Cégblog


Mennyivel járnak jobban a diákmunkások az SZJA-levonás eltörlésével?

Mennyivel járnak jobban a diákmunkások az SZJA-levonás eltörlésével? 

Idén január elsejétől a 25 év alatti munkavállalók jövedelmét nem terheli 15 százalékos személyi jövedelemadó, ez érezhetően növelte a diákmunkára jelentkezők számát is.
Milyen a jó kupak egy flakonra?

Milyen a jó kupak egy flakonra? 

Bármilyen háztartásról is beszélünk, a különböző csomagolóanyagok minden otthonban fontos szerepet játszanak. Akár a konyháról, akár fürdőszobáról, akár a nappaliról van szó, a különböző krémeket, szappanokat és tisztítószereket tárolnunk kell valamiben. Így a dobozok, tégelyek és üvegcsék szinte megkerülhetetlenek.
Összeolvadt két budapesti taxitársaság

Összeolvadt két budapesti taxitársaság 

A Főtaxi Csoport két társasága, a Főtaxi és a Budapest Taxi vált eggyé.
Mik a könyvelő legfontosabb feladatai?

Mik a könyvelő legfontosabb feladatai? 

A professzionális és pontos könyvelés egy vállalkozás vagy egy cég működéséhez alapvetően szükséges. Ebben a cikkben azt szedtük össze, hogy mik tartoznak bele a könyvelési szolgáltatásba, mik egy könyvelő legfontosabb feladatai és mi az, amit nem a könyvelőnktől kell várni. És arra is kitérünk, hol találhatsz jó könyvelőt.
Német adóbevallás – mire figyeljünk oda?

Német adóbevallás – mire figyeljünk oda? 

2022-ben sok minden megváltozott Németországban. Íme egy fontos német adóbevallási áttekintés a legjelentősebb változásokról, amelyek valószínűleg érintik a németországi munkavállalókat.
Hosszabb szállítási idővel és áruhiánnyal néznek szembe a feldolgozóipari vállalatok

Hosszabb szállítási idővel és áruhiánnyal néznek szembe a feldolgozóipari vállalatok 

Miközben a válaszadók az előző hónaphoz képest tizenkettedik hónapja kedvezőbb folyamatokról számoltak be, a Beszerzési Menedzser Index szezonálisan kiigazított márciusi értéke 57,6 pontot ért el. 
6 trend, amely meghatározza a munkaerőpiacot 2022-ben

6 trend, amely meghatározza a munkaerőpiacot 2022-ben 

A koronavírus-járvány okozta korlátozások nagy részét szerencsére már magunk mögött hagytuk, a pandémia hatásai ugyanakkor sokáig velünk maradnak majd: várhatóan továbbra is meghatározó marad a hibrid munkavégzés, a digitalizáció pedig még inkább felgyorsulhat. A munkaerőpiac az előrejelzések szerint újra felpöröghet, csak épp a hangsúlyok változtak meg, egyre népszerűbb például a szabadúszás. Ismét felszínre kerülhet az átképzés fontossága, a hiányszakmákat tekintve pedig a cégek is egyre nyitottabb hozzáállásra kényszerülhetnek a jelöltekkel kapcsolatban. Az Enloyd HR tanácsadó cég hat pontban szedte össze, milyen munkaerőpiaci trendek várhatnak ránk 2022-ben Magyarországon.
Összebeszélt 3 építőipari vállalkozás, 43 milliós bírság lett a vége

Összebeszélt 3 építőipari vállalkozás, 43 milliós bírság lett a vége 

A cégek tavaly nyár végén összejátszottak egy bajai kormányhivatali épület energetikai felújítására kiírt közbeszerzésen.
Óvatosak a magyar cégvezetők - milyen kockázatoktól tartanak?

Óvatosak a magyar cégvezetők - milyen kockázatoktól tartanak? 

Az első számú döntéshozók személyes céljai sok esetben nem egyeznek a vállalat célkitűzéseivel, vagyis nem ez alapján értékelik a vállalatvezetők teljesítményét. Ezzel együtt egyre nagyobb az igény a befektetők részéről, hogy a vezetők olyan hosszú távú célokra is koncentráljanak, mint az ESG vagy az ügyfélbizalom növelése. A globális adópolitika változása sok vezérigazgató figyelmén kívül esik, annak ellenére, hogy kevesen hiszik, hogy ez nem lesz hatással a szervezetükre. 
Itt van minden, mit érdemes tudni az ukrajnai menekültek foglalkoztatásánál

Itt van minden, mit érdemes tudni az ukrajnai menekültek foglalkoztatásánál 

Támogatással segítik az ukrajnai menekültek hazai foglalkoztatását, ám ehhez kötöttek néhány feltételt.

Aszálykárra ment a legtöbb támogatás 

Idén mintegy 5800 termelő részesült összesen 11,3 milliárd forint mezőgazdasági kárenyhítő juttatásban.

A magyar ingatlanpiacot sem kerülheti el a háború - mire számítanak a cégek? 

2022 első negyedévében az ingatlanos cégek kilátásai alig változtak az előző felméréshez képest, de a lakossági szándékok – nyilván nem függetlenül a háborús félelmektől – valamelyest elbizonytalanodtak. Végeredményben az országos és a fővárosi lakáspiaci index értéke is 10-10 ponttal csökkent negyedéves alapon. Az áremelkedési várakozások erősödtek: a használt lakások ára a következő 12 hónapban 5-6 százalék, az új lakásoké 10 százalékkal emelkedhet - derül ki a GKI és a Masterplast közös felméréséből.

Újabb pofon az orosz "kémbanknak" 

Ezúttal az egyik nagy hitelminősítő lépett.

Már csak egy nap maradt befizetni ezt a díjat 

Csütörtökön lejár a kamarai tagdíj befizetésének határideje.

Új autómárka érkezik a magyar piacra 

A Duna Autó cégcsoport megállapodást írt alá a közel 100 éves autógyártási hagyományokkal rendelkező MG márkával. Az elmúlt években teljes megújuláson átesett, brit eredetű márka magyarországi importőri jogát a cégcsoport Duna Motors Disztribúció Kft. néven bejegyzett vállalata nyerte el, amely hamarosan megkezdi az országos márkakereskedői hálózat kiépítését.

Még a csőtörést is észleli az intelligens épület 

Ma már nem számít luxusnak az épületautomatizálás.

Súlyos bírságot kaphatnak a hozzáférési jogot megsértő cégek 

A GDPR értelmében a magánszemélyek tájékoztatást kérhetnek a cégektől személyes adataik kezeléséről. A vállalatoknak Magyarországon is különösen ügyelniük kell a hozzáférési jog megfelelő betartására. A jogsértés súlyos szankciókkal jár, van már precedens 20 millió forintos adatvédelmi bírságra is – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

Áremelési kényszer, súlyosbodó pesszimizmus - siralmas hónapokat vetítenek előre a hazai vállalkozások 

A GKI konjunktúraindexe márciusban 2021 késő tavaszi szintjére esett, ami elsősorban a fogyasztói bizalmi index romlásának következménye. Az üzleti várakozások csak az iparban és a szolgáltató szektorban lettek rosszabbak, az építőiparban és a kereskedelemben nem. Minden ágazatra jellemző, hogy a magyar gazdaság helyzetének megítélése a Covid-járvány megjelenésekor tapasztalt, drámai mértékben lett pesszimistább, de a cégek a maguk helyzetén ezt még alig érzékelik.

STEP BY STEP - Az automatizálás folyamata 

Kétséget kizáróan a COVID-19 válság egyik legnagyobb nyertese az automatizálási iparág. Attól eltekintve, hogy a lezárások időszakában a nagy gyárak visszavettek a termelésből, így a már meglévő rendszereknél csökkentek a feladatok, az automatizálás, mint a válság egyik megoldása iránti érdeklődés mondhatni drasztikusan megnőtt. Saját házunk tájáról is elmondhatjuk, hogy e témában publikált írásaink rendre az olvasottsági lista élén landoltak, és komoly interaktivitást realizáltak. Sokan, sokszor beszéltek már erről az ágazatról, így az üzleti döntéshozók nagyjából képben is vannak a jelentőségével. Azzal viszont már kevésbé, hogy mit is jelent az egy cég számára, ha úgy dönt: belevágok, automatizálok.

Most már hirdetési webshop is van kkv-knak 

A gazdasági Versenyhivatal (GVH) friss kutatása szerint a kiskereskedők online kampányaiban még mindig a közösségi média dominál. A banner hirdetések egyelőre a kis- és középvállalkozások körében kevésbé népszerűek, pedig a márkaismertség építése révén az értékesítésben is megmutatkozik a hatásuk. A DisplayNOW hirdetési webshop a fentiekből kiindulva a kkv-k marketingköltési szokásainak tudatosítását célozza meg.

A vállalkozásban nincs helye a politikának? 

A hazai fogyasztók 8 százaléka eláll a vásárlástól, amikor egy vállalkozás politizálni kezd. Ezzel szemben elenyésző, nem egész egy százalék azoknak a vevőknek az aránya, akik kifejezetten politika miatt döntenek a vásárlás mellett – állapítja meg egy friss országos közvélemény-kutatás.

Új járatokat indít a Wizz Air 

Júniustól.

Melyik áruházláncot szeretik legjobban a magyarok? 

A 2020-ban kirobbant koronavírus-járvány a feje tetejére állította a világot: a járvány kezdetén kirobbant pánikhangulat kiemelt szerepbe helyezte az élelmiszerláncokat, az áruházak felé fordított rendkívüli figyelem pedig 2021-ben sem csökkent. A megváltozott élethelyzetben, a folyamatosan változó korlátozások közepette szinte társadalmi eseménnyé vált a bevásárlás, az ezzel kapcsolatos problémákat, változásokat és élményeket pedig idén is előszeretettel vitattuk meg az interneten.

Betiltották az orosz gyémántok vásárlását 

A Tiffany & Co amerikai ékszerkereskedő ideiglenesen leállította az oroszországi termékek vásárlását. Egy másik amerikai kiskereskedő pedig a weboldaláról is leszedte az orosz eredetű gyémántokat.

1,3 millió banki ügyfélnek különösen indul majd az április 

Április első napjaiban a Budapest Bank és az MKB Bank március 31-i egyesülése miatt több mint 1,3 millió ügyfél változásokat tapasztal az informatikai átállás miatt.

MagyarBrands: kiváló üzleti márka lett a Piac&Profit 

A MagyarBrands díjazási rendszer 2010 óta értékel magyar vonatkozású márkákat. A program küldetése az elmúlt 12 év alatt sem változott: a vásárlók és az üzleti világ figyelmét ráirányítani a legsikeresebb hazai fogyasztói, üzleti vagy innovatív márkák termékeire, szolgáltatásaira. 

Vállalati csalások bejelentése - az év végéig Magyarországnak is eleget kell tennie a jogi szabályozásnak 

Globálisan egyre fontosabb téma a vállalaton belüli visszaélések bejelentésének megfelelő kezelése, olyannyira, hogy az Európai Unió irányelvben tette kötelezővé az ilyen rendszerek bevezetését. Első ránézésre ez újabb teher a cégeknek, azonban valójában mindenkinek érdeke, hogy megfelelően működő mechanizmust alakítson ki az ilyen bejelentésekre, amely hatékony, így csökkentheti a visszaélésekkel kapcsolatos károkat.

70 millió vásárlás: elképesztő év van az online kiskereskedelem mögött 

32,4 százalékos éves növekedés után 1203 milliárd forintos forgalommal zárta 2021-et a belföldi online kiskereskedelem. A teljes kiskereskedelmi forgalomból 10,4 százalékkal részesedő online piac a 2020-as rekord év után vesztett ugyan a sebességéből, de még mindig kétszer gyorsabb volt a 2021-es bővülés, mint a Covid előtti években. A növekedés motorja immár a vásárlási gyakoriság folyamatos emelkedése – derül ki a GKI Digital és az Árukereső.hu közös, kilencedik éve készülő Online Kiskereskedelmi Index kutatásából.

Három fontos tényezőt akarnak látni a munkavállalók az álláshirdetéseknél 

Régóta tartó tendencia, hogy a munkaerőhiány miatt a cégek részéről egyre növekvő erőbefektetést igényel a meglévő kollégák megtartása mellett a megfelelő munkaerő megtalálása, az új tehetségek toborzása. Ennek a leggyakrabban használt formája továbbra is az álláshirdetés feladása: a cégek 96 százaléka, míg a munkavállalók 72 százaléka tartja az állásportálokat a toborzás elsődleges felületének – hangzott el a Profession.hu Kiút a HR bullshitek világából elnevezésű online konferenciáján, ahol az álláshirdetésekkel kapcsolatos pozitív és negatív gyakorlatok, valamint ezek hatásai és eredményei álltak a fókuszban.

Kijött a tavalyi számokkal a Spar 

A vállalat a pandémia ellenére 791,8 milliárd forint forgalmat realizált a tavalyi évben, amely 7,2 százalékos növekedést jelent 2020-hoz képest.

Súlyos nehézségekkel néznek szembe a családi cégek 

A családi vállalatoknak idén az infláció, a munkaerő- és az alapanyaghiány jelenti a legnagyobb kihívást, derült ki a K&H családi vállalatok klub legutóbbi rendezvényén. Utóbbi feltehetően még súlyosabb lesz az Ukrajnában zajló történések miatt. A problémára rövid távon a magasabb készletszint, hosszabb távon pedig a helyi termelés felfuttatása lehet a megoldás, ami a lokális gazdasági teljesítmény és a fenntarthatóság szempontjából is kedvezőbb, mint az import.

Ötödik hullám után: ezért nem mennek vissza az irodába a dolgozók 

Szinte biztosra vehető volt, hogy a koronavírus-járvány lecsengése után az irodai munkavégzés is megváltozik. A képet árnyalja az a felmérés, amely szerint csak minden ötödik iroda rendelkezik hibrid munkavégzési szabályzattal.

Ez lesz az év legnagyobb magyar beruházása 

2024 végére lesz kész a Mol propilénüzeme Tiszaújvárosban.

Tömegével érkeztek ukrán munkavállalók Magyarországra 

Irányadó becslések szerint jelenleg 50 ezer és 70 ezer fő közé tehető a hazánkban dolgozó ukrán nemzetiségű munkavállalók száma. Döntő többségük több éve, azaz jóval a háború kitörése előtt helyezkedett el Magyarországon, elsősorban az építőipar, az elektronika, a feldolgozóipar és a vendéglátás területén. 

Minden negyedik számla elektronikus - 200 ezer vállalkozás használt már ilyet 

2018 óta eddig egymilliárd online számla érkezett.

Létszámbővítésben gondolkodnak a hazai cégek, de a háború még bezavarhat 

Egy friss kutatás szerint a következő negyedévben a hazai munkáltatók 32 százaléka jelez előre bővülést jelenlegi munkaerő-állományában, miközben csökkentést 19 százalékuk tervez. Az álláskeresők különösen az IT, technológia, távközlés, kommunikáció és média, illetve a nagy- és kiskereskedelmi szegmensekben számíthatnak élénk munkaerőkeresletre.

Megnyílt az első európai Tesla-gyár 

12 ezer embernek ad munkát a német üzem.

Bővít a Magyar Posta 

Az új veszprémi depóban 160 dolgoznak majd.

Orosz-ukrán háború: figyelmeztetést adott ki az OTP 

A közelmúltban kialakult orosz-ukrán háborús konfliktusnak fizetésforgalmi következményei is vannak - közölte a pénzintézet.

Eggyel csökkent Magyarországon az adónemek száma 

A Jalsovszky Ügyvédi Iroda már hetedik éve veszi számba a magyarországi adófajtákat és a sokéves trend egyértelműen megnyugtató. Szinte minden évben csökkent valamelyest az adónemek száma.

Pofon az orosz cégeknek - végleges döntést hozott az egyik hitelminősítő 

Az S&P Global úgy döntott, nem adnak többé adósbesorolást orosz vállalatoknak.

Licit a rakterekre: aki többet fizet, annak a konténere kerül fel a hajóra? 

A háború következményei az élet minden szintjére átgyűrűznek. Már rövidtávon is érezhetővé válnak a hatások a háztartásokban is. Hiánytermékek, energiaszűke, magasabb árszint… Alternatív beszállítói piacok keresése, új beszerzési csatornák felkutatása jelenthet megoldást – olvasni a választ különböző fórumokon, ez azonban közel sem ennyire egyszerű. Ha megvizsgáljuk a szállítmányozási lehetőségeket, a jelenleg is túlterheltséggel működő logisztikai infrastruktúrát, be kell látnunk, hogy sokkal nagyobb kihívás elé néz most a világ, mint amekkora elé a Covid alatt nézett.

Mától indul a nagy tavaszi razzia - kik kerülnek célkeresztbe? 

A tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés egészen április 18-ig tart.

Óvatosak lettek a cégek - így választanak hitelt 

Jellemzően saját kapcsolattartójukon keresztül és személyesen tájékozódnak hitelfelvételkor a cégek, derül ki a K&H kkv bizalmi index legfrissebb eredményeiből. Több pénzintézetnél is érdeklődnek: tízből alig egy vállalkozás igényel kölcsönt úgy, hogy csak egy banktól kér be ajánlatot.

Mit okozott eddig a háború a magyar cégvilágban? 

Februárban 2606 cégalapítás volt Magyarországon, ami ugyan meghaladja a januári értéket, de mintegy 8 százalékkal még mindig elmarad a 2021-es havi átlagtól. Az Ukrajnához és Oroszországhoz köthető hazai cégalapítások viszont teljesen leálltak az orosz-ukrán háború kezdete óta.

Ingyenes tanulási platformmal és online adakozással nyertek magyar startupok 

Két magyar startup cég, a Skillio.net és Colibri Charity is díjat nyert idén az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljainak teljesüléséért létrehozott World Summit Awards-on. 
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.
Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Adózás

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának 

A kormány újraélesztené az Egyesült Államok által korábban felmondott kettős adóztatás tilalmáról szóló egyezményt.

Klímablog

Ráharaptak a cégek az elektromos autókra

Ráharaptak a cégek az elektromos autókra  

4200 cég igényelt forrást összesen 5005 tisztán elektromos hajtású személygépkocsi, kisteherautó vagy kisbusz beszerzéséhez.

Infokom

Nem kell félni a mesterséges intelligenciától?

Nem kell félni a mesterséges intelligenciától? 

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia munkahelyi hatását.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo