Cégtörlés cikkek


Soha nem számoltak fel annyi céget az építőiparban, mint tavaly

Soha nem számoltak fel annyi céget az építőiparban, mint tavaly 

A trendforduló előjelei már látszanak az ágazatban, 15  százalékkal kevesebb céget alapítottak tavaly.
Túl a hullámvölgyön: beindult a cégalapítási kedv

Túl a hullámvölgyön: beindult a cégalapítási kedv 

Rendkívül erős év volt cégalapítás szempontjából a tavalyi, az idei év eleje viszont lassan indult. A márciusi adatok azonban már újra a tavalyi évre hasonlítanak, egy hónap alatt 2900 feletti cégalapítás került közzétételre.
Megbicsaklott a cégtörlési hullám, de még közel sincs vége a céghullásnak

Megbicsaklott a cégtörlési hullám, de még közel sincs vége a céghullásnak 

Novemberben némi meglepetésre csupán 2026 cégtörlés került közzétételre Magyarországon.
Küszöbön van egy komolyabb cégmegszűnési hullám

Küszöbön van egy komolyabb cégmegszűnési hullám 

Augusztus a szezonnak megfelelően alakult, mind a cégalapítások, mind a cégtörlési értékek trend alatt vannak, de a kényszertörlések újraindítása és meredek felfutása komoly cégtörlési hullámot jelez előre.
Milyen válság? Tombol a cégalapítási láz az országban

Milyen válság? Tombol a cégalapítási láz az országban 

Februárban újra 3200 fölé emelkedett az újonnan bejegyzett vállalkozások száma, ami az elmúlt 6 év második legnagyobb cégalapítási értéke.
Erős évkezdés: mit okozott a kata szigorítása a hazai cégvilágban?

Erős évkezdés: mit okozott a kata szigorítása a hazai cégvilágban? 

A januári új cégbejegyzések még a 2020-as rendkívül magas havi cégalapítási átlagot is meghaladják, egy hónap alatt közel 2700 cégalapítás történt. 
Sorra dőltek a rekordok tavaly a cégvilágban - mi várható idén?

Sorra dőltek a rekordok tavaly a cégvilágban - mi várható idén? 

A koronavírus-járvány komoly nyomot hagyott a hazai cégstatisztikában, minden korábbinál több rekord dőlt meg 2020-ban.
Vállalkozási kényszerpályák - mit okozott a járvány a magyar cégvilágban az ősszel?

Vállalkozási kényszerpályák - mit okozott a járvány a magyar cégvilágban az ősszel? 

Októberben több mint 3 ezer cégalapítás történt Magyarországon, több mint 6 éve nem láttunk ilyen magas havi cégbejegyzési értéket. Közben a cégekre a kivárás a jellemző, miközben a végrehajtások száma tovább növekedhet.
Végre volt egy csendes hónap a magyar cégvilágban

Végre volt egy csendes hónap a magyar cégvilágban 

2095 cégalapítással és csupán 1659 cégtörléssel az utóbbi évek egyik legnyugodtabb hónapját tudhatjuk magunk mögött a céginformációs mutatókat vizsgálva.
Egyre több cég hullik el fiatalon - és ebben még nincs is a koronavírus hatása

Egyre több cég hullik el fiatalon - és ebben még nincs is a koronavírus hatása 

Jelentősen romlott az elmúlt egy évben is a hazai cégek túlélési rátája, az 5 éves kort a cégeknek már kevesebb mint 70 százaléka éri el, míg 10 éves korig a vállalkozások 46 százaléka jut el. Az elmúlt 15 évben fokozatosan csökkent a fiatal vállalkozások túlélési rátája, és ez a trend nem állt meg az elmúlt év során sem, sőt egy év alatt több mint 2 százalékpontot esett mind az 5, mind a 10 éves túlélési ráta.

Mit okozott a járvány a magyar cégvilágban? 

Az áprilisi mélypont után újra feljövőben vannak a hazai cégalapítások. 2020 májusában 1805 cégalapítás került közzétételre.

Lassan vége az őrületnek a magyar cégvilágban 

Februárban 20 százalékkal több volt a törölt, mint az induló vállalkozás, 2580 cégalapítás mellett 3098 cégtörlést tettek közzé, de a cégek számának csökkenése lassulni látszik - derül ki az Opten adataiból. 

Újra a cégalapítások éve jöhet 

A tendencia kedvező, végre megállhat a magyar cégek számának csökkenése. 2018-ban még mindig több volt a megszűnő cég, mint az új, de 2019-re újra a cégalapítások dominálhatnak.

Tovább zsugorodik a hazai cégbázis 

2018 harmadik negyedévében 8482 cégtörlés mellett 6709 cégalapítás történt, így három hónap alatt újabb közel kétezerrel csökkent a hazai cégek száma. Szeptember végén 526 ezer cég működött az országban, de ezek közül 50 ezer már valamilyen megszüntetésre irányuló eljárás alatt van.

Csak három szektorban nő a cégek száma Magyarországon 

Alapvetően gyorsan cserélődnek a cégek Magyarországon, de az irányban nagyok a különbségek ágazatonként. Növekedést csak az építőipari és az energetikai cégek között láthatunk, írja az Opten.

Kevés új vállalkozás lesz milliárdos 

Havonta 2-3 ezer új cég jön létre Magyarországon, ugyanakkor a statisztikák szerint jelentős részük igen rövid életűnek bizonyul. „Az új alapítású cégek háromnegyede éli csak meg az 5 éves kort, 10 év fölé pedig csak a cégek fele jut” – mondja Pertics Richárd, az Opten céginformációs igazgatója.

Lassan véget ér a 2012 óta tartó cégtörlési hullám 

Idén májusban 2827 cégtörlés mellett 2492 cégalapítás történt. „Bár a cégtörlések száma továbbra is rendkívül magas, a hosszú távú trendet nézve lassan helyreáll az egyensúlyi állapot” – mondta Pertics Richárd, az Opten céginformációs igazgatója.

Nőtt a cégalapítások száma, de még mindig nagy a fluktuáció 

2018 első negyedévében 7100 fölé emelkedett a cégalapítások száma, de még mindig magas a cégfluktuáció, az azonos időszakban 8879 céget töröltek – derült ki az Opten kutatásából.

Rengeteg új és még több megszűnő cég az építőiparban 

Fokozatosan közeledik a cégtörlések és új cég alapítások száma egymáshoz, ám összességében még így is 4 764-gyel csökkent az október 1-jén mért működő cégszám az egy évvel korábbi állapothoz képest. Nem úgy az építőiparban, ahol az év harmadik negyedévében több mint háromezer új cég alakult, a nyár utolsó hónapjában pedig a szektor teljesítményének növekedése a legmagasabb volt az EU-ban – a KSH közlése szerint.

Az egyéni vállalkozók országa leszünk? 

Utoljára 2009-ben volt ilyen alacsony a regisztrált cégek száma Magyarországon az Opten adatai szerint, de ez még jó hír is lehet. A kevesebb cég ugyanis a fertőzöttség csökkenését is jelentheti.

Végéhez közeledik a gazdaság tisztulása? 

2016-ban tovább csökkent a működő cégek száma, ennek üteme viszont lelassult. Tavaly már mindössze 1,13 százalékkal mérséklődött a vállalkozások száma ami, 0,6 százalékpontos javulás a 2015-ös 1,74-hez képest. Pozitívum, hogy a cégmegszűnések számának visszaszorulása mellett a cégalapítási kedv javult, ám még így is minden új cégre csaknem 2 megszűnő jut. A Bisnode nemzetközi cégminősítő elemzéséből az is kiderül, mely szektorok voltak a legnépszerűbbek az új cégek körében.

Csúcsra pörögtek az egyéni vállalkozók 

A cégalapítással ellentétben az egyéni vállalkozói működés egyre népszerűbb Magyarországon. 2016 végéig az egyéni vállalkozók száma elérheti a 430 ezret is, holott évről évre egyre többet törölnek közülük.

Gyülekeznek a viharfelhők 

Vártnak megfelelő alacsony cégalapítást, de trendhagyó törlési számokat hozott az augusztus. Nem túl bíztatóak a jelek év vége fele közeledve az Opten friss elemzése szerint.

Még nem jó, de már látni, hogy talán az lesz... 

Bár az építőipar termelése még mindig csökken, de mind alkalmazotti létszám, mind szerződésállomány tekintetében pozitív irányba fordult az ágazat az Opten elemzése szerint.

Országos kényszerjárvány indult 

A „cégdemográfiában” a megszűnés okaként legtöbbször a kényszertörlés szerepel. Tavaly a különböző eljárások alkalmazásával összesen 53 000 vállalkozást töröltek a céglistáról, 49 százalékukat – szám szerint 25 960 céget – kényszertörléssel tüntették el a piacról.

A vendéglátás lett a mumus 

2015-ben közel felére csökkent a felszámolások száma a 2014-es évhez képest, aminek következtében a magyar vállalkozások bedőlési aránya is jelentősen mérséklődött. A kiemelkedően kockázatos iparágak listáján is történtek meglepő fordulatok, mivel a korábban hosszú ideig legkockázatosabbnak ítélt építőipart egy ideje már megelőzte a szálláshely-szolgáltatás.

Év végén beindul a cégtörlés 

Az előző negyedévinél sokkal kevesebb építőipari cég szűnt meg a harmadik negyedévben, de az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató szerint nincs ok az örömre: az utolsó negyedévben megint sok társaságot töröl majd a cégbíróság. Öröm viszont, hogy nem aktív vállalkozások jutnak erre a sorsra, és egyre kevesebb a felszámolás útján megszűnő cég.

Nincs még vége a cégtörlési hullámnak 

A júniusi 609 után júliusban 474 építőipari cég szűnt meg Magyarországon, de nem lehet felhőtlen az öröm, az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató szerint ugyanis nincs vége a megszűnési hullámnak: idén és jövőre is sok vállalkozás jut erre a sorsra.

Csődhullámnak látszik, de konszolidáció 

Minden korábbinál több, összesen 10 722 céget törölt a cégbíróság 2014 harmadik negyedévében Magyarországon. Az előző negyedévben 10 174, egy évvel korábban ugyanebben az időszakban 8058 cég szűnt meg. Az emelkedő trend nem tört meg, de a helyzet nem rossz, mert az összkép sokkal inkább konszolidációs folyamatot, semmint csődhullámot mutat – vélik az adatokat közzétevő Optennél.

Soha nem szűnt még meg ennyi cég 

Február óta 3000 fölött van a havonta megszűnő cégek száma, a mögöttünk álló időszak minden idők háromhavi rekordját hozta. „Ha ez az ütem fennmarad, idén akár 40 ezer céget is törölhetnek a nyilvántartásból” – véli Tóth Tamás, az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató ügyvezetője.

Már a kocsma sem biztos üzlet 

Már nem igaz az a mondás, hogy kocsmát nyitni biztos üzlet, legalábbis ez olvasható ki a statisztikákból. A vendéglátásban naponta 8 cég ellen indul kényszertörlési eljárás, ezzel a szektor alulmúlta a sokáig negatív csúcstartó építőipart.

Sorra tűnnek el a cégek 

Folyamatosan nő a cégtörléssel kivezetett cégek száma Magyarországon, idén tovább folytatódhat a trend. A legtöbb ilyen döntést Pest megyei cégekkel szemben hozták a cégbíróságok.

Minden korábbinál több cég szűnhet meg 

Januárban 2641 cég szűnt meg Magyarországon, ami az Opten céginformációs szolgáltató adatai szerint a tavaly januárinál 20 százalékkal több, az előző félévi havi átlagnál viszont 10 százalékkal kevesebb. A céginformációs szolgáltató keddi közleménye szerint a rendkívül rossz évkezdet és a többi cégstatisztikai adat arra enged következtetni, hogy 2014-ben minden korábbinál több, akár 40-45 ezer cég szűnhet meg Magyarországon.

Hamarosan tetőzik a cégtörlési hullám 

Szerény ütemű csökkenésnek indult a megszűnő cégek száma az elmúlt hónapokban. Szeptember az augusztusi szabadságolások miatt kiugróan aktív hónap szokott lenni a cégbíróságokon, ezért a következő hónap még hozhat megugrást.

Rekordszámú cég szűnt meg, ami alakul: dohánybolt 

Csaknem 10 ezer cég szűnt meg az elmúlt három hónapban Magyarországon, korábban soha nem töröltek még a nyilvántartásból ennyi céget egyetlen negyedév alatt. A nemzeti dohányboltok miatt ugyanakkor sok új vállalkozást is alapítottak ebben az időszakban.

Az építőiparban még nem ért véget a válság 

Történetének második legsúlyosabb három hónapja áll az építőipar mögött, ha a cégstatisztikákra tekintünk. A vizsgált időszakban 1520 cég szűnt meg az ágazatban. Ennél gyászosabb csak 2012 utolsó negyedéve volt, amikor 1578 céget töröltek a cégbíróságok – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató jelentéséből. Az ágazati megrendelések értékének növekedése még nem érte el a kisebb vállalkozások szintjét.

170 ezer cégnek már vége, de a többinél is rezeg a léc 

Több mint 176 ezer gazdálkodó szervezet nem élte túl az elmúlt öt év megpróbáltatásait, és a válság neheze még hátravan – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból. A fennmaradás szempontjából kulcsfontosságú, hogy a cégek jól válasszák meg partnereiket egy olyan piacon, amelyen szinte mindenkinél rezeg a léc.

Radikálisan nőtt a bedőlt cégek száma 

A bedőlt cégek száma 2013 januárjára radikálisan megugrott. Ennek egyik oka a gazdasági helyzet, de nagyban befolyásolja az adatokat, hogy az évekkel korábban indított eljárások nagy részének is most került pont a végére.

Egyre kevesebb a cég, de nem kell aggódni 

Januárban biztossá vált, hogy a cégtörlések rendkívül magas, 60 százalék körüli növekedése nem átmeneti jelenség, hanem trendszerű változás, amely egyaránt tükrözi a piac megtisztulását a nem működő cégektől és a válság működő cégekre gyakorolt káros hatását. Eközben csökken az új cégalapítások száma, ami az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató szerint inkább kedvező jelenség.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Adózás

Apa és fia állította ki a fiktív számlákat, de hamar megbuktak a NAV-nál

Apa és fia állította ki a fiktív számlákat, de hamar megbuktak a NAV-nál  

Egy számlázási láncolat ellenőrzésekor vizsgálták azt a két társaságot, amelyek nevében csomagolási szolgáltatásokról és baromfi-feldolgozásról állítottak ki fiktív számlákat.

Klímablog

Húsvéti üdvözlőlapot küldött az ügyfeleinek? Fizethet utána

Húsvéti üdvözlőlapot küldött az ügyfeleinek? Fizethet utána  

Napjaink egyik legnagyobb kihívása a környezet megóvása, és szennyezésének minél erőteljesebb visszaszorítása.

Infokom

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere?

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere? 

Sokan aggódnak az MI környezetre gyakorolt káros hatásai miatt, de vajon tényleg csak veszélyt jelent?


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo