Bérek cikkek


Ennyit kerestek a magyarok a nyár közepén

Ennyit kerestek a magyarok a nyár közepén 

Júliusban 7,9 százalékkal magasabb volt a bruttó és a nettó átlagkereset, mint egy évvel korábban.
Hamarosan bruttó félmillió forintot is az átlagfizetés

Hamarosan bruttó félmillió forintot is az átlagfizetés 

Az idei és a jövő évi béremelkedések hatására 2022 második vagy harmadik negyedévében elérheti a bruttó 500 ezer forintot az átlagfizetés Magyarországon – írja a Világgazdaság Varga Zoltánra, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzőjére hivatkozva.
Milliókkal kevesebb hitelre elég a medián bér, mint az átlagjövedelem

Milliókkal kevesebb hitelre elég a medián bér, mint az átlagjövedelem 

A KSH 335 770 forintos bruttó medián bérről számolt be, az átlagos jövedelem pedig bruttó 436 343 forintot tett ki júniusban. A Bank360 szakértői kiszámolták, mennyivel kevesebb személyi kölcsönt lehet felvenni a kisebb összegű medián bérből.
Mennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a friss adatok

Mennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a friss adatok 

A KSH friss adatai szerint 2021 áprilisában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 440 600 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 293 000 forint volt, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. Ezt azonban reálértékben majdnem lefelezte az infláció.
Rossz hír a dolgozóknak: elmaradhat a minimálbér-emelés

Rossz hír a dolgozóknak: elmaradhat a minimálbér-emelés 

A kormány nem tartja be a hatéves megállapodásban foglalt határidőt.
Kiderült, honnan indították a magyar fizetések az évet

Kiderült, honnan indították a magyar fizetések az évet 

Januárban 9,5 százalékkal nőtt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó és nettó átlagkeresete. A bruttó átlagkereset 411 000 forint volt januárban, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 273 300 forint - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Így lehet igényelni a bértámogatást

Így lehet igényelni a bértámogatást 

A kérelmeket a márciusi bérekre a hónap végéig lehet benyújtani.
Ennyi volt a magyar átlagfizetés tavaly év végén

Ennyi volt a magyar átlagfizetés tavaly év végén 

A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete tavaly decemberben 449 400 forint volt, 10,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. 2020-ban a bruttó átlagkereset 403 600, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 268 400 forintot ért el, mindkettő 9,7 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A reálkereset 6,2 százalékkal emelkedett, a fogyasztói árak előző évhez mért 3,3 százalékos növekedése mellett - közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
10 éve nem csökkennek a jövedelmi különbségek Magyarországon

10 éve nem csökkennek a jövedelmi különbségek Magyarországon 

A gazdasági növekedés ellenére az elmúlt 10 év alatt a magyar lakosság jövedelmeinek koncentrációja a KSH szerint gyakorlatilag nem változott - írja elemzésében a GKI.
Idén elfelejthetjük a fizetésemelést? Pesszimisták a fiatalok

Idén elfelejthetjük a fizetésemelést? Pesszimisták a fiatalok 

A dolgozó fiatalok 58 százaléka csekély mértékű, az infláció alatti fizetésemelésre számít – derül ki a K&H ifjúsági indexéből. Az érintettek közel negyede szerint ugyanakkora nettót kap, mint eddig, csökkenéstől viszont csak 3 százalékuk tart. A férfiak több mint 80 százaléka számít „vastagabb borítékra”, míg a nőknek csak a 63 százaléka derűlátó ezen a téren.

Minden, amit a garantált bérről és bérminimumról tudni lehet 

Azt már megszokhattuk, hogy a minimálbér és a garantált bérminimum összege évről évre emelkedik. A 2021-es minimálbér elfogadásának folyamata azonban a korábbi évektől eltérően folyt. Hogy miként zajlott ez a folyamat, azt az alábbiakban, a KCG Partners jogi szakértői összegzik.

Fizetések a magyar Suzukinál: eldőlt, mennyivel emelnek 

Az operátorok kezdő bére például 15 százalékkal nő.

Ennyit kerestek a magyarok 2020-ban 

2020-ban is Budapesten lehetett a legjobban keresni Magyarországon, azonban a vidéki fizetések jelentősen felzárkóztak a fővároshoz a korábbi évekhez képest. A legmagasabb átlagfizetéssel Komárom-Esztergom megyében számolhattak, a legalacsonyabb bruttó béreket pedig a Csongrád megyében vihették haza a magyarok. A cégvezetőkön kik keresnek a legjobban? Kik a legrosszabbul? Erre kereste a választ egy friss elemzés. 

Előrelépés a bértárgyalásokon – 4 százalékos emelés jöhet 

Elhúzódó egyeztetés után ma sem született végső megállapodás az idei legkisebb bérekről. Készül viszont egy megegyezés-tervezet, benne 4 százalékos emeléssel.

Minimálbér-emelés: jelzésértékű adatot tett közzé a Pénzügyminisztérium 

Bár már átléptünk 2021-be, még a mai napig nem lehet tudni, mennyi lesz az idén érvényes minimálbér. Friss prognózisában azonban egy erős jelzést küldött a kormány.

Ez a szektor is megkapja a bértámogatást 

Munkahelyük megőrzése érdekében ismét bértámogatásban részesülhetnek a kutatási, fejlesztési és innovációs szektor magasan képzett szakemberei a járványhelyzet miatt, három hónapos időtartamban - jelentette be Bodó Sándor az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleménye szerint.

Hogyan érinti cégét az adóváltozás? Számolja ki! 

Júliustól két százalékponttal csökkent a szociális hozzájárulási adó. Mit jelent ez a gyakorlatban? Mennyivel több pénz marad a munkáltatóknál? Az Mfor.hu frissített Bérkalkulátorának segítségével most Ön is utánaszámolhat!

Befagytak a bérek - óriási a bérszakadék az országban 

Mintha befagytak volna a legkeletibb megyében regisztrált átlagos nettó bérek: hiába ugyanis a növekedés, a legfrissebb adatok szerint az továbbra is a 10 évvel ezelőtti fővárosi szinten stagnál.

Megvan, hogyan egészíti ki a béreket a kormány 

Egyebek mellett megjelentek a keretei a korábban bejelentett bérkiegészítéseknek is: így tesz hozzá az állam a kutató-fejlesztő tevékenységet végzők valamint a járvány miatt csökkentett munkaidőbe kényszerülő munkavállalók béréhez egy darabkát - írja a Privátbankár.hu.

Hol lehet most a legtöbbet keresni? 

Tavaly decemberben a bruttó átlagkereset 406 400 forint volt, 13,1 százalékkal magasabb, mint egy éve, így a tavalyi, éves átlagkereset 367 800, a nettó 244 600 forint lett, mindkettő 11,4 százalékkal nőtt 2018-hoz viszonyítva - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Több mint 250 ezer forint fizetésre számítanak a fiatalok 

A fiatalok 68 százaléka érzi stabilnak a munkahelyét, 46 százalékuk pedig úgy látja, megbecsülik a munkáját – derült ki a K&H ifjúsági indexéből. Utóbbi eredmény ráadásul rekordot jelent a felmérés hétéves történetében. A fiatalok 16 százaléka vár komolyabb, inflációt meghaladó béremelést, ez a nettó átlagbérek alapján több mint 250 ezer forintot jelentene.

Itt van, mennyit lehet keresni a Lidl-nél és az Aldinál 

A Lidl Magyarország 7,3 milliárd forintot, az Aldi pedig 2,5 milliárd forintot fordít az idén béremelésre.

Nem zökkenőmentesek az idei bértárgyalások 

Nehezebben haladnak a bértárgyalások idén, mint az előző években. Míg a munkáltatók óvatosabbak lettek, tartva egy gazdasági visszaeséstől, a szakszervezetek lényegesen nagyobb béremelést tartanak indokoltnak. Emiatt van, ahol elakadt a párbeszéd. Megnéztük az egyes ágazatokban, hol tartanak a béregyeztetések.

Mennyit keres most egy fizikai munkás? 

2019 utolsó negyedévben 1203 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére – derül ki a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzéséből. Ez 21 százalékkal haladja meg a tavalyi év hasonló időszakában tapasztalt 993 forintos szintet. A felsőbb kategóriákban eközben továbbra is egy számjegyű a bérnövekedés üteme: a BDO Magyarország több mint 60, zömmel nemzetközi tulajdonú hazai vállalat mintegy 500 középvezetője esetében 2018 negyedik negyedévéhez képest 7,3 százalékos bérnövekedést tapasztalt – ez nagyjából megegyezik az egy évvel korábban mért 7,1 százalékkal.

Komoly béremelést jelentett be az Auchan 

17 százalékkal emelik a belépő béreket.

Nemcsak a nyugdíjakkal van itt baj, hanem a nyugdíj előtt állók fizetésével is 

Gyakran használnak egy mutatót, ami azt jelzi, hogy a bérekhez képest hogyan alakulnak a nyugdíjak. Ez nálunk az utóbbi időben erősen romlott, mert a nyugdíjak emelkedése jóval elmaradt a bérekétől. Csakhogy pont Magyarországon ez a mutató torzít. A helyzet vajon jobb, mint amilyennek látszik, vagy rosszabb?

Nemek közti bérszakadék: ennyivel keresnek többet a férfiak 

Történt némi javulás az előző évhez képest, de az Európai Unióban a nők átlagosan még mindig 16 százalékkal kevesebbet keresnek, mint a férfiak - közölte az Európai Bizottság.

Újratárgyalnák a kétéves bérmegállapodást 

A Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke szerint 10 százalék feletti béremelést is elbírt volna idén a gazdaság. 

A várakozás lefelé, az infláció felfelé tart 

A magyar gazdaság fontosabb ágazatainak növekedése 2019 első két hónapjában a tavalyihoz képest még gyorsult is, de a hazai gazdasági várakozások áprilisban már kétéves mélypontjukra kerültek – a GKI prognózisa szerint.

Vége a fellendülésnek, India előzheti a mezőnyt 

A PwC Global Economy Watch előrejelzése szerint a világgazdaság egésze lassulni fog 2019-ben azáltal, hogy a G7 országokban hosszú távon visszaáll az átlagos növekedési ütem. Várhatóan mérséklődik Amerika és Kína növekedése, a fejlett gazdaságok munkaerőpiacai továbbra is szűkülnek, India pedig a következő évtizedekben tovább javíthatja helyezését a globális GDP-tabellán.

Vérre menő viták várhatók a fuvarozók béréről 

Egységes, egyenlő munkáért egyenlő bért előíró rendelkezéseket fogadtak el a távolsági teherautó-vezetők foglalkoztatására az Unió közlekedési miniszterei. A tervezet majd csak az Európai Parlament jóváhagyásával lehet érvényes.

Lassan nincs, aki dolgozzon a szállodákban 

Óriási a munkaerőhiány a szállodaiparban. Mintegy tízezer ember hiányzik a szektorból, az iparág szakmai szervezete szerint most a munkavállalók diktálnak.

Az emberek harmada a minimálbért sem keresi meg 

A 2017. évi személyi jövedelemadó bevallások alapján a Policy Agenda megvizsgálta, hogy milyen béregyenlőtlenség figyelhető meg. Egyáltalán a klasszikus munkaviszonyos foglalkoztatás mennyire van jelen a dolgozói társadalomban. Nagyon torz bérrendszer, jelentős egyenlőtlenség, és sok radar alatti jövedelem – ezt mutatják a számok.

50 éve nem volt ilyen alacsony a munkanélküliség az USA-ban 

Tovább csökkent az amerikai munkanélküliség szeptemberben, most 3,7 százalékon ál. A foglalkoztatottság utoljára 1969-ben volt ennyire magas.

Stratégiát kell váltani a cégeknek a minimálbér-emelés miatt 

A cégek 37 százaléka módosítja üzleti stratégiáját a minimálbér és a garantált bérminimum emelésének hatására – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (MKIK GVI).

Két év alatt harmadával nőtt a fizikai munkások bére 

Az idei második negyedévben 1000 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére – derül ki a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzéséből.

Hol térül meg leggyorsabban a kiadott lakás? 

A budapesti szabad újépítésű lakások átlagos négyzetméterára az év elején tovább emelkedett, így március végén már elérte a 730.000 forintot, szemben a múlt év végi 705.000 forintos, illetve a 2017 eleji 620.000 forintos átlaggal.

Itthon mennyit kell dolgozni egy BicMacért? 

Zürich a világ legdrágább városa, utána Genf következik. Hongkongban 12 percet kell dolgozni egy BigMac áráért, Nairobiban viszont tízszer annyit, míg egy iPhone X-ért a zürichi 38 órát dolgozik, a kairói ezret… Meglepő adatok az UBS-nek a világ 77 városára kiterjedő felméréséből.

A magyar munkaórák felét gépesíteni lehetne 

Az automatizálás Magyarországon egymillió munkahelyre fog érdemi hatást kifejteni 2030-ig a mérsékelt ütemezési forgatókönyv alapján - állapította meg az MTI-nek eljuttatott tanulmányában a McKinsey vezetési tanácsadó cég.

Nőhet a fogyasztás és a hitelfelvétel 

A négy százalékot közelítő gazdasági növekedéssel, ugyanakkor három százalék alatti inflációval és laza monetáris politikával számolnak 2018-ra a CIB Bank elemzői. A béremelkedésnek köszönhetően a lakossági fogyasztás és a hitelfelvételi kedv is tovább nőhet.

Szeretnénk a gondjaikat... 

Havi 5600 frank a svájci átlagkereset. Ez szinte ugyanennyi dollárnak, forintban kereken 1,7 milliónak felel meg. Jóllehet az összeg óriási, az árszínvonalat tekintve már nem annyira magas – de azért így is irigyelhetjük...

Másfélszeresére nőhetnek a háztartások kiadásai 

A kormány konvergencia programja alapján 2018-2022 között közel másfélszeresére ugorhat a háztartások fogyasztási kiadása – írja a Blokkk.com. Kérdés, hogy a bérek ezzel arányosan növekednek-e.

Még mindig a multik a nyerők, de erős a bérnyomás 

A fogyasztói kereslet növekedése hajtja a kiskereskedelmi láncok növekvő árbevételét, ám az eredményességük szempontjából számos kockázati tényező felerősödik a magyar piacon – olvasható az Euler Hermes Hitelbiztosító legfrissebb iparági elemzésében.

Az Airbnb miatt lassan megfizethetetlenek a lakások 

A budapesti bérlakáspiacon a belvárosban továbbra is az Airbnb-n keresztül történő pár napos kiadás a jellemző, ami ezekben a kerületekben a szűkebb kínálat miatt jelentősen felvitte a lakásbérleti díjakat, így a hosszú távú bérlés ezekben a kerületekben sokak számára megfizethetetlenné vált.

Ilyen is van: sokallják fizetésüket a kanadai orvosok 

Kanada Quebec tartományának a társadalombiztosításban dolgozó orvosai petícióban kérték a kormányt: ne emelje tovább a bérüket, hanem ezt a jelentős összeget fordítsák az ápolószemélyzetre és az ellátás színvonalának emelésére.

Irigyeljük a gondjaikat – genfi bérekért tüntetnek az ENSZ alkalmazottai 

A napokban ismét tüntetett fizetésük csökkentése ellen Genfben az ENSZ több száz alkalmazottja. A világszervezet forintban számolva évi jó 9 és 32 millió közötti jövedelmet biztosít munkatársainak – adómentesen.

Megszívatják a külföldi vállalkozót Svájcban 

Svájc tudatosan nehezíti EU-országok vállalatainak dolgát, amelyek szolgáltatások elvégzésére küldenek oda munkaerőt, panaszolta a német sajtó. A svájci hatóságok szerint nem kisebb a bürokrácia más országokban sem – de a jövendő új uniós szabályozás tovább csökkenti majd a versenyt ezen a területen.

Betelt a pohár a BBC női munkatársainál 

A brit közszolgálati adó, a BBC női munkatársai a férfiakéval egyenlő bért követelnek - visszamenőleg is, miután kiderült, férfi kollégáikat sokkal jobban fizetik.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Pénzszerzés

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség  

 A Nemzeti Innovációs Ügynökség április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat.

Gazdaság

Lassan 300 ezer forint az átlagos bérleti díj Budapesten

Lassan 300 ezer forint az átlagos bérleti díj Budapesten  

A fővárosban 1,8, országos átlagban pedig 0,8 százalékkal nőttek az átlagos lakbérek márciusban.

Infokom

Hol tartanak a cégek a digitalizációban?

Hol tartanak a cégek a digitalizációban? 

A Digiméter negyedik alkalommal mérte fel a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációjának szintjét.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo