A magyarok majd 40 százalékának jelentősen romlott a jövedelmi helyzete

Nagyot változott a magyarok jövedelmi helyzete az idei első negyedévben a járvány legsúlyosabb időszakához képest, sokan vannak, akik még hátrányban vannak, derül ki a K&H biztos jövő index - negyedéves rendszerességgel készülő – reprezentatív felméréséből.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A 30-59 éves korosztály tagjainak 42 százaléka 2020 márciusa óta változatlan anyagi helyzetről számolt be, miközben 18 százalékuk nagyobb jövedelemre tudott szert tenni, nekik átlagosan havonta 59 ezer forinttal több pénz állt a rendelkezésükre. Ugyanakkor 39 százalékuknál még negatív a szaldó, ők átlagban havi 85 ezres mínuszról számoltak be.

Átlagosan havi 85 ezret bukott 39 százalék (Forrás: Pixabay)

Összességében javult a magyarok jövedelmi helyzete a koronavírus-járvány megjelenése előtti helyzethez képest, de a részletes adatok szerint jóval árnyaltabb a kép - ez derül ki a K&H 2022 első negyedévében készült reprezentatív felméréséből, amely a 30-59 éves korosztály háztartásainak anyagi helyzetét vizsgálta.

rekord és felzárkózás

A kutatás eredményei szerint az átlagos háztartási jövedelem 414 ezer forintot tett ki az idei első negyedévben, ez a felmérés több mint 6 éves történetében rekordszintnek felel meg, azonban a válaszadók szubjektív anyagi biztonságérzete még csak most kezd felzárkózni a 2018-2020 között mért értékekhez.

Az érintettek 31 százaléka érzi kifejezetten biztonságosnak érzik az anyagi helyzetét, 17 százalékuk viszont kimondottan pesszimista véleményt mondott.

mennyivel több, mennyivel kevesebb?

A saját jövedelmek változását tekintve a koronavírus-járvány magyarországi megjelenése, azaz 2020 márciusa óta a válaszadók 42 százalékának nem változtak a jövedelmi viszonyai. Ezzel szemben 18 százalékuk javulásról számolt be, ami viszont számottevő növekedést jelent a korábbi negyedévekhez képest, hiszen 2020 és 2021 második negyedéve között csak a megkérdezettek 4-9 százaléka érzékelt kedvező változást. Számszerűsítve átlagosan havi 59 ezer forinttal nőtt a jövedelme azoknak, akik pozitív változásról számoltak be.

A megkérdezettek 39 százalékánál ugyanakkor negatív változás történt a járvány kitörése óta, ők havonta 85 ezer forintos mínuszról számoltak be. A kedvezőtlen változásról beszámolók aránya azonban csökkent a korábbi negyedévekhez viszonyítva, 2020 közepétől 2021 második negyedévéig ugyanis a válaszadók 42-52 százalékának jövedelme volt alacsonyabb a pandémia előtti helyzethez képest.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo