Digitalizáció cikkek
A cégek felét letarolja a technológia
A jelenlegi vállalatok fele 2021-ben nem fog létezni jelenlegi formájában a technológiai forradalom hozta átalakulások következtében – derült ki egy friss kutatás eredményeiből. A digitalizáció nem valami távoli jelenség: a cégvezetők 98 százaléka már a bőrén érzi a változásokat.
Lépést tart, vagy kiesik a versenyből
A Roland Berger új tanulmánya arra világít rá, hogy az építőipari szektor produktivitása növekedni fog, hiszen ma 4 százalékkal magasabb a teljesítménye, mint egy évtizede. A digitális fejlesztések elmaradása azonban szektorszintű, és a vállalatok versenyképességét veszélyezteti. Az építőipar szereplőinek 93 százaléka felismerte a digitalizáció fontosságát, ugyanakkor szinte senki sem tesz megfelelő lépéseket ennek érdekében.
Kevesebb selejtet hozhat a digitalizáció
Az ipari gyártók a digitalizációtól elsősorban a termelés jobb nyomon követhetőségét, a tervezés hatékonyságának növelését és a termelési hibák csökkentését várják – derült ki a Siemens Zrt. megbízásából a hazai közép- és nagyvállalatok körében végzett kutatásból.
Már az aláíráshoz is csak tablet kell
Július 1-től mindenben egyenértékűként kell elfogadni az elektronikus és hagyományos aláírást. Szakértők szerint ennek minden cég örülhet. Lássuk, miért!
Itt a digitális szállodák ideje
2020-ra az európai lakosság 44 százaléka digitális bennszülöttnek nevezhető majd, ami még lényegesebbé teszi a digitális foglalási eszközök használatát. A szállodák több mint kétharmada gyűjt rendszeresen adatokat a vendégekről, azonban kevesebb, mint felük használja fel ezeket tudatosan, személyre szóló ajánlatok készítése céljából. Pedig nagyon itt lenne az ideje...
Nem elég távolról nézni a felhőt, bele kell ugrani
Egyre több kisvállalkozás ismeri fel, hogy lenne mit kezdenie az informatikával a cégben, a többség azonban még messze nem látja a valódi lehetőségeket. Pedig a digitalizáció növeli az eladást, innovatívabbá tesz és még a tehén szaporulatra is jó hatással lehet – derült ki a Microsoft sajtóbeszélgetésén.
Digitalizáció: meg vagyunk győzve
Tízből kilenc magyar cég véleménye szerint valódi versenyelőnyt jelent a digitalizáció, többségük szerint növeli a hatékonyságukat, csökkenti a munkafolyamatokra szánt időt, a működési költségeket, és növeli az energiahatékonyságot – derült ki a Siemens Zrt. kutatásából.
Még egy papírtól megszabadulhatunk
A cunamiként érkező technológiai változásokból a kereskedelem sem maradhat ki. A webes értékesítés már szinte alap, már a mobilvásárlás sem nagyon kérdés. De a technológia még az olyan egyszerű dolgokat is átalakíthatja, mint egy sima blokk.
Nyakunkon az új ipari forradalom
Több mint 900 milliárd dollárt hozhat a digitális ipari forradalom a cégek várakozásai szerint, ami a költségek csökkenésének, a hatékonyság és a nyereség növekedésének köszönhető. A szervezetek több mint fele két éven belül megtérülést vár. Az informatikai szakemberek iránti igény és az adatbiztonság viszont továbbra is komoly kihívást jelent – áll a PwC globális tanulmányában.
Időt és pénzt spórol az e-aláírás
Egy nemrégen publikált tanulmány szerint az USA hadseregében éves szinten a teljes magyar GDP 1%-át – évi 1,3 milliárd dollárt – takarítanak meg azzal, hogy bevezették az e-aláírás technológiát. A nemzetközi tapasztalatok alapján ez a javulás a számos vállalatnál elérhető: akár 20-30%-kal csökkenthető az adminisztrációval töltött idő.
Olyan munkánk lesz, ami ma még nem is létezik
Tízből hét mai óvodás olyan munkát végez majd felnőtt korában, amely ma még nem létezik. A nem csupán technológiai iparágakat érintő automatizálás, a demográfiai és életmódbeli változások, az átalakuló fogyasztói igények mind a munkaerőpiac és a vállalatok gyökeres szervezeti átalakulásának irányába mutatnak.