Utasbiztosítás: még mindig nem alapfelszerelés
Az MBH Bank kutatása szerint a válaszadók 56 százaléka gondoskodik utas- vagy balesetbiztosításról utazás előtt, míg 18 százalékuk soha nem köt ilyet. A felmérésből az is kiderül, hogy a lakosság közel fele évente legalább egyszer utazik külföldre, és tengerparti utazás alkalmával nagyobb arányban kötnek biztosítást, mint városnézéshez.
Fotó: Depositphotos
A 2023/24-es szezonban a CIG Pannónia ügyfeleinek 23 százaléka repülős utazáshoz kötött biztosítást, míg több mint fele választotta az EU biztosítási csomagot, amely az európai uniós utazásokhoz kínál teljes körű védelmet. A 2024/25-ös szezonban kis mértékben nőtt a repülős utakra kötött biztosítások aránya, amelyből közel minden harmadik út Európán kívülre szólt. A kiegészítő biztosítások közül a sport-, extrém sport- vagy tengeri hajóutakhoz kapcsolódó biztosításokat az ügyfelek 4,2 százaléka igényelte a 2024/25-ös szezonban, az útlemondási biztosítás az előző évekhez hasonlóan is alacsony népszerűségnek örvend. Minden negyedik biztosított fiatalkorú.
Káresemények: milliós kockázatok, különösen az idősebbeknél
Az MBH Bank kutatása szerint a válaszadók 47 százaléka szembesült már valamilyen kellemetlenséggel utazás közben. A leggyakoribb ilyen eset a jelentősebb járatkésés, de a nyaralók 11 százalékával fordult már elő az is, hogy ő maga vagy hozzátartozója betegség miatt sürgősségi ellátásra szorult, míg 8 százalékuk került hasonló helyzetbe baleset következtében. Emellett gyakori, hogy az utas elveszíti poggyászát vagy iratait, és bár ritkábban, de sajnos arra is van példa, hogy lopás áldozatává válnak az út során.