Gdp cikkek

Szépen növekedett a magyar háztartások vagyona
2022 I. negyedév végére 77 545 milliárd forintra nőtt a háztartások pénzügyi vagyona, ami 1053 milliárd forintos növekedés az előző negyedévhez képest, éves alapon pedig 6 825 milliárd a gyarapodás. A háztartások kötelezettségeinek szintje 13 422 milliárd forint volt 7 milliárdos negyedéves csökkenéssel, míg az éves változás 1 485 milliárd forint emelkedés. Így a kettő eredményeként a nettó pénzügyi vagyon 1060 milliárdos negyedéves növekedéssel 64 123 milliárd forintra nőtt.

A magyar gazdaság is meg fogja érezni a szankciókat
Az elemzői várakozásokat is jócskán felülmúlta az első negyedéves magyar GDP-adat. A vártnál nagyobb növekedésnek köszönhetően nem kizárt, hogy kissé felfelé módosulhat az idei évi növekedési prognózis. Ugyanakkor a gazdasági szankciók a második negyedévtől már nem hagyja érintetlenül a magyar gazdaság teljesítményét sem.

Kijött a GDP-adat: pörgött az ipar és a szolgáltató szektor
Az első negyedévben 8,2 százalékkal bővült a gazdaság teljesítménye.

Lehagytak minket a szlovének
A szlovén hazai össztermék (GDP) 9,8 százalékkal nőtt az első negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva - közölte a szlovén statisztikai hivatal.

Kína újra nyögi a járvány bénító hatásait
Visszaesett a kínai ipari termelés, és gyorsul a kiskereskedelmi forgalom zsugorodása áprilisban a koronavírus-járvány megfékezésére alkalmazott lezárások gazdaságbénító hatásai miatt.

Egyetlen izgalmas nap lesz a jövő héten
Csaknem üres a jövő heti statisztikai tájékoztatási naptár.

Nagyot nőtt a magyar gazdaság az első negyedévben az MNB becslése szerint
A magyar gazdaság növekedési képessége erős, az első negyedévi GDP-növekedés 8 százalék fölötti lehetett a jegybank adatai szerint, ebből kiindulva kedvezőek a kilátások, az egész évre 4 százalék körüli növekedés "benne van a magyar gazdaságban" - mondta a Magyar Nemzeti Bank alelnöke szakmai konferencián Budapesten.

Az ukrajnai háború már a brit gazdaság teljesítményét is visszavetette
A brit statisztikai hivatal (ONS) első becslése szerint csökkent a brit hazai össztermék (GDP) márciusban, és az idei első negyedévi növekedés is jelentősen lassult.

Fejleszteni kell a kkv-k digitális állapotát, állítják az informatikai vállalkozók
Négy területen sürget gyors változást az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) Magyarország digitális átállásának felgyorsítására - mondta Tajthy Krisztina, az IVSZ - Szövetség a digitális gazdaságért főtitkára online sajtótájékoztatón.

Hosszú évekig nem másznak ki a gödörből az oroszok
Idén az orosz hazai össztermék 11,1 százalékkal csökken az S&P Global Market Intelligence előrejelzése szerint. A hitelminősítő szakértői úgy vélik, hogy Oroszországnak 10 évre lesz szüksége ahhoz, hogy visszaállítsa a gazdaságát a 2021-es szintre.
Hatalmas csúszdán az orosz gazdaság, esik a GDP, előz Indonézia
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) előrejelzése szerint 2024-re Indonézia kiszorítja Oroszországot a világ vásárlóerő-paritáson (PPP) számolt GDP szerint rangsorolt hat legnagyobb gazdasága közül
Megérzi az újbóli lezárásokat a kínai gazdaság
Lassult a kínai ipar növekedése márciusban, a kiskereskedelem pedig zsugorodott az ország több városát érintő, újabb koronavírus-járványhullám miatti lezárások gazdaságbénító hatásai nyomán.
A vállalkozások fele leállt - brutális visszaesést jósolnak az ukrán gazdaságnak
Ukrajna GDP-je 45,1 százalékkal csökkenhet az idén, jövőre pedig csupán 2,1 százalékkal nőhet.
Nem áll meg a globális gazdasági növekedés a háború miatt, csak a mértéke csökken
Az orosz-ukrán háború hatásai világszerte visszafogják a gazdasági növekedést és tovább növelik az inflációs nyomást. Emellett háttérbe szorulnak az éghajlatváltozás, vagy akár a közegészségügy terén nagy nehezen beindulni látszó pozitív változások és folyamatok, a legsúlyosabb következmények pedig a legszegényebb térségekben csapódhatnak le – állapítja meg a KPMG Global Economic Outlook.
Gazdaságilag teljesen érthetetlen miért támadta meg Ukrajnát Putyin
A Krím-félsziget 2014-es elfoglalása is már nagyon sokba került Oroszországnak annak ellenére, hogy a nyugati szankciók akkor rendkívül korlátozottak maradtak. Most viszont sokkal nagyobb a baj.
Amíg Európa gazdasága szenved az ukrajnai háború miatt, addig az USA szárnyal
Jóval meghaladta a harmadik negyedévi növekedést a negyedik negyedévben az Egyesült Államok bruttó hazai termékének (GDP) évesített növekedése és a legnagyobb lett a 2020 harmadik negyedévi rekord után - jelentette a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Economic Analysis (BEA).
A vártnál jobbak Magyarország tavalyi gazdasági mutatói
A vártnál kedvezőbben alakultak Magyarország 2021-es főbb fiskális, gazdasági mutatói: a GDP 7,1 százalékkal bővült, a GDP-arányos államadósság nagyot csökkent, így a GDP 77 százaléka alá várható és a költségvetési hiány is várhatóan kisebb lesz az előre jelzettnél, 7 százalék alatti érték lehet a végleges szám - nyilatkozta Windisch László a KSH elnökhelyettese.
Brutális áremelkedéssel számol az MNB
Ennek értelmében 7,5-9,8 százalékra emelték az idei inflációs prognózist. Tavaly év végén még 4,7-5,1 százalékos inflációval számoltak.
Kijött a várt adat: ennyit nőtt a magyar gazdaság
A szolgáltatások húzták a 2021. negyedik negyedévi GDP-t. Tavaly a GDP volumene az előző évhez viszonyítva 7,1, 2019-hez képest 2,1 százalékkal növekedett a nyers adatok szerint.
Így köröznek le néhány éven belül minket a románok
Ha a jelenlegi trendek folytatódnak, 1-2 év és Románia lehagyja Magyarországot.
Matolcsy György jegybankelnök keményen beszólt Orbán Viktornak
Matolcsy György a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke régóta másképp látja a magyar gazdaság helyzetét, mint a kormány tagjai. Néha diplomatikusabban adja elő eltérő gondolatait, néha kőkeményen. Most ez utóbbi sikerült.
A magyar gazdaság teljesítménye meghaladta a járvány előttit
A IV. negyedévben 7,2 százalékkal, 2021 egészében 7,1 százalékkal bővült a gazdaság teljesítménye
A jegybanki alapkamat az év végére 5 százalék körül lesz
Az első félévben a belső fogyasztás húzza felfelé a gazdasági növekedést, ezt követően az ellátási láncok helyreállásával a külső kereslet is kedvezően befolyásolhatja az adatokat, így a növekedés idén 4,5 százalékon, jövőre 3,8 százalékon alakulhat - mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője.
Komoly meglepetést okozhat Magyarország
A Világbank javította idei magyar GDP-prognózisát.
Rosszabb a helyzet, mint gondolták - átírták a számokat
A Világbank rontotta a globális gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a koronavírus-járvány, a csökkenő fiskális ösztönzők és az ellátási láncokban tapasztalható folyamatos fennakadások miatt.
Varga Mihály elárulta, mire számítanak a következő időszakban
Magyarország úgy zárta a tavalyi évet, hogy mindhárom nagy hitelminősítő befektetésre ajánlott kategóriába sorolta, tehát a befektetők a válság ellenére is bíznak a magyar gazdaságban - írta Varga Mihály pénzügyminiszter a legújabb Facebook-bejegyzésében.
Többször is hozhat pluszpénzt a nyugdíjasoknak a postás jövőre
A jegybank legfrissebb prognózisa a nyugdíjasok számára is fontos.
Drámai romlást jósoltak az egyik magyar gazdasági adatnál
Ezért lefelé módosította idei GDP-növekedési előrejelzését a Kopint-Tárki.
Így nőtt a magyar gazdaság
Éves szinten 6,1 százalékkal bővült a GDP a harmadik negyedévben.
Varga Mihály elárulta, mekkora gazdasági növekedéssel számolnak jövőre
A magyar gazdaság Európában az egyik leggyorsabban indult újra, az év közepére már meghaladta a járvány előtti szintet; idén 6,8 százalékos, jövőre pedig 5 százalék feletti növekedés várható - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter éves meghallgatásán a gazdasági bizottság ülésén.
Érezhetően jobban teljesített Magyarország, mint korábban
2020 harmadik negyedévéhez képest pedig a kiigazított adatok szerint 6,1 százalékos volt a növekedés.
Már biztosan jöhet idén a pénzosztás
Hiszen akár a 7,5 százalékot is meghaladhatja idén a GDP-bővülés.
Varga Mihály elárulta, mit vár idén a magyar gazdaságtól
A pénzügyminiszter úgy látja, az újraindítás célja nem a 2019-es szint, hanem a koronavírus kitörése előtti lendület elérése.
Szijjártó Péter elárulta, mi pörgetheti fel a magyar gazdaságot
Beruházásokra van szükség ahhoz, hogy év végére létrejöjjön az 5,5 százalékos gazdasági növekedés Magyarországon, a kormány napi szinten azon dolgozik, hogy ezt a célt elérje - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Tihanyban zajló Tranzit című közéleti évadnyitó rendezvényen.
Többet vártak az amerikai gazdaságtól
Vártnál kevésbé emelkedett az amerikai gazdaság teljesítménye a második negyedévben.
Óriásit ugrott a magyar gazdaság
A második negyedévben Magyarország bruttó hazai terméke a nyers adat szerint 17,9 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 17,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - jelentette kedden első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Meglepetés az első negyedévi magyar GDP-adatokban
Felfelé javította az első negyedévi GDP mutatókat kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal.
Átírták a számokat - komoly növekedést várnak a magyar gazdaságtól
Javította az idei évre vonatkozó előrejelzését az OECD.
Varga Mihály hatalmas gazdasági növekedésre számít
A pénzügyminiszter szerint 12-14 százalékkal nőhet a gazdaság a második negyedévben.
Meglepetés lett az első negyedéves magyar GDP-adat
Az előző negyedévhez viszonyítva 1,9 százalékkal nőtt, az egy évvel korábbihoz mérve a nyers adat szerint 2,3 százalékkal, a naptárhatástól megtisztítva 2,0 százalékkal csökkent Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) az idei első negyedévben - közölte első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Érkezik egy fontos adat Magyarországról – mire várhatunk a héten?
Az egyetlen statisztikai jelentés a bruttó hazai termék első negyedévének első becslése lesz a jövő héten; a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden publikálja az adatot.
Átírták a számot: ekkora GDP-növekedéssel számol a német kormány
Javítottak az idei prognózison.
Elhúzódó kockázatok - mi lesz idén a magyar gazdasággal?
A múlt év végi előrejelzéséhez képest 0,6 százalékponttal, 4,3 százalékra emelte a gazdaság idei növekedésére vonatkozó prognózisát márciusi elemzésében a GKI.
Többet várnak a világ gazdaságától, mint korábban
Az OECD derűlátóbban ítéli meg a globális gazdaság idei helyzetét előző, decemberi előrejelzéséhez képest.
Hogy teljesített a magyar gazdaság? Megjöttek a számok
A bruttó hazai termék (GDP) volumene a tavalyi negyedik negyedévben 3,6 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Meglepő bukást hozott a GDP-adat
2020 utolsó negyedéve a megelőző negyedévhez képest növekedést hozott, és mivel már a harmadik is plusszal zárt, így a gazdaságunk kikerült a technikai recesszióból, ahová az első félév csökkenései lökték.
Akár 6,8 százalékos GDP-növekedést is várnak Magyarországon?
Csaknem kétszer magasabb, 6,8 százalékos GDP-növekedést prognosztizál a hitelintézet 2021-re, mint a Pénzügyminisztérium, ez még a Magyar Nemzeti Bank 3,5-6 százalékos előrejelzési sávjának felső értékét is meghaladja. Derűlátásukat a Takarékbank elemzői arra alapozzák, hogy az ipar és az építőipar dübörögni fog. Szerintük a többi szektor teljesítménye függ a járvány lefutásától, a vakcinák elérhetőségétől és a beoltottságtól.
Csak lassan fog magára találni a gazdaság?
A tavalyi év történelmi gazdasági zuhanását követően a politikusok és az elemzők is világszerte óriási GDP-növekedéssel számolnak. A Világbank azonban korántsem ilyen derűlátó, szerintük ehhez gyors vakcinázásra lenne szükség. Érdekesség, hogy az elmúlt napokban az oltóanyagok lassabb ütemű érkezése miatt a magyar politikusok is panaszkodtak.