövedelme dinamikusan, stabilan az átlagbér-emelkedés feletti ütemben növekedett. Van olyan nagyvállalat, ami 2018 óta 67 százalékkal emelte a kékgallérosok munkabérét, azonban mára a magas fizetés önmagában nem jelent versenyelőnyt a munkáltatóknak. A Work Force HR szolgáltató szakértői szerint ahelyett, hogy a cégek minden erőforrást a bérezésre fordítanak, érdemes több fronton meghallgatni a célcsoport igényeit.
Felmérték, hogyan választanak webshopokat a vásárlók
A vásárlók több mint 60 százaléka szakította már meg online rendeléseit, ha a webáruház által felkínált házhoz szállítási időt túl hosszúnak találta – ez derül ki az adatvezérelt, mesterséges intelligencián alapuló kiszállításokra specializálódott cseh DoDo felméréséből. A megkérdezettek több mint négyötöde hajlandó webshopot váltani, ha egy másik online bolt gyorsabban tudja teljesíteni a rendeléseket.
Nem akármivel állt elő egy startup: víz alatt termesztenek növényeket
A Nemo’s Garden egy különleges startup. Bár 2022-ben már nem egyedi az, hogy szokatlan helyszíneken és körülmények között termesztenek növényeket, a vállalat ötlete mégis újdonságnak számít. Az alapítók víz alatti üvegházakkal kísérleteznek, amelyekben egészséges növényeket nevelnek hasonlóképpen, mint a csehországi okos konténerkertészetben.
Ezek a legvonzóbb munkahelyek Magyarországon
Idén kilencedik alkalommal díjazták Randstad Awarddal hazánk legnépszerűbb munkáltatóit.
Óriási bajban vannak a hazai baromfisok
Azonnali segítségre van szükségük a hazai csirketartóknak, mert jelentősen nőttek a költségek, és noha a világpiacon egyre nagyobb összeget fizetnek a hiánycikké vált csirkemellfiléért, itthon az élelmiszerárstop miatt nem tudnak árat emelni a termelők.
Az árstoppal a razziákat is meghosszabbítják
Eddig 2 ezer üzletet vizsgáltak és 32 millió forint bírságót róttak ki.
Mi mindent érdemes figyelembe venni, mielőtt megpályázol egy lehetőséget?
Ha átgondolod az alábbi néhány szempontot, azzal növeled a siker esélyéd és csökkented az elpazarolt idő mennyiségét.
Hogyan lehet visszacsábítani a dolgozókat az irodába?
A járványhelyzet felerősítette a távoli munkavégzéssel kapcsolatos igényeket, a vállalatok eközben a munkahelyi élmény fokozásával próbálják az irodába csábítani az embereket – árulta el a CBRE szakértője. Racskó Balázs azt is összefoglalta, milyen szerepeket tölthet be mégis a fizikai munkahely a dolgozók életében, illetve az egyensúly megteremtésének eszközeivel és folyamatával kapcsolatban is betekintést nyújtott.
A dolgozó a leggyengébb láncszem egy céges hálózatban - ezt a csalók is jól tudják
Folyamatosan növekszik a cégen belülről érkező fenyegetések száma és költsége. Az amerikai Ponemon Institute felmérése szerint a vállalatok csaknem kétharmada évente több mint 40 biztonsági incidens felszámolására kényszerül, amelyek átlagos költsége közel fél millió dollár. Különösen fenyegető lehet a szervezetek számára, hogy ezek jelentős részét a munkavállalók vagy partnerek hanyagsága okozza.
Az utolsó kapcsolja le a villanyt: 1600 embert készül kirúgni a Tungsram
A hagyományos világítástechnikai termékek gyártásának megszüntetését tervezik.
Nem mernek nyitni a cégek a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatása felé
A 2021-es tavaszi járványügyi korlátozások tavaly tavaszi feloldása után fellendült a magyar munkaerőpiac és megugrott az álláshirdetések száma, emiatt a mai napig jelentős munkaerőhiány tapasztalható. Több lehetőség kínálkozik a helyzet kezelésére, van azonban egy ritkábban tárgyalt, viszont annál fontosabb téma: a megváltozott munkaképességű munkavállalók alkalmazása. A megváltozott munkaképességű emberek munkaerőpiaci integrációjának első akadálya az, hogy a legtöbb munkáltató tapasztalat híján nem mer nyitni efelé a munkaerőpiaci csoport felé, pedig ezeknek az embereknek a szakmai integrációja a globális munkaerőhiány enyhítése mellett a cégek emberi erőforrásának optimális kihasználását is lényegesen javíthatja.
Kitört az optimizmus a magyar munkavállalók körében
A két évvel ezelőtti kora tavaszi időszak mélypontjához képest egy fokozatosan erősödő optimizmusról árulkodik, hogy a munkavállalók közel háromnegyede (72 százalék) már egyáltalán nem aggódik amiatt, hogy egy éven belül elveszítheti az állását, emellett továbbra is rekordmagas pontszámon (63 pont) áll körükben az új elhelyezkedés esélyével kapcsolatos kilátás. A megkérdezettek közel negyede (24 százalék) egyébként már vagy rendelkezik, vagy a jövőben hajlandó lenne olyan típusú biztosítási konstrukció megkötésére, amely munkanélküliség esetén anyagilag is kisegítené, derül ki a hitelfedezeti biztosítások terén piacvezető BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából.
A lehető legrosszabbkor: csalók támadtak a magyarok banki adataira
A jogelőd Budapest Bank MKB Bankba történő március 31-i beolvadása után megnőtt az egyesült bank ügyfelei ellen indított adathalász kísérletek száma, a csalók az egyesülésre hivatkozva próbálnak banki adatokat kicsalni az ügyfelekből – figyelmeztet a Magyar Bankholding.
Mesterséges intelligencia választotta ki a legnépszerűbb márkákat
Az online közönség véleményét mérő SentiOne 345 márka kapcsán több mint 57 millió véleményt elemezve készítette el a Globális Social Indexét. A 345 márka közül az Apple lett a legnépszerűbb, a második és harmadik helyen az Amazon és a SONY végzett. A riport kulcsfontosságú adatokat tartalmaz a 2021-es trendekről és a fogyasztói szokásokról, valamint a márkák népszerűségéről az online elérés és a beszélgetések alapján.
Sok múlhat rajta: milyen a tökéletes üzleti terv és melyek a leggyakoribb hibák?
A tranzakciós – és sok egyéb - helyzetben szükséges cégértékeléshez elengedhetetlen az üzleti terv elkészítése, amely gyakran bizonyul pontatlannak vagy indokolatlanul optimistának. Ezért egy tanácsadónak az üzleti terv ellenőrzésében is kulcsszerepe lehet - hívja fel a figyelmet a Mazars.
Az e-rollerek legfőbb előnyei és hátrányai
Vajon jót vagy rosszat tesznek az e-rollerek a városi közlekedéssel és az éghajlattal?
Hamarosan nem kaphatnak vacakabb árut a magyarok, mint tőlünk nyugatra
Szigorodik a fogyasztóvédelem: májustól nem lehet jelentős minőségi különbség azonosként forgalmazott termékeknél.
Intő jel a vállalatoknak: rengeteg fiatal készül munkahelyet váltani
A 25 éven aluli munkavállalók egyharmada tervezi, hogy munkahelyet vált az őket érintő szja-mentesség hatására, de a 25 éven felüliek negyedében is felmerült már a munkahelyváltás gondolata az elmúlt hónapokban.
Súlyos veszteség és nagy gond a cégek: egyre több a visszaélés
A kiskereskedelmi ágazatban még sosem volt ilyen magas a csalásokból és visszaélésekből származó veszteségek szintje. A termék visszaváltás a kereskedők éves bevételének 12 százalékába kerül, amelyből 8 százalék visszaélés. Tízből hét kiskereskedő pedig 1,62 százalékos éves veszteséget szenvedett.
Még két hónap könnyítést kaptak az ukrán fuvarozók
Június végéig fuvarozási engedély nélkül közlekedhetnek az ukrán teherautók.
Megugrott a fizikai dolgozók órabére
Az első negyedévben a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1499 forint volt, ez 10,4 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakában tapasztalt 1358 forintos értéket - közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary.
“Szeretek vezető lenni, de még jobban szeretem, hogy nőként lehetek az”
Karrier, tapasztalatok, döntési szituációk, tudatos vezetés. Vezetőként az ember sok mindent megél, egy női vezetőnek pedig különösen nehéz dolga van, hiszen egy kevésbé járt utat kell magának kitaposnia. Hogyan lehet asszisztensi pozícióból egy cég élére kerülni, hogyan lehet ezt megtartani miközben a vezető és az egész cég dinamikusan növekszik, hogyan lehet motiválni és motiválttá tenni. Többek között ezekről beszélgettünk Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő startupjának COO-jával. Asszisztensből a cég élére - interjú Misóka Laurával, az Everguest operatív vezetőjével.
Sok vállalkozó túldolgozza magát
Aki benne él, tudja, a vállalkozói lét kegyetlen tud lenni, a talpon maradás maximális odafigyelést, teljes embert kíván. Így könnyen megeshet, hogy a munka olyan szinten hajtja uralma alá egy ember életét, hogy minden más terület kiszorulni kényszerül belőle. A számos szerep közül, amelyek összessége alkotja énünket, egyetlenegy marad, amelyik azt szajkózza folyvást: csinálni, csinálni! Azonban az így elért siker instant, hosszú távon a pofon elkerülhetetlen. Ezért érdemes tudatosabban élni a hétköznapokat, akár szakember segítségét kérve.
Hogyan lehet sikeres webáruházunk külföldön?
A magyar webáruházak is lehetnek sikeresek külföldön, állítja Bogdan Colceriu, a Frisbo vezetője. A nemzetközi e-logisztikai vállalat vezérigazgatója szerint a magyar e-commerce cégek jó esélyekkel indulnak a külpiacokon. Öt plusz egy tipp következik a szakértőktől.
Fővárosi bolthálózat húzza le a rolót
Öt év után bezárnak a csomagolásmentes Ligeti Boltok.
Cégvezetők a kamera előtt: hogyan lehet 90 másodpercben jó üzleti bemutatkozást tenni?
A TikTok és az Instagram korában nem érdemes behúzódnia egyetlen cégvezetőnek sem a négy fal közé. A nemzetközi trendekkel egyetemben idehaza is egyre több vállalat vezetője, tisztségviselője dönt úgy, hogy egy képzésen tanulja meg a közönség előtti szereplés mesterfogásait. Becslések szerint évente több, mint 100 kurzust tartanak az országban, a trendekből pedig az is látszik, hogy a 8-10 fős cégek irányítói ugyanúgy fontosnak tartják az előadói képességek, praktikák elsajátítását, mint a 100-200 főt foglalkoztató nagyobb magyar vállalatok.
Lehalt a Yettel, most tanácsoltak valamit az ügyfeleknek
A hibát délutánra elhárították.
Bekeményített az EU: szigorúbb szabályok vonatkoznak az online piacterekre
Az Európai Unió Tanácsa és az Európai Parlament tárgyalói megállapodtak az illegális, valamint a hamis online tartalmak terjedésének hatékony kezelését és az alapvető jogok védelmét a digitális térben védelmező új szabályokról.
5 dolog, amire még idén érdemes odafigyelni az építőiparban
Kevés olyan területe van az üzleti életnek, amelyben akkora változásokat hozott volna a világjárvány, mint éppen az építőipar. Megváltoztak és folyamatosan változnak is azok az igényeink, amelyeknek egy-egy épületnek meg kell felelnie. Ma már nem feltétlenül különül el egymástól a munkavégzés és a magánélet színtere, a vásárlási szokásaink pedig egyre inkább áthelyeződnek az online térbe. Ezek a folyamatok még évekig eltarthatnak, mire a változás teljes mértékben bekövetkezik. Ugyanakkor ezek az átalakulások fordulópontot jelentenek az építőipari ágazat számára, egyúttal lehetőséget biztosítanak arra, hogy elinduljunk a jövőnek megfelelő épített környezet megteremtése felé.
Egy forradalmian új technológiának köszönhetően több halat ehetünk
Növelheti a halfogyasztást a Silgen haltenyésztési rendszer, amit magyar vezetéssel dolgozott ki egy európai konzorcium – közölték a projekt felelősei a Kseris Tudástranszfer Nonprofit Kft.
Nemzetközi szaktekintélyekkel bővül a 4iG
Armin Papperger és Sunil Sabharwal csatlakoznak a vállalatcsoport tanácsadóihoz.
IT expert központ és automatizálás: NERDMATION!
Az IT szakemberek iránti kereslet most már évtizedek óta meghaladja a minőségi piaci kínálatot. Azon túlmenően, hogy a hiányzó munkaerő mennyiségileg is jelentősen növekszik, a valódi szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakemberek az elmúlt években már sok esetben elérhetetlenné váltak több piaci szereplő számára is. Márpedig a cégek fejlődésének egyik kulcspontja az informatikai fejlesztés, vagyis ha ezen a területen a megoldás nem biztosított, az adott vállalat számára nem lehetséges az előrelépés.
Kiderült, mennyi osztalékot fizet a Graphisoft Park
Megvolt az éves rendes közgyűlés.
Kamu akció miatt indított eljárást a GVH egy vállalkozással szemben
Elég megtévesztő a budapesti cég reklámja.
Nagy a baj az építőiparban: hónapokig nem találnak szakembert
A hazaikkv-k közel fele szerint a rendelkezésre álló fizikai munkaerő mennyisége és a képzettsége jelenti a legfőbb problémát.
A háború a mosópor és a pelenka árát is megdobta - kivonulhat a nagy gyártó az orosz piacról
Ezúttal a P&G fordíthat hátat Oroszországnak.
Elszállt a használt autók ára
Az országos kereskedői hálózattal rendelkező cég szerint az autógyárak továbbra sem üzemelnek teljes kapacitással, így változatlanul hosszú az új autók kiszállítási ideje világszerte, emiatt óriási az érdeklődés a használt autók iránt.
Havi 1 milliárd forint a magyar vállalatoknak
Több, mint 420 portfóliócégével nem csak regionálisan, de európai szinten is kimagaslóan aktív tőkefinanszírozói piaci szereplőnek számít a Hiventures. A társaság a 2017 óta közel 60 milliárd forintot, átlagosan havonta 1 milliárdot fektetett be hazai vállalkozásokba.