Bérek cikkek
Még mindig kevesebbet keresnek a nők, mint a férfiak
16 százalékkal marad el a férfiakétól a nők fizetése.
Vaskos béremelést jelentett be a magyar Suzuki
Az üzemi tanáccsal egyeztetve januárig visszamenőlegesen átlagosan 12 százalékkal emelik a munkavállalók bérét.
Közel 340 ezer forint volt az átlagkereset az év végén
Tavaly decemberben 9,7 százalékkal nőtt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó és kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkeresete az egy évvel korábbihoz képest.
Ugrottak egy nagyot a reálkeresetek
2021 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 482 400, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 320 800 forint volt, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentése szerint.
Az Auchannál a szakképzetlen kezdő minimum 320-421 ezer forintot kap
Sikeresen megállapodott az Auchan Retail Magyarország és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) az idei béremelésről. A bérek és a juttatások mértéke két lépcsőben január 1-jétől és július 1-jétől fog emelkedni, amire a vállalat összesen 3,2 milliárd forintot fordít.
10 százalékos béremelés lesz a MÁV-Volán-csoportnál, a mozdonyvezetők sztrájkra készülnek
A hároméves bérmegállapodásnak megfelelően 2022. január 1-jétől 10 százalékkal nőnek az alapbérek a MÁV-Volán-csoport társaságainál. A mozdonyvezetők azért akarnak sztrájkolni, mert tavaly csökkent a reálkeresetük.
Ennyivel nőnek a bérek a MÁV-Volán-csoportnál
A bérminimumok január 1-jei növekedésének mértéke meghaladja a bérmegállapodás szerinti béremelés százalékos mértékét.
Megvannak a 2022-es bérek a Sparnál
Sikeresen megegyezett a 2022-es bérfejlesztésről a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ). A megállapodás szerint a 13. havi juttatás, a SPAR Hűségprogram és a munkavállalók 10 százalékos vásárlási kedvezménye is megmarad.
Akár 1 millió forintot is lehet keresni az Aldinál
Valamennyi munkakörben egységesen 8 százakékkal emelik a béreket. Az áruházi és a logisztikai munkatársak a vállalatnál eltöltött 5 év után már több mint 432 ezer forintos bruttó munkabérre számíthatnak, egy kiemelt forgalmú áruházban 10 éve dolgozó üzletvezető munkabére 1 millió forint fölé emelkedik. Az áruházlánc új pozíciót is létrehozott: az üzletvezető-helyettesek bére havi bruttó 522 800 forintnál kezdődik.
Most már biztos: így nő jövőre a minimálbér és a közmunkások bére
Kijött a rendelet.
Hol fizetnek év végi jutalmat a dolgozóknak?
Az év végéhez közeledve minden cégnél felmerül a kérdés: hogyan ismerjék el a dolgozók munkáját. Mi legyen a bónusszal? Lesz egyáltalán? Vagy nem lesz? Ezek megválaszolása különösen nehéz volt tavaly is, most is.
Őrült sok pénzt küldenek haza a román vendégmunkások
Ők voltak a legnagyobb befektetők Romániában a hazautalt pénzekkel.
Kiderült, mennyit akarnak keresni a kékgallérosok
Habár újra munkaerőhiány alakult ki Magyarországon, a fizikai dolgozók közel 90 százaléka könnyen elcsábítható a megfelelő kompenzációval – derült ki egy friss felmérésből. Ma már kezdenek olyan igények kialakulni a kékgallérosok körében, amelyek 5-10 éve a fehérgallérosoknál voltak jellemzők. Ez a bérelvárásokban is látszik, ma már a képzetlenebb kékgallérosok is nettó 250-300 ezer forintot szeretnének hazavinni, a képzettek még többet. Miközben a cégnek az a tapasztalata, hogy a munkaerő-piac dinamikusan formálódik, kutatásuk szerint a munkáltatók nem követik le elég gyorsan a fizikai munkavállalók igényeit.
A minimálbér-emelés kirúgással is jár? Nagyvállalatok mondták el terveiket
A minimálbér és a garantált bérminimum januárban életbe lépő emelése miatt növekedő bérköltségek ellenére nem terveznek létszámleépítést a magyar nagyvállalatok, inkább máshogy gazdálkodják ki a pluszköltséget - írta hétfői számában a Világgazdaság a saját körkérdésére adott válaszok alapján, és amelyet az MTI szemlézett.
2 és fél millió magyar pénztárcája lehet vastagabb
Kiszámolták, hány embert érint a minimálbér-emelés.
Körvonalazódik, mennyi lesz jövőre a garantált bérminimum
Januártól a minimálbér 200 ezer forintra, a garantált bérminimum pedig várhatóan 260 ezer forintra emelkedik – mondta Nagy Márton, a miniszterelnök gazdasági főtanácsadója.
Munkaadók: az 5 százalékpontos szochó-csökkentést is elbírná a költségvetés
A kormány 4-et mondott, a munkaadók viszont kitartanak az 5 százalékpontos szochó-csökkentés mellett.
Kiderült, mennyi a pályakezdők bérigénye
A pandémia nyomán a pályakezdők átlagos nettó bérigényének növekedése stagnál az előző évekhez képest – derült ki egy friss kutatásból. Eszerint idén átlagosan nettó 248 800 forintot szeretnének kézhez kapni az iskolapadból kilépve. A legmagasabb fizetést az orvosi és mérnöki, a legalacsonyabbat pedig a szakmunkás és pedagógiai végzettséggel várják. A kutatás válaszai alapján csökkentek a nemek és régiók között különbségek. Bár még közel sem ideális a helyzet, de a férfiak (nettó 272 900 forint) és nők (nettó 235 600 forint) fizetési igényei közötti különbség a tavalyihoz képest 20 százalékról 14 százalékra csökkent, amíg a budapesti (nettó 252 500 forint) és vidéki (nettó 245 000 forint) kitöltők közötti különbségek a tavalyi 9 százalékos eltérésről 3 százalékra csökkentek.
Ennyit kerestek a magyarok a nyár közepén
Júliusban 7,9 százalékkal magasabb volt a bruttó és a nettó átlagkereset, mint egy évvel korábban.
Hamarosan bruttó félmillió forintot is az átlagfizetés
Az idei és a jövő évi béremelkedések hatására 2022 második vagy harmadik negyedévében elérheti a bruttó 500 ezer forintot az átlagfizetés Magyarországon – írja a Világgazdaság Varga Zoltánra, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzőjére hivatkozva.
Milliókkal kevesebb hitelre elég a medián bér, mint az átlagjövedelem
A KSH 335 770 forintos bruttó medián bérről számolt be, az átlagos jövedelem pedig bruttó 436 343 forintot tett ki júniusban. A Bank360 szakértői kiszámolták, mennyivel kevesebb személyi kölcsönt lehet felvenni a kisebb összegű medián bérből.
Mennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a friss adatok
A KSH friss adatai szerint 2021 áprilisában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 440 600 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 293 000 forint volt, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. Ezt azonban reálértékben majdnem lefelezte az infláció.
Rossz hír a dolgozóknak: elmaradhat a minimálbér-emelés
A kormány nem tartja be a hatéves megállapodásban foglalt határidőt.
Kiderült, honnan indították a magyar fizetések az évet
Januárban 9,5 százalékkal nőtt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó és nettó átlagkeresete. A bruttó átlagkereset 411 000 forint volt januárban, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 273 300 forint - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Így lehet igényelni a bértámogatást
A kérelmeket a márciusi bérekre a hónap végéig lehet benyújtani.
Ennyi volt a magyar átlagfizetés tavaly év végén
A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete tavaly decemberben 449 400 forint volt, 10,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. 2020-ban a bruttó átlagkereset 403 600, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 268 400 forintot ért el, mindkettő 9,7 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A reálkereset 6,2 százalékkal emelkedett, a fogyasztói árak előző évhez mért 3,3 százalékos növekedése mellett - közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
10 éve nem csökkennek a jövedelmi különbségek Magyarországon
A gazdasági növekedés ellenére az elmúlt 10 év alatt a magyar lakosság jövedelmeinek koncentrációja a KSH szerint gyakorlatilag nem változott - írja elemzésében a GKI.
Idén elfelejthetjük a fizetésemelést? Pesszimisták a fiatalok
A dolgozó fiatalok 58 százaléka csekély mértékű, az infláció alatti fizetésemelésre számít – derül ki a K&H ifjúsági indexéből. Az érintettek közel negyede szerint ugyanakkora nettót kap, mint eddig, csökkenéstől viszont csak 3 százalékuk tart. A férfiak több mint 80 százaléka számít „vastagabb borítékra”, míg a nőknek csak a 63 százaléka derűlátó ezen a téren.
Minden, amit a garantált bérről és bérminimumról tudni lehet
Azt már megszokhattuk, hogy a minimálbér és a garantált bérminimum összege évről évre emelkedik. A 2021-es minimálbér elfogadásának folyamata azonban a korábbi évektől eltérően folyt. Hogy miként zajlott ez a folyamat, azt az alábbiakban, a KCG Partners jogi szakértői összegzik.
Fizetések a magyar Suzukinál: eldőlt, mennyivel emelnek
Az operátorok kezdő bére például 15 százalékkal nő.
Ennyit kerestek a magyarok 2020-ban
2020-ban is Budapesten lehetett a legjobban keresni Magyarországon, azonban a vidéki fizetések jelentősen felzárkóztak a fővároshoz a korábbi évekhez képest. A legmagasabb átlagfizetéssel Komárom-Esztergom megyében számolhattak, a legalacsonyabb bruttó béreket pedig a Csongrád megyében vihették haza a magyarok. A cégvezetőkön kik keresnek a legjobban? Kik a legrosszabbul? Erre kereste a választ egy friss elemzés.
Előrelépés a bértárgyalásokon – 4 százalékos emelés jöhet
Elhúzódó egyeztetés után ma sem született végső megállapodás az idei legkisebb bérekről. Készül viszont egy megegyezés-tervezet, benne 4 százalékos emeléssel.
Minimálbér-emelés: jelzésértékű adatot tett közzé a Pénzügyminisztérium
Bár már átléptünk 2021-be, még a mai napig nem lehet tudni, mennyi lesz az idén érvényes minimálbér. Friss prognózisában azonban egy erős jelzést küldött a kormány.
Ez a szektor is megkapja a bértámogatást
Munkahelyük megőrzése érdekében ismét bértámogatásban részesülhetnek a kutatási, fejlesztési és innovációs szektor magasan képzett szakemberei a járványhelyzet miatt, három hónapos időtartamban - jelentette be Bodó Sándor az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleménye szerint.
Hogyan érinti cégét az adóváltozás? Számolja ki!
Júliustól két százalékponttal csökkent a szociális hozzájárulási adó. Mit jelent ez a gyakorlatban? Mennyivel több pénz marad a munkáltatóknál? Az Mfor.hu frissített Bérkalkulátorának segítségével most Ön is utánaszámolhat!
Befagytak a bérek - óriási a bérszakadék az országban
Mintha befagytak volna a legkeletibb megyében regisztrált átlagos nettó bérek: hiába ugyanis a növekedés, a legfrissebb adatok szerint az továbbra is a 10 évvel ezelőtti fővárosi szinten stagnál.
Megvan, hogyan egészíti ki a béreket a kormány
Egyebek mellett megjelentek a keretei a korábban bejelentett bérkiegészítéseknek is: így tesz hozzá az állam a kutató-fejlesztő tevékenységet végzők valamint a járvány miatt csökkentett munkaidőbe kényszerülő munkavállalók béréhez egy darabkát - írja a Privátbankár.hu.
Hol lehet most a legtöbbet keresni?
Tavaly decemberben a bruttó átlagkereset 406 400 forint volt, 13,1 százalékkal magasabb, mint egy éve, így a tavalyi, éves átlagkereset 367 800, a nettó 244 600 forint lett, mindkettő 11,4 százalékkal nőtt 2018-hoz viszonyítva - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Több mint 250 ezer forint fizetésre számítanak a fiatalok
A fiatalok 68 százaléka érzi stabilnak a munkahelyét, 46 százalékuk pedig úgy látja, megbecsülik a munkáját – derült ki a K&H ifjúsági indexéből. Utóbbi eredmény ráadásul rekordot jelent a felmérés hétéves történetében. A fiatalok 16 százaléka vár komolyabb, inflációt meghaladó béremelést, ez a nettó átlagbérek alapján több mint 250 ezer forintot jelentene.
Itt van, mennyit lehet keresni a Lidl-nél és az Aldinál
A Lidl Magyarország 7,3 milliárd forintot, az Aldi pedig 2,5 milliárd forintot fordít az idén béremelésre.
Nem zökkenőmentesek az idei bértárgyalások
Nehezebben haladnak a bértárgyalások idén, mint az előző években. Míg a munkáltatók óvatosabbak lettek, tartva egy gazdasági visszaeséstől, a szakszervezetek lényegesen nagyobb béremelést tartanak indokoltnak. Emiatt van, ahol elakadt a párbeszéd. Megnéztük az egyes ágazatokban, hol tartanak a béregyeztetések.
Mennyit keres most egy fizikai munkás?
2019 utolsó negyedévben 1203 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére – derül ki a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzéséből. Ez 21 százalékkal haladja meg a tavalyi év hasonló időszakában tapasztalt 993 forintos szintet. A felsőbb kategóriákban eközben továbbra is egy számjegyű a bérnövekedés üteme: a BDO Magyarország több mint 60, zömmel nemzetközi tulajdonú hazai vállalat mintegy 500 középvezetője esetében 2018 negyedik negyedévéhez képest 7,3 százalékos bérnövekedést tapasztalt – ez nagyjából megegyezik az egy évvel korábban mért 7,1 százalékkal.
Komoly béremelést jelentett be az Auchan
17 százalékkal emelik a belépő béreket.
Nemcsak a nyugdíjakkal van itt baj, hanem a nyugdíj előtt állók fizetésével is
Gyakran használnak egy mutatót, ami azt jelzi, hogy a bérekhez képest hogyan alakulnak a nyugdíjak. Ez nálunk az utóbbi időben erősen romlott, mert a nyugdíjak emelkedése jóval elmaradt a bérekétől. Csakhogy pont Magyarországon ez a mutató torzít. A helyzet vajon jobb, mint amilyennek látszik, vagy rosszabb?
Nemek közti bérszakadék: ennyivel keresnek többet a férfiak
Történt némi javulás az előző évhez képest, de az Európai Unióban a nők átlagosan még mindig 16 százalékkal kevesebbet keresnek, mint a férfiak - közölte az Európai Bizottság.
Újratárgyalnák a kétéves bérmegállapodást
A Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke szerint 10 százalék feletti béremelést is elbírt volna idén a gazdaság.
A várakozás lefelé, az infláció felfelé tart
A magyar gazdaság fontosabb ágazatainak növekedése 2019 első két hónapjában a tavalyihoz képest még gyorsult is, de a hazai gazdasági várakozások áprilisban már kétéves mélypontjukra kerültek – a GKI prognózisa szerint.
Vége a fellendülésnek, India előzheti a mezőnyt
A PwC Global Economy Watch előrejelzése szerint a világgazdaság egésze lassulni fog 2019-ben azáltal, hogy a G7 országokban hosszú távon visszaáll az átlagos növekedési ütem. Várhatóan mérséklődik Amerika és Kína növekedése, a fejlett gazdaságok munkaerőpiacai továbbra is szűkülnek, India pedig a következő évtizedekben tovább javíthatja helyezését a globális GDP-tabellán.