Pénzszerzés cikkek


Hitelmoratórium: sorsdöntő hónapok várnak a cégekre

Hitelmoratórium: sorsdöntő hónapok várnak a cégekre 

Hamarosan véget ér a hitelek fizetési moratóriuma, megmérettetnek a kkv-k, képesek-e újra megélni az olykor teljesen megváltozott piacon. Eddig a többség jól döntött, akár a moratóriumot választotta, akár kimaradt a könnyítésből. A következő három hónapban viszont sokuk felett pálcát törnek majd az ügyfelek. Két jel is előre figyelmeztethet erre a szakértők szerint.
Óriási forrásemelés – jóval több pénz jut erre a pályázatra

Óriási forrásemelés – jóval több pénz jut erre a pályázatra 

Az állattartók örülhetnek.
Mi lehet az oka, hogy a magyar tőzsde alulteljesít, a román pedig annyira felül?

Mi lehet az oka, hogy a magyar tőzsde alulteljesít, a román pedig annyira felül? 

Az Accorde Első Román Részvényalap és a mögöttes tőzsde szépen túlteljesítette a régió többi részvénypiacát. Miért lehet ez? Miért maradnak meg a cégek jobban az egyik tőzsdén, mint a másikon? Mitől mehet még tovább a szomszéd részvényindexe? Mi most az egymillió dolláros kérdés a román piacon? Interjú.
Ezekre a beruházásokra két kézzel szórja a pénzt a kormány a jövő évi költségvetésben

Ezekre a beruházásokra két kézzel szórja a pénzt a kormány a jövő évi költségvetésben 

Komoly infrastrukturális beruházások és a lakásépítés jöhet a 2022-es költségvetés tervezet szerint.
Nhp Hajrá: ennyi cég élt eddig a lehetőséggel

Nhp Hajrá: ennyi cég élt eddig a lehetőséggel 

A Növekedési hitelprogram hajrá (Nhp Hajrá) tavaly áprilisi kezdete óta több mint 34 ezer vállalkozás csaknem 2200 milliárd értékben kötött hitel- és lízingszerződést a program keretében a múlt hónap végéig – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Jön az infláció, több reáleszközt érdemes tartani, mint korábban

Jön az infláció, több reáleszközt érdemes tartani, mint korábban 

Nem tudjuk pontosan, hogy mikorra ér el zavaróan magas szintet, de számos tényező arra mutat, hogy a magasabb infláció korszaka felé haladunk. Emiatt főleg reáleszközöket érdemes vásárolni, részvényeket, árupiaci termékeket és ingatlanokat.
Profitálnak a kereskedelmi bankok az állami forrásdömpingből?

Profitálnak a kereskedelmi bankok az állami forrásdömpingből? 

A válság paradoxona, hogy látszólag aligha van gondja annak, aki – legyen vállalat vagy magánszemély – most akar bankhitelhez jutni. Hiszen az állam és a jegybank a koronavírus-járvány miatti válság negatív hatásait kezelendő bőven biztosít forrást, ráadásul a piacinál alacsonyabb kamattal, sőt, ingyen is. De hogyan hat az állami hitel- és egyéb finanszírozási dömping a banki kölcsönök árazására? Ennek járt utána a Piac&Profit a leginkább illetékeseknél, a bankoknál.
Átalakul a támogatási rendszer, kezdődik a spekuláció - ezek a cégek lehetnek a nyertesek

Átalakul a támogatási rendszer, kezdődik a spekuláció - ezek a cégek lehetnek a nyertesek 

A regionális támogatás célja az egyes régiók gazdasági leszakadásának megakadályozása, felzárkóztatásuk elősegítése. A támogatásra való jogosultság mértékét az Európai Bizottság által jóváhagyott regionális támogatási térkép tartalmazza, amelyet mostanában módosítottak. Ezek alapján 2022. januártól nem lesznek többé hátrányban a Pest megyei cégek, sőt, ők lesznek a legnagyobb nyertesei a pályázati rendszernek.
Nagyvállalati beruházások: eddig 42 milliárdot adott rá a kormány

Nagyvállalati beruházások: eddig 42 milliárdot adott rá a kormány 

A nagyvállalati beruházási támogatási program keretében a napokban három, összesen 3,5 milliárd forint értékű fejlesztés valósult meg, amelyből az állami támogatás 1,2 milliárd forintot tett ki - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalára felkerült videóüzenetében.
Fény az alagút végén? Imét növekedést jelez a BMI

Fény az alagút végén? Imét növekedést jelez a BMI 

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított áprilisi értéke 50,8 pont volt, ami nagyobb a márciusi 48,8-nál, de a hetedik legalacsonyabb áprilisi érték 1995 óta - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

Kiszámolták, mennyi hitelt lehet felvenni a legújabb átlagbérrel 

414 ezer forint volt a bruttó átlagkereset a KSH ma reggeli közlése alapján februárban. A Központi Statisztikai Hivatal számítása szerint az év második hónapjában bruttó 414 400 forintot keresett átlagosan egy olyan munkavállaló, aki a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásoknál, a költségvetési intézményeknél vagy nonprofit vállalatoknál volt foglalkoztatásban.

Új pályázat indul: 30 milliárd forint várja az érdeklődőket 

Harmincmilliárd forint keretösszeggel, állattartással foglalkozó gazdálkodók számára hirdetett újabb pályázatot az agrártárca - jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Tényleg ennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a friss fizetési adatok 

A KSH adatai szerint a bruttó és a kedvezmények nélkül számított nettó átlagkereset is 9,8 százalékkal nőtt egy év alatt.

Megszenvedte a magyar tőzsde a járványt, de már jobban van 

A magyar tőzsde is beszakadt tavaly márciusban a koronavírus miatti pánikban, később azonban nem feltétlen követte a nemzetközi trendeket. Az áprilisi lapszámunkban megjelent írásból kiderül, hogy mi állt ennek hátterében.

Évtizedes trend már a forintgyengülés, devizát is érdemes lehet tartani 

A növekedés kedvez a vállalati kötvényeknek, a kötvénypiacot nem szabad leírni. A forint gyengülése már évtizedes trend, így pénzünk egy részét nem árt devizában tartani. Interjú a Budapest Alapkezelő portfólió-menedzsereivel.

Párnaciha, állampapír, ingatlan - ebbe tette a lakosság és a cégek a "fölösleges" pénzt 

Inkább a tartalékolás jellemezte a lakosságot a járvány elmúlt egy évében. Az el nem költött pénz sokaknál maradt a párnacihában vagy állampapírokat vettek belőlük.

Lecsaptak a cégek: óriási az érdeklődés a hitel iránt 

Több mint 4500 vállalkozás vette már igénybe a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt.

A beruházásokat is visszavetette a járvány 

6,3 százalékkal csökkent a beruházások volumene a járvány alatt. A tavalyi adatokból kiderült többek között az is, hogy a beruházások több mint felét a legalább 50 főt foglalkoztató vállalkozások teljesítették.

Milyen jövő elé néz az albérletpiac? 

Az ingatlan bérleti díjak közel fél éves zuhanás után stabilizálódtak, de messze elmaradnak a járvány előtti csúcstól. A bérleti piacot változó mértékben érintették az elmúlt év történései és az adatok alapján elindult a konszolidáció, de a jövő még számos kérdést tartogat. Milyen gyorsan rendeződhet vissza a piac, újra az egekbe szöknek-e a bérleti díjak, mikor érezteti újra a hatását a turizmus?

A járvány ellenére irodaházakba fektettek a legtöbben 

Az irodaházak 2020-ban is a legvonzóbb befektetési eszköznek bizonyultak a magyar kereskedelmi ingatlanpiacon.

Még egy hónapig kérhető ez a bértámogatás 

Május 23-ig nyújthatják be bértámogatási kérelmeiket a kutatás, fejlesztés és innováció területén dolgozó munkavállalóik után a munkáltatók – hívta fel a figyelmet Bodó Sándor.

Több százmilliárd forintot öntenek a vidékre - mikre lehet pályázni? 

A következő hónapokban mintegy 600 milliárd forint értékben írnak ki új beruházási pályázati felhívásokat a kormány döntésének és a Vidékfejlesztési Program következő módosításának köszönhetően. Emellett a tavalyi év végén megjelent kiírásokra mutatkozó nagy érdeklődés miatt azok keretösszege is 280 milliárd forinttal megemelésre került.

Bővült a kör: mostantól ezeknek a cégeknek is jelenteniük kell a kormánynak 

A kiadókon túl innentől kezdve stratégiai társaságoknak számítanak a felsőoktatási intézmények is.

Már csak eddig igényelhető az ágazati bértámogatás 

A program eddig 167 ezer ember állásának megtartását segítette.

Fontos határidők jönnek - ezekre muszáj most figyelnie a cégeknek 

Már csak 5 hetük van a vállalkozásoknak a május 31-ei határidővel teljesítendő évzárási feladataikra. Egyrészt most valóban itt az ideje az adó-megtakarításnak, másrészt érdemes odafigyelni az adminisztrációs feladatok részleteire is.

Öntik a pénzt beruházásokra az osztrákok 

Ausztriában 3 milliárdról 5 milliárd euróra emelik a beruházási támogatások keretösszegét - jelentette be Gernot Blümel osztrák pénzügyminiszter.

Megjelent a felhívás - így kompenzálják az internetszolgáltatókat 

A kisebb cégek nyújthatnak be kérelmet.

Pénteken újra változhat az életünk, és nyakunkon az újabb lazítás 

A kormány múlt heti döntése értelmében 3,5 millió oltott elérése után kinyithatnak a vendéglátóhelyek teraszai. Azonban nincs megállás, újabb nehéz döntések várnak a kormányra a héten. Laptársunk, az mfor.hu szokásos heti előrejelzése.

Nyitnak a teraszok – indul egy újonnan kialakuló piac tesztelése 

Várhatóan a jövő héten kinyitnak a vendéglátóhelyek teraszai, egy hónapon belül talán az éttermek is újra fogadhatnak vendégeket. A vendéglátók ipartestületének elnöke óvatos újranyitásban bízik. Kérdés, mekkora lesz a kereslet, és a nyitást követő eufória lecsengése után hány vendéglátóhely tud életben maradni.

Közös kilábalási stratégián dolgozik a BKIK és a fővárosi önkormányzat 

Közös fővárosi gazdasági kilábalási stratégián dolgozik együtt a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) és a fővárosi önkormányzat - jelentették be a szervezetek vezetői a KKVHÁZ Zrt. és a BKIK közös online konferenciáján.

Hogyan lehet eligazodni a vállalkozói hiteldömpingben? 

A koronavírus-járvány kedvezőtlen és az előrejelzések szerint a reméltnél jobban elhúzódó gazdasági hatásainak ellensúlyozására március elején 2021 végéig meghosszabbították a Széchenyi Kártya Program krízishiteleinek elérhetőségét a vállalkozások számára. Néhány nappal később pedig elstartolt a bajba jutott cégeket segítő Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön.

Megújult portál segíti a magyar vállalkozásokat 

Megújult a Vállalkozói információs portál (Vali), az oldalon a hazai vállalkozások pár kattintással személyre szabottan tudják megtalálni a rendelkezésükre álló állami támogatásokat, fejlesztési lehetőségeket - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.

Bajba jutott vállalkozások: így teljesített eddig a Széchenyi Turisztikai Kártya 

A bevezetése óta eltelt fél évben, március végéig több mint 55 milliárd forint szabadon felhasználható forrást igényelt a Széchenyi Turisztikai Kártya konstrukcióban 1550 vállalkozó - derül ki a KAVOSZ Zrt. adataiból, amelyet a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) keddi közleménye idéz.

Ennek örülni fognak a cégek - még többen igényelhetik a gyorskölcsönt 

Az MFB a beérkezett vállalkozói visszajelzések és igények alapján több feltétel esetében is módosította a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt.

Hogyan védjük meg a családi vagyont a szétforgácsolódástól? 

Minden vállalkozás számára aktuális kihívás a generációváltás. Ha a vagyont feldarabolják, az a családi vállalkozások dinamikus működésének leállásához vezet.

Újabb félelem ütötte fel a fejét a cégek körében 

Egyre többen tartanak fizetésképtelenségi hullámtól a világjárvány gazdasági hatásai miatt az európai országokban. Az OECD kimutatása szerint a leginkább érintett szektorokban ez akár 30 százalékos is lehet. Ezért most kiemelkedő szerepe van a kockázatminimalizálásnak, amelyben a partner cégek rendszeres monitoringja, és a körülményekhez igazodó szerződés kialakítása egyaránt fontos.

Milliárdokra pályázhatnak a falun működő kis cégek 

Az ötezer fő alatti falvak vállalkozásai egyenként 2-10 millió forint összegű beruházási támogatásra pályázhatnak 25 milliárd forint keretösszegben a koronavírus okozta válság utáni újraindulás megsegítésére.

Pályázatok és elérhető pénzek: mire csaphatnak le a cégek? 

Az új uniós ciklus küszöbén a Via Credit megvizsgálta milyen kutatás-fejlesztés és innováció finanszírozási lehetőségek állnak és álltak az előző és várhatóan a következő uniós ciklusban a vállalkozások rendelkezésre. Milyen támogatásokra számíthatunk az uniótól, melyek a magyar pályázatok és milyen adókedvezményekkel számolhat egy cég, ha kutatás-fejlesztésre szánja magát?

Hamarosan indulhat egy újabb vállalkozás-újraindítási program 

A magyar falvakat célzó program kezdetére még tavasszal lehet számítani.

Április 19-ig jelentkezhetnek a gimnazisták a legújabb diákversenyre 

Április 19-én délig jelentkezhetnek a gimnáziumokban tanuló diákok a II. Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! versenyre. Eddig már közel félezren regisztráltak, négy fős csapatokban a megmérettetésre, amely három fordulóból áll és nemcsak a győztesek részesülnek értékes díjakban. A verseny fővédnöke Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős államtitkára.

Ezek most a legkeresettebb szakmák az országban 

A koronavírus-járvány kitörése óta Budapesten a legtöbben futárnak, takarítónak vagy bolti eladónak jelentkeztek, miközben hirdetői oldalról a legkeresettebb szakma továbbra is a programozás-fejlesztés maradt. Ezzel szemben vidéken a koronavírus második és harmadik hullámában betanított munkásokat és gépkezelőket kerestek leginkább, az álláskeresők körében viszont az adatrögzítői és területi képviselői pozíciók voltak a legnépszerűbbek.

Fizetésképtelen cégek - mit lehet tenni, ha nem tudjuk elkerülni a bajt? 

A világjárvány gazdasági hatásai miatt fizetésképtelenségi hullám söpörhet végig az európai vállalkozások között. Az OECD kimutatása szerint a leginkább érintett ágazatokban akár a cégek 30 százaléka is érintett lehet. Nem nehéz belátni, hogy a partnerei fizetésképtelenségéből eredő kockázatokat minden vállalkozásnak minimalizálnia kell.

Siessen, aki bértámogatást kér áprilisra! 

A következő hónapra is jár az ágazati bértámogatás.

Lakásfelújítás: bukhatunk az állami támogatásból? Mire érdemes figyelni? 

AA lakásfelújítási támogatás akár 3 millió forinttal, de legfeljebb a felújítási költségek felével segítheti otthonunk korszerűsítését, költségeinket azonban mindenképpen számlákkal kell igazolnunk. Az elszámolt számlákra vonatkozó feltétel pedig az, hogy az anyagköltségnek és a munkadíjnak fele-fele arányban kell azokon szerepelniük. A való életben persze ritkán jön ki a tűpontos felezés, de ez nem is feltétlenül baj.

Szorult helyzetben a német vendéglátóipari vállalatok 

Közel a felére csökkent a forgalmunk a koronavírus-járvány kezdete óta.

Pályázatok, támogatások: összeszedtük, mire szerezthetnek most pénzt a cégek 

A koronavírus-járvány harmadik hullámának kellős közepén sincsenek egyszerű helyzetben a vállalkozások, éppen ezért megnéztük, milyen forrásokat, pályázati lehetőségeket jelentettek be számukra az elmúlt napokban, hetekben.

A Spotify korai befektetője is beszállt egy magyar startupba 

Sikeresen zárta 10 millió eurós, „Series A” befektetési körét az online csalások megelőzésére specializálódott SEON. A tőkeemelést a világ egyik legmeghatározóbb korai fázisú befektetésekre szakosodott cége, a Creandum vezette. A magyar startup ezzel olyan induló vállalkozásokhoz csatlakozott, mint a Bolt, a Spotify, Vivino. A tranzakcióval a SEON korai befektetője, a többek között a Banzai Cloud idei exitjét is jegyző PortfoLion megtartotta részesedését a cégben.

Egy piac, ahol megéri kontaktszemélynek lenni 

Ha az adósnak problémái adódnak a törlesztéssel, akkor is ki kell alakítania egy párbeszédet a hitelezőjével – erről beszélt a Takarék Követeléskezelő Zrt. vezérigazgató-helyettese a Trend FM ”A nap vendége” című műsorában. A tartozás természete már csak olyan, hogy nem múlik el magától.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Feliratkozás Pénzszerzés téma
heti hírlevelére
 Inkább cowboyok szeretnének lenni az amerikai gyerekek, mint gyárakban dolgozni

Inkább cowboyok szeretnének lenni az amerikai gyerekek, mint gyárakban dolgozni 

Gyurcsik Attilával, a Privátbankár.hu idei befektetési alapkezelői szavazásán több dobogós helyezést elért Accorde Alapkezelő vezérigazgatójával beszélgettünk.

Jogi kisokos

Terjed a vállalkozói bűnözés új formája

Terjed a vállalkozói bűnözés új formája  

A hackerek ma már sokkal inkább üzleti szemlélettel bánnak bűncselekményből származó bevételeikkel.

Infokom

Megdobhatja a GDP-t a mesterséges intelligencia

Megdobhatja a GDP-t a mesterséges intelligencia 

A mesterséges intelligencia alkalmazása akár 15 százalékponttal növelheti a globális GDP-t 2035-ig.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo