Pénzszerzés cikkek

Új programok júliustól – hogyan segítik a vállalkozásokat?
A kormány célja, hogy a gazdaság újraindítása során a következő 1,5 évben annyi vállalkozást érjen el, amennyit az elmúlt 30 évben 15 évenként. Ehhez összesen 587 milliárd forint értékben hirdetünk pályázatokat, és az önrész előteremtése valamint a fejlesztések megvalósulása érdekében megújulnak a Széchenyi Kártya program államilag támogatott, rendkívül kedvező kamatozású hiteltermékei is. A programban gyakorlatilag felső korlát nélkül áll rendelkezésre forrás, és az igény becslések szerint akár 2000 milliárd forint is lehet – mondta el György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.

A kormány ígéri, a jövőben is kiemelten kezelik a kkv-k támogatását
A kormány a jövőben is igyekszik fejlesztési forrásokat biztosítani a mikro-, kis- és közepes vállalkozások számára, a következő európai uniós pénzügyi ciklusban is kiemelkedően kezelik e cégek támogatását - mondta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára Sásdon, az MTS Oldtimer Kft. beruházási projektzáró rendezvényén.

NHP Hajrá után: 4 új konstrukció jön júliustól
Júliustól az újraindítási hitelprogramok váltják a cégek likviditásának megőrzését támogató kríziskonstrukciókat a Széchenyi-kártya-programban - jelentette be a Magyar Nemzetnek nyilatkozva Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója.

Aki eddig nem igényelt, annak már nem jut az olcsó hitelből
Annyira túlcsordult az igénylés alatt álló NHP Hajrá igénylések összege, hogy aki eddig nem adta le az igénylését, az már szinte biztosan nem fog részesülni a hiteltípusból.

Orbán Viktor olcsó hiteleket ígért a kkv-knak
Két új operatív törzs létrehozásáról, az NHP utáni világról és a jövő évi költségvetésről is beszélt a miniszterelnök egy konferencián.

Félezer vállalkozás kedvét hozta meg az innovációhoz a 8 milliárdos pályázat
A KKV Start Innováció pályázat harmadik, utolsó szakaszában közel 3 milliárd forintnyi támogatást ítéltek oda mintegy 170 projekt számára - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.

A fizetés nem minden - mi alapján választanak munkahelyet a pályakezdők?
Egy friss kutatás szerint a munkahely kiválasztásánál a legfontosabb szempont a kellemes munkahelyi légkör, amit a karrierlehetőség, valamint a munka-magánélet egyensúlya követ.

219 ezer forintot kapnak azok a vállalkozások, akik nem tudtak bértámogatásra pályázni
A kormány segít azoknak a mikrovállalkozásoknak és önfoglalkoztatóknak is, akik alkalmazott híján nem voltak jogosultak az ágazati bértámogatásra - jelentette be Schanda Tamás az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) keddi közleménye szerint.

Négy tanács a mikrovállalkozásoknak járvány utánra
Egy-egy család megélhetését biztosítja, legtöbbször maguk a családtagok az alkalmazottak, a legkülönbözőbb szektorokban működve tartják életben a gazdaságot – ők a mikrovállalkozások. Zöldségestől műkörmösön át webáruházig terjed a kör, különbözőségük mellett azonban az alábbi négy jó tanácsot mindegyikőjüknek érdemes megszívlelni, ha a versenypisztoly eldördülését követően jó pozíciót akarnak fogni az újrainduló gazdaságban.

Kevesebb használt autó érkezik az országba – ezek a magyarok kedvencei
Idén januártól májusig a DataHouse adatai szerint 50 983 import használt személyautó került hazai forgalomba Magyarországon, ami a tavalyi hasonló időszakban regisztrált 54 257 darabhoz képest 6 százalékos visszaesést jelent.
Újra megnyílt egy pályázat - most erre lehet pénzt szerezni
A mezőgazdasági kisüzemek számára június 3. és 2021. június 17. között ismét megnyílt a lehetőség támogatási kérelmeik benyújtására.
Több száz milliót hívhatnak le idén a hazai vállalatok kutatás-fejlesztésre
Az adókedvezmények megfelelő felhasználásával a kutatás-fejlesztési költségeik közel harmadát is megspórolhatják a hazai cégek. Idén 76 milliárd forintra pályázhatnak a magyarországi vállalkozások, amelyek közül sokan nem is tudják, hogy megfelelnek a követelményeknek.
Milliárdokkal ösztönzik a diákok nyári foglalkoztatását
A program idén június közepétől augusztus végéig tart, a diákok június 15-től regisztrálhatnak az illetékes járási vagy fővárosi kerületi hivatalnál, legkorábban július elsején állhatnak munkába.
Hogyan nyerhetünk milliókat a céges hitellel?
Ma 5,1 százalékos infláció mellett átlagosan fix 2 százalék kamatszinten juthatunk céges hitelhez. Ha a kamat kisebb, mint az infláció, akkor pénzügyi értelemben gyakorlatilag ingyen hitelről beszélhetünk… Összességében egy 100 millió forintos, 10 évre felvett, fix 2 százalék kamatozású hitellel ma a cégtulajdonosok 5,5 millió forint pénzügyi előnyhöz juthatnak. A történelemben ritkán van ilyen kedvező csillagállás. Ráadásul! az infláció emelkedő trendet mutat és a kedvezményes hitellehetőség sem fog örökre rendelkezésre állni.
5 fontos kérdés, ha egy vállalkozás hitelből vásárolna ingatlant
Sok vállalkozást foglalkoztat az ingatlanberuházás és fejlesztés gondolata. A lelkesedés érthető jelenleg még elérhető fix 0 százalék és 2,5 százalék közötti támogatott kamatszint mellett, miközben az infláció már 5 százalék felé kúszott. Hitelt felvenni ezért már önmagában is nettó pénzügyi nyereség. Pláne, ha a jóval infláció alatti kamatszintet az ingatlanhiteleknél szokásos 10 éves futamidőre kaphatjuk meg! A fő kérdése persze az, hogy mennyi hitelt kaphat egy cég és milyen feltételeknek kell megfelelni? A Bankmonitor összeszedte a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
Pénzeső jön vidéken: ezek a pályázatok indulnak júniusban
Júniusban újabb öt pályázatot hirdet meg az Agrárminisztérium (AM) a Vidékfejlesztési programban, egyebek közt a precíziós gazdálkodásra átállás ösztönzésére – jelentette be a szaktárca mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
38 ezer kkv vett fel hitelt az NHP Hajrában
Tavaly áprilisi elindítása óta mintegy 38 ezer kkv jutott közel 2600 milliárd forint kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési hitelprogram Hajrá (Nhp Hajrá) konstrukció keretében május végéig, így a keretösszeg 87 százalékát már felhasználták - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Vége az ágazati bértámogatásnak - mi van helyette?
Hétfőn igényelhették utoljára az ágazati bértámogatást a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került szektorok vállalkozásai.
Figyelmeztet a NAV: szigorúbb lesz a készpénzellenőrzés
Júniusban jelentősen változnak a készpénz behozatalának szabályai az Európai Unió külső határain. Szigorúbbá válik az ellenőrzés, és ezentúl egyebek mellett az aranyérmék, aranyrudak értéke is beleszámít az összeghatárba.
Már elérhetők a képzési hitelek - így lehet igényelni
A Diákhitel Központhoz kell fordulni.
Az utazási irodák milliárdokat buktak a járvány miatt, de az állam alig segített
Nagyobb csődhullám nem volt az utazási irodáknál, de ez nem az államon múlott, amely az egyes utazási irodáknál tapasztalható 8-16 milliárd forintos visszaesést sem segítette célzott támogatással.
Tovább pályázhatnak a vállalatok erre a programra
Többeknek és tovább segít a Vállalatok munkaerő támogatása pályázat.
A várnál kisebb keretösszeggel jelentek meg a GINOP Plusz támogatások
A társadalmi egyeztetések alatt beharangozott 2000 milliárd forintos keretösszeg helyett 587 milliárd forint értékben írt ki pályázatokat a kormány.
Karrierváltás a járvány után: aki teheti, szabadúszóként folytatná
Részletes felmérés készült a koronavírus utáni karrierváltási hajlandóságról, az ehhez vezető útról, valamint a munkavállalói igények változásairól. Ebből kiderült, hogy a kereset mellett a távmunka fő prioritás lett, de arra is nagyobb rálátást kapunk, hogy melyik szakterület iránt van jelenleg a legnagyobb érdeklődés.
Az alacsonyabb jövedelműek már érezhetik a lakáshitelek drágulását
A Bankmonitor szakértői már többször jelezték, hogy amennyiben nem változik a piaci környezet, akkor a lakáshitelek kamata emelkedni fog. A drágulás azonban fokozatosan jöhet, a kamatemelkedés nagysága nem lesz drasztikus. A folyamat már el is kezdődött, és bár sokan még nem érzékelik, az alacsonyabb jövedelemmel rendelkezők már a kamatok emelkedésével szembesülhetnek. Ezt jól mutatja, hogy negyedév alatt 500 ezer forinttal emelkedett a teljes visszafizetendő összeg egy 15 millió forintos lakáshitel esetében.
Segítség a vállalkozásoknak a veszélyhelyzet alatt: így kerülhető el a fizetésképtelenség
A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében a magyar kormány megannyi rendkívüli intézkedést vezetett be, amelynek következtében számos szolgáltatás szünetelt, rengeteg üzlet bezárt és az utazás továbbra is csak korlátozott keretek között lehetséges. Az e korlátozásokkal érintett vállalkozások hatalmas veszteséget szenvedtek el, ami akár a fizetésképtelenségüket is eredményezheti.
Csúcson az újonnan alapított cégek száma, de vajon kapnak hitelt?
Növekszik a vállalkozási kedv idehaza – erre utal legalábbis, hogy tízéves csúcsot döntött az újonnan alapított cégek száma. De vajon lesz-e elegendő pénzügyi forrásuk a frissen piacra lépő szereplőknek? Szakértők szerint nem reménytelen a hitelhez jutás hosszabb üzleti múlt nélkül sem, ám van pár feltétel, amit ebben az esetben teljesíteni kell.
Budapesten milliárdos veszteséget, vidéken tízmilliós nyereséget hozott a járvány
Nem rászorultsági elvet követett az Orbán-kormány a koronavírus-járvány miatt padlóra került turizmus mentési kísérlete közben, amit jól mutat, hogy a 2020-ban milliárdos veszteségeket elszenvedő budapesti luxusszálloda nagyságrendileg ugyanannyi állami támogatást kapott, mint a mértékében sokkal kisebb visszaesést elkönyvelő, és végül nyereséggel záró vidéki társa.
Már csak néhány napig lehet igényelni ezt a bértámogatást
Nyolc nappal tovább, az ágazati bértámogatáshoz hasonlóan május 31-ig nyújthatják be bértámogatási kérelmeiket a kutatás, fejlesztés, innováció területén dolgozó munkavállalóik után a munkáltatók - mondta Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára hozzátette, a Kutatók és fejlesztők innovatív bértámogatási programjában idén több mint 1300 cég vagy intézmény kért segítséget több mint 17 ezer munkahely megőrzéséhez összesen 13 milliárd forint értékben.
Rengeteg szülőnek jelenthet megoldást a kismamák szövetkezete
Segítséget a kisgyermekkel otthon lévők szövetkezetén keresztüli munkavállalás. A VOSZ üdvözli az atipikus foglalkoztatási lehetőségek bővülését.
Nyitják a pénzcsapot – indulnak a pályázatok
Indulnak a 2021-27-es európai uniós programozási időszak pályázatai, és megújult a vállalkozói információs portál (VALI), újraindul a gazdaság - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Hatalmas a kereslet és a kínálat a vendéglátóipari állásoknál
A kékgalléros álláshirdetésekben piacvezető Jófogás átnézte a felkínált vendéglátóipari pozíciók alakulását, továbbá 75 vendéglátós szakembert is megkérdezett a kilátásokról. Van, aki szerint 2-3 évbe is telhet, míg a szektor a járvány előtti szinten tud működni, a képzett munkaerőt pedig elsősorban béremelésekkel próbálják visszacsábítani, miközben az sem ritka, hogy egy állásra ötvenszeres a túljelentkezés.
Lehetőségek a nagy trendek árnyékában
Az OTP Alapkezelő értékszemléletű részvényalapja, az OTP Fundman Alap felkészült arra, hogy az idei év második felére talán ismét kinyithatnak a gazdaságok. Számos olyan vállalat részvényeit válogatták az Alapba, amelyek a válságot hatékonyságnövelésre és digitalizációra használták fel, hogy az újranyitás után magasabb piaci részesedéssel és a korábbinál nyereségesebb működéssel térhessenek vissza. Érdekes célpiacok és történetek.
Pályázat indul kezdő vállalkozásoknak
A Startup Campus Inkubator Zrt. 360 millió forintot továbbít kezdő vállalkozásoknak a következő két évben – közölte az innovációs ügynökség.
Aki MÁP Plusz helyett devizakötvényt tartott, az sem érzi úgy, hogy rossz döntést hozott
A rövid futamidejű kockázatmentes befektetések szinte nem adnak hozamot, így a rövidkötvény-alapok jó alternatívát nyújtanak ma is. A kötvényhozamok tetőzhetnek, a dollár új erőre kaphat, a forint gyengülése pedig a jövőben is megmaradhat. Érdemes lehet ma is devizakötvényeket, részvényeket vásárolni. Interjú.
Fontos határidő jár le a hónap végén – sok pénzről maradhatnak le a feledékeny cégek
Május 31-ig igényelhető az ágazati bértámogatás; visszamenőleg, akár tavaly novemberig beadhatják a pályázati kérelmet a munkahelyek megtartását szolgáló állami segítségre a nehéz helyzetbe került szektorok vállalkozásai - hívta fel a figyelmet az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Így látják munkahelyüket a dolgozó fiatalok
A járvány ellenére is nagyon optimista a munkavállalással kapcsolatban a 19-29 éves korosztály. A K&H ifjúsági indexéből az derül ki, hogy amellett, hogy 61 százalékuk stabilnak látja munkahelyét, 49 százalékuk megbecsültnek is érzi ott magát. Ezt a pozitív hozzáállást fokozhatja az is, hogy a dolgozó fiatalok 49 százaléka a járvány után a fizetése növekedésére számít.
Nyitnak az osztrák vendéglősök
Készen állnak a május 19-ei nyitásra - jelentette ki Sebastian Kurz kancellár.
50 milliárdos keret nyílik: hamarosan erre pályázhatnak a gazdák
Az Agrárminisztérium (AM) a megújuló vidék, megújuló agrárium program keretében 50 milliárd forintos keretösszeggel pályázatot hirdet terménytárolók, szárítók és tisztítók támogatására - jelentette be Nagy István agrárminiszter.
Hova tűnnek az agrártámogatások?
Szokás politikusi megnyilvánulásokban a nemzetgazdaság egyik alappilléreként utalni a mezőgazdaságra. Az agrárium és azon belül is a magyar gazdák támogatása a mindenkori kormány gazdasági stratégiájának szerves részét alkotta.
Kell a magyar cégeknek az ingyenpénz – óriási az érdeklődés
Megjött a hazai kkv-k kedve az uniós pályázatokhoz.
Már csak jövő hét végéig kérhető ez a bértámogatás
Május 23-ig nyújthatják be a kutatás, fejlesztés, innováció (KFI) területén dolgozó munkavállalóik után bértámogatási kérelmeiket a munkáltatók - mondta Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
A vállalkozások megerősödését segítő program indul
Indul a vállalkozások megerősödését segítő Modern Mintaüzemek program - jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Rossz hír a dolgozóknak: elmaradhat a minimálbér-emelés
A kormány nem tartja be a hatéves megállapodásban foglalt határidőt.
Lehet úgy is részvénybe fektetni, hogy nem a beszállási ponton stresszelünk
A mostani időszak nem a kötvény-típusú befektetéseknek kedvez, a tőzsdéken pedig nagyobb volatilitásra kell felkészülni – csak az aktív befektetési stratégia működhet 2021-ben, de az is jó, ha találunk olyan befektetési alapot, ami leveszi a vállunkról a megfelelő beszállási pont megtalálásának terhét. A jövő pedig egyértelműen a zöld és a felelősségteljes befektetéseké. Interjú Varga Zalánnal, az Erste Alapkezelő értékesítési és termékfejlesztési igazgatójával.
Soha nem látott rekordot döntött a lakáshitelek folyósítása
Átlépte a 100 milliárd forintot a márciusban folyósított lakáshitelek összege, amire még nem volt példa. Új erőre kapott a babaváró hitel is, a személyi kölcsön pedig elérte a tavaly márciusi, járvány előtti szintet - derül ki a Magyar Nemzeti Bank által közzétett folyósítási adatokból. A Bank360.hu elemzői összefoglalták a márciusi eredményeket.
Újabb, 30 milliárdos program indul cégeknek
A versenyképesség növelésére irányuló újabb támogatási programot indít a kormány 30 milliárd forint értékben - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter Facebook-oldalán.
Fontos utalás érkezik több tízezer cégnek
A kormányhivatalok a napokban előlegként utalták el a májusi bértámogatásokat, a programban így már összesen több mint 84 milliárd forintot fizettek ki idén - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium Schanda Tamás parlamenti és stratégiai államtitkárt idézve.