Pénzszerzés cikkek
Nagygenerál a turizmusban: villanybojlertől a luxusszállodáig mindenre akadt pályázati forrás
A legkisebbtől a legnagyobbig minden idegenforgalmai szereplőnek volt esélye, hogy állami támogatást kapjon különböző fejlesztésekhez. Az átláthatatlan pénzosztás azonban számos anomáliát okozott.
Vége a korlátozásoknak – újra munkaerőhiány van
Az elmúlt időszakban a világjárvány átalakította a munkaerőpiacot, nyár elejére azonban visszarendeződött a pandémia előtti évhez hasonló állapotra: ismét munkaerőhiány mutatkozik, csakúgy, mint 2019-ben. A Profession.hu saját adatbázisa alapján készített friss felméréséből jól látszik, hogy bár az egy hirdetésre jelentkezők száma egyelőre a világjárvány előtti állapotokhoz képest valamelyest növekedett, közben folyamatos a visszarendeződés. Az elmúlt másfél évet az álláskeresők kiugróan nagy száma jellemezte, egy-egy meghirdetett pozícióra a megszokottnál jelentősen többen jelentkeztek, azonban ez a hullám lecsengeni látszik.
Pénz a vállalkozásnak: mától igényelhetők az újraindítási hitelek
A hazai kis- és középvállalkozások segítése érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakmai támogatása mellett július 1-jétől igényelhető öt új, speciálisan a vállalkozások újraindítását segítő Széchenyi Kártya Konstrukció – jelentette be a Széchenyi Kártya Programot működtető KAVOSZ Zrt.
Mekkora hitelre futja az átlagbérből?
Szerda reggeli adatok szerint 332 ezer forint volt áprilisban a bruttó medián kereset, az átlagbér pedig meghaladta a 440 ezer forintot. Mutatjuk, mekkora fedezet nélküli személyi hitelben gondolkodhat egy mediánbért és egy átlagbért kereső munkavállaló.
Nagyot változik az életünk csütörtöktől
Nemcsak a vállalkozásokat és webáruházakat érintő szabályok módosulnak csütörtöktől, olyan változások is jönnek, amelyek mindannyiunk életére hatással lesznek. Például búcsút inthetünk az egyszer használatos műanyagoknak, a posta sem kézbesít többé napilapot, de a nyugíjasok számára is tartogat újsonságokat a következő hónap. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Kiderült, kik a legértékesebb magyar sportolók
Hetedik alkalommal állította össze a magyar Forbes, hogy kik a legértékesebb magyar sportolók.
Vége a népszerű Növekedési Hitelnek – mire számíthat így a cégem?
Kisebb pánik tört ki a hitelfelvételt tervező vállalkozások körében, miután bejelentették, a piac egyik legfontosabb támogatott vállalkozói hitele megszűnik: az NHP Hajrá forráskeretét nem bővíti tovább az MNB. Azok a vállalkozások érezhetik magukat a legnagyobb slamasztikában, akik a finanszírozói kötelező ajánlat alapján már elköteleződtek a tervezett ingatlanvásárlás mellett, viszont a kedvezményes keretről lecsúsztak. Nekik sem kell azonban elbukniuk a foglalót, ahogy a hitelt sem! A Bankmonitor segít, hogy mit tegyen ebben a helyzetben.
Hullik a pénzeső: nagy lehetőség előtt állnak a magyar gazdák
Történelmi léptékű vidékfejlesztési program nyújt finanszírozási segítséget a magyar agráriumnak – hangzott el a Budapest Bank online rendezvényén, ahol a jelenleg elérhető mezőgazdasági és élelmiszeripari támogatásokról, valamint az agrárium digitalizációjáról volt szó.
Segítség a nehéz időben: mire szerezhetnek pénzt a cégek mostanában?
Számos kedvezmény segíti a kis- és középvállalkozásokat, naponta jelennek meg újabb és újabb támogatások. A könnyebb eligazodás érdekében most ezeket gyűjtöttük össze egy cikkbe.
Dávid és Góliát: a legdrágább csapatokkal küzd meg a nemzeti tizenegy?
A hazai válogatott továbbjutási esélyei annak ellenére is megmaradtak, hogy Európa második, harmadik és ötödik legértékesebb csapatával kell megküzdenie. A francia, a német és a portugál tizenegy piaci értéke több mint tízszerese a magyarénak, Kylian Mbappé pedig eurókban kifejezve egymaga több mint kétszer annyit ér, mint a magyar keret együttesen. A pályán persze nem eurók fociznak, így a gigantikus értékbeli különbség nem garantálja a győzelmet – mint ahogy azt szerencsére szombaton is láthattuk.
Újabb pénzcsapot nyit a kormány – erre pályázhatnak a cégek
A kormány célja, hogy segítse a magyar gazdaság újraindulását, ennek egyik eszköze az Irinyi Terv is, amellyel a legkiválóbb vállalkozásokat támogatja.
Az élre tört a Lidl a kiskereskedelmi láncok rangsorában
A magyarországi tizenegy kereskedelmi üzletlánc 2019-ben összesen 4943 milliárd, míg 2020-ban 7,3 százalékkal több, 5306 milliárd forint bruttó forgalmat ért el – közölte a GKI.
A budapesti üzlethelyiségek áraiban is látszik a nyitás
Folyamatosan emelkedett a koronavírus-járvány ideje alatt a fővárosi eladó helyiségek átlagos négyzetméterára – írja a Világgazdaság az Ingatlan.com adatai alapján.
Három év múlva már 7500 magyar lesz milliárdos
Nem csak a lakossági megtakarítások szintje jár történelmi csúcson, jókora vagyongyarapodásra tett szert a magyar háztartások egy része az ingatlanok drágulása révén. Mindez persze korántsem azt jelenti, hogy széles rétegek lépnének a meggazdagodás útjára. Míg a milliárdosok szűk köre dinamikusan bővül, és 3 éven belül már 7500-an lesznek, a magyarok elsöprő többsége semmilyen valódi, szükség esetén mobilizálható megtakarítással nem rendelkezik.
Viszik a vállalkozói ingyenhiteleket, mint a cukrot
Június 16-áig közel 60 milliárd forint értékben kérelmezte több mint 7 ezer vállalkozás a március 8-ától elérhető Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt, ebből mintegy 20 milliárd jutott el az igénylőkhöz – derül ki laptársunk körképéből. A hitelkérelmek döntő többsége a vendéglátás, a kiskereskedelem és a turisztika területén működő vállalkozások részéről érkezett.
Közel 5 milliárd forint támogatáshoz juthatnak a fiatal kutatók
Már júliustól lehet pályázni a havi 400 ezer forintos ösztöndíjra.
Bizalmi vagyonkezelés: ez az 5 leggyakoribb tévhit
Bár a magyarországi bizalmi vagyonkezelés az utóbbi években kitört a jogászszakmai körökből, és egyre ismertebbé vált az üzleti életben, még hosszú az út odáig, hogy olyan általánosan elterjedt intézménnyé váljon, mint a „trust” az angolszász világban. Friss és a magyar polgári jogtól valamelyest rendszeridegen konstrukcióról lévén szó, nem különösebben meglepő, hogy a közgondolkodásban egyelőre számos tévhit tartja magát. Simon Stella, az AegisLegal szakértője segít eloszlatni ezeket.
Ismét jön a pénzeső: még mindig pályázhat, aki elektromos autót akar
Óriási az érdeklődés a pályázati forrás iránt.
Újból elérhető a támogatás, amire sokan vártak
Lehet pályázni az elektromos autók vásárlásához nyújtandó segítségre.
Megnyitja a kormány a pénzcsapot – 200 milliárd forintra pályázhatnak a cégek
Komoly pályázati pénzek válnak elérhetővé hamarosan.
Rengeteg pénz juthat a cégeknek a következő időszakban?
A következő másfél éves újraindítási periódusban mintegy 2600 milliárd forint áll rendelkezésre a mikro-, kis- és középvállalkozások számára - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Új programok júliustól – hogyan segítik a vállalkozásokat?
A kormány célja, hogy a gazdaság újraindítása során a következő 1,5 évben annyi vállalkozást érjen el, amennyit az elmúlt 30 évben 15 évenként. Ehhez összesen 587 milliárd forint értékben hirdetünk pályázatokat, és az önrész előteremtése valamint a fejlesztések megvalósulása érdekében megújulnak a Széchenyi Kártya program államilag támogatott, rendkívül kedvező kamatozású hiteltermékei is. A programban gyakorlatilag felső korlát nélkül áll rendelkezésre forrás, és az igény becslések szerint akár 2000 milliárd forint is lehet – mondta el György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.
A kormány ígéri, a jövőben is kiemelten kezelik a kkv-k támogatását
A kormány a jövőben is igyekszik fejlesztési forrásokat biztosítani a mikro-, kis- és közepes vállalkozások számára, a következő európai uniós pénzügyi ciklusban is kiemelkedően kezelik e cégek támogatását - mondta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára Sásdon, az MTS Oldtimer Kft. beruházási projektzáró rendezvényén.
NHP Hajrá után: 4 új konstrukció jön júliustól
Júliustól az újraindítási hitelprogramok váltják a cégek likviditásának megőrzését támogató kríziskonstrukciókat a Széchenyi-kártya-programban - jelentette be a Magyar Nemzetnek nyilatkozva Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója.
Aki eddig nem igényelt, annak már nem jut az olcsó hitelből
Annyira túlcsordult az igénylés alatt álló NHP Hajrá igénylések összege, hogy aki eddig nem adta le az igénylését, az már szinte biztosan nem fog részesülni a hiteltípusból.
Orbán Viktor olcsó hiteleket ígért a kkv-knak
Két új operatív törzs létrehozásáról, az NHP utáni világról és a jövő évi költségvetésről is beszélt a miniszterelnök egy konferencián.
Félezer vállalkozás kedvét hozta meg az innovációhoz a 8 milliárdos pályázat
A KKV Start Innováció pályázat harmadik, utolsó szakaszában közel 3 milliárd forintnyi támogatást ítéltek oda mintegy 170 projekt számára - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.
A fizetés nem minden - mi alapján választanak munkahelyet a pályakezdők?
Egy friss kutatás szerint a munkahely kiválasztásánál a legfontosabb szempont a kellemes munkahelyi légkör, amit a karrierlehetőség, valamint a munka-magánélet egyensúlya követ.
219 ezer forintot kapnak azok a vállalkozások, akik nem tudtak bértámogatásra pályázni
A kormány segít azoknak a mikrovállalkozásoknak és önfoglalkoztatóknak is, akik alkalmazott híján nem voltak jogosultak az ágazati bértámogatásra - jelentette be Schanda Tamás az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) keddi közleménye szerint.
Négy tanács a mikrovállalkozásoknak járvány utánra
Egy-egy család megélhetését biztosítja, legtöbbször maguk a családtagok az alkalmazottak, a legkülönbözőbb szektorokban működve tartják életben a gazdaságot – ők a mikrovállalkozások. Zöldségestől műkörmösön át webáruházig terjed a kör, különbözőségük mellett azonban az alábbi négy jó tanácsot mindegyikőjüknek érdemes megszívlelni, ha a versenypisztoly eldördülését követően jó pozíciót akarnak fogni az újrainduló gazdaságban.
Kevesebb használt autó érkezik az országba – ezek a magyarok kedvencei
Idén januártól májusig a DataHouse adatai szerint 50 983 import használt személyautó került hazai forgalomba Magyarországon, ami a tavalyi hasonló időszakban regisztrált 54 257 darabhoz képest 6 százalékos visszaesést jelent.
Újra megnyílt egy pályázat - most erre lehet pénzt szerezni
A mezőgazdasági kisüzemek számára június 3. és 2021. június 17. között ismét megnyílt a lehetőség támogatási kérelmeik benyújtására.
Több száz milliót hívhatnak le idén a hazai vállalatok kutatás-fejlesztésre
Az adókedvezmények megfelelő felhasználásával a kutatás-fejlesztési költségeik közel harmadát is megspórolhatják a hazai cégek. Idén 76 milliárd forintra pályázhatnak a magyarországi vállalkozások, amelyek közül sokan nem is tudják, hogy megfelelnek a követelményeknek.
Milliárdokkal ösztönzik a diákok nyári foglalkoztatását
A program idén június közepétől augusztus végéig tart, a diákok június 15-től regisztrálhatnak az illetékes járási vagy fővárosi kerületi hivatalnál, legkorábban július elsején állhatnak munkába.
Hogyan nyerhetünk milliókat a céges hitellel?
Ma 5,1 százalékos infláció mellett átlagosan fix 2 százalék kamatszinten juthatunk céges hitelhez. Ha a kamat kisebb, mint az infláció, akkor pénzügyi értelemben gyakorlatilag ingyen hitelről beszélhetünk… Összességében egy 100 millió forintos, 10 évre felvett, fix 2 százalék kamatozású hitellel ma a cégtulajdonosok 5,5 millió forint pénzügyi előnyhöz juthatnak. A történelemben ritkán van ilyen kedvező csillagállás. Ráadásul! az infláció emelkedő trendet mutat és a kedvezményes hitellehetőség sem fog örökre rendelkezésre állni.
5 fontos kérdés, ha egy vállalkozás hitelből vásárolna ingatlant
Sok vállalkozást foglalkoztat az ingatlanberuházás és fejlesztés gondolata. A lelkesedés érthető jelenleg még elérhető fix 0 százalék és 2,5 százalék közötti támogatott kamatszint mellett, miközben az infláció már 5 százalék felé kúszott. Hitelt felvenni ezért már önmagában is nettó pénzügyi nyereség. Pláne, ha a jóval infláció alatti kamatszintet az ingatlanhiteleknél szokásos 10 éves futamidőre kaphatjuk meg! A fő kérdése persze az, hogy mennyi hitelt kaphat egy cég és milyen feltételeknek kell megfelelni? A Bankmonitor összeszedte a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
Pénzeső jön vidéken: ezek a pályázatok indulnak júniusban
Júniusban újabb öt pályázatot hirdet meg az Agrárminisztérium (AM) a Vidékfejlesztési programban, egyebek közt a precíziós gazdálkodásra átállás ösztönzésére – jelentette be a szaktárca mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
38 ezer kkv vett fel hitelt az NHP Hajrában
Tavaly áprilisi elindítása óta mintegy 38 ezer kkv jutott közel 2600 milliárd forint kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési hitelprogram Hajrá (Nhp Hajrá) konstrukció keretében május végéig, így a keretösszeg 87 százalékát már felhasználták - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Vége az ágazati bértámogatásnak - mi van helyette?
Hétfőn igényelhették utoljára az ágazati bértámogatást a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került szektorok vállalkozásai.
Figyelmeztet a NAV: szigorúbb lesz a készpénzellenőrzés
Júniusban jelentősen változnak a készpénz behozatalának szabályai az Európai Unió külső határain. Szigorúbbá válik az ellenőrzés, és ezentúl egyebek mellett az aranyérmék, aranyrudak értéke is beleszámít az összeghatárba.
Már elérhetők a képzési hitelek - így lehet igényelni
A Diákhitel Központhoz kell fordulni.
Az utazási irodák milliárdokat buktak a járvány miatt, de az állam alig segített
Nagyobb csődhullám nem volt az utazási irodáknál, de ez nem az államon múlott, amely az egyes utazási irodáknál tapasztalható 8-16 milliárd forintos visszaesést sem segítette célzott támogatással.
Tovább pályázhatnak a vállalatok erre a programra
Többeknek és tovább segít a Vállalatok munkaerő támogatása pályázat.
A várnál kisebb keretösszeggel jelentek meg a GINOP Plusz támogatások
A társadalmi egyeztetések alatt beharangozott 2000 milliárd forintos keretösszeg helyett 587 milliárd forint értékben írt ki pályázatokat a kormány.
Karrierváltás a járvány után: aki teheti, szabadúszóként folytatná
Részletes felmérés készült a koronavírus utáni karrierváltási hajlandóságról, az ehhez vezető útról, valamint a munkavállalói igények változásairól. Ebből kiderült, hogy a kereset mellett a távmunka fő prioritás lett, de arra is nagyobb rálátást kapunk, hogy melyik szakterület iránt van jelenleg a legnagyobb érdeklődés.
Az alacsonyabb jövedelműek már érezhetik a lakáshitelek drágulását
A Bankmonitor szakértői már többször jelezték, hogy amennyiben nem változik a piaci környezet, akkor a lakáshitelek kamata emelkedni fog. A drágulás azonban fokozatosan jöhet, a kamatemelkedés nagysága nem lesz drasztikus. A folyamat már el is kezdődött, és bár sokan még nem érzékelik, az alacsonyabb jövedelemmel rendelkezők már a kamatok emelkedésével szembesülhetnek. Ezt jól mutatja, hogy negyedév alatt 500 ezer forinttal emelkedett a teljes visszafizetendő összeg egy 15 millió forintos lakáshitel esetében.
Segítség a vállalkozásoknak a veszélyhelyzet alatt: így kerülhető el a fizetésképtelenség
A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében a magyar kormány megannyi rendkívüli intézkedést vezetett be, amelynek következtében számos szolgáltatás szünetelt, rengeteg üzlet bezárt és az utazás továbbra is csak korlátozott keretek között lehetséges. Az e korlátozásokkal érintett vállalkozások hatalmas veszteséget szenvedtek el, ami akár a fizetésképtelenségüket is eredményezheti.
Csúcson az újonnan alapított cégek száma, de vajon kapnak hitelt?
Növekszik a vállalkozási kedv idehaza – erre utal legalábbis, hogy tízéves csúcsot döntött az újonnan alapított cégek száma. De vajon lesz-e elegendő pénzügyi forrásuk a frissen piacra lépő szereplőknek? Szakértők szerint nem reménytelen a hitelhez jutás hosszabb üzleti múlt nélkül sem, ám van pár feltétel, amit ebben az esetben teljesíteni kell.