A sógorokhoz jár a legszívesebben a magyar

Ausztria a legnépszerűbb úticél a pihenni vágyó magyarok körében: az elmúlt három évben a külföldre látogatók fele többször is járt a szomszédos országban – derült ki a K&H biztos jövő indexéből. A második helyen Horvátország, a harmadikon pedig Szlovákia végzett a 30 és 59 éves kor közöttiek körében. A külföldre utazók 90 százaléka köt külföldi útjához utasbiztosítást, közülük 17 százalék azonban csak hosszabb vagy távolabbi utazások alkalmával.

A 30 és 59 év közötti magyarok többsége, 80 százaléka az elmúlt három évben legalább egyszer volt nyaralni külföldön vagy belföldön - derült ki a K&H biztos jövő indexéből. A hivatalos statisztikákkal összhangban a K&H kutatása szerint is a legtöbben Ausztriába látogattak pihenés céljából az elmúlt 3 évben. A megkérdezettek fele többször is választotta már úti céljának Ausztriát, míg Horvátországot 47 százalékuk kereste fel, Szlovákia esetében pedig 40 százalékos volt azon utazók aránya, akik többször is jártak már ott az elmúlt három évben. (Közben a belföldi turizmus is rekordokat dönt!)

A keleti országrészben Románia és Lengyelország említése átlag feletti volt, míg Horvátország az 50-es korosztály (64%) és a nyugat-magyarországiak (60%) körében a legnépszerűbb. A kutatásból az is kiderül, hogy a budapestiek inkább Spanyolországba és Olaszországba utaznak, a megyeszékhelyen élők körében pedig Görögország a legkedveltebb.

Kép: K&H/Shutterstock

Szomszéd országba nem kötünk biztosítást

A 2016-os adatokhoz hasonlóan a külföldre utazók döntő többsége, 90 százaléka azt mondta, hogy külföldi útjához szokott utasbiztosítást kötni. Közülük 73 százalék minden esetben, 17 százalék azonban csak hosszabb vagy távolabbi utazások alkalmával veszi igénybe ezt a szolgáltatást.

Szuvenír, gagyi nélkül
A turisztikai piac fontos szegmense mindenhol a világon a hazavihető „országajándékoké”, vagyis szuveníreké. Magyarországon az utóbbi időkig erről leginkább díszcsomagolt pirospaprikára vagy fröccsöntött, matyóruhás babákra asszociálhattunk. Az igényes turisták azonban ezen a területen is másra vágynak, és mostanra szerencsére meg is kaphatják.
„Azt látjuk, hogy a biztosítások kiválasztásakor 29-29 százalékos azok aránya, akik mindig új biztosítót keresnek utazás előtt, illetve, akik egy szűkebb listáról választanak. Az utasbiztosítást kötők 42 százaléka hűséges és általában ugyanazt a biztosítót választja” – mondta Kaszab Attila, a K&H vezérigazgató-helyettese, a nem-életbiztosításokért felelős vezetője. A biztosítást kötők 11 százalékát már érte valamilyen káreset utazásaik alkalmával. Kaszab Attila kiemelte, hogy az utasbiztosítások pár ezer forintos kiadást jelentenek, ugyanakkor baj esetén jelentős költségektől mentesíthetik az érintetteket. A K&H-nál az egyedi utasbiztosítások esetén az átlagdíj 5695 forint volt, a legnagyobb utasbiztosítási kárkifizetés viszont meghaladta a 31 millió forintot tavaly.

A kutatás szerint a biztosítás kiválasztásához a legtöbben az internetes összehasonlító oldalakat használják (73%), de sokan hallgatnak a családtagok, ismerősök véleményére (62%) is. A harmadik legnépszerűbb információforrás a biztosítók honlapja, amit az utasok 53 százaléka keres fel. A K&H adatai szerint az utasbiztosítások 75 százalékát az ügyfelek a K&H saját felületén kötik meg. Az utazók 12 százaléka az indulás napján, míg 31 százalék az utazás előtt egy nappal gondoskodik erről. Az igénybe vehető extra szolgáltatások közül pedig még mindig a gépjármű assistance a legnépszerűbb.

Véleményvezér

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 
Nem lehetünk büszkék: ezen a listán is utolsó helyen szerepel Magyarország

Nem lehetünk büszkék: ezen a listán is utolsó helyen szerepel Magyarország  

Ukrajna és Románia is jobban teljesített. 
Hadházy Ákos megmutatta, hogyan szépül a hatvanpusztai Orbán-birtok

Hadházy Ákos megmutatta, hogyan szépül a hatvanpusztai Orbán-birtok 

Épül, szépül a körbezárt uradalom környéke is. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo