Utasbiztosítás cikkek
Úgy költekezünk külföldön, mintha nem lenne holnap
Az utazások száma viszont elmarad a Covid előtti szinttől
Egészen elképesztő: sokan 15 éves autóval vágnak neki a nyaralásnak
Több utasbiztosítást kötöttek a nyár első két hónapjában a magyarok.
Mennyit drágult az utasbiztosítás?
A nyár első két hónapjában 716 forint volt a megkötött utasbiztosítások átlagdíja.
Hogyan válasszunk utasbiztosítást?
Egy külföldi nyaralás biztosítása fejenként napi ezer forint alatt is megúszható.
Nyaralni készül? Erről jó, ha tud
Felpörgött a nyaralási szezon, ez jól látszik az utasbiztosításokon is.
Itt a nyár, nem semmi, mivel csábítják az ügyfeleket a biztosítók
Okostelefon, táblagép és utazási utalvány sorsolás, extra szolgáltatások, kuponkód, családi és csoportos kedvezmények is szerepelnek a biztosítók utasbiztosítási akciói között.
Hova utaznak a magyarok a hosszú hétvégén?
Ilyenkor jellemzően egy-egy várost látogatnak meg az utasbiztosítással külföldre utazók.
Ausztria verhetetlen
A síelésre utasbiztosítást kötők 66 százaléka Ausztriát vette célba a mostani szezonban, emellett még Szlovákia és Lengyelország kapott helyet a dobogón.
Hol kössünk utasbiztosítást, ha repülünk?
A statisztikák szerint a magyarok körülbelül fele szokott utasbiztosítást kötni külföldi utazása előtt.
Egyszerűen beleszerelmesedtünk Horvátországba
Fölényesen nyerte a nyár első felét Horvátország a magyaroknál.
A cascón és a lakásbiztosításon is spórolnak a magyarok - mi a helyzet az utasbiztosítástással?
Rekordot döntött az idén az első három hónapban az utasbiztosítások díjbevétele.
Legalább ezen a területen stagnálnak az árak
Az utazási kedv fokozódásával kezd magára találni az utasbiztosítási piac.
Jó hír az utazóknak
Bár a külföldi nyaralások a kint is érvényesülő infláció és a gyenge forintárfolyam együttes hatására tavalyhoz képest legalább 20-25 százalékkal kerülnek többe, utasbiztosításra egyelőre továbbra sem kell a korábbiaknál nagyobb összeget fordítani. A Netrisk.hu vezető biztosításközvetítő portálon a nyár első felében értékesített utasbiztosítások napi átlagdíja 622 forint volt, ami a járványt megelőző, három évvel korábbi 607 forintos szintet is mindössze néhány százalékkal haladja meg.
Csak a járvány végében reménykedhetnek a biztosítók
2020-ban gyakorlatilag összeomlott az utasbiztosítás piac a járványügyi korlátozások miatt. A Bank360 elemzői arról kérdezték a biztosítókat, hogy mire számítanak 2021-ben.
Egy rossz lépés és több millió a kár
A K&H Biztosító szakértői szerint egyre tudatosabbak a magyar turisták, többen kötnek utasbiztosítást a külföldi utak előtt, amelyek átlagos díja tavaly 6 775 forintot tett ki.
Télből a nyárba: mi ellen érdemes oltást kérned?
Nincs is annál jobb, mint amikor a téli mínuszokat hátrahagyva a forró nyárba utazunk. Választhatunk fehér homokos tengerpartot, de akár egzotikus utazást is az év bármely napján, fő, hogy kellemes élményekkel gazdagodjunk és felhőtlenül pihenjünk. Ehhez azonban nemcsak a megfelelő túra- vagy strandfelszerelésre van szükségünk, de tájékozódnunk kell a helyi szokásokról és az országban kötelező védőoltásokról is.
Minden negyedik magyar még mindig biztosítás nélkül indul síelni
Év elején sokan választanak valamilyen téli sportolásra is alkalmas helyszínt, hogy ott pihenhessék ki az elmúlt esztendő fáradalmait. Habár egyre felelősebben indulnak útnak a síelés és a snowboardozás szerelmesei (tavalyhoz képest 10 százalékkal nőtt a szerződéskötések száma), az OVB Magyarország utasbiztosítási partnerének adatai alapján minden negyedik honfitársunk biztosítás nélkül csatolja fel a lécet.
Észrevette, hogy már nincs utasbiztosítás a BKV-jegyekben?
Az utasok tájékoztatása nélkül megszüntette a jegyekben és a bérletekben korábban volt biztosítást a BKV, hogy ezzel évente mintegy 50 millió forintot spóroljon. Mindezt már évekkel ezelőtt megtette a cég, s azóta még a jogos kártérítést is csak bírósági határozatra fizeti ki. Ezt viszont később megpróbálja az ügyekben érintett, akár vétlen járművezetőkön is behajtani.
Ne vágj bele a diákmunkába ész nélkül
A nyári munkára készülő diákoknak van most a legnagyobb szükségük a biztosításra – hívja fel a figyelmet a CLB biztosítási alkusz cég annak kapcsán, hogy a munkaerőhiány miatt ezekben a hónapokban szinte minden területen a fiataloktól remélik a megoldást. Ebből akár baj is lehet. Legalábbis akkor, ha a diákok az egyre több pénz reményében „ész nélkül” bármibe belevágnak. Főleg külföldön.
Utasbiztosítás: érdemes elolvasni az új tájékoztatókat
Az utazási szezon közeledtével megélénkült az utasbiztosítások iránti érdeklődés is. Egy uniós irányelvnek köszönhetően az ügyfelek eligazodását a széles választékban már egységes, könnyen érthető, piktogramokkal ellátott terméktájékoztatók is segítik, függetlenül attól, hogy utazási irodában vagy online csatornákon tájékozódnak – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Sorra jönnek a hosszú hétvégék: de kellemetlen meglepetés is lehet a vége
Az idei esztendő a hosszú hétvégékről szól: egyre többen vághatnak neki a néhány napos utazásoknak, legközelebb például a március 15-i 4 napos ünnep kínál erre lehetőséget. Akik külföldre készülnek – akár síelni, akár más módon kikapcsolódni –, jó, ha az esetleges kellemetlen meglepetésekre is felkészülnek, és kötnek utasbiztosítást.
Az időjárás kegyes a síelőkhöz, az árak már kevésbé
Hazánkban körülbelül félmillió az aktív síelők száma. Jellemzően gyermekes családok és fiatalok szeretik ezt a téli kikapcsolódást. Rövid körképben foglaljuk össze, milyen pénzügyi kihívásokat jelent egy–egy ilyen utazás, milyen pénzügyi döntéseket kell meghoznia a síelni vágyóknak. A gyerekek számára is fontos információ, hogy a téli utazás milyen költségekkel jár, milyen pénzügyi előkészületeket és tervezést igényel a családtól.
Mire ügyeljünk az utasbiztosításoknál?
Utasbiztosítás nélkül istenkísértés a külföldi nyaralás, fontos azonban, hogy azzal is tisztában legyünk, mire érdemes figyelni az utasbiztosítás megkötésekor, illetve hogy, mi a teendő baj esetén.
Egy rossz mozdulat, és milliókba kerülhet a családi síelés
A két ünnep közötti időszak egyre nagyobb tömegek számára a síszezon kezdetét jelenti. Ám ilyenkor történik a legtöbb baleset is a havas pályákon. Ha a megelőzésben nem is, de az anyagi gondok enyhítésében sokat segíthet a megfelelően megválasztott utasbiztosítás – hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Télből nyárba utaznál? Jó lesz vigyázni
Ígéretesen növekszik a hazai lakosság utazási kedve: a friss statisztika adatok szerint 2017 első háromnegyed évében a turisztikai kiutazások száma több, mint 9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A közeledő év végi ünnepeket sokan kihasználják, és látogatnak el valamely egzotikus országba. Az egzotikus utazások extra kockázatokat jelentenek, elengedhetetlen, a magasabb limitösszegeket tartalmazó utasbiztosítás megkötése mellett, a megfelelő elővigyázatosság – hívja fel rá a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Green Holidays - sokan még mindig várnak a pénzükre
A hatósági vizsgálatok és a rendőrségi nyomozás lezárásáig nem fejeződhet be a júliusban csődbe ment Green Holidays utasainak kártalanítása - mondta Vereczki András, az Uniqa Biztosító Zrt. lakossági és kárrendezési területért felelős vezetője az MTI érdeklődésére csütörtökön.
A sógorokhoz jár a legszívesebben a magyar
Ausztria a legnépszerűbb úticél a pihenni vágyó magyarok körében: az elmúlt három évben a külföldre látogatók fele többször is járt a szomszédos országban – derült ki a K&H biztos jövő indexéből. A második helyen Horvátország, a harmadikon pedig Szlovákia végzett a 30 és 59 éves kor közöttiek körében. A külföldre utazók 90 százaléka köt külföldi útjához utasbiztosítást, közülük 17 százalék azonban csak hosszabb vagy távolabbi utazások alkalmával.
Mit fizet helyettünk az utasbiztosítás?
Még mindig kevesen tudják, hogy pontosan mire is fizet egy utasbiztosítás, így előfordul, hogy baj esetén az utazók nem igényelnek kártérítést, pedig jogosultak lennének rá.
Július végétől fizet az Uniqa a Green Holidays károsultjainak
A biztosító szolgáltatása kizárólag azokra az utasokra vonatkozik, akik a Green Holidays Kft.-vel mint utazásszervezővel kötöttek utazási szerződést, vagy a Green Holidays Kft. utazási csomagját vásárolták meg utazásközvetítőn keresztül.
Több család engedheti meg magának a nyaralást
A tavalyihoz hasonlóan idén is az utazók döntő többsége; 74 százalék köt utasbiztosítást, ugyanakkor sokkal többen – 77 százalék - nyaralnak idén, mint 2016-ban. Továbbra is ár alapján dönt közel 40 százalék, de jelentősen nőtt a kiegészítők fontossága a biztosítás megkötésénél. Ha nem is érdemben, de tavalyhoz képest sajnos kevésbé vagyunk tisztában azzal, mit is tartalmaz egy alap utasbiztosítás csomag.
Hazajönnek a Törökországban rekedt magyarok
Sikerült szállást találni a 180 Törökországban rekedt magyarnak. A kiutaztató Green Holidays csődje miatt szállás nélkül maradt turistáknak az ankarai nagykövetség munkatársai nyújtottak segítséget.
Sem az uniós kártya, sem a bankkártya nem helyettesíti az utasbiztosítást
A külföldre utazók több mint fele továbbra sem gondoskodik megfelelő utasbiztosításról, mert szerintük a bankkártyákhoz kapcsolódó utasbiztosítás, illetve a kiváltott Európai Egészségbiztosítási Kártya mellett nincs szükség további fedezetre - közölte a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) az MTI-vel.
Órákon is múlhat, hogy fizet-e a biztosító
Az ügyfeleknek immár 16 százaléka az utazás napján vásárolja meg utasbiztosítását a Netrisk.hu statisztikái szerint. Ez esetben viszont az sem mindegy, hány órakor kötöttük a szerződést.
Erre érdemes figyelniük az utazni készülőknek
Bár a hazai utazási irodák tevékenysége kapcsán fogyasztóvédelmi szempontból kirívó szabálytalansággal ritkán találkozunk, az utazási csomagok esetében érdemes néhány fontos szempontot szem előtt tartani.
Síelni megy? Akkor többet fizet
2016-ban naponta egy főre átlagosan 580 forintért kötöttek utasbiztosítást a külföldre készülő ügyfelek, ami tavalyhoz képest 7 százalékos átlagdíj-növekedést jelent. A kötések 40 százaléka az utazást megelőző napon, további 14 százaléka az utazás napján született. A síelni indulóknak – elsősorban a magasabb mentési és ellátási költségek miatt – a teljes átlagnál több mint 30 százalékkal magasabb díjat, napi 760 forintot kell átlagosan kifizetniük, többnyire (75 százalékban) ausztriai síutakra – derül ki a Netrisk.hu összesítéséből.
Ne bízzunk vakon az utasbiztosításban
Kockázatos vakon megbízni a bankkártyás utasbiztosításokban külföldön, ezek többségét ugyanis valamilyen módon, például egy kinti vásárlással be kell élesíteni ahhoz, hogy működjön a szolgáltatás – állítja a CLB független biztosítási alkusz cég. De van olyan bank, amelyiknél előre be kell jelenteni a kiutazást, mert csak így lép életbe a pluszszolgáltatás, amely egyébként sokkal szűkebb körű fedezetet nyújt a balesetekre, mint egy külön kötött utasbiztosítás. Évente több millió magyar utazik külföldre, de csak minden harmadiknak van valamilyen biztosítása.
Miért tűnik el a reptéren a bőrönd?
Ha nyár, akkor utazás. Persze nemcsak ilyenkor hatalmas a forgalom a repülőtereken: 2015-ben 3,5 milliárd utast számoltak össze világszerte. Nem csoda, hogy ennyi poggyász viszonylatában előfordul, hogy a bőrönd sérül, késik vagy elveszik: az elkeveredett poggyászok száma tavaly elérte a 23,1 milliót.
EB és olimpiai biztosítással csábítanak
Továbbra is alacsony szinten, 40 százalék körül alakul azoknak az aránya, akik utasbiztosítással indulnak külföldi utazásra. Ezt az arányt a biztosítók egyedi termékekkel igyekeznek növelni, idén például már megjelent az egyedi Foci EB, illetve olimpiai biztosítás is a kínálatban.
Milliókba kerülhet a felelőtlenség
Az utóbbi években ugyan jelentősen nőtt azoknak az aránya, akik biztosítást kötnek síelésük idejére, de a kiutazók közel fele még mindig biztosítás nélkül utazik és nincs tisztában a síelés anyagi és egyéb kockázataival.
Ár alapján, de nem a legolcsóbbat választjuk
A külföldre utazó magyarok 12 százaléka egyáltalán nem köt semmilyen utasbiztosítást nyaraláskor. Akik igen, azok – más típusú biztosítás kötésnél tapasztaltakhoz hasonlóan – több mint 30 százaléka még mindig az árak összevetése alapján dönt, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy a legolcsóbb megoldást keresnék, ugyanis a megkérdezettek több mint 40 százaléka a közép-árkategóriát részesíti előnyben – derül ki a Genertel legfrissebb felméréséből.
Drága mulatság is lehet a síelés
A síelés veszélyes sport, és igen sokba is kerülhet: akár egy kisebb baleset egészségügyi és mentési költsége is több száz, akár több ezer euróba kerülhet. Mégis sokan feleslegesnek gondolják az utasbiztosítást.
Drágultak a biztosítások, további emelkedés jöhet
Megállt a korábbi díjcsökkenés a biztosítási piacon. A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) átlagdíja 16,2 százalékkal nőtt az idén az első félévben. A casco-é 11, a lakásbiztosításé 5,5, az utasbiztosításé 2 százalékkal emelkedett egy év alatt a Netrisk.hu adatai szerint.
Nyaralás, nyugalom - ez is kell hozzá!
Idén is népszerűek a tengerpartok a magyarok körében. Nem árt azonban vigyázni: külföldön egy egyszerű rosszullét, vagy ambuláns kezelés is több tíz vagy százezer forintos költséget jelenthet, komolyabb esetekben pedig akár milliókra is rúghat a számla, egy megrongálódott adathordozó miatt pedig nyaralási fotóink elvesztése okozhat felbecsülhetetlen eszmei kárt, vagy több tízezres adatmentési költséget.