Pénzszerzés cikkek

Durva átverés terjed: magukat banki ügyintézőnek kiadó csalók verik át a számlatulajdonosokat
Egyre több jelzés érkezik a hazai pénzintézetekhez arról, hogy csalók próbálnak meg – magukat ügyintézőnek kiadva – telefonon megszerezni bizalmas banki adatokat.

Mire számíthat a biztosítási szektor a járvány után?
A Magyar Nemzeti Bank biztosítók üzleti teljesítményére vonatkozó legújabb jelentésének adatait elemezve megállapítható, hogy 2020-ban a koronavírus járvány nem okozott rendszerszintű sokkot a biztosítási szektorban, azonban a korábbi évektől elmaradó, mérsékelt ütemű növekedés jellemezte a biztosítók teljesítményét. 2021 első félévében szerződésállomány COVID-üzemmód szerinti súlypontjai megmaradtak, azonban a díjbevételek megugrottak az előző év hasonló időszakához képest, a növekedés üteme pedig a megelőző évek mutatói felé közelít.

Mintha nem lenne holnap – nyakló nélkül veszik fel az áruhitelt a magyarok
Az év első hét hónapjában 20 ezer forinttal, 170 eter forintra emelkedett az átlagosan igényelt áruhitelösszeg az előző év azonos időszakához képest a MediaMarkt tapasztalatai szerint. A vásárlók jellemzően a nagyobb értékű háztartási gépek, számítástechnikai eszközök és szórakoztató elektronikai készülékek vásárlásánál igényelnek kölcsönt.

Pályázat indul a Brexit miatt nehéz helyzetbe került cégeknek
22 milliárd forint rá a keret, a pénzt az EU adja.

Mit hozott a nyár a vendéglátósoknak?
174 milliárdot hozott a vendéglősök konyhájára az augusztus.

Magyarország a rekorder: ennek örülhetnek nagyon a cégek
Tavaly májusa óta a kkv-k akár 20 nap alatt is visszakaphatják a forgalmi adót, amely a legrövidebb áfakiutalási határidő az Európai Unióban.

Késedelmes fizetések: kik várhatnak a legtöbbet a pénzükre?
A vállalkozások 64 százalékának legalább egy üzleti partnere késedelmesen fizetett 2021 első fél évében, ami csökkenés az egy évvel korábbi 65 százalékhoz és a másfél évvel korábbi 68 százalékhoz képest, ugyanakkor 2 százalékpontos emelkedés a fél évvel korábbihoz viszonyítva - közölte a MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) legújabb elemzése.

Meglehet, soha nem lesz vége a Baumag-ügynek
A károsultak a legjobb esetben is csak a töredékét kaphatják vissza az elbukott pénzüknek, de pontosan nem tudni, mikor.

Olimpia után: beszélgetés Szalay-Berzeviczy Attilával
Lapcsaládunk online rendezvényének következő vendége a Magyar Olimpiai Bizottság elnöki főtanácsadója, a BOM a Magyar Sportért Alapítvány kuratóriumának elnöke, az ismert közgazdász és tőkepiaci szakember lesz.

Harmadjára nyitják meg a programot – 100 milliárd forintra pályázhatnak a vállalkozások
Minden eddiginél több forrást szánunk a Magyar Multi Programra, hogy az ígéretes hazai vállalkozásokat hozzásegítsük a nagyvállalattá váláshoz – jelentette be György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.
Még mindig megéri MÁP Pluszba fektetni a Babavárót?
Biztosan sok fiatal párnak eszébe jutott, hogy a Babaváró hitel befektetési célokra is használható. A kamatok emelkedése azonban rontja a helyzetet, hiszen minél drágább a hitel, annál alacsonyabb a befektetők nyeresége. A Bankmonitor szakértői kiszámolták, lehet-e még nyerni a babaváró és az állampapír kombinálásával.
A gazdagok még gazdagabbak lettek a járvány alatt
Bár a járvány sújtotta 2020-as évben 100 milliárd forinttal csökkent Magyarország 100 leggazdagabb vállalkozójának összvagyona, ebben az évben akár több, mint 15 százalékos növekedésnek örülhetnek majd. Az elmúlt 3 évben elképesztő vagyonkoncentráció kezdődött a legtehetősebbek körében, a piramis csúcsán lévő 100 millió forint feletti állományú privátbanki számlák például csaknem kétszer annyi pénzzel rendelkeznek, mint 2017-ben.
Hamarosan indul a pályázat - 200 milliárd forint várja a gazdálkodókat
Augusztus 18-tól, szerdától lehet pályázni az élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztésére - jelentette be az agrárminiszter.
Így kössünk szerződést, ha azt akarjuk, hogy fizessen a biztosító
A biztosító már megint nem fizetett – aligha van olyan ember, aki legalább egy ismerősétől ne hallotta volna ezt a mondatot, pedig az esetek többségében elkerülhető lenne a probléma. Szakértő szerint a leggyakoribb hiba az, hogy nem a megfelelő értéken biztosítják az ügyfelek a vagyontárgyaikat, de rendszeresen előfordul az is, hogy a kárbejelentésnél nem egyértelműen fogalmazzák meg a történteket.
5 nap marad hátra – őrült roham várható ennél a pályázatnál
Már csak öt napja van a vállalkozásoknak, hogy első körös kérelmüket feltöltsék a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) véleménykérő felületére. A támogatási kérelmeket augusztus 13-ig, délig fogadja be az NKFIH.
Ráugrottak a kormányzati támogatásra az önfoglalkoztatók
Hetvenezer igénylésnél tart az önfoglalkoztatók kompenzációs támogatása.
137 milliárd forintos pénzcsap nyílik a cégek előtt
Egészen októberig lehet majd pályázni.
Keserű lesz a csok azoknak, akik a semmire vállalnak be 3 gyereket
A csok támogatás akár 25 millió forinttal is segítheti a gyermekvállaláshoz szükséges otthon kialakítását, ha azonban a program kezdetén bevállalt gyermekek végül mégsem születnek meg, tetemes büntetéssel nézhet szembe a csok-ot felvevő házaspár. Az emelkedő kamatok ráadásul még növelhetik is a visszafizetendő összeget, a Bank360 elemzői azt számolták ki, mekkora teherrel néz szembe tíz év után egy gyermektelen pár, ha három gyereket vállaltak a támogatás és a kedvezményes hitel érdekében, de végül egy gyermekük sem született.
52 milliárd forint támogatás jutott a hazai vállalkozásoknak - ők nyertek
A legnagyobb keretösszegű innovációs pályázat tavaly tavaszi meghirdetése után, a nagy érdeklődésre tekintettel a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) egy őszi fordulót is elindított a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatására – emlékeztetett Bódis József.
Túlélni a járványt: mit léptek a hazai cégek?
A Budapest Bank saját kisvállalkozó ügyfelei körében végzett kutatásból kiderült, hogy a pandémiával összefüggésben a cégek több mint felének nem változott, 40 százalékuknak pedig kedvezőtlenebb lett a pénzügyi helyzete. Utóbbiak 63 százaléka inkább előre menekül, és a különböző beruházásokban, korszerűsítésben látja a sikeres újraindítás kulcsát. A cégek digitális kompetenciái európai összehasonlításban is alacsonyak, ráadásul ezek fejlesztését költségesnek és bonyolultnak tartják. Az elmúlt időszak azonban világossá tette, hogy az online jelenlét és az elektronikus szolgáltatások használata lehet a versenyképesség kulcsa. A digitalizációban segítséget várnak a vállalatvezetők: pályázatok és támogatások igénybevételével finanszíroznák a költségeket. Olyan megoldásokat keresnek, amelyek a kihívásokra egyszerű, gyors és komplex válaszokat tudnak adni.
Új program jön - 10 milliárd forintra pályázhatnak a cégek
Külpiaci növekedési támogatási programot indít a kormány - közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán.
Újabb banknál indult el az újraindítási hitelek folyósítása
Elindult a Széchenyi újraindítási hitelek folyósítása az Erste Banknál is, az első 5 millió forintot egy áruszállítással foglalkozó egyéni vállalkozó ügyfelének nyújtották.
Lecsaptak a cégek az ingyenpénzre – kifogyott a keret
Rendkívül nagy érdeklődés mellett nyílt meg a 2021-2027-es fejlesztési ciklus első pályázata.
Kockáztatni márpedig kell, ha rendes hozamot szeretnénk elérni
Az alapok portfóliójában legalább tíz és húsz százalék közötti részvényarányt kell tartani, enélkül a nulla közeli kötvényhozamok időszakában nem fognak tudni megfelelő hozamot felmutatni. Az ingatlanalapok a válság ellenére is hozhatják az elvárásokat. Interjú Borbély Miklóssal, a Diófa Alapkezelő befektetési igazgatójával.
Már igényelhető a Széchenyi Kártya GO! a Takarékbanknál
A Takarékbank felkészült arra, hogy az új, államilag támogatott Széchenyi Kártya Újraindítási Program termékeivel segítse a vállalkozások működését. A Széchenyi Kártya GO! már igényelhető az ország messze legnagyobb fiókhálózatát működtető hitelintézetnél, amely az SZKP piacvezető banki partnere.
Új megoldások felé tereli a járvány a hazai kkv-kat
Több téma mellett a hazai kis- és középvállalkozások (kkv-k) finanszírozási helyzetére is kitér az a 70 órányi díjmentesen elérhető tananyag, amelynek segítségével a jövő kihívásaira készíti fel a magyar cégeket a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) banki-, tőzsdei- és pénzügyi oktatási központja. A kkv tulajdonosoknak és vezetőknek fejlesztett, a digitalizációra és a generációváltásra fókuszáló online képzés nyolc modulja közül a finanszírozással foglalkozóban a tőkebevonás fejezetet Kelet-Közép-Európa egyik legnagyobb és legaktívabb kockázati tőkealap-kezelője, a Hiventures állította össze.
Magyarország végzett az élen - itt volt a legtöbb befektetés tavaly a régióban
A magántőke-társaságok rekordszámú 566 vállalatba fektettek be Közép- és Kelet-Európában 2020-ban, az ügyletszámot vizsgálva Magyarország áll a dobogó tetején: 236 vállalat jutott 226 millió euró támogatáshoz, amelyből 220 kockázati tőke volt - közölte a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Invest Europe adatai alapján.
Nagygenerál a turizmusban: villanybojlertől a luxusszállodáig mindenre akadt pályázati forrás
A legkisebbtől a legnagyobbig minden idegenforgalmai szereplőnek volt esélye, hogy állami támogatást kapjon különböző fejlesztésekhez. Az átláthatatlan pénzosztás azonban számos anomáliát okozott.
Vége a korlátozásoknak – újra munkaerőhiány van
Az elmúlt időszakban a világjárvány átalakította a munkaerőpiacot, nyár elejére azonban visszarendeződött a pandémia előtti évhez hasonló állapotra: ismét munkaerőhiány mutatkozik, csakúgy, mint 2019-ben. A Profession.hu saját adatbázisa alapján készített friss felméréséből jól látszik, hogy bár az egy hirdetésre jelentkezők száma egyelőre a világjárvány előtti állapotokhoz képest valamelyest növekedett, közben folyamatos a visszarendeződés. Az elmúlt másfél évet az álláskeresők kiugróan nagy száma jellemezte, egy-egy meghirdetett pozícióra a megszokottnál jelentősen többen jelentkeztek, azonban ez a hullám lecsengeni látszik.
Pénz a vállalkozásnak: mától igényelhetők az újraindítási hitelek
A hazai kis- és középvállalkozások segítése érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakmai támogatása mellett július 1-jétől igényelhető öt új, speciálisan a vállalkozások újraindítását segítő Széchenyi Kártya Konstrukció – jelentette be a Széchenyi Kártya Programot működtető KAVOSZ Zrt.
Mekkora hitelre futja az átlagbérből?
Szerda reggeli adatok szerint 332 ezer forint volt áprilisban a bruttó medián kereset, az átlagbér pedig meghaladta a 440 ezer forintot. Mutatjuk, mekkora fedezet nélküli személyi hitelben gondolkodhat egy mediánbért és egy átlagbért kereső munkavállaló.
Nagyot változik az életünk csütörtöktől
Nemcsak a vállalkozásokat és webáruházakat érintő szabályok módosulnak csütörtöktől, olyan változások is jönnek, amelyek mindannyiunk életére hatással lesznek. Például búcsút inthetünk az egyszer használatos műanyagoknak, a posta sem kézbesít többé napilapot, de a nyugíjasok számára is tartogat újsonságokat a következő hónap. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Kiderült, kik a legértékesebb magyar sportolók
Hetedik alkalommal állította össze a magyar Forbes, hogy kik a legértékesebb magyar sportolók.
Vége a népszerű Növekedési Hitelnek – mire számíthat így a cégem?
Kisebb pánik tört ki a hitelfelvételt tervező vállalkozások körében, miután bejelentették, a piac egyik legfontosabb támogatott vállalkozói hitele megszűnik: az NHP Hajrá forráskeretét nem bővíti tovább az MNB. Azok a vállalkozások érezhetik magukat a legnagyobb slamasztikában, akik a finanszírozói kötelező ajánlat alapján már elköteleződtek a tervezett ingatlanvásárlás mellett, viszont a kedvezményes keretről lecsúsztak. Nekik sem kell azonban elbukniuk a foglalót, ahogy a hitelt sem! A Bankmonitor segít, hogy mit tegyen ebben a helyzetben.
Hullik a pénzeső: nagy lehetőség előtt állnak a magyar gazdák
Történelmi léptékű vidékfejlesztési program nyújt finanszírozási segítséget a magyar agráriumnak – hangzott el a Budapest Bank online rendezvényén, ahol a jelenleg elérhető mezőgazdasági és élelmiszeripari támogatásokról, valamint az agrárium digitalizációjáról volt szó.
Segítség a nehéz időben: mire szerezhetnek pénzt a cégek mostanában?
Számos kedvezmény segíti a kis- és középvállalkozásokat, naponta jelennek meg újabb és újabb támogatások. A könnyebb eligazodás érdekében most ezeket gyűjtöttük össze egy cikkbe.
Dávid és Góliát: a legdrágább csapatokkal küzd meg a nemzeti tizenegy?
A hazai válogatott továbbjutási esélyei annak ellenére is megmaradtak, hogy Európa második, harmadik és ötödik legértékesebb csapatával kell megküzdenie. A francia, a német és a portugál tizenegy piaci értéke több mint tízszerese a magyarénak, Kylian Mbappé pedig eurókban kifejezve egymaga több mint kétszer annyit ér, mint a magyar keret együttesen. A pályán persze nem eurók fociznak, így a gigantikus értékbeli különbség nem garantálja a győzelmet – mint ahogy azt szerencsére szombaton is láthattuk.
Újabb pénzcsapot nyit a kormány – erre pályázhatnak a cégek
A kormány célja, hogy segítse a magyar gazdaság újraindulását, ennek egyik eszköze az Irinyi Terv is, amellyel a legkiválóbb vállalkozásokat támogatja.
Az élre tört a Lidl a kiskereskedelmi láncok rangsorában
A magyarországi tizenegy kereskedelmi üzletlánc 2019-ben összesen 4943 milliárd, míg 2020-ban 7,3 százalékkal több, 5306 milliárd forint bruttó forgalmat ért el – közölte a GKI.
A budapesti üzlethelyiségek áraiban is látszik a nyitás
Folyamatosan emelkedett a koronavírus-járvány ideje alatt a fővárosi eladó helyiségek átlagos négyzetméterára – írja a Világgazdaság az Ingatlan.com adatai alapján.
Három év múlva már 7500 magyar lesz milliárdos
Nem csak a lakossági megtakarítások szintje jár történelmi csúcson, jókora vagyongyarapodásra tett szert a magyar háztartások egy része az ingatlanok drágulása révén. Mindez persze korántsem azt jelenti, hogy széles rétegek lépnének a meggazdagodás útjára. Míg a milliárdosok szűk köre dinamikusan bővül, és 3 éven belül már 7500-an lesznek, a magyarok elsöprő többsége semmilyen valódi, szükség esetén mobilizálható megtakarítással nem rendelkezik.
Viszik a vállalkozói ingyenhiteleket, mint a cukrot
Június 16-áig közel 60 milliárd forint értékben kérelmezte több mint 7 ezer vállalkozás a március 8-ától elérhető Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt, ebből mintegy 20 milliárd jutott el az igénylőkhöz – derül ki laptársunk körképéből. A hitelkérelmek döntő többsége a vendéglátás, a kiskereskedelem és a turisztika területén működő vállalkozások részéről érkezett.
Közel 5 milliárd forint támogatáshoz juthatnak a fiatal kutatók
Már júliustól lehet pályázni a havi 400 ezer forintos ösztöndíjra.
Bizalmi vagyonkezelés: ez az 5 leggyakoribb tévhit
Bár a magyarországi bizalmi vagyonkezelés az utóbbi években kitört a jogászszakmai körökből, és egyre ismertebbé vált az üzleti életben, még hosszú az út odáig, hogy olyan általánosan elterjedt intézménnyé váljon, mint a „trust” az angolszász világban. Friss és a magyar polgári jogtól valamelyest rendszeridegen konstrukcióról lévén szó, nem különösebben meglepő, hogy a közgondolkodásban egyelőre számos tévhit tartja magát. Simon Stella, az AegisLegal szakértője segít eloszlatni ezeket.
Ismét jön a pénzeső: még mindig pályázhat, aki elektromos autót akar
Óriási az érdeklődés a pályázati forrás iránt.
Újból elérhető a támogatás, amire sokan vártak
Lehet pályázni az elektromos autók vásárlásához nyújtandó segítségre.
Megnyitja a kormány a pénzcsapot – 200 milliárd forintra pályázhatnak a cégek
Komoly pályázati pénzek válnak elérhetővé hamarosan.
Rengeteg pénz juthat a cégeknek a következő időszakban?
A következő másfél éves újraindítási periódusban mintegy 2600 milliárd forint áll rendelkezésre a mikro-, kis- és középvállalkozások számára - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.